سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: تبديل فارسي تك به زي پرشين  (دفعات بازدید: 4219 بار)

آفلاین ali_da

• Full Member
  • -دریافت شده: 8
  • ارسال: 104
    • ديدن مشخصات
تبديل فارسي تك به زي پرشين
« : مارس 25, 2011, 08:47:03 pm »
آيا براي تبديل فارسي تك به زي پرشين بايد فارسي تك هم نصب باشه؟ چون من هر كاري كردم نتواستم هيچ فايلي را با تك ميكر ايمپورت كنم. همش خطا ميگيره

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
پاسخ : تبديل فارسي تك به زي پرشين
« پاسخ #1 : مارس 26, 2011, 12:20:16 am »
نه نیازی نیست
یک فایلی که خطا داده را بفرستید تا تست کنم

آفلاین ali_da

• Full Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : مارس 30, 2011, 01:40:54 pm »
سلام . فرقی نمیکند من حتی یک فایل ساده با فارسی تک  ایجاد کردم . ولی باز هم هنگام تبدیل به زی پرشین خطای زیر را میدهد:
 خطا! عمل تبدیل ناموفق بود. لطفا پوشه و نصب پایتون و متغیر محلی ftx2uni را سیستم عامل را چک کنید.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : مارس 30, 2011, 03:55:45 pm »
سلام . فرقی نمیکند من حتی یک فایل ساده با فارسی تک  ایجاد کردم . ولی باز هم هنگام تبدیل به زی پرشین خطای زیر را میدهد:
 خطا! عمل تبدیل ناموفق بود. لطفا پوشه و نصب پایتون و متغیر محلی ftx2uni را سیستم عامل را چک کنید.
پس پایتون را باید نصب کنید یا تک‌میکرتون مبدّل را نداره. از صفحه اول سایت می‌تونید بگیرید

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
« پاسخ #4 : مارس 30, 2011, 05:43:58 pm »
سلام اگر از ویندوز استفاده می‌کنید باید پوشه‌ای با نام ftx2uni در پوشه محل نصب Texmaker یعنی در همان پوشه‌ای که texmaker.exe‌هست باشد، و در داخل این پوشه چند فایل از جمله یک فایل ftx2uni.exe و یک یا چند فایل dll باشد.
اگر اینها نبود باید پایتون را نصب کنید و اگر فایل ftx2uni.py در کنار texmaker.exe نبود این فایل رو از سایت دریافت کنید و در کنار texmaker.exe کپی کنید.

آفلاین ali_da

• Full Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : مارس 31, 2011, 12:59:51 pm »
سلام از آقایان صفی اقدم و علوی زاده تشکر میکنم. چون الان امکان دانلود ندارم هفته بعد این کار را انجام    و از  راهنماییهای شما استفاده میکنم. امیدوارم جواب بده. البته من از نسخه بهينه شده تك ميكر آقاي علوي استفاده ميكنم و ظاهرا اين نسخه نبايد مشكل تبديل  فايلها را داشته باشد . در ضمن اگر امكان دارد آدرس دقيق مبدل را بنويسيد.چون من هرچه در صفحه اول سايت جستجو كردم نتوانستم آن را پيدا كنم.
« آخرين ويرايش: مارس 31, 2011, 08:01:11 pm توسط sh_mehry »

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
« پاسخ #6 : آوریل 01, 2011, 04:21:40 am »
سلام از آقایان صفی اقدم و علوی زاده تشکر میکنم. چون الان امکان دانلود ندارم هفته بعد این کار را انجام    و از  راهنماییهای شما استفاده میکنم. امیدوارم جواب بده. البته من از نسخه بهينه شده تك ميكر آقاي علوي استفاده ميكنم و ظاهرا اين نسخه نبايد مشكل تبديل  فايلها را داشته باشد . در ضمن اگر امكان دارد آدرس دقيق مبدل را بنويسيد.چون من هرچه در صفحه اول سايت جستجو كردم نتوانستم آن را پيدا كنم.
درسته نباید مشکلی باشد بجز اینکه فایلی کم باشد! البته ممکنه اگر تست کنید و تک‌میکر را در پارتیشنی غیر از پارتیشن ویندوز نصب کنید مشکل حل بشه!! لطفا اگر تست کردید و مشکل حل شد از طریق پیام خصوصی به بنده اطلاع دهید.
*اسکریپت پایتون را ضمیمه کردم.

آفلاین ali_da

• Full Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : آوریل 11, 2011, 01:31:57 pm »
با سلام خدمت جناب علوی زاده. از اینکه فایل ftx2uni رو ضمیمه کردید ممنونم. البته هفته گذشته به پوشه texmaker در محل نصب آن نگاهی انداختم . یک پوشه با نام ftex2uniبود که داخل آن فایل اجرایی مورد نظر قرار داشت. این فایل را کپی و در همان پوشه texmaker قرار دادم و مشکل تبدیل حل شد. با توجه به اینکه خیلی وقت نیست که از زیپرشین استفاده میکنم، سعی میکنم موارد مختلف را امتحان کنم. این هفته زی پرشین را روی تک لایو نصب کردم و بدون هیچ تغییر و دستکاری در آن هم فایلهای تک را اجرا میکند و هم عمل تبدیل  فایلهای فارسی تک . در ضمن من از بعد از عید ۹۰ چندین بار جهت محکم کاری  از طریق روشها و آدرسهای مختلفی که در همین سایت قرار دارد xepersian و bidi  را دانلود کرده ام و  به نظر میرسد که این بسته باید آخرین نسخه‌های موجود باشند. در ضمن دوتا سوال  یکی درمورد  مشکلی که محیط قضیه ها با محیط enumerate دارند و دیگری  درمورد تنضیمات صفه با استفاده از geometry  در قسمتهای مربوطه پرسیده بودم و تا الان کسی پاسخی نداده.  امیدوارم شما آنها را دیده باشید.
  باز هم از جنابعالی و سایر عزیزانی که تجربیات خود را بدون چشم داشتی در اختیار دیگرا قرار میدهند تشکر میکنم. البته خود من با توجه به محدودیت در وقت و کم تجربگی  شاید خیلی نتوانم  به دیگران کمک کنم. امیدوارم به خاطر این موضوع سرزنش نشوم

یاد بدهید تا یاد بگیرید.
« آخرين ويرايش: آوریل 11, 2011, 01:34:01 pm توسط sh_mehry »

تبديل فارسي تك به زي پرشين

نویسنده taherkhaniانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1296
آخرين ارسال مه 09, 2011, 01:48:22 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
آيا ممكن است زي پرشين مكان تصاوير را مختل كند؟

نویسنده علیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 7
مشاهده: 2799
آخرين ارسال اكتبر 06, 2009, 03:42:58 pm
توسط vafa
FTEX Converter - مبدل فايل هاي فارسي تك به يونيكد و بالعكس(فقط براي ويندوز XP)

نویسنده eh_mnانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 2
مشاهده: 3909
آخرين ارسال دسامبر 13, 2009, 05:57:21 pm
توسط eh_mn
چگونه مي‌توان در زي‌پرشين گونه اي زير نويس را نوشت كه كمترين جا را بگيرد؟

نویسنده meim007انجمن زی‌تک

پاسخ ها: 21
مشاهده: 7628
آخرين ارسال اوت 20, 2010, 04:28:45 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
استفاده از اسكريپت mathtex براي توليد فرمولهاي LaTeX با اعداد فارسي

نویسنده وحيد قاسميان سوربنيانجمن عمومی

پاسخ ها: 13
مشاهده: 4481
آخرين ارسال مارس 14, 2010, 10:07:17 am
توسط محمود امین‌طوسی
تبديل پژوهشگر به دانشجو