سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: source\preview  (دفعات بازدید: 1290 بار)

آفلاین ی.ا.

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
source\preview
« : فوریه 02, 2011, 05:05:42 pm »
سلام
در طول چند ماه اخیر که من از زی‌پرشین برای نوشتن پایان‌نامه استفاده کرده‌ام، مشکل خاصّی با جابجا شدن بین source و preview(یعنی یافتن عبارتی از source در preview یا برعکس) با استفاده از ctrl+left click نداشته‌ام اما اخیراً استفاده از این میان‌بر و نیز به‌کارگیری jump to pdf یا jump to source تنها ماعث فعّال شدن صفحه‌ی مورد نظر می‌شود و دیگر به‌ انتقال به محلّ عبارت مطلوب نمی‌انجامد. فکر می‌کردم این اتّفاق تأثیر نصب فارسی‌تک در زی‌پرشین باشد امّا uninstal کردن ftex هم وضعیت را بهتر نکرد. اگر ممکن است مرا راهنمایی کنید.
ممنونم!

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
پاسخ : source\preview
« پاسخ #1 : فوریه 03, 2011, 03:24:56 am »
سلام
در طول چند ماه اخیر که من از زی‌پرشین برای نوشتن پایان‌نامه استفاده کرده‌ام، مشکل خاصّی با جابجا شدن بین source و preview(یعنی یافتن عبارتی از source در preview یا برعکس) با استفاده از ctrl+left click نداشته‌ام اما اخیراً استفاده از این میان‌بر و نیز به‌کارگیری jump to pdf یا jump to source تنها ماعث فعّال شدن صفحه‌ی مورد نظر می‌شود و دیگر به‌ انتقال به محلّ عبارت مطلوب نمی‌انجامد. فکر می‌کردم این اتّفاق تأثیر نصب فارسی‌تک در زی‌پرشین باشد امّا uninstal کردن ftex هم وضعیت را بهتر نکرد. اگر ممکن است مرا راهنمایی کنید.
ممنونم!
آیا از تک‌ورکس استفاده می‌کنید؟
در صورت استفاده از تک‌ورکس:
شاید تنظیمات بدلیلی بصورت پیش‌فرض برگشته است که اگر درست یادم باشد تنظیم پیش‌فرض synctex بصورت synctex=1 بود که تبدیل اون به synctex=-1 مشکل رو حل می‌کرد.

نحوه دسترسی به source زی پرشین

نویسنده parvinانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 1
مشاهده: 969
آخرين ارسال فوریه 20, 2014, 11:48:49 pm
توسط هادی صفی‌اقدم