ویرایشگرها Editors > Texshop

مشکل با فونت در برنامه TeXShop در سیستم عامل مکینتاش نسخه Snow Leopard

(1/4) > >>

msshd:
با سلام به تمامی دوستان عزیز ممنون میشوم که کمک کنین.
من تمامی مراحل نصب زی پرشین را انجام داده ام و همه چیز به خوبی کار میکند اما مشکلی که مرا به دردسر انداخته این هست که وقتی داخل TeXShop 2.41 فایلی را ویرایش میکنم به خوبت کامپایل میشود همه چیز به خوبی پیش میرود اما وقتی برنامه2.41  TeXShop را میبندم و دوباره به فایل مورد نظر برمیگردم تمامی حروف فارسی با علامت سوال عوض میشود و دیگر هم فایلم قابل کامپایل کردن نیست همه فونتهای مورد نیاز را در سیستم عاملم دارم از طرف دیگه حتی در یوزر کاربری خودم هم دوباره کپی کردم گزینه Persian hebro را در TeXShop فعال کرده ام و کیبورد فارسی هم به زبانهای کامپیوتر اضافه شده اما همچنان این مشکل باقی هست. پیشاپیش ممنونم از دوستانی که مک دارن راهنماییم کنن

محسن شریفی تبار:
سلام.

مسأله شما از گزینه
Persian
یا کیبورد فارسی نیست. شما باید رمزینه پیش‌فرض تکشاپ را عوض کنید. بایستی فایل با فرمت
UTF-8
ذخیره شود. در تنظیمات تکشاپ
Encoding
را به این رمزینه تغییر دهید.

msshd:

--- نقل قول از: محسن شریفی تبار در مه 28, 2011, 02:40:29 am ---سلام.

مسأله شما از گزینه
Persian
یا کیبورد فارسی نیست. شما باید رمزینه پیش‌فرض تکشاپ را عوض کنید. بایستی فایل با فرمت
UTF-8
ذخیره شود. در تنظیمات تکشاپ
Encoding
را به این رمزینه تغییر دهید.

--- End quote ---

سلام آقای شریفی تبار. مرسی بابت راهنمایی واقعا ممنون مشکل با راهنمایی شما حل شد.

هادی صفی‌اقدم:
بیزحمت روش دقیق و مرحله به مرحله  این کار را بنویسید تا توی ویکی بنویسیم و بقیه هم استفاده کنند

فرهاد شکوهی:
سلام
زمانی که فایل‌ تک رو ذخیره می‌کنید در هر سیستم عاملی که باشید اگر آن را با encoding یا رمزینه UTF-8 ذخیره نمایید به راحتی می‌توانید با تغییر دادن گزینه‌ی رمزینه در منوی Preference سپس source سپس encoding به رمزینه بالا مشکلات ناشی از به هم ریختگی قلم حل خواهد شد. ضمنا زمانی که در حال ذخیره مطالب نوشته شده به فارسی هستید نیز باید گزینه بالا فعال باشد. تصویر ضمیمه را ملاحظه فرمایید.

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version