ویرایشگرها Editors > Texshop

در تکشاپ کجا باید فرمان xindy را وارد و اجرا کرد؟

(1/2) > >>

meim007:
من متوجه شدم که تکلایو خودش برنامه‌ی xindy را دارد و با همین بستی که اینجا دوستان گذاشته اند می توان فارسی آن را هم ریخت. ولی نمیدانم در تکشاپ کجا باید فرمان دلخواه یا دستی را وارد کرد مثلا من میخواهم این فرمان را وارد کنم:
xindy -L persian -C utf8 -I xindy -M % -t %.glg -o %.gls %.glo

meim007:
راهش را پیدا کردم غیر مستقیم هست(یعنی تصور میکردم به مانند تکمکر باشد). باید یک فایل(متنی) با پسوند engine در فولدر Engines در پوشه‌ی خود برنامه ساخت و در آن دستور را وارد کرد.  ولی انگار طرز دستور بامثالی که در بالا گذاشتم تفاوت میکند  برای همین کار نکرد مثال xindy برای فارسی یا زبان دیگر را هم پیدا نکردم  نمیدانم چگونه باید این دستور را داد تصور میکنم با حالت لینوکسش فرقی نداشته باشد کسی در لینوکس از این استفاده کرده است میتواند یک نمونه برای من بگذارد؟ 

فرهاد شکوهی:
سلام
من هم دنبال این مساله بوده‌ام اما هنوز نتوانسته‌ام مشکل رو حل کنم. اگه تا الان مشکل رو حل کردید لطفا نیتجه رو ارایه بدهید. در غیر این صورت اعلام کنید تا دوباره دنبال راه حل بگردیم.
با تشکر

vafa:

--- نقل قول از: فرهاد شکوهی در اوت 06, 2011, 12:34:37 am ---سلام
من هم دنبال این مساله بوده‌ام اما هنوز نتوانسته‌ام مشکل رو حل کنم. اگه تا الان مشکل رو حل کردید لطفا نیتجه رو ارایه بدهید. در غیر این صورت اعلام کنید تا دوباره دنبال راه حل بگردیم.
با تشکر

--- End quote ---
به پوشه Library/texshop/engines بروید و یک پرونده متنی همانند XeTeX.engine اما با نام Xindy.engine و دستورات زیندی درست کنید. آنگاه Xindy بصورت خودکار در texshop ظاهر می‌شود.

فرهاد شکوهی:
سلام
با تشکر
دستورات همون دستوری که در بالا نوشته‌ شده می‌باشد؟؟

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version