زی‌پرشین XePersian > باگ‌های نسخه ۱.۰.۴

تغییر کردن حاشیه‌ها هنگام استفاده از محیط thebibliography

(1/8) > >>

وحید دامن‌افشان:
سلام
امروز با کمی دقت متوجه شدم که محیط thebibliography اندازه حاشیه‌ها رو تغییر می‌ده. این تغییر در صفحه اول مراجع، زیاد به چشم نمی‌آد اما از صفحه دوم به بعد، چون سربرگ می‌خوره، خیلی به چشم می‌آد. مثلاً در عکس اولی که ضمیمه کردم، قسمت قرمز شده باید دقیقاً زیر سربرگ قرار بگیره. البته وقتی دستور Latin\ رو قبل از ‎\begin{thebibliography} قرار می‌دی، حاشیه‌ها درست می‌شه اما در عوض، کلمه «مراجع» حذف می‌شه.

در ضمن این مشکل، هم تو کلاس book و هم توکلاس article وجود داره ولی در لاتک وجود نداره. فایل ضمیمه رو ببینین که توش هم دستورات لاتکه و هم دستورات زی‌پرشین. خودتون مقایسه کنین.
ممنون

vafa:
بله، حق با شماست. این باگی است که توسط کدهای وارد شده توسط آقای امیدعلی ایجاد شده است. متأسفانه من فعلاً وقت کار کردن را روی این مشکل ندارم. زودترین وقتی که می‌توانم این باگها را رفع کنم July می‌باشد.

مهدی امیدعلی:

--- نقل قول از: وحید دامن افشان در فوریه 25, 2010, 11:41:08 pm ---سلام
امروز با کمی دقت متوجه شدم که محیط thebibliography اندازه حاشیه‌ها رو تغییر می‌ده. این تغییر در صفحه اول مراجع، زیاد به چشم نمی‌آد اما از صفحه دوم به بعد، چون سربرگ می‌خوره، خیلی به چشم می‌آد. مثلاً در عکس اولی که ضمیمه کردم، قسمت قرمز شده باید دقیقاً زیر سربرگ قرار بگیره. البته وقتی دستور Latin\ رو قبل از ‎\begin{thebibliography} قرار می‌دی، حاشیه‌ها درست می‌شه اما در عوض، کلمه «مراجع» حذف می‌شه.

در ضمن این مشکل، هم تو کلاس book و هم توکلاس article وجود داره ولی در لاتک وجود نداره. فایل ضمیمه رو ببینین که توش هم دستورات لاتکه و هم دستورات زی‌پرشین. خودتون مقایسه کنین.
ممنون

--- End quote ---
فایلی که فرستادی مربوط به اون شکلی نیست که ضمیمه کردی. من با راهنمای لاتک هیچ مشکلی ندارم.

مهدی امیدعلی:
توجه داشته باش که استفاده از بستهٔ geometry با زی‌پرشین خیلی سازگار نیست چون ابعادی رو تغییر می‌ده که اثرشون در زی‌پرشین و در حقیقت در bidi با حالت اصلی لاتک فرق داره. مثلا raggedright و دیگر چیزها. فایل خودت رو کمی تغییر دادم  و از بستهٔ bookest استفاده کردم و چند مرجع فارسی رو هم اضافه کردم تا اثر رو بهتر مشاهده کنی.

مهدی امیدعلی:
الان بررسی کردم: بیدی با بستهٔ geometry هم خوشرفتار است (قبلاً بررسی کرده بودم و کمی ناپایداری دیده بودم البته الان هم وقت نکرده‌ام کامل بررسی کنم). فایل خودت را با کمی تغییرات ضمیمه کرده‌ام تا اثر کار رو ببینی.

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version