سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: خبر انتشار تک‌میکر دوجهته bidiTeXmaker-3.0.2-9_beta  (دفعات بازدید: 26507 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
ببخشید. دستوری که شم می‌فرامائید در زیر اومده:
xelatex -interaction=nonstopmode -synctex=-1 %.tex
دستورش درسته. باید منتظر بمونید تا بقیه دوستان کمک کنند.

آفلاین rmohajer

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 18
    • ديدن مشخصات
با عرض معذرت و تشکر از راهنمائی شما. با یه بار تغییر Quick build  با کمک wizard و add نمودن  PdfLatex مشکل حل شد. با این حال بر خلاف نسخهٔ قبلی به صورت اتوماتیک به متن اصلی نمیره. با این حال مزایای زیادی دارده از جمله این که لیست label ها رو نشون میده که میتونه خیلی مفید باشه.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
با عرض معذرت و تشکر از راهنمائی شما. با یه بار تغییر Quick build  با کمک wizard و add نمودن  PdfLatex مشکل حل شد. با این حال بر خلاف نسخهٔ قبلی به صورت اتوماتیک به متن اصلی نمیره. با این حال مزایای زیادی دارده از جمله این که لیست label ها رو نشون میده که میتونه خیلی مفید باشه.
شما برای استفاده از زی‌پرشین باید از xelatex استفاده کنید.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
  • -دریافت شده: 57
  • ارسال: 245
    • ديدن مشخصات
    • گروه دانشجویی ابوالوفا بوزجانی
در راهنمای آقای علوی‌زاده در مورد انتخاب الگوریتم دو جهتی توضیحاتی داده شده که متاسفانه در مسیر گفته شده‌ای که در help نرم‌افزار موجود مرکز دانلود وجود دارد آپشنی نیست. در حقیقت گزینه‌ای برای انتخاب الگوریتم دوجهتی درآن مسیر وحود ندارد. و مشکل دیگر اینکه در این نسخه‌ای که گرفتم بنده با کلیک در حاشیه نمی‌توانم bookmark ایجاد کنم.

و یک درخواست ار آقای علوی‌زاده آیا امکانش هست راهنمایی برای تک‌میکر جدید معرفی کنید که مثلا کلیدهای کنترلی را معرفی کنید.

در این باب به طور مثال بنده برای حرکت بین دو صفحه ادیتور و خروجی کلی گشتم و به طور تصادفی متوجه شدم که باید ctrl+space را نگه دارم.
« آخرين ويرايش: ژوئیه 17, 2011, 10:37:47 pm توسط سید مهدی موسوی »
همیشه سخت‌ترین کارها آنهایند که ما در یافتن راه‌های ساده برای انجام آنها کوتاهی کرده‌ایم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
بعضی وقت‌ها برای من خروجی سفید نشون میده. باید F7 را بزنم یا ببندم و باز کنم تا درست بشه.
ضمنا مشکل از pdf نیست. چون وقتی با آکروبات ریدر باز می‌کنم سفید نیست.

یکی از دوستان در تالار هم این سوال را پرسیده بود و من ازش فایل log خواستم ولی الان پستش را ندیدم که جواب بدهم.

من از sumatra-pdf فعلا استفاده می‌کنم تا این مشکل را موسسه رسمی تک‌میکر درست کند. چون مربوط به پچ دو جهته نیست.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
در راهنمای آقای علوی‌زاده در مورد انتخاب الگوریتم دو جهتی توضیحاتی داده شده که متاسفانه در مسیر گفته شده‌ای که در help نرم‌افزار موجود مرکز دانلود وجود دارد آپشنی نیست. در حقیقت گزینه‌ای برای انتخاب الگوریتم دوجهتی درآن مسیر وحود ندارد.
...
درسته اون مورد در نسخه قبلی بوده که در نسخه جدید حذف شده است.

...
و مشکل دیگر اینکه در این نسخه‌ای که گرفتم بنده با کلیک در حاشیه نمی‌توانم bookmark ایجاد کنم.
...
باید دقیقا در ابتدای حاشیه(و نه روی شماره خط) کلیک کنید.
...
و یک درخواست ار آقای علوی‌زاده آیا امکانش هست راهنمایی برای تک‌میکر جدید معرفی کنید که مثلا کلیدهای کنترلی را معرفی کنید.

در این باب به طور مثال بنده برای حرکت بین دو صفحه ادیتور و خروجی کلی گشتم و به طور تصادفی متوجه شدم که باید ctrl+space را نگه دارم.
همراه با خود تک‌میکر راهنمای آن هست که از منوی Help در دسترس است و همچنین راهنمای آنلاین هم در دسترس است، مثلا برای موردی که مثال زدید Remark ذکر شده در «اینجا» را ببینید.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
بعضی وقت‌ها برای من خروجی سفید نشون میده. باید F7 را بزنم یا ببندم و باز کنم تا درست بشه.
ضمنا مشکل از pdf نیست. چون وقتی با آکروبات ریدر باز می‌کنم سفید نیست.

یکی از دوستان در تالار هم این سوال را پرسیده بود و من ازش فایل log خواستم ولی الان پستش را ندیدم که جواب بدهم.

من از sumatra-pdf فعلا استفاده می‌کنم تا این مشکل را موسسه رسمی تک‌میکر درست کند. چون مربوط به پچ دو جهته نیست.
هادی جان نسخه‌ای که از خود سایت تک‌میکر دردسترسه رو هم تست کردی؟!
اگر مشکل فضای خالی هاردم رو حل کنم یک نسخه هم برای ویندوزهای ۶۴بیتی کامپایل خواهم کرد.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
...
۳- دستوراتی مثل «\فصل» و «\قسمت» و ... در پنجره TeXMaker چپ‌چین میشن.
...
بعنوان راه حلی موقتی: اگر تغییر جهت با تایپ «\» رو غیرفعال کنی این مشکل را نخواهی داشت.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
سلام
 ممنون از پاسخ قبلي تون.
 يه مشكل ديگه كه به نظرم مربوط به اديتوره عدم امكان تبديل فايل  اف تك به تك هستش كه فكر مي كنم مسيرش درست نيست.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
سلام
 ممنون از پاسخ قبلي تون.
 يه مشكل ديگه كه به نظرم مربوط به اديتوره عدم امكان تبديل فايل  اف تك به تك هستش كه فكر مي كنم مسيرش درست نيست.
با سلام،
آیا در پوشه تک‌میکر که در Program Files (یا محلی که برنامه رو نصب کردید) فولدری با نام ftx2uni وجود ندارد؟ اگر دارد محتویاتش رو لطفا نام ببرید.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
قبل از این که اون مورد قبلی رو اخبر بدم لازمه بگم امروز برای نصب این نسخه روی سه تا نسخه که دوتاشون xp بودن و یکی 7 تست کردم اما متاسفانه توی هیچ کدوم نتونتستم از صفحه خروجی به صفحه ادیتور منتقل بشم.
هر چند که دفه قبلی با یه سری تغییرات بی هدف تونستم نتیجه بگیرم، خواهش می کنم دوباره اونو روی یه سیستم غیر سیستم  خودتون نصب کنید.
ممنون از پیگیری مکررتون

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
قبل از این که اون مورد قبلی رو اخبر بدم لازمه بگم امروز برای نصب این نسخه روی سه تا نسخه که دوتاشون xp بودن و یکی 7 تست کردم اما متاسفانه توی هیچ کدوم نتونتستم از صفحه خروجی به صفحه ادیتور منتقل بشم.
هر چند که دفه قبلی با یه سری تغییرات بی هدف تونستم نتیجه بگیرم، خواهش می کنم دوباره اونو روی یه سیستم غیر سیستم  خودتون نصب کنید.
ممنون از پیگیری مکررتون
دوست عزیز این مشکل مربوط به تک‌میکر اصلیه و به پچ دوجهته مربوط نمیشه، تنها کاری که میشه فعلا انجام داد و بهمین خاطر به زودی نسخه‌ای تهیه خواهم کرد اینه که مثل قبل سوماترا را اضافه کنم.

آفلاین shfpr

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 16
    • ديدن مشخصات
 با زدن $$  زبان  انگلیسی نمیشود
من ویندوزم 64 بیتی است
« آخرين ويرايش: ژوئیه 23, 2011, 08:53:13 pm توسط shfpr »

آفلاین شهاب

• Full Member
  • -دریافت شده: 21
  • ارسال: 119
    • ديدن مشخصات
من هنوز نتونستم از جستجوی وارون استفاده کنم
روی پی دی اف ، چه دابل کلیک بزنم و چه راست کلید+ کلیک، فرقی نمی کند اصلا از پی دی اف به متن مورد نظر در تک میکر نمی رود مطالب قبل از دوستان را هم کاملا  خواندم ولی نتونستم به هدفم برسم
 لطفا راهنمایی کنید
خدایا تو چه بی منتها می بخشی، و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوییم!

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
روش کامپایل:
باید ابزار توسعه Qt را با توجه به سیستم‌عامل خود نصب کنید، بعلاوه وابستگی‌های تک‌میکر یعنی poppler و poppler-dev را هم نیاز دارید پس از آن دوفایل زیر را دانلود کرده و extract نمایید:
آخرین نسخه تا به الان سورس کد bidiTeXmaker:
https://bitbucket.org/srazi/biditexmaker3/get/5fe7eef8fe15.tar.gz

آخرین نسخه تا به الان سورس کد QBiDiExtender2:
https://bitbucket.org/srazi/qbidiextender2/get/7cf9bb487188.tar.gz

اکنون در فایل texmaker.pro آدرس‌های مربوط به فایلهای QBiDiExtender2 را بصورت مناسب ویرایش کرده:
حال در ترمینال به پوشه حاوی سورس‌کد bidiTeXmaker تغییر مسیر دهید و دستورات زیر را اجرا نمایید:
$ qmake
$ make
$ sudo make install
اگر مشکلی رخ نداده باشد باید تک‌میکر دوجهته کامپایل و ساخته شده و نصب شود.

سلام
من در تلاش هستم که تکمیکر مذکور رو بر روی red hat linux 6 نصب کنم.

مراحلی رو که اینجا گفته بودید رفتم.
هنگام اجرای دستور qmake متوجه شدم که داره از آدرس qt3 استفاده می‌کنه (روی سیستم هم qt3 هست و هم qt4). اومدم و به جای دستور qmake از دستور زیر استفاده کردم
/usr/lib64/qt4/bin/qmake
که درست کار کرد و مشکل حل شد
اما بعدش که از دستور make استفاده می کنم باز به نظر می رسه که نمی تونه فایل های مربوط به qt4 رو پیدا کنه و داره در محتویات qt3 به دنبال اون می گرده. qt3 رو هم نمی تونم حذف کنم چون وقتی می خوام اینکار و بکنم کلی فایل دیگه هم لیست می کنه و میگه که باید حذف شه و من میترسم که مشکلی توی سیستم من بوجود بیاد.

ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه که راه حل چیست و مثلا چگونه می شه به سیستم فهموند که به صورت پیشفرض بره سراغ qt4.

ممنون

تک‌میکر دوجهته bidiTeXmaker-3.2.2-24-1_Beta منتشر شد.(فقط برای آزمایش)

نویسنده سیدرضی علوی‌زادهانجمن Texmaker

پاسخ ها: 27
مشاهده: 12224
آخرين ارسال آوریل 14, 2013, 11:49:26 am
توسط aliaomt
تک‌میکر دوجهته bidiTeXmaker-3.1.0-1 آماده دانلود شد.

پاسخ ها: 21
مشاهده: 38508
آخرين ارسال مه 31, 2012, 05:53:02 pm
توسط مهدی نیاکان ‍پاک
تک‌میکر دوجهته نسخه bidiTeXmaker-2013r3

پاسخ ها: 17
مشاهده: 9118
آخرين ارسال دسامبر 08, 2013, 12:20:50 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده
آخرین نسخهٔ تک‌میکر دوجهته کجاست؟