سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: کلاس‌های مختلف برای نوشتن پایان نامه  (دفعات بازدید: 5190 بار)

آفلاین habib_seif

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 15
  • ارسال: 59
    • ديدن مشخصات
همانطور که دوستان مطلع هستند جناب آقای کارن‌پهلو به تازگی سبک پایان نامه را از زی پرشین حذف نموده اند که شاید ایده مناسبی هم باشد.

به دلیل اینکه اکنون مشغول نوشتن پروپزال و تز هستم به چنین سبکی که بتواند کارم را در امر نوشتن تز راحت تر کند نیاز دارم. به همین دلیل از پرونده های نمونه یک پروپزال از آقای دامن افشان و یک تز از دانشگاه شریف یافتم. حال سوال اینکه آیا دوست دیگه لینک دیگری برای پایان نامه دارند؟

این طور که یادم هست چند وقت دیدم آقای طوسی مشغول ادامه دادن راه آقای کارن‌پهلو برای توسعه و به روز رساندن سبک پایان نامه هستند ولی هرچه اینترنت را گشتم لینکی در این مورد پیدا نکردم.......

در هر صورت شاید بد نباشد که این پست به عنوان مرجعی برای سبک های مختلف پایان نامه مورد استفاده قرار گیرد.

با کمال تشکر - سیف زاده
« آخرين ويرايش: فوریه 05, 2011, 12:22:31 am توسط وحید دامن افشان »

آفلاین شهاب

• Full Member
  • -دریافت شده: 21
  • ارسال: 119
    • ديدن مشخصات
پاسخ : سبک پایان نامه
« پاسخ #1 : اوت 13, 2010, 10:03:59 am »
همانطور که دوستان مطلع هستند جناب آقای کارن‌پهلو به تازگی سبک پایان نامه را از زی پرشین حذف نموده اند که شاید ایده مناسبی هم باشد.
منظور از اینکه سبک پایاننامه از زیپرشین حذف شده، چیه؟
اکثر کاربران از زیپرشین برای تایپ پایاننامه شان استفاده می کنند  به چه دلیل ،  این کار ایده مناسبی است؟
خدایا تو چه بی منتها می بخشی، و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوییم!

آفلاین habib_seif

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : اوت 13, 2010, 11:41:30 am »
بله، با زی پرشین نه تنها پایان نامه که هر سند دیگری را هم می توان حروف چینی کرد..... :-)

منظور من این بود که فایل xepersian-thesis.cls از زی پرشین حذف شده و دلیل درستی این کار هم این است که خود سیستم حروف چین نباید حاوی سبک های مختلف باشد بلکه معمولا این سبک ها را اشخاص دیگری می نویسند. به نظر من بهترین جایی که می تواند این سبک ها تولید شوند در خود دانشگاه ها و در بخش هایی مانند تایپ و تکثیر و ... می تواند باشد ولی متاسفانه کو گوش شنوا؟؟؟

در هر صورت از پاسخ شما ممنون. اگر هم سبکی برای نوشتن پایان نامه دارید ممنون می شم.....
سیف زاده

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : اوت 13, 2010, 12:22:18 pm »
بله، با زی پرشین نه تنها پایان نامه که هر سند دیگری را هم می توان حروف چینی کرد..... :-)

منظور من این بود که فایل xepersian-thesis.cls از زی پرشین حذف شده و دلیل درستی این کار هم این است که خود سیستم حروف چین نباید حاوی سبک های مختلف باشد بلکه معمولا این سبک ها را اشخاص دیگری می نویسند. به نظر من بهترین جایی که می تواند این سبک ها تولید شوند در خود دانشگاه ها و در بخش هایی مانند تایپ و تکثیر و ... می تواند باشد ولی متاسفانه کو گوش شنوا؟؟؟

در هر صورت از پاسخ شما ممنون. اگر هم سبکی برای نوشتن پایان نامه دارید ممنون می شم.....
سیف زاده
شما اول سبک بنویسیدTHESIS و سبک پایاننامه به صورت خودکار فراخوانی میشه.
منظورتون از سبک را میشه واضح تر و دقیق تر بفرمایید.

آفلاین habib_seif

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : اوت 13, 2010, 01:00:22 pm »
منظور من از سبک دقیقا ترجمه style است. فایل های cls یا sty ای که با دستور \documentclass فراخوانی میشوند. شاید در مورد ترجمه آن لغت بهتری وجود داشته باشد.....

در مورد سبک thesis هم حق با شماست. چنین style ای وجود دارد ولی برای دانشگاه های ایران بومی نشده است. در کل من cls ای مانند vahid-thesis را بیشتر از thesis می پسندم
============================================================================
توجه!  کلاس  vahid-thesis و VThesis منسوخ شده است. نسخه جدیدتر و هوشمندتر این کلاس با نام Tabriz_thesis  از این صفحه قابل دانلود است (مدیر تالار).
============================================================================
« آخرين ويرايش: اكتبر 28, 2011, 01:13:06 pm توسط وحید دامن‌افشان »

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #5 : اوت 13, 2010, 04:28:39 pm »
منظور من از سبک دقیقا ترجمه style است. فایل های cls یا sty ای که با دستور \documentclass فراخوانی میشوند. شاید در مورد ترجمه آن لغت بهتری وجود داشته باشد.....
شما در لاتک 2e طبقه نوشتار یا class را با documentclass و سبک یا package را با \usepackage فراخوانی می‌کنید.

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #6 : اوت 13, 2010, 04:33:34 pm »
منظور از اینکه سبک پایاننامه از زیپرشین حذف شده، چیه؟
اکثر کاربران از زیپرشین برای تایپ پایاننامه شان استفاده می کنند  به چه دلیل ،  این کار ایده مناسبی است؟
منظور خیلی روشنه. شما از لاتک استفاده می‌کنید اما مثلاً لاتک نمی‌آید برای دانشگاه Michigan برای مثال یک کلاس حروف‌چینی پایان‌نامه طراحی کند بلکه خود دانشگاه Michigan وظیفه‌اش این است که کلاس پایان‌نامه را فراهم کند. زی‌پرژن هم در وضعیتی مشابه قرار دارد.

اینکه اکثر کاربرای از زی‌پرژن برای تهیه پایان‌نامه استفاده می‌کنند به من ربطی ندارد. من فقط مؤظفم باگی اگر موجود باشد آن را برطرف کنم و هیچ مسؤولیتی ندارم که لقمه را در دهان شما حاضر و آماده قرار بدهم. در مرحلهٔ بعد زی‌پژن یک نرم‌افزار متن‌باز است و هیچ مسؤولیتی یا تعهدی شامل حالش نمی‌شود.

آفلاین habib_seif

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : اوت 13, 2010, 06:50:07 pm »
شما در لاتک 2e طبقه نوشتار یا class را با documentclass و سبک یا package را با \usepackage فراخوانی می‌کنید.

با کمال معذرت، همانطور که حدس می زدم در ترجمه class اشتباه کردم. منظور من طبقه برای پایان نامه بوده است.

در مورد حذف آن از زی پرشین هم حق با شماست. بنده این پست را فقط به این خاطر گذاشتم که اگر کسی چنین فایلی را تهیه دیده در اختیار بذاره. وگرنه در حذف آن از زی پرشین حرفی نیست......

ممنون
سیف زاده

آفلاین شهاب

• Full Member
  • -دریافت شده: 21
  • ارسال: 119
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : اوت 13, 2010, 10:17:11 pm »

من ... هیچ مسؤولیتی ندارم که لقمه را در دهان شما حاضر و آماده قرار بدهم.

البته من  و دیگران چنین انتظاری را از شما نداریم  :)

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #9 : اوت 14, 2010, 05:06:26 am »
این طور که یادم هست چند وقت دیدم آقای طوسی مشغول ادامه دادن راه آقای کارن‌پهلو برای توسعه و به روز رساندن سبک پایان نامه هستند ولی هرچه اینترنت را گشتم لینکی در این مورد پیدا نکردم.......
آقای دکتر امیدعلی هستند که مشغول انجام چنین کاری هستند. برای اطلاع و مشارکت به ایــــــــن آدرس مراجعه فرمایید.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین habib_seif

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : اوت 14, 2010, 11:40:37 am »
جناب آقای امین طوسی،

این دقیقا همون چیزی بود که چند وقت پیش پیدا کرده بودم ولی اسم شما و آقای امیدعلی را اشتباه کرده بودم و برای همین فایل را پیدا نمی کردم

در هر صورت از راهنمایی جنابعالی ممنون

نوشتن کلاس برای دانشگاه‌های مختلف برای حروف‌چینی پایان‌نامه

نویسنده vafaانجمن عمومی

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1799
آخرين ارسال آوریل 13, 2012, 03:57:22 pm
توسط vafa
یک کلاس برای پایان‌نامه

نویسنده محسن شریفی تبارانجمن حروف‌چینی مستندات

پاسخ ها: 6
مشاهده: 6859
آخرين ارسال اكتبر 24, 2010, 12:31:44 pm