سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: ساخت اسلاید با زی پرشین و bidipresentation  (دفعات بازدید: 20387 بار)

آفلاین میترا

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 17
    • ديدن مشخصات
با سلام خدمت همه اساتید
من از زی پرشین (میک تک) استفاده می کنم و میخواهم ارائه ام با همین میک تک باشه نه پاورپوینت. نو همین تالار که جستجو کردم فهمیدم باید از bidipresentation استفاده کنم. فایل نمونه ای رو هم دیدم که فقط 3 صفحه بود.
با توجه به اینکه اصلا هیچ چیز در مورد اسلاید ساختن با این روش نمی دونم و فقط 10 روز به دفاعم مونده، ممکنه کمک کنید و یک فایل ارائه کامل بفرستید که از روی اون بنویسم؟ و اینکه آیا باید بسته ی خاصی رو نصب کنم؟(اگر بله، از کجا دانلود کنم؟)
اینم بگم که همه ی موضوعات مشابه رو در این سایت خوندم و متاسفانه خیلی بدردم نخورد.

ممنون

آفلاین علیرضا بیکی

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 13
  • ارسال: 94
    • ديدن مشخصات
پاسخ : ساخت اسلاید با زی پرشین و bidipresentation
« پاسخ #1 : ژوئن 01, 2013, 01:33:57 pm »
سلام
اگر به قسمت beamer بروید مثال‌هایی وجود دارد. به احتمال زیاد کار شما را راه می‌اندازد.
اگر باز هم کار شما راه نیافتاد اگر مشکل خود را در قسمت beamer بنویسید خیلی سریع‌تر جواب می‌گیرید.
من خودم چند تا نمونه در همین سایت دیده‌ام اگر لینکشان را دوباره پیدا کردم قرار می‌دهم تا شما هم استفاده کنید.

آفلاین میترا

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : ژوئن 01, 2013, 03:49:45 pm »
سلام و خیلی ممنون

من از اون موقع تاحالا تمام بخش beamer رو خوندم. سردرد گرفتم ولی آخرش هم فایل درستی دست گیرم نشد. ضمن اینکه راهنمای جامعی برای ساخت اسلاید نیست (الانم که همش تک لایو رو بورسه، من که میک تک و تک میکر دارم نمیدونم چیکار کنم. انقدر هم که تک لایو و میک تک رو به جای هم نصب کردم رجیستری ویندوزم قاطی کرده. تا روز دفاع جرات ندارم به این زی پرشینی که الان دارم دست بزنم، یعنی امکان آپدیت کردنش نیست)
خواهش میکنم اگر فایل نمونه نهایی بدون اشکالی دارین برام بفرستین.  موضوعاتی که خوندم خیلی با هم تداخل داره یا فایل ها مرتب تغییر کرده اند.

با تشکر

آفلاین موسوی‌ندوشنی

• همکاران
  • Full Member
  • -دریافت شده: 78
  • ارسال: 177
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : ژوئن 01, 2013, 05:37:40 pm »
خواهش میکنم اگر فایل نمونه نهایی بدون اشکالی دارین برام بفرستین.
با سلام
بنده نمونه و یا نمونه‌هایی (برای امتحان بد نیست) دارم که به علت حجم زیاد قابل بارگذاری در تالار نیست. اگر مایل هستید از طریق امکان پیغامهای خصوصی آدرس ایمیل خود را برای حقیر ارسال دارید تا بنده آنها را برایتان ارسال دارم. شاید از این طریق گشایشی در کار شما ایجاد شود. البته توزیع Tex بنده تک‌لایو 2012 است و من نمی‌دانم که با سایر توزیع‌های دیگر Tex نیز جواب می‌دهد؟ یا خیر
پیروز باشید

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : ژوئن 01, 2013, 08:44:37 pm »
نو همین تالار که جستجو کردم فهمیدم باید از bidipresentation استفاده کنم. فایل نمونه ای رو هم دیدم که فقط 3 صفحه بود.
مگه همون نمونه کافی نیست؟ چه چیزهای بیشتری باید وجود داشته باشه تا کار شما را راه بیندازه؟

آفلاین موسوی‌ندوشنی

• همکاران
  • Full Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : ژوئن 01, 2013, 10:16:50 pm »
من از اون موقع تاحالا تمام بخش beamer رو خوندم. سردرد گرفتم ولی آخرش هم فایل درستی دست گیرم نشد.
با سلام
من کار آقای امید علی (با تشکر از وی) را که دانشجوی ارشدم (آقای محمد قربانی) زحمت تغییر آن را کشیده است جهت استفاده دوستان تقدیم می‌کنم. می‌دانم که شکل آرمانی (قبلا آقای کارن‌پهلو در یک پست نظر خود را فرموده‌اند.) را ندارد اما کار راه انداز است. البته همه‌ی ما هم‌چنان منتظر و چشم به راهیم تا آقای کارن‌پهلو کار ارزشمند خودشان (سیمرغ) را تا آخر سال جاری میلادی ارایه دهند. بنده به سهم خویش از پایمردی وی سپاسگزارم و برای ایشان تندرستی و بهروزی آرزومندم.
پی‌نوشت: برای اجرا فایل در TeXworks از گزینه Lualatex استفاده کنید. برای مشاهده پاره‌ای از عناصر آن، برنامه باید دوبار اجرا شود.
« آخرين ويرايش: ژوئن 01, 2013, 10:42:40 pm توسط سیدسعید موسوی‌ندوشنی »

آفلاین میترا

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ژوئن 02, 2013, 11:07:49 am »
مگه همون نمونه کافی نیست؟ چه چیزهای بیشتری باید وجود داشته باشه تا کار شما را راه بیندازه؟

اون نمونه رو کامپیوتر من با پس زمینه سفید بود و نوارهای کناری و بالای صفحه را هم نداشت. حالا نمیدونم برنامه من مشکل داشته یا کلا اون فایل اینطوری بوده. به هر صورت چون من ساخت اسلاید رو بلد نیستم، نمیتونم رو اون فایل هیچ تغییری اعمال کنم. منظور من از فایل نمونه نهایی هم همین بود که کامل باشه که تو این فرصت کم فقط متن خودم رو به جای متن اون تغییر بدم.

آفلاین میترا

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : ژوئن 02, 2013, 11:11:39 am »
با سلام
بنده نمونه و یا نمونه‌هایی (برای امتحان بد نیست) دارم که به علت حجم زیاد قابل بارگذاری در تالار نیست. البته توزیع Tex بنده تک‌لایو 2012 است و من نمی‌دانم که با سایر توزیع‌های دیگر Tex نیز جواب می‌دهد؟ یا خیر
پیروز باشید
سلام
خیلی ممنون
فایل شما با میک تک 2.8 (زی پرشین) اجرا میشه؟ من تکلایو ندارم
نقل قول از: سیدسعید موسوی‌ندوشنی
من کار آقای امید علی (با تشکر از وی) را که دانشجوی ارشدم (آقای محمد قربانی) زحمت تغییر آن را کشیده است جهت استفاده دوستان تقدیم می‌کنم.
پی‌نوشت: برای اجرا فایل در TeXworks از گزینه Lualatex استفاده کنید. برای مشاهده پاره‌ای از عناصر آن، برنامه باید دوبار اجرا شود.
چطور باید از این گزینه استفاده کنم؟ یعنی این فایل هم با لوالاتک نوشته شده و با میک تک اجرا نمیشه؟
« آخرين ويرايش: ژوئن 02, 2013, 11:18:37 am توسط میترا »

آفلاین a.g

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 4
  • ارسال: 39
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : ژوئن 02, 2013, 08:47:03 pm »
سلام جناب موسوی

نقل قول

تک‌ورکس (پرتابل) من گزینه‌ی lualatex‌ را ندارد. کوشیدم lualatex را به گزینه‌های تک‌ورکس بیفزایم و با آن فایل slide beamer.tex‌را کامپایل کنم اما تک‌ورکس گیر می‌کند و خروجی‌اي نمی‌سازد ...

من از خط فرمان (command line) در تک‌لایو پرتابل ۲۰۱۳ چنین دستوري را وارد می‌کنم:
lualatex slide beamer.tex اما کامپایلر ایراد می‌گیرد:
I can't find file `slide'

لطفاً راه‌نمایی کنید در بابِ روشِ درستِ  کامپایلِ فایل (خواه در تک‌ورکس خواه در خط فرمان)

سپاس از توجه‌تان

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : ژوئن 02, 2013, 08:53:36 pm »
به این صورت استفاده کنید:
lualatex "slide beamer.tex"دلیلش اینه که در نام فایل شما یک فاصله وجود داره و برای آنکه به llualatex بفهمانید که نام فایل چقدر است و تا کجا نام فایل وجود دارد، باید کل نام فایل داخل
" " قرار بگیرد.
« آخرين ويرايش: ژوئن 02, 2013, 09:01:56 pm توسط فرشاد ترابی »

آفلاین موسوی‌ندوشنی

• همکاران
  • Full Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : ژوئن 03, 2013, 11:40:43 am »
با سلام خدمت دوستان گرامی

علاقه و شوق دانشجویی  را به beamer در فایل پیوست ملاحظه کنید که Tex و بیمر نمی‌داند.
پی‌نوشت: مدیر محترم تالار هر زمان که صلاح دید می‌تواند این پست  را حذف کند. چون  قضیه همان‌گونه که گفتم مرتبط با tex نیست.

پیروز باشید.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #11 : ژوئن 03, 2013, 12:13:31 pm »
با سلام خدمت دوستان گرامی

علاقه و شوق دانشجویی  را به beamer در فایل پیوست ملاحظه کنید که Tex و بیمر نمی‌داند.
پی‌نوشت: مدیر محترم تالار هر زمان که صلاح دید می‌تواند این پست  را حذف کند. چون  قضیه همان‌گونه که گفتم مرتبط با tex نیست.

پیروز باشید.
من کاملاً با فلسفه اسلاید مخالفم چون به نظر من کاملاً بیهوده است. خود من برای پایان‌نامم از whiteboard استفاده کردم و تمام مطالب را بصورت دستی نوشتم و توضیح دادم. اگر هدف یادگیری مطالب و انتقال کامل آن باشد، راه درستش استفاده از اسلاید نیست.

ساخت اسلاید با bidipresentation

نویسنده taherkhaniانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3356
آخرين ارسال سپتامبر 05, 2013, 08:00:52 pm
توسط سید احمد موسوی
درخواست نمونه‌ی اسلاید با بیمر در زی پرشین

نویسنده salmanانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 6
مشاهده: 14164
آخرين ارسال ژوئن 06, 2011, 06:36:11 pm
توسط vafa