سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: ریست کردن شماره پاورقی ها در هر صفحه  (دفعات بازدید: 17045 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
پاسخ : ریست کردن شماره پاورقی ها در هر صفحه
« پاسخ #15 : ژوئن 14, 2014, 11:57:58 am »
من مشکلی نمی‌بینم. این حرف ایشون در پاسخ به حرف من بوده که باید قوانین رو رعایت کرد. ایشون یا هر شخص دیگری آزاد هست که نسبت به قوانین انتقاد داشته باشند و این هیچ مشکلی نداره.
انتقاد توی تالار و بین مباحث لاتکی درست نیست. با پیغام خصوصی.
این طور کاربران بهتره به جای ایراد گرفتن به قوانین به دانشگاه خودشون ایراد بگیرن که یک دوره ۱۰ ساعته لاتک براشون نمی‌ذارن که یک کمی فایل کمینه درست کردن و اصول لاتک مثل همین سوال رو یاد بگیرن.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #16 : ژوئن 14, 2014, 06:00:14 pm »
انتقاد توی تالار و بین مباحث لاتکی درست نیست. با پیغام خصوصی.
این طور کاربران بهتره به جای ایراد گرفتن به قوانین به دانشگاه خودشون ایراد بگیرن که یک دوره ۱۰ ساعته لاتک براشون نمی‌ذارن که یک کمی فایل کمینه درست کردن و اصول لاتک مثل همین سوال رو یاد بگیرن.
این موضوع مرتبط با پست بوده و مطلب جدایی نبوده. بنابراین از نظر من هیچ مشکلی وجود نداره. اگر همگی با منطق و بدور از تعصب به موضوعات نگاه کنیم، هیچ مشکلی نیست. انتقاد سازنده است و ما هم باید گوشی برای شنیدنش داشته باشیم. من با نظرات شما موافق نیستم.

آفلاین Mehrdad-Dadkhah

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 17
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #17 : ژوئن 14, 2014, 08:46:57 pm »
این اصلا مشکل نیست!‌چرا فکر میکنین ایراده؟

وقتی متنی تو خط آخر صفحه یه زیرنویس داره، گاهی این مشکل پیش میاد. اگه زیرنویس به صفحه اضافه بشه، دیگه خط آخر که زیرنویس داره جا نشده توی متن. اگه اون خط به صفحه بعدی منتقل بشه، فضای خالی زیادی می‌مونه.
خود ورد هم همین کار رو انجام میده تو این شرایط.

چرا فکر می‌کنین ایراد داره الان؟
یه کار می‌تونه زیاد کردنه ستون زیرنویس‌ها باشه توی اون یه صفحه خاص (اگه کلا دو ستونی نیست). یه راهکار دیگه هم اینه که اون پاراگراف رو با دستور newpage یا روشی دیگه ببرید اون طرف.

یه بار دیگه تکرار می‌کنم، این هیچ ایراد نیست، من خودم تو چندین کتاب این مسئله رو دیدم
خودتون هم تو جمله اول گفتید مشکل
پس یه مشکله (احتمالا به خط آخر که میرسه گاهی تو پردازش اشتباه می کنه) اما فکر کنم با \breakpage یا ... باید یه جوری حلش کنم اما توی همه خط های آخر هم این مشکل پیش نمیاد

آفلاین Mehrdad-Dadkhah

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #18 : ژوئن 14, 2014, 08:49:22 pm »
ممنون از فایل کمینه. حالا مشکل شما دقیقاً توی این فایل کمینه‌ای که گذاشتید چیه؟

البته بگم که تعدادی از این بسته‌های که گذاشتید اصلاً لازم نیستند.

همانطور که گفتم هرچی تلاش کردم که این مشکل را توی فایل کمینه ایجاد کنم نشد! و با کوچک ترین تغییر مشکل حل میشه فقط برای اینکه شما فرمودید من فایل کمینه را گذاشتم
در ضمن درست می فرمایید پکیج ها توی این فایل کمینه استفاده ای نداره اما چون فرموده بودید احتمالا می تونه مشکل از یکی پکیج ها باشه من پکیج هایی که توی فایل اصلی استفاده کردم را گذاشتم بمونه که بتونید ببینید

آفلاین Mehrdad-Dadkhah

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #19 : ژوئن 14, 2014, 08:56:15 pm »
بیزحمت بحث غیرلاتکی در تالار نفرمایین. پیغام خصوصی و راه‌های دیگه هست. تالار نباید وقت رو با این بحث‌ها گرفت. وگرنه پست کلا حذف خواهد شد.

من تمام تلاشم را برای رعایت قوانین خواهم کرد اما من فقط پاسخ یکی از کاربران را دادم در ضمن الان مشکل من عملا حل نخواهد شد چون فایل کمینه نمی تونه مشکل را نشان بده اما با راهنمایی یکی از دوستان و احتمالا کلی دردسر بتونم این مشکل را دور بزنم
به نظر من لاتک مثل برنامه نویسی یا طراحی الگوریتم می مونه ممکنه توی یکی از 1000 حالت به مشکل برخوره حالا اگر این حالت تغییر کنه مشکل هم یا حل میشه یا تغییر می کنه پس گاهی نیاز میشه به جای فایل کمینه فایل اصلی را قرار داد

امیدوارم پاسخ من به درخواست شما مخالف قوانین نباشه و این پست حذف نشه

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #20 : ژوئن 14, 2014, 09:10:46 pm »
من تمام تلاشم را برای رعایت قوانین خواهم کرد اما من فقط پاسخ یکی از کاربران را دادم در ضمن الان مشکل من عملا حل نخواهد شد چون فایل کمینه نمی تونه مشکل را نشان بده اما با راهنمایی یکی از دوستان و احتمالا کلی دردسر بتونم این مشکل را دور بزنم
به نظر من لاتک مثل برنامه نویسی یا طراحی الگوریتم می مونه ممکنه توی یکی از 1000 حالت به مشکل برخوره حالا اگر این حالت تغییر کنه مشکل هم یا حل میشه یا تغییر می کنه پس گاهی نیاز میشه به جای فایل کمینه فایل اصلی را قرار داد

امیدوارم پاسخ من به درخواست شما مخالف قوانین نباشه و این پست حذف نشه
خیلی تالارو شلوغ می‌کنین. اینقده دنگ و فنگ نداره. همین صحبت‌هاتون ببینین کدومش سوال لاتکه؟ کلاً بحث غیرلاتکی نباید بشه. تازه اومدین تشکر هم زدین برای...
قوانین برای زورگویی نیست. برای اینه که بشه ما و شما این تالار برای هم مفید باشیم و اینطوری وقت تلف نشه. اگه شما قوانین رو رعایت می‌کردذین و فایل نمونه می‌فرستادین اسنقده پست زدن لازم نبود.
اگه هم بلد نیستیتن فایل نمونه بفرستین، بیخیال جواب باید بشین و قوت تالارو نگیرین. می‌تونین از دوستان‌تون یا ... در دانشگاه و ... کمک بگیرین.

یک فایل کامل حتی اگه مینیمم هم نیست برام بفرستین تا درست کنم. اگه فایل شخصی هست، به ایمیلم بفرستین. فکر کنم جواب آقای دامن‌افشان برای شما کافی بود. ولی اصلا بهش توجه نکردین. فایل بفرستین. دیگه صحبت غیرلاتکی ممنوع. وگرنه کل پست قفل میشه.

آفلاین narimand

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 10
  • ارسال: 44
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #21 : ژوئن 14, 2014, 09:18:49 pm »
خودتون هم تو جمله اول گفتید مشکل
پس یه مشکله (احتمالا به خط آخر که میرسه گاهی تو پردازش اشتباه می کنه) اما فکر کنم با \breakpage یا ... باید یه جوری حلش کنم اما توی همه خط های آخر هم این مشکل پیش نمیاد

گفتم اشتباه پردازشی نیست. (اون مشکل اشتباه لپی بود، بخونیدنش حالت، استثنا، مسئلهو case)

یا باید آخرین خط متن رو ببره به صفحه بعدی که در این صورت یه فضای خالی اضافی ایجاد میشه. این یعنی تخلف از اصول صفحه آرایی‌ای که برای لاتک تعریف شده. شما breakpage ایجا وارد کنید برای اینکه زیرنویس به صفحه بعدی نره میخواین فضای خالی اضافه‌ای ایجاد کنید. چرا؟

یا باید اون شماره زیرنویسی که اونجا جا نشده رو منتقل کنه به صفحه بعد. این الان چه اشتباه پردازشیه؟

راستی، می‌تونید جمله‌بندیتون رو هم یه مقداری تغییر بدین تا اون زیرنویس به متن صفحه بعدی منتقل بشه و قال قضیه کنده بشه. باورکنید اصلا این مسئله ارزش این قدر سر و کله زدن با لاتک رو نداره :دی
البته کلی ماکرونویسی یادخواهید گرفت!

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #22 : ژوئن 15, 2014, 06:43:58 am »
همانطور که گفتم هرچی تلاش کردم که این مشکل را توی فایل کمینه ایجاد کنم نشد! و با کوچک ترین تغییر مشکل حل میشه فقط برای اینکه شما فرمودید من فایل کمینه را گذاشتم
در ضمن درست می فرمایید پکیج ها توی این فایل کمینه استفاده ای نداره اما چون فرموده بودید احتمالا می تونه مشکل از یکی پکیج ها باشه من پکیج هایی که توی فایل اصلی استفاده کردم را گذاشتم بمونه که بتونید ببینید
فایلی هم که قبلاً فرستادید مناسب نبود زیرا تعدادی فصل داشت که آن فصل‌ها را نفرستاده بودید. شما باید حداقل بتوانید یک فایل کمینه و بدون خطا بفرستید تا مشکل را نشان دهد. من به شما اطمینان می‌دهم که این کار بیش از نیم ساعت وقت نمی‌گیرد و منبع مشکل هم بسیار آسان پیدا می‌شود. متأسفانه تا زمانی که چنین فایلی را نفرستاده باشید، حداقل من وقتش رو ندارم که نگاهش کنم.

نحوه ریست کردن شماره‌ی پانویس‌ها در هر صفحه

نویسنده ir1979انجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 1
مشاهده: 3877
آخرين ارسال آوریل 03, 2010, 09:51:30 am
توسط محمود امین‌طوسی
ریست کردن شماره پانویس‌ها در هر صفحه

نویسنده حمیدرضاانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 6
مشاهده: 4882
آخرين ارسال آوریل 23, 2013, 10:42:24 pm
توسط فرشاد ترابی
جابجا کردن جای عنوان قسمت و شماره صفحه در بالای هر صفحه

نویسنده ir1979انجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2772
آخرين ارسال آوریل 06, 2010, 10:17:36 am
توسط وحید دامن‌افشان
چگونگی ریست کردن پانوشت‌ها (پانویس‌ها) در هر صفحه از سند

نویسنده tabaeeانجمن طراحی صفحه

مشاهده: 2348
آخرين ارسال ژوئن 02, 2012, 02:50:00 am
توسط وحید دامن‌افشان
چطور میشه شماره گذاری پاورقی ها رو طوری کرد که در هر صفحه از ۱ شروع بشه؟

نویسنده molisoftانجمن انجمن تازه‌کاران

مشاهده: 14486
آخرين ارسال سپتامبر 04, 2012, 01:03:21 am
توسط حسن ذاکری
راست چین کردن و ریست کردن شماره footnoteها

نویسنده majid.hosseinzadeganانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 4
مشاهده: 4068
آخرين ارسال آوریل 22, 2013, 12:38:30 pm
توسط vafa
مشکل در دستور ریست کردن شماره‌ی پانویس‌ها