سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: نحوه دریافت فایل eps از پکیج pgfplots ?  (دفعات بازدید: 7570 بار)

آفلاین shojaee

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 39
    • ديدن مشخصات
پاسخ : نحوه دریافت فایل eps از پکیج pgfplots ?
« پاسخ #15 : مه 18, 2012, 10:02:38 pm »
 فایل را دانلود و نصب کردم ویندوزم 64  بیتی ولی لینک فایل Download gs905w32.exe (12.7 MB) فکر کنم برای ویندوز 32 بیتی ولی به هر حال روی سیستم نصب شد. gs905w32.exe را روی سیستم دارم ولی ویندوزم 64 بیتی .
دستور که در پست «تبدیل انواع فرمت‌های عکس و pdf و ... به هم با GhostScript» گفته شده را در command prompt  بنویسم؟

مدیریت: ویرایش به دلیل غلط املایی و ارجاع به پست خراب.
« آخرين ويرايش: مه 18, 2012, 10:33:28 pm توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #16 : مه 18, 2012, 10:32:12 pm »
بله.
 پست «راهنمای باز کردن Command Prompt » را هم ببینید.

آفلاین shojaee

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #17 : مه 19, 2012, 09:03:44 am »
فکر می کنم در کامپیوتر من باید  اسم برنامه اجرایی  این  gs905w32.exe باشد.ولی  gs905w64.exe , چیزهی دیگری را را نیز امتحان کردم. خطای  gs905w32.exe is not recognized as an internal or external command. t  ظاهر می شود. ویندوزم 64 بیتی احساس می کنم نباید gs905w32.exe نصب داشته باشم و باید gs905w64.exe نصب کنم.(اگر امکان دارد شما pdf  را به jpg برای نمونه اپلود کنید.)

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #18 : مه 19, 2012, 10:37:35 am »
فکر می کنم در کامپیوتر من باید  اسم برنامه اجرایی  این  gs905w32.exe باشد.ولی  gs905w64.exe , چیزهی دیگری را را نیز امتحان کردم. خطای  gs905w32.exe is not recognized as an internal or external command. t  ظاهر می شود. ویندوزم 64 بیتی احساس می کنم نباید gs905w32.exe نصب داشته باشم و باید gs905w64.exe نصب کنم.(اگر امکان دارد شما pdf  را به jpg برای نمونه اپلود کنید.)

در صورتی که در استفاده از ghostscript/ghostview مشکل دارید، می‌توانید از نرم‌افزارهای photoshop و acrobat professional نیز استفاده کنید.
همچنین مطمئن شوید که ghostscript در مسیر سیستم شما قرار داشته باشد. آقای صفی اقدم پستی در خصوص تنظیم path‌ در سیستم عامل‌های مختلف ارسال کرده بودند.
با این حال، پیشنهاد می‌کنم از شخصی که به طور حضوری به سیستم شما دسترسی دارد کمک بخواهید. این تالار مرتبط با پروژه پارسی لاتک است و برای کمک رسانی به استفاده از لاتک/زی‌پرشین استفاده شده است.
لطفاً صفحه قوانین تالار را مطالعه فرمایید، بخصوص اگر اولین ارسال‌هایتان را انجام می‌دهید.
به سوالی که مطابق با قوانین پرسیده نشود، جوابی داده نخواهد شد.

در صورتی که به تازگی عضو تالار شده‌اید، در صفحه معرفی اعضای جدید برای شما ایجاد شده است.

آفلاین shojaee

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #19 : مه 19, 2012, 10:50:55 am »
کیفیت این عکس خیلی کم شده . به نظرتون می شه کیفیت  تقریبا با کیفیت اولی بدست اورد یا نه ؟

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #20 : مه 19, 2012, 11:05:01 am »
ببینید در این مسیر اسم فایل اجرایی چیه.
C:\gs\gs9.00\bin
ضمنا این مسیرو همونطور که آقای ذاکری گفتن باید به Path سیستم اضافه کنید.

کیفیت این عکس خیلی کم شده . به نظرتون می شه کیفیت  تقریبا با کیفیت اولی بدست اورد یا نه ؟
عدد رزولیشن را در اون دستور مثلا بذارید: 1200×1200

آفلاین shojaee

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #21 : مه 25, 2012, 06:58:57 am »
با سلام
جواب سوال م را پیدا کردم می خوام جوابم را بزارم تا دیگر دوستان اگه خواستن شکل ps شان را وارد نرم افزار microsoft word بکنند، این کار را بتونند انجام بدهند. مراحل به شرح زیر می باشد:
1) در ابتدا شکل با پسوند ps خود را با استفاده ps2eps  که همراه لاتک می باشد به eps تبدیل نمایید.(کافی فقط  فایل ps تان را با موس گرفته و بر روی ps2eps بکشید و رها کرده سپس فایل eps ساخته می شود یا از command promb استفاده کنید.)
2)نرم افزار ورد را باز کرده و مسیر insert--picture----from file -- را دنبال کرده و شکل eps  را وارد word نمایید. بله، شکل به نظر می رسد کیفیت ش افت کرده است اما در واقعیت این گونه نیست اگر شما ورد را به pdf تبدیل کنید(من با adobe pdf تبدیل را انجام داده ام) می بینید که کیفیت برداری است و هیچ فرقی با pdf  حاصل از لاتک ندارد . فایل ها هم ضمیمه می کنم تا دوستان بتونند مشاهده کنند.
حالا فقط یک سوال در ذهن باقی می ماند که چرا word  نمایش ضعیفی دارد؟ 
« آخرين ويرايش: مه 25, 2012, 07:10:35 am توسط shojaee »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #22 : مه 25, 2012, 07:28:10 am »
با سلام
جواب سوال م را پیدا کردم می خوام جوابم را بزارم تا دیگر دوستان اگه خواستن شکل ps شان را وارد نرم افزار microsoft word بکنند، این کار را بتونند انجام بدهند. مراحل به شرح زیر می باشد:
1) در ابتدا شکل با پسوند ps خود را با استفاده ps2eps  که همراه لاتک می باشد به eps تبدیل نمایید.(کافی فقط  فایل ps تان را با موس گرفته و بر روی ps2eps بکشید و رها کرده سپس فایل eps ساخته می شود یا از command promb استفاده کنید.)
2)نرم افزار ورد را باز کرده و مسیر insert--picture----from file -- را دنبال کرده و شکل eps  را وارد word نمایید. بله، شکل به نظر می رسد کیفیت ش افت کرده است اما در واقعیت این گونه نیست اگر شما ورد را به pdf تبدیل کنید(من با adobe pdf تبدیل را انجام داده ام) می بینید که کیفیت برداری است و هیچ فرقی با pdf  حاصل از لاتک ندارد . فایل ها هم ضمیمه می کنم تا دوستان بتونند مشاهده کنند.
حالا فقط یک سوال در ذهن باقی می ماند که چرا word  نمایش ضعیفی دارد؟
احتیاجی به eps  و این کارها نیست. یک تصویر PDF به اندازه خود شکل با استفاده از pdfcrop درست کن و داخل سند word قرار بده والسلام.

آفلاین shojaee

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #23 : مه 25, 2012, 08:04:03 am »
احتیاجی به eps  و این کارها نیست. یک تصویر PDF به اندازه خود شکل با استفاده از pdfcrop درست کن و داخل سند word قرار بده والسلام.
pdf  هر کاری می کنم word قبول نمی کنه .  یه نمونه pdf  را اپلود می کنم اگر امکان داره فایل |doc را اپلود کنین ممنون می شم.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #24 : مه 25, 2012, 09:40:50 am »
pdf  هر کاری می کنم word قبول نمی کنه .  یه نمونه pdf  را اپلود می کنم اگر امکان داره فایل |doc را اپلود کنین ممنون می شم.
برای درج فایل pdf در سند ورد، از تب Insert گزینه Object را انتخاب نموده و سپس Adobe Acrobat Document را انتخاب کنید.

مدیریت: ۱- این تالار مخصوص پرسش در زمینه لاتک است.
۲- انجمن تازه‌ها مخصوص اخبار جدید است. موضوع شما به انجمن تازه‌کاران منتقل خواهد شد.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

یه سوال در مورد نحوه فراخوانی بسته‌ها در یک فایل cls

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2383
آخرين ارسال فوریه 01, 2011, 01:43:12 pm
توسط vafa
اصلاح نحوه نمایش سوالات چهار گزینه ای در پکیج xepersian-multiplechoice

نویسنده mostafa-mstانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2664
آخرين ارسال ژوئیه 02, 2011, 05:31:30 am