سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: برگزاری کنفرانس مهندسی مکانیک با بسته زیپرشین برای اولین بار در ایران  (دفعات بازدید: 2448 بار)

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
با سلام خدمت همه دوستان عزیز

سال گذشته در دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی کنفرانس پیلهای سوختی برگزار شد که در اونجا بنده مسئول IT و معاون اجرایی بودم.
به همین دلیل استفاده از زیپرشین را برای ارسال مقاله ها و همچنین تولید خلاصه مقاله ها پیشنهاد دادم و انجام شد.
تولید کتابچه خلاصه مقالات هم با کمک آقای کارن‌پهلو و همچنین راهنمایی های دوستان در سایت (از جمله آقای ذاکری)
انجام شد و به چاپ رسید.

امسال نیز کنفرانس مهندسی مکانیک در همین دانشگاه برگزار میشه که دوباره من مسئول IT هستم و
با توجه به موفقیت آمیز بودن این بسته، دوباره پیشنهاد استفاده از زیپرشین را دادم و مورد موافقت قرار گرفت.
این  برای اولین بار در ایران است که امکان ارسال مقالات با بسته زیپرشین در رشته مهندسی مکانیک فراهم شده است.

جا داره تا از زحمات آقای کارن‌پهلو در تولید این بسته و زحمات دوستان دیگر در زمینه راه اندازی و پشتیبانی از سایت تشکر کنم.

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات
سلام

من هم از زحمات شما تشکر می‌کنم و آرزوی موفقیت برای شما و هرچه بهتر برگزار شدن این کنفرانس را دارم.

هر کمکی هم در هر مرحله از کار از دست ما بر بیاید، در خدمت هستم.

پیشنهاد می‌کنم در صورتی که زمان کافی وجود داشته باشد، در این کنفرانس به طراحی استایل مقالات، کارگاه آموزشی و غیره نیز بپردازید.
لطفاً صفحه قوانین تالار را مطالعه فرمایید، بخصوص اگر اولین ارسال‌هایتان را انجام می‌دهید.
به سوالی که مطابق با قوانین پرسیده نشود، جوابی داده نخواهد شد.

در صورتی که به تازگی عضو تالار شده‌اید، در صفحه معرفی اعضای جدید برای شما ایجاد شده است.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
پیشنهاد می‌کنم در صورتی که زمان کافی وجود داشته باشد، در این کنفرانس به طراحی استایل مقالات، کارگاه آموزشی و غیره نیز بپردازید.

در مورد استایل مقالات که تا حالا کمی کار شده و رو به تکمیل هستیم. یعنی استایل IEEE را به عنوان بیس قرار دادیم
و تغییرات خود را روی آن اعمال کردیم. پارسال هم روی پروسیدینگ (مجموعه مقالات) کار کردیم و احتمالاً امسال نیز بر آن افزوده خواهد شد.

اما در مورد کارگاه آموزشی من بسیار استقبال میکنم و اگر دوستان مایل باشند، میتوانند کارگاه ارائه دهند و من هم برای برگزاری آن تلاش خواهم کرد.
البته این کلاسها با هزینه خواهد بود و به برگزارکننده هزینه آن هم پرداخت خواهد شد. بنابراین کسانی که تمایل دارند به بنده اعلام
کنند.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
پارسال هم روی پروسیدینگ (مجموعه مقالات) کار کردیم و احتمالاً امسال نیز بر آن افزوده خواهد شد.
مجموعه مقالات را چگونه آماده کردید؟ من پارسال که سمینار جبر در سبزوار برگزار شد و آقای کارن‌پهلو هم تشریف آورده بودند، کتابچه خلاصه مقالات و صفحه مقالات نهایی و کتابچه نهایی را با برنامه‌ای به زبان پرل تولید کردم. خروجی خوب بود، فقط چون کدی که نوشته بودم شسته رفته نبود، آنرا منتشر نکردم.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
مجموعه مقالات را چگونه آماده کردید؟ من پارسال که سمینار جبر در سبزوار برگزار شد و آقای کارن‌پهلو هم تشریف آورده بودند، کتابچه خلاصه مقالات و صفحه مقالات نهایی و کتابچه نهایی را با برنامه‌ای به زبان پرل تولید کردم. خروجی خوب بود، فقط چون کدی که نوشته بودم شسته رفته نبود، آنرا منتشر نکردم.
با یکسری ماکرو که البته بدون مشکل هم نبود ولی به هر حال نتیجه خیلی خوب بود. فردا که دانشگاه رفتم
فایلهای اصلی به همراه PDF مربوطه را خدمتتان ارائه میکنم.

فایل  خروج بسیار خوب بود و شامل فهرست مطالب، نمایه کلمات کلیدی و نمایه نویسندگان میشد
برای انگلیسی و فارسی دو مجموعه مستقل تهیه کردیم چون یکپارچه کردنشان خیلی سخت میشد.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
با یکسری ماکرو که البته بدون مشکل هم نبود ولی به هر حال نتیجه خیلی خوب بود. فردا که دانشگاه رفتم
فایلهای اصلی به همراه PDF مربوطه را خدمتتان ارائه میکنم.

فایل  خروج بسیار خوب بود و شامل فهرست مطالب، نمایه کلمات کلیدی و نمایه نویسندگان میشد
برای انگلیسی و فارسی دو مجموعه مستقل تهیه کردیم چون یکپارچه کردنشان خیلی سخت میشد.
ممنون به خاطر پافشاریی که برای تهیه مقالات کنفرانس با زی‌پرشین دارین.
من تبریز که بودم، توی اولین سمینار ترکیبیات جبری و جبر جابجایی ترکیبیاتی (عجب اسمی!)، مسئول تهیه چکیده مقالات بودم. چون تعداد مقالات ارسالی، کم بود و از طرفی، تهیه کتاب چکیده مبسوط هم مدنظر کمیته برگزارکننده نبود، بخشی از کارها رو به صورت دستی انجام دادم. اما از همون موقع، دوست داشتم که یه کلاس برای تولید کاملاً خودکار چکیده مبسوط، بنویسم.
چیزی که مدنظر منه، این خصوصیات رو داره:
۱- یه کلاس به اسم مثلاً name.cls  که در اختیار شرکت‌کنندگان قرار داده بشه تا بتونن مقالاتشون رو باهاش بنویسن.
۲- یه کلاس به اسم root.cls که در اختیار برگزارکنندگان باشه و تنظیمات و دستورات لازم برای تهیه چکیده مبسوط رو داشته باشه.
۳- یه فایل تک به اسم  book.tex که در عرض فقط چند دقیقه، با وارد کردن دستوراتی مثل
\include{p1}
\include{p2}
...
و یا اگه مقاله‌ای شامل عکس و کد و این جور چیزها هم بود، با دادن آدرس پوشه حاوی فایل‌ها در دستور بالا، بشه پی‌دی‌اف خروجی چکیده مبسوط مقالات رو تولید کرد. چیزهایی مثل نمایه کلمات کلیدی و نمایه نویسندگان هم جزو خصوصیات اولیه و ابتدایی این کلاس خواهد بود. حتی شاید بشه یه نسخه ای‌بوک هم تولید کرد.
بدیهیه که برای تولید این خروجی، نباید هیچ‌گونه کار دستی انجام بشه. در ضمن، مقاله‌های فارسی و لاتین هم باید همزمان تولید بشن. به عبارت دیگه، در دو فایل جداگانه، تولید نشن.
من شاید بتونم، یه همچین کلاسی رو بنویسم.

پ.ن: راستی بهتر نیست که زی‌پرشین رو سرهم ننویسیم؟

کاربرد بسته natbib برای ارجاع دادن به مراجع پشت سر هم

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن مراجع و بیب‌تک BibTeX

پاسخ ها: 8
مشاهده: 6274
آخرين ارسال ژانویه 24, 2013, 06:47:04 am
توسط هادی صفی‌اقدم
استفاده از بسته times همراه با زیپرشین

نویسنده abtahiانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 2
مشاهده: 1972
آخرين ارسال آوریل 24, 2010, 08:12:18 pm
توسط abtahi
مناسب‌ترین بسته برای رسم اشکال مختلف در مقالات

نویسنده amirjadidiانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 2
مشاهده: 3971
آخرين ارسال مه 23, 2010, 05:32:57 pm
توسط محمود امین‌طوسی
برای درست کردن اسلاید از کدام بسته استفاده کنم؟

نویسنده سروشانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 3
مشاهده: 4666
آخرين ارسال فوریه 28, 2011, 05:32:28 pm
توسط Nekoomehr
یه راه سریع برای باز کردن راهنمای پی‌دی‌اف بسته‌های لاتک با استفاده از خط فرمان

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن عمومی

پاسخ ها: 0
مشاهده: 2196
آخرين ارسال آوریل 06, 2011, 05:52:57 pm
توسط وحید دامن‌افشان
کارگاه آموزشی xepersian در ۴۲آمین کنفرانس ریاضی ایران