سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: تغییر فاصله ی عمودی عنوان های بخش ها و زیربخش ها  (دفعات بازدید: 2864 بار)

آفلاین مسهر باقری

• Full Member
  • -دریافت شده: 42
  • ارسال: 228
    • ديدن مشخصات
با سلام به همه ی دوستان.
با چه دستوری میشه فاصله ی عمودی عنوان های  بخش ها و همینطور عنوان های زیربخش ها رو از سطر قبل و بعدشون تغییر داد؟
با سپاس
پ.ن:
۱- استفاده از \vspace امکان‌پذیره ولی منطقی نیست.
۲- بسته ی titlesec رو امتحان کردم ولی با زیپرشین مشکل داره.
در ضمن، این سیستم امتیازدهی واقعا بی معنیه.
« آخرين ويرايش: مارس 24, 2011, 03:35:10 am توسط مسهر باقری »

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
با چه دستوری میشه فاصله ی عمودی عنوان های  بخش ها و همینطور عنوان های زیربخش ها رو از سطر قبل و بعدشون تغییر داد؟
۱- استفاده از \vspace امکان‌پذیره ولی منطقی نیست.
فایل پیوست رو ببینین. اعداد 3.5 و 2.3 رو تغییر بدین.
در ضمن، این سیستم امتیازدهی واقعا بی معنیه.
ممنون از اینکه نظرتون رو اعلام کردین.
اولاً من جای شما بودم‏، این نظر رو اینجا مطرح می‌کردم. مطابق قوانین تالار‏، سوال‌های غیرمرتبط نباید توی یه موضوع‏، ارسال بشه. دوماً من قبول دارم که این امکان، به اندازه سایت‌های مبتنی بر  stackexchange کارآمد نیست؛ اما به نظرم خودش یه سری مزایا داره:
۱- مثلاً فرض کنید شما تازه وارد این تالار شدین و هیش‌کدوم از کاربران این تالار رو (از لحاظ مهارت در تک) نمی‌شناسین. یه سوال رو مطرح می‌کنین و مثلاً سه نفر میان و به ۳ روش مختلف‏، به سوال شما جواب می‌دن. اما از این ۳ نفر‏، یکی‌شون ۲۰ امتیاز‏ منفی، یکی‌شون ۲۵ امتیاز منفی و یکی‌شون ۲ امتیاز منفی داره. حالا اگه خروجی پی‌دی‌اف هر سه نفر یکسان باشه‏، کد تک کدوم‌یکی از اونا رو قبول می‌کنین و بکار می‌برین؟ مسلماً اون کسی که فقط ۲ امتیاز منفی داره. یعنی این سیستم امتیازدهی باعث می‌شه به جواب‌های کسایی اعتماد کنیم که امتیاز منفی کمتری دارن. به همین صورت اگه تعداد امتیازهای مثبت یه نفر بیشتر باشه‏، معلومه که ارسال‌های اون شخص‏، طرفدار بیشتری داره و می‌شه گفت که ارسال‌های محبوب‌تری داره.
۲- فرض کنین یه نفر دو ماهه که توی تالار فعالیت داره. یعنی هم سوال پرسیده و هم به سوال‌های بقیه جواب داده. اما بعد از ۲ ماه می‌بینه که مثلاً ۳۰ امتیاز منفی و فقط ۴ امتیاز مثبت داره. این شخص بعد از دیدن امتیازهای مثبت و منفیش‏، پیش خودش فکر می‌کنه و می‌گه حتماً توی نحوه ارسال‌هام یه ایرادی وجود داره که این همه امتیاز منفی گرفتم. پس سعی می‌کنه از این به بعد توی نحوه ارسال‌هاش تجدیدنظر کنه و ارسال‌های بهتری داشته باشه. یعنی این سیستم امتیازدهی باعث می‌شه که سوال‌ها و جواب‌های بهتری توی تالار داشته باشیم.
نکته‌ای که اینجا خیلی مهمه اینه که این سیستم فقط برای امتیاز دادن به جواب‌ها نیست. می‌شه به سوال‌هایی که تازه پرسیده شده و هنوز حتی جوابی هم به اونا داده نشده‏، امتیاز داد. مثلاً می‌شه به کاربری که یه سوال تکراری پرسیده (که جوابش با یه سرچ ساده توی تالار معلوم می‌شه) امتیاز منفی داد.
با همه این حرف‌ها‏، اگه دقت کنین من اون موضوع رو قفل نکرده بودم و منتظر بودم که کاربرا نظرشون رو  در مورد فعال شدن این سیستم امتیازدهی بدن تا اگه موافق بودن‏، به فعالیتش ادامه بده.

نظرتون چیه که امتیازهای منفی دیگه نشون داده نشه و بجاش فقط مجموع امتیازهای مثبت و منفی نشون داده بشه؟ لطفاً نظرتون رو فقط توی اون موضوع اعلام کنین تا اینجا دیگه شلوغ نشه. 
ممنون

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
سلام آقا وحید :-)
خسته نباشید.
عجب نکاتی گفتید من از این منظر تا به حال به این مسئله نگاه نکرده بودم. بسیار جالب بود.

به نظر من هم مثبت‌ها وجود داشته باشه و هم منفی‌ها خود آدم به راحتی در ذهنش به جمع بندی نهایی میرسه

اما اگر فقط مجموع در نظر گرفته بشه حالتی رو در نظر بگیرید که یکی ۵۰ تا مثبت داره و ۴۰ تا منفی که در کل میشه ۱۰ تا منفی. حالا کسی رو در نظر بگیرید که ۱۰ تا منفی داشته باشه و ۰ تا مثبت قطعا این دو نفر با هم فرق دارند که وقتی به صورت جزئی مشخص بشه اونوقت راحت تر هست تصمیم گیری.

به هر حال این نظر من بود و فقط به دید یک نظر آماتور بهش نگاه کنید.

با تشکر
محمد

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
ممنون وحید جان بخاطر این توضیح عالی. من هم مثل اقای چهار سوقی اینها را نمی‌دونستم
به نظرم مثبت و منفی هر دو نشون داده بشه خوبه

تغییر فاصله عنوان فصلها از بالا در فارسی تک

نویسنده حسن قربانزادانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1225
آخرين ارسال آوریل 09, 2013, 07:31:14 pm
توسط حسن قربانزاد
چگونگی تغییر فاصله عنوان فهرست جداول و عنوان فهرست تصاویر از بالای صفحه

نویسنده sajadsabziانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 3
مشاهده: 1922
آخرين ارسال اكتبر 12, 2013, 06:25:15 pm