سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: خبر انتشار تک‌میکر دوجهته bidiTeXmaker-3.0.2-9_beta  (دفعات بازدید: 26500 بار)

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
من فایلی رو که محتوی خطا هست پیوست کردم.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
  • -دریافت شده: 57
  • ارسال: 245
    • ديدن مشخصات
    • گروه دانشجویی ابوالوفا بوزجانی
با زدن $$  زبان  انگلیسی نمیشود
من ویندوزم 64 بیتی است
شما برای این از جفت دلار استفاده می‌کنید که یک متن ریاضی را در حالت display نمایش دهید، اما برای این مطلوب استفاده از
\[
sample
\]
صورتی استاندارد است، احتمالا برای همین هم هست که این پشتیبانی انجام نشده و فقط برای حالت درون خطی تنظیم شده، به طوری که با زدن اولین دلار زبان به لاتین تغییر پیدا کرده و با زدن دوباره دلار به فارسی تغییر زبان داده می‌شود. اما این‌که گفتم جفت دلار غیر استاندارد است به خاطر اشکالات عجیب و غریبی است که ضمن استفاده از آن دچار شدم.
همیشه سخت‌ترین کارها آنهایند که ما در یافتن راه‌های ساده برای انجام آنها کوتاهی کرده‌ایم.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
من هنوز نتونستم از جستجوی وارون استفاده کنم
روی پی دی اف ، چه دابل کلیک بزنم و چه راست کلید+ کلیک، فرقی نمی کند اصلا از پی دی اف به متن مورد نظر در تک میکر نمی رود مطالب قبل از دوستان را هم کاملا  خواندم ولی نتونستم به هدفم برسم
 لطفا راهنمایی کنید
من هم هنوز به طور عادی نتونستم از این امکان استفاده کنم اما با نصب نسخه قبلی تک‌میکر و در کنار اون این نسخه bidi تونستم از این خصوصیت استفاده کنم، فقط هم روی ویندوز سون جواب گرفتم اما این‌که چه ترتیب را باید طی کنید تا به نتیجه برسید متاسفانه خاطرم نیست فقط بعد از نصب بی‌دی که جواب نمی‌داد، تک‌میکر را نصب کردم، که آن هم خروجی نداشت، لذا با نصب دوباره تک‌میکر بود که خروجی خودش درست شد و خوب بی‌دی هم راه افتاد. این تمام چیزیه که یادم هست.
صد البته این راهنمایی نیست عرض کردم تا بدانید بنده هم مشکل دارم و خوب ا این‌همه به طور قطع نمی‌توان از داشتن آن قطع امید کرد چرا که امکانات آن در چند مورد خاص واقعا قابل توجه است.

آفلاین shfpr

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 16
    • ديدن مشخصات
شما برای این از جفت دلار استفاده می‌کنید که یک متن ریاضی را در حالت display نمایش دهید، اما برای این مطلوب استفاده از
\[
sample
\]
صورتی استاندارد است، احتمالا برای همین هم هست که این پشتیبانی انجام نشده و فقط برای حالت درون خطی تنظیم شده، به طوری که با زدن اولین دلار زبان به لاتین تغییر پیدا کرده و با زدن دوباره دلار به فارسی تغییر زبان داده می‌شود. اما این‌که گفتم جفت دلار غیر استاندارد است به خاطر اشکالات عجیب و غریبی است که ضمن استفاده از آن دچار شدم.
درسته ولی متاسفانه  هنگامیکه  shift+p را میزنم زبان انگلیسی میشود بعد که شروع تایپ دستوارت  ریاضی میکنم  تا space را میزنم  زبان فارسی میشود

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
درسته ولی متاسفانه  هنگامیکه  shift+p را میزنم زبان انگلیسی میشود بعد که شروع تایپ دستوارت  ریاضی میکنم  تا space را میزنم  زبان فارسی میشود
چرا shift+p مگر alt+shift نباید تغییر زبان کیبورد را انجام دهد؟ با اون امتحان کردید؟

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
سلام
من در تلاش هستم که تکمیکر مذکور رو بر روی red hat linux 6 نصب کنم.

مراحلی رو که اینجا گفته بودید رفتم.
هنگام اجرای دستور qmake متوجه شدم که داره از آدرس qt3 استفاده می‌کنه (روی سیستم هم qt3 هست و هم qt4). اومدم و به جای دستور qmake از دستور زیر استفاده کردم
/usr/lib64/qt4/bin/qmake
که درست کار کرد و مشکل حل شد
اما بعدش که از دستور make استفاده می کنم باز به نظر می رسه که نمی تونه فایل های مربوط به qt4 رو پیدا کنه و داره در محتویات qt3 به دنبال اون می گرده. qt3 رو هم نمی تونم حذف کنم چون وقتی می خوام اینکار و بکنم کلی فایل دیگه هم لیست می کنه و میگه که باید حذف شه و من میترسم که مشکلی توی سیستم من بوجود بیاد.

ممنون میشم اگه کسی بتونه راهنمایی کنه که راه حل چیست و مثلا چگونه می شه به سیستم فهموند که به صورت پیشفرض بره سراغ qt4.

ممنون
سلام
بخاطر تاخیر در پاسخ شرمنده،
برای استفاده از qt4 باید یک ترمینال باز کرده و دستور زیر را اجرا کنید:
$ export PATH=/usr/lib64/qt4/bin:$PATH
با اجرا دستور
$ qmake -v
باید جواب آدرس qt4 شما باشد. اکنون محیط این ترمینال برای کامپایل تک‌میکر آماده است، شاید همین کار کل مشکل را حل کند. اما چک کنید:
برای مشکل‌های پیش آمده:
 فایلهای هیدر Poppler رو هم پیدا نمیکنه مطمئن بشید بسته poppler-dev یا نامی مشابه رو نصب کردید.
در ضمن اگر نسخه Qt4 شما کمتر از 4.7.0 باشه قابلیت دوجهته بصورت کامل فعال نخواهد شد.
و همچنین باید مطمئن باشید نسخه poppler نصب شده مخصوص qt4 است و نه qt3.
اما این بین این دو خطا عجیبه:
browser.h:16:20: error: QtWebKit: No such file or directory
browser.h:17:20: error: QWebView: No such file or directory
بصورت دستی چک کنید آیا در پوشه include اینها هستند.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
با زدن $$  زبان  انگلیسی نمیشود
من ویندوزم 64 بیتی است
متاسفانه نسخه ۳۲بیتی نرم‌افزار با ویندوز ۶۴ بیتی مشکلهایی دارد، راه حل سریع کامپایل تک‌میکر است.
من نیز در صورت داشتن فرصت نسخه ۶۴ بیتی را درست خواهم کرد.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
یک موردی که تایپ در تک‌میکر به قدری کند میشه که مثل اینکه کامپیوتر هنگ کرده یا یک کامپیوتر خیلی ضعیف هست را میخام گزارش کنم.
وقتی متنی را از قبل تایپ کرده‌ایم. (شامل فارسی و لاتین و فرمول هست.)
در جایی که بعدش یک متن فارسی هست کلیک می‌کنم.
علامت دلار را با کیبورد میخام بزنم.
بعد زدن، تک‌میکر خیلی دیر نماد دلار را تایپ می‌کنه.
به این خاطر هست که میخاد رنگ متن‌های پارسی بعدش را سبز کنه.
این رنگی کردن اتوماتیک به نظرم کندش می‌کنه.

اصلاحیه ۱:
داخل tabular هم اینجوری میشه. یعنی در هر حالتی که متن بعدِ $ هست.
« آخرين ويرايش: ژوئیه 28, 2011, 04:13:35 pm توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
تک‌میکر دوجهته نسخه 3.0.2‎-9_beta منتشر شد!

این نسخه از کلاس QBiDiExtender2 نسخه 1.8.22 استفاده می‌کند «خبرانتشار» و دارای بهبودهای زیر است:
1- در محیط ایجاد شده توسط دستور «insert LTR text» (محیط چپ به راست) با زدن دکمه «End» زبان ورودی به آخرین زبان قبل از این محیط برمی‌گردد.
2- مانند بالا در محیط ریاضی که توسط «Ctrl+Shift+M» ایجاد می‌شود، با زدن دکمه «End» زبان ورودی به آخرین زبان قبل از این محیط برمی‌گردد.
3- عبارت از چپ به راست بعد از محیط ریاضی باعث به همریختگی نمی‌شود. گزارش باگ را مشاهده کنید:4- در حالت چینش خودکار جهت خطوط، بدلخواه میتوانید جهت خطوط را با میانبر مناسب تغییر دهید.
5- پنجره گزارش (Log Viewer) از متن یونیکد حمایت می‌کند در نتیجه پیدا کردن محل خطا راحت‌تر از گذشته است.
6- جادوگر نصب ویندوزی در هنگام نصب برای جایگزینی فایل تنظیمات سوال می‌پرسد، و همچنین در هنگام حذف نرم‌افزار نیز امکان حفظ فایل تنظیمات را برای آینده به کاربر می‌دهد.
7- فایل راهنما در نمایشگر PDF داخلی باز می‌شود.

اشکالات:
1-  فایل راهنما نسبت به نسخه قبلی بروز نشده است.
2- در محیط‌های ذکر شده در بالا اگر بدون زدن «End» و مثلا با کلیدهای جهتی یا با کمک موشواره از محیط خارج شدید باز هم زدن دکمه End زبان را تغییر خواهد داد!!

«فایل نصبی نسخه ویندوزی»

نسخه لینوکسی و مکینتاشی با تاخیر آماده خواهد شد شما می‌توانید با گرفتن سورس‌کد براحتی تک‌میکر دوجهته را بر روی سیستم خود کامپایل و نصب کنید:
سورس‌‌کد bidiTeXmaker روی bitbucket
سورس‌‌کد QBiDiExtender2 روی bitbucket

ویرایش: پست بعدی برای کاربران لینوکس و مکینتاش تهیه شده است! ویندوزی‌ها به آن مراحل نیازی ندارند.

ویرایش: 1) در ضمن نسخه ویندوزی با نام bidiTeXmaker نصب می‌شود و در نتیجه جایگزین texmaker نصب شده نخواهد شد، اما همچنان از فایل تنظیمات texmaker استفاده می‌کند.
2) همانطور که قبلا در خبر انتشار QBiDiExtender2 گفتم این نسخه دارای قابلیت Block Folding نیست.

ویرایش: برای سیستم‌عامل های لینوکس و مکینتاش فعلا باینری آماده نشده است، و میتوانند خودشان کامپایل کنند، روش کامپایل بصورت مختصر در پست بعدی شرح داده شد.

با سلام

آیا این نسخه آخری که تهیه کرده اید و در پست اول گذاشته اید نیاز به نصب فایل به روز رسانی ۱.۵ مگابایتی قبلی را دارد؟ آخه وقتی به صفحه دانلود سایت وارد میشویم (از طریق لینک دانلود اینستالر ویندوزی) در پایین لینک دانلود یک لینک دانلود هم برای اون فایل ۱.۵ مگابایت گذاشته شده است و نوشته است که باید پس از نصب این فایل را هم در شاخهٔ تکمیکر نصب کنیم. اما لینک خراب است.

ممنون

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 271
  • ارسال: 812
    • ديدن مشخصات
یک موردی که تایپ در تک‌میکر به قدری کند میشه که مثل اینکه کامپیوتر هنگ کرده یا یک کامپیوتر خیلی ضعیف هست را میخام گزارش کنم.
وقتی متنی را از قبل تایپ کرده‌ایم. (شامل فارسی و لاتین و فرمول هست.)
در جایی که بعدش یک متن فارسی هست کلیک می‌کنم.
علامت دلار را با کیبورد میخام بزنم.
بعد زدن، تک‌میکر خیلی دیر نماد دلار را تایپ می‌کنه.
به این خاطر هست که میخاد رنگ متن‌های پارسی بعدش را سبز کنه.
این رنگی کردن اتوماتیک به نظرم کندش می‌کنه.

اصلاحیه ۱:
داخل tabular هم اینجوری میشه. یعنی در هر حالتی که متن بعدِ $ هست.

من این مشکل را با texmaker اصلی نیز دارم

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
با سلام

آیا این نسخه آخری که تهیه کرده اید و در پست اول گذاشته اید نیاز به نصب فایل به روز رسانی ۱.۵ مگابایتی قبلی را دارد؟ آخه وقتی به صفحه دانلود سایت وارد میشویم (از طریق لینک دانلود اینستالر ویندوزی) در پایین لینک دانلود یک لینک دانلود هم برای اون فایل ۱.۵ مگابایت گذاشته شده است و نوشته است که باید پس از نصب این فایل را هم در شاخهٔ تکمیکر نصب کنیم. اما لینک خراب است.

ممنون
سلام
بله اونو باید دانلود کنید، من الان تست کردم لینکش مشکلی نداشت!

آفلاین علی‌رضا طاهريون

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 8
  • ارسال: 32
    • ديدن مشخصات
سلام
من از تک میکر 1.9.9 و تک لایو 2010 در سیستم عامل xp استفاده می کردم. بعد از نصب تک لایو 2011، با دابل کلیک کردن روی pdf در سوماترا، مکان نما در تک میکر دقیقا 6 خط پایین تر قرار میگیره. تک میکر رو دوباره نصب کردم حل نشد. الان از تک میکر 3.0.2.9beta استفاده میکنم و مشکل همچنان هست. نمیدونم مشکل از کجاست و چه تنظیماتی به هم ریخته. من یه بار هم این سوال رو پرسیده بودم اما وقتی جسنجو کردم دیدم نیست. بنابراین اگه دوبار پرسیده شده ببخشید.

آفلاین علی‌رضا طاهريون

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 8
  • ارسال: 32
    • ديدن مشخصات
ترکیب Ctrl+Z کار undo رو خوب انجام نمیده! محدود به دو یا سه کار آخره و بعضی وقتها اساساً undo صورت نمیگیره

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
سلام
بله اونو باید دانلود کنید، من الان تست کردم لینکش مشکلی نداشت!

ممنون
من دوباره امتحان کردم و درست بود. مرسی

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
من امروز که دوباره فرصت نصب پیدا کردم، بالاخره متوجه شدم که اگر نسخه قبلی را نصب کنید و بعد از آن بیدی و آپدیتر آن را نصب کنید و در زمان نصب وقتی پرسید که تنظیات جدید انجام شود شما تنظیمات قبلی را حفظ کنید می‌توانید تمام امکانات دو جهته را داشته باشید.

تک‌میکر دوجهته bidiTeXmaker-3.2.2-24-1_Beta منتشر شد.(فقط برای آزمایش)

نویسنده سیدرضی علوی‌زادهانجمن Texmaker

پاسخ ها: 27
مشاهده: 12214
آخرين ارسال آوریل 14, 2013, 11:49:26 am
توسط aliaomt
تک‌میکر دوجهته bidiTeXmaker-3.1.0-1 آماده دانلود شد.

پاسخ ها: 21
مشاهده: 38502
آخرين ارسال مه 31, 2012, 05:53:02 pm
توسط مهدی نیاکان ‍پاک
تک‌میکر دوجهته نسخه bidiTeXmaker-2013r3

پاسخ ها: 17
مشاهده: 9111
آخرين ارسال دسامبر 08, 2013, 12:20:50 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده
آخرین نسخهٔ تک‌میکر دوجهته کجاست؟