سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: دسته بندی کردن پست ها و حذف پست های تکراری  (دفعات بازدید: 2792 بار)

آفلاین h_nuri77

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 9
  • ارسال: 85
    • ديدن مشخصات
 خیلی پست تشکر و بی خود تو انجمن هستش -این درد دل قدیمیه منه. البته خودم هم چند مورد این کار رو کردم. کاش همه پستهای اضافی حذف بشه و برای سوالات ابتدایی که بارها به صورت تکراری پرسیده میشه . پست های با نام های مشخص ایجاد بشه. با کلمات کلیدی یا برای هر بسته ی پر استفاده یا برای قسمت های مختلف یک پایان نامه پست هایی زده بشه.
اکثر کاربران اولین بار که وارد میشن میخام سریع به جوابشون برسند چون معمولا به دلیل کمبود وقت برای دفاع یا به هرحال مشکلات دیگه انتظار پاسخ سریع دارند.
جستجو توی انجمن هم همیشه جوابگو نیست. بهتره پست های جدیدی زده بشه و مشکلات رو مطرح و پاسخ های درست با توضیحات توش نوشته بشه. مثلا هرجا که جواب رو آقا وفا داده بنویسید به نقل از وفا- بدون حذف شمارنده ارسال ها یا امتیاز. هرچند که به نظر من امتیاز مهم نیست اینجا.
شاید منظورم رو درست نرشونده باشم. خودم هم خیلی از این اشتباهات رو داشتم و بخصوص سوالات خیلی ساده از آقا وفا پرسیدم و به زحمتشون انداختم. اما دیگه وقت اون رسیده که سرسامون بهتری بگیره انجمن و پست های اضافی حذف بشه. و بجاش پست های با موضوعات با معنا ساخته بشه. وقتی یک پست بعد از ایجادش به نتیجه می رسه باید سرو سامون پیدا کنه. اعضای جدید وقتی هنوز الفبا رو بلند نیستند میان و با پیگیری موضوع باید چند صفحه بخونند بعد تازه کلی اصطلاح تخصصی ببینند و آخرش هم با این اینترنت زغالی به نتیجه ای نمی رسند.
مثلا توی بخش تک لایو وقتی نگاه کنی به موضوعات گیج میشی و به جواب نمی رسی.  نمی دونم منظورم رو متوجه شدید یا نه
لطفا با تجربه ها  کاری بکنید برا انجمن. من به خیلی ها معرفیش کردم اما معمولا دیدم که سوالات تکراری رو پرسیدن بعد دوستان هم جواب دادن و همینجور حجم سوالات تکراری رو هم انباشته شده. وقتی یه موضوع رو سرچ میکنی چندتا موضوع میاد که اسمشون با  محتواشون نمیخونه.
« آخرين ويرايش: فوریه 02, 2011, 05:52:02 pm توسط h_nuri77 »
بهتر است منفور باشی به خاطر چیزی که هستی تا محبوب باشی به خاطر چیزی که نیستی

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
مشکل اینجاست که خیلی از کاربران تازه‌وارد حتی صفحه قوانین رو که در حدود یک صفحه است نمی‌خوانند! حالا فکر کنید بخوایم لینک چندین صفحه رو قرار بدیم و بگیم اول اون‌ها رو بخونند!
بعنوان مثال اگر کاربران دو فایل راهنما (راهنمای زی‌پرشین و راهنمای ترجمه شده توسط دکتر امیدعلی) را بخوانند، خیلی از سوالات ابتدایی حتی مطرح نخواهند شد.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
من این چند روزه، خیلی از پست‌های قدیمی بدردنخور و پست‌های تشکر رو حذف کردم. از این به بعد هم همین کار رو خواهم کرد.
اما در مورد بهم‌ریختگی، مقصر اصلی، کاربرایی هستند که به قول رضی جان، زحمت خوندن یه صفحه راهنما رو به خودشون نمی‌دن >:(.
من به خیلی از کاربرا، پ.خ می‌زنم و ازشون می‌خوام که راهنما رو یه بار بخونن. حتی به بعضی‌هاشون اخطار هم دادم. اما کو گوش شنوا. تعلیق حساب کاربریشونم کار درستی نیست.
« آخرين ويرايش: فوریه 03, 2011, 01:37:23 pm توسط وحید دامن افشان »

آفلاین h_nuri77

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
سلام- چندتا راهکار
1- صفحه اول سایت خیلی شلوغه- همون جا اول لینک راهنمای زی پرشین-بیدی-و بسته های پرکاربرد گذاشته بشه
2- موضوعات جدید با عنوان بامعنا درست بشه و راه حل درست ارائه بشه و موضوعات قدیمی حذف بشه.البته بدون حذف شمارنده ارسال کاربران-مثلا تو بخش زیندی یه پست روش نصب-یه پست روش نمایه سازی و... ساخته بشه مجددا و روش درست ارائه بشه و پست های قبلی پاک بشه
3- با ورود به انجمن یه صفحه هشدار بالا بیاد و کاربر رو به جستجوی موضوعش راهنمایی کنه

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
سلام- چندتا راهکار
1- صفحه اول سایت خیلی شلوغه- همون جا اول لینک راهنمای زی پرشین-بیدی-و بسته های پرکاربرد گذاشته بشه
در صفحه اول تالار (قسمت اخبار)، یک سری توضیحات و لینک به راهنماها را گذاشتم (گرچه که باعث شد صفحه شلوغتر شود).
اگر لینکها یا مطالب ایراد دارند، لطفاً گوشزد یا اصلاح فرمایید. سایر مدیران هم باید بتوانند این قسمت را ویرایش کنند.
امیدوارم که به زودی بتوانم موتور تالار را عوض کنم که امکانات بیشتری داشته باشیم.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین h_nuri77

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
در صفحه اول تالار (قسمت اخبار)، یک سری توضیحات و لینک به راهنماها را گذاشتم (گرچه که باعث شد صفحه شلوغتر شود).
سلام-آقای طوسی اگه میشه اون زی پرشن همراه و تک میکر 2جهته رو از صفحه اول بردارید و به صورت یک بخش در فهرست اصلی قرارش بدید. و توضیحاتی که در بخش اخبار نوشتید بیارید صفحه اول. به نظر من در صفحه اول باید توضیحاتی در مورد سایت و بخش های مختلف داده بشه. تا افراد تازه وارد بدونند چکار کنند.

فعال و یا غیر فعال کردن یک متن

نویسنده محمد چهارسوقیانجمن عمومی

پاسخ ها: 5
مشاهده: 4293
آخرين ارسال نوامبر 12, 2009, 10:47:12 pm
توسط habib_seif
سفارشی کردن و تغییر دادن شکل صفحات

نویسنده آسیهانجمن طراحی صفحه

پاسخ ها: 20
مشاهده: 10333
آخرين ارسال اكتبر 01, 2010, 01:56:09 pm
توسط vafa