سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: عوض شدن جای ستون‌ها و چپ به راست شدن آن‌ها در بسته longtable  (دفعات بازدید: 2363 بار)

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
 توی فایل پیوست شده:
 ۱- جای ستون‌ها عوض شده
 ۲- محتوای سلول‌ها، چپ به راست شده
 ۳- محل قرارگیری شماره پانویس‌ها توی خود جدول،  اشتباه چاپ شده.

(مشکل دیگه‌ای که وجود داره اینه که) اگه  {|c|c|c|}  رو با مثلاً  {|p{3cm}|p{3cm}|p{3cm}|}  جایگزین کنیم، مشکل  ۲ و ۳ حل می‌شه؛ اما در عوض، پانویس‌ها در پایین صفحه، چاپ نمی‌شن.

پ.ن: بسته‌های مشابه دیگه‌ای مثل xtab و supertabular هم وجود دارن، اما متاسفانه هر دوشون دارای باگ هستن.
« آخرين ويرايش: سپتامبر 29, 2012, 08:32:46 pm توسط وحید دامن‌افشان »

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات
سلام
زی‌پرشین از longtable  پشتیبانی نمیکنه،
ولی فکر کنم اگر از tabu استفاده کنید مشکلی نباشه.
لطفاً صفحه قوانین تالار را مطالعه فرمایید، بخصوص اگر اولین ارسال‌هایتان را انجام می‌دهید.
به سوالی که مطابق با قوانین پرسیده نشود، جوابی داده نخواهد شد.

در صورتی که به تازگی عضو تالار شده‌اید، در صفحه معرفی اعضای جدید برای شما ایجاد شده است.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
توی فایل پیوست شده:
 ۱- جای ستون‌ها عوض شده
 ۲- محتوای سلول‌ها، چپ به راست شده
 ۳- محل قرارگیری شماره پانویس‌ها توی خود جدول،  اشتباه چاپ شده.

(مشکل دیگه‌ای که وجود داره اینه که) اگه  {|c|c|c|}  رو با مثلاً  {|p{3cm}|p{3cm}|p{3cm}|}  جایگزین کنیم، مشکل  ۲ و ۳ حل می‌شه؛ اما در عوض، پانویس‌ها در پایین صفحه، چاپ نمی‌شن.

همه اینها یک مشکل هستند نه چهار تا مشکل. بسته lontable پشتیبانی نمیشه و اگر شما حدود ۱۰ ثانیه وقت می‌گذاشتید و تالار را جستجو می‌کردید جواب سوالتون رو پیدا می‌کردید و احتیاجی نبود ۵ دقیقه وقت بگذارید و یک سوال تکراری بپرسید.
نقل قول
پ.ن: بسته‌های مشابه دیگه‌ای مثل xtab و supertabular هم وجود دارن، اما متاسفانه هر دوشون دارای باگ هستن.
چه باگی؟
« آخرين ويرايش: سپتامبر 30, 2012, 03:43:29 am توسط وفا خلیقی »

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
همه اینها یک مشکل هستند نه چهار تا مشکل. بسته lontable پشتیبانی نمیشه و اگر شما حدود ۱۰ ثانیه وقت می‌گذاشتید و تالار را جستجو می‌کردید جواب سوالتون رو پیدا می‌کردید و احتیاجی نبود ۵ دقیقه وقت بگذارید و یک سوال تکراری بپرسید.
حق با شماست؛ اما آخرین باری که شما گفتین «زی‌پرشین از longtable پشتیبانی نمی‌کند» مربوط به حدود ۴ ماه پیش می‌شه و از طرف دیگه، توی پوشه bidi هم فایلی به اسم longtable-xetex-bidi.def وجود داره. بنابراین گفتم شاید توی این مدت، پشتیبانی از این بسته هم به زی‌پرشین اضافه شده باشه. بهرحال عذر می‌خوام.
چه باگی؟
توی راهنمای xtab،  بخش The xtab package، در پاراگراف دوم، سه باگ اساسی بسته supertabular  توضیح داده شده. البته خود مولف supertabular هم این باگ‌ها رو توی بخش Known problems  راهنمای خودش، توضیح داده که یه مقدار بد توضیح داده. این ۳ تا باگ، اونقدر زیاد تکرار می‌شن که تقریباً استفاده از بسته supertabular رو غیرممکن می‌کنن. همچنین در بخش Weak points بسته supertabular هم گفته شده که ترکیبی از دستورای \baselinestretch و \arraystretch هم ایجاد مشکل می‌کنه.
بسته xtab هم ادعا می‌کنه که این ۳ تا باگ رو رفع کرده؛ اما بعدش می‌گه که
The xtab package has reduced, but perhaps not entirely eliminated, these weaknesses. Some hand tuning may still be required.
بنابراین با وجود ادعای رفع اون ۳ تا باگ، متاسفانه باز هم بعضی‌هاشون توی جدول‌های بیشتر از ۲ صفحه اتفاق می‌افته.
در ضمن، همون‌طور که می‌دونین خیلی از کدهای xtab از supertabular گرفته شده.
ممنون از توجه‌تون.
« آخرين ويرايش: سپتامبر 30, 2012, 04:24:19 pm توسط وحید دامن‌افشان »

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
حق با شماست؛ اما آخرین باری که شما گفتین «زی‌پرشین از longtable پشتیبانی نمی‌کند» مربوط به حدود ۴ ماه پیش می‌شه و از طرف دیگه، توی پوشه bidi هم فایلی به اسم longtable-xetex-bidi.def وجود داره. بنابراین گفتم شاید توی این مدت، پشتیبانی از این بسته هم به زی‌پرشین اضافه شده باشه. بهرحال عذر می‌خوام.
اگر فایل longtable-xetex-bidi.def را نگاه کنید، تاریخ این فایل 2010/07/25 هست یعنی چیزی بیش از دو سال پیش پس بوضوح روشنه که از دو سال پیش تا حالا هیچ تغییری نکرده.
نقل قول
توی راهنمای xtab،  بخش The xtab package، در پاراگراف دوم، سه باگ اساسی بسته supertabular  توضیح داده شده. البته خود مولف supertabular هم این باگ‌ها رو توی بخش Known problems  راهنمای خودش، توضیح داده که یه مقدار بد توضیح داده. این ۳ تا باگ، اونقدر زیاد تکرار می‌شن که تقریباً استفاده از بسته supertabular رو غیرممکن می‌کنن. همچنین در بخش Weak points بسته supertabular هم گفته شده که ترکیبی از دستورای \baselinestretch و \arraystretch هم ایجاد مشکل می‌کنه.
The xtab package has reduced, but perhaps not entirely eliminated, these weaknesses. Some hand tuning may still be required.
بنابراین با وجود ادعای رفع اون ۳ تا باگ، متاسفانه باز هم بعضی‌هاشون توی جدول‌های بیشتر از ۲ صفحه اتفاق می‌افته.
ممنون از توجه‌تون.
اگر ملاک شما از باگ اینه بسته longtable خیلی بیشتر از xtab یا supertabular باگ داره. می‌تونم یک نمونه براتون بفرستم اگر دوست داشتید علاوه بر این بسته longtable یک عیب خیلی بزرگ داره و اون اینه که output routine رو بر خلاف بسته‌های xtab و supertabular دست‌کاری می‌کنه که خودش مشکلات زیادی درست کرده.

در مورد پشتیبانی از longtable من خیلی سعی کردم و آخرین باری که روش کار کردم یادم میاد که تونستم جدولهای تولید شده توسط longtable رو راست به چپ کنم اما یک مشکل وجود داشت و اونهم این بود که اگر متنی قبل از محیط longtable بصورت چپ به راست وجود داشت، اون متن هم به جای اینکه چپ به راست باشه، راست به چپ می‌شد به این خاطر که با محیط longtable داخل یک جعبه قرار می‌گرفت. من حتی از خود نویسنده longtable یعنی David هم صحبت کردم و اون هم به هیچ نتیجه‌ای نرسید شاید به این خاطر که پشتیبانی زی‌تک از حروف‌چینی راست به چپ خیلی محدوده و زی‌تک هیچگونه ابزاری برای راست به چپ کردن جدول در اختیار شما قرار نمی‌ده.

بنابراین اگر می‌خواهی از longtable استفاده کنی، دو راه داری:

۱- می‌تونم تغییری که ازش صحبت کردم رو برات بفرستم و خودت روش کار کنی تا درستش کنی.

۲- یک نسخه از نرم‌افزار سیمرغ بخر که از بسته longtable پشتیبانی می‌کنه و خیلی راحت می‌تونی جدولهای راست به چپ داشته باشی.
« آخرين ويرايش: سپتامبر 30, 2012, 05:43:05 pm توسط وفا خلیقی »

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
راهنمای زی‌پرشین که در اون از بسته supertabular برای حروف‌چینی جدولهای چندصفحه‌ای (بیشتر از ۲۰ صفحه) استفاده شده، ثابت می‌کنه که این حرف شما درست نیست.
نقل قول
ممنون از توجه‌تون.
باید از کجا گرفته می‌شده؟
« آخرين ويرايش: اكتبر 01, 2012, 04:28:33 am توسط وفا خلیقی »

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
راهنمای زی‌پرشین که در اون از بسته supertabular برای حروف‌چینی جدولهای چندصفحه‌ای (بیشتر از ۲۰ صفحه) استفاده شده، ثابت می‌کنه که این حرف شما درست نیست.
فایل پیوست شده شماره ۱، باگ شماره ۱ بسته  supertabular رو که در بخش دوم راهنمای xtab اومده رو نشون می‌ده.
فایل شماره ۲ هم هر ۳ تا باگ بسته  supertabular رو که در بخش دوم راهنمای xtab اومده رو یکجا نشون می‌ده.
همین باگ‌ها توی بسته xtab هم وجود داره؛ منتها یه خورده کمتر اتفاق می‌افته.
ببخشین که دارم وقت‌تون رو می‌گیرم.
باید از کجا گرفته می‌شده؟
محض اطلاع دوستانی که ممکن بود اطلاع نداشته باشن، گفتم.

مشکل با multicol برای ستون های چپ به راست

نویسنده حسن ذاکریانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2128
آخرين ارسال اوت 26, 2011, 05:20:35 pm
توسط vafa
عدم شروع از سمت راست پس از بسته و باز کردن تک میکر

نویسنده ابوالفضل دیانتانجمن Texmaker

پاسخ ها: 17
مشاهده: 5956
آخرين ارسال نوامبر 16, 2011, 06:21:40 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده
با بسته‌ی fancyhdr، سربرگ‌ها چپ و راست ظاهر میشن. این یک باگه؟

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن طراحی صفحه

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1463
آخرين ارسال آوریل 18, 2012, 01:21:27 pm
توسط vafa
قراردادن چند شکل در چند ردیف و ستون کنار هم با کمک بسته‌ی ‎SubFigure‏ در زی‌پرشین

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 4
مشاهده: 2592
آخرين ارسال ژانویه 11, 2014, 08:14:12 pm
توسط msabet
چپ به راست شدن متن داخل nodeها در بسته Tikz

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 5
مشاهده: 2520
آخرين ارسال اكتبر 21, 2012, 03:40:34 am
توسط vafa
قرار دادن جدول (longtable) در سمت راست صفحه