ویرایشگرها Editors > Texshop

نرم افزار TeXshop-64

(1/5) > >>

فرهاد شکوهی:
سلام دوستان
آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار TeXshop تحت سیستم عامل Mac OS X Lion  چند روز پیش ارایه شد که قابلیت‌های بسیار فوق العاده‌ی جدید Lion مانند Fullscreen, Versions, Autosave رو در خود دارد و با نام TeXshop-64 برای بارگیری آماده است.

vafa:

--- نقل قول از: فرهاد شکوهی در اوت 04, 2011, 05:49:38 pm ---سلام دوستان
آخرین نسخه‌ی نرم‌افزار TeXshop تحت سیستم عامل Mac OS X Lion  چند روز پیش ارایه شد که قابلیت‌های بسیار فوق العاده‌ی جدید Lion مانند Fullscreen, Versions, Autosave رو در خود دارد و با نام TeXshop-64 برای بارگیری آماده است.

--- End quote ---
حالا به چه دردی می‌خورند؟  تک‌شاپ مشکل زیاد دارد مهمتر از همه اینکه پرانتزها، علامت نقل‌قول‌ها و علامت مشابه یونیکدی را برعکس چاپ می‌کند!

فرهاد شکوهی:
به هیچ وجه چنین مشکلاتی که شما میگویید ندارد. من فقط با TeXshop کار می کنم و هیچ مشکلی ندارم بلکه بسیار بهتر از Texmaker و دیگر ویرایشگرها کار می کند.

vafa:

--- نقل قول از: فرهاد شکوهی در اوت 05, 2011, 04:11:35 am ---به هیچ وجه چنین مشکلاتی که شما میگویید ندارد. من فقط با TeXshop کار می کنم و هیچ مشکلی ندارم بلکه بسیار بهتر از Texmaker و دیگر ویرایشگرها کار می کند.

--- End quote ---
عجب پس حتماً من شر و ور می‌گم! در صفحه کلید استاندارد فارسی یا همان Isri 2901 شما با L علامت راست نقل قول فارسی و با K علامت چپ نقل فارسی را تایپ می‌کنید اما در تک‌شاپ اینها برعکس چاپ می‌شوند. در ادامه اگر شما دستوری را فارسی بنوسید مثل \شروع{نوشتار} به جای اینکه در سمت راست قرار بگیرد، در سمت چپ هست و حتماً باید خودتان به تک‌شاپ بفهمانید که آقاجان جون مادرت بیا این رو ببیر سمت راست!

فرهاد شکوهی:
حالا شما چه علاقه‌ای دارید به خودتون بی احترامی می‌کنید. کسی نگفت شما حرف بدی می‌زنید اما این مساله خیلی وقته حل شده. قبلا به درخواست بنده Prof Koch گزینه‌ای رو در TeXshop قرار دادند که با انتخاب اون به محض نوشتن فارسی به صورت خودکار متن از سمت راست شروع میشه. جهت ارایه‌ی یک نمونه به تصویرهای ضمیمه نگاه کنید.

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version