سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: BidiPresentation + sidebar + background -- بی‌دی پرزنتیشن+نوار کناری+ پس‌زمینه  (دفعات بازدید: 22971 بار)

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
  • -دریافت شده: 20
  • ارسال: 192
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
فایلی رو که شما و دوستان دیگه تهیه کرده بودبد رو دانلود کردم ولی وقتی با لایوتک 2011 آنرا اجرا می کنم بدون هیچ خطایی اجرا میشه اما در کمال تعجب تصویر پیش زمینه سایدبار رو اصلا نشون نمی ده.
منم که قبلا با این اسلاید هیچ مشکلی نداشتم، اکنون یعنی دو ماه پس از استفاده از اون اسلاید که تکلایو را چندین بار به روز کرده‌ام با این مشکل مواجه شده‌ام. شاید دستوراتی که برای تعریف سایدبار استفاده می‌شود تغییراتی کرده باشد. امیدوارم آقای کارن‌پهلو راهنمایی کنند.
ریاضیات را جذاب‌تر بیاموزیم - www.jammathclub.com

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
منم که قبلا با این اسلاید هیچ مشکلی نداشتم، اکنون یعنی دو ماه پس از استفاده از اون اسلاید که تکلایو را چندین بار به روز کرده‌ام با این مشکل مواجه شده‌ام. شاید دستوراتی که برای تعریف سایدبار استفاده می‌شود تغییراتی کرده باشد. امیدوارم آقای کارن‌پهلو راهنمایی کنند.
تنها تغییر مربوط این بوده که محیط picture راست به چپ بوده اما الان چپ به راست است پس باید (اگر از محیط picture استفاده شده)، مختصات \put و .. عوض بشه.

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
تنها تغییر مربوط این بوده که محیط picture راست به چپ بوده اما الان چپ به راست است پس باید (اگر از محیط picture استفاده شده)، مختصات \put و .. عوض بشه.
همانطور که شما گفتید باید مختصات را تغییر دهیم. ولی در حین درست کردن اسلایدها با این مشکل مواجه شدم که گویی دستور \reflectbox هیچ کاری انجام نمی‌دهد. لطفا به مثالی که در پیوست آورده‌ام دقت کنید.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
همانطور که شما گفتید باید مختصات را تغییر دهیم. ولی در حین درست کردن اسلایدها با این مشکل مواجه شدم که گویی دستور \reflectbox هیچ کاری انجام نمی‌دهد. لطفا به مثالی که در پیوست آورده‌ام دقت کنید.
اگر منظورت اینه که مشکل زی‌پرشینه باید بگم که نه این رفتار پیش‌فرض سبک graphicx هست. برای اطلاعات بیشتر راهنمای سبک را ببین. پرونده پیوست بدون زی‌پرشین است.

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
اگر منظورت اینه که مشکل زی‌پرشینه باید بگم که نه این رفتار پیش‌فرض سبک graphicx هست. برای اطلاعات بیشتر راهنمای سبک را ببین. پرونده پیوست بدون زی‌پرشین است.
اصلا از ذهنم نگذشت که مشکل می‌تونه از زی‌پرشین باشه.
من به این نتیجه رسیده بودم که این دستور است که سبب می‌شده تا تصویر برعکس شود ولی نفهمیدم که چرا اکنون سبب برعکس شدن تصویر نمی‌شود؟ الان که راهنما را نگاه کردم فهمیدم کار reflectbox\ این نیست. ولی این سوال باقی موند که چرا قبلا از این دستور استفاده می‌شده و جواب می‌داده و باز هم نفهمیدم خوب با چه دستوری این کار رو بکنم.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من به این نتیجه رسیده بودم که این دستور است که سبب می‌شده تا تصویر برعکس شود ولی نفهمیدم که چرا اکنون سبب برعکس شدن تصویر نمی‌شود؟ الان که راهنما را نگاه کردم فهمیدم کار reflectbox\ این نیست. ولی این سوال باقی موند که چرا قبلا از این دستور استفاده می‌شده و جواب می‌داده و باز هم نفهمیدم خوب با چه دستوری این کار رو بکنم.
قبلاً از این دستور استفاده شده و جواب داده؟ این از محالاته.
« آخرين ويرايش: نوامبر 08, 2011, 03:37:58 am توسط وفا خلیقی »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
جواب سوالت رو بعد از ور رفتن با پرونده پیوست (با استفاده از \reflectbox و بدون استفاده از \reflectbox، با استفاده از زی‌پرشین و بدون استفاده از زی‌پرشین) خواهی گرفت.

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
جواب سوالت رو بعد از ور رفتن با پرونده پیوست (با استفاده از \reflectbox و بدون استفاده از \reflectbox، با استفاده از زی‌پرشین و بدون استفاده از زی‌پرشین) خواهی گرفت.
آقا این حرکت شما خیلی جالب بود به نظرم شبیه جادوگری بود. این مختصات رو که تو فایل test2 استفاده کردید از کجا بدست آوردید؟

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
با توجه به راهنمایی‌های آقای کارن‌پهلو استایل sidebarbidipres و فایل bidipresentation_sidebar_hsa را تغییراتی دادم تا اکنون نیز اسلاید نمونه را بتوان بدون مشکل اجرا کرده ونتیجه گرفت. آنها را در پیوست قرار می‌دهم و از آقای صفی اقدم خواهشمندم آنها را در پست یک قرار دهد.
« آخرين ويرايش: نوامبر 08, 2011, 08:27:16 pm توسط امیرحسین شرفی »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
با توجه به راهنمایی‌های آقای کارن‌پهلو استایل sidebarbidipres و فایل bidipresentation_sidebar_hsa را تغییراتی دادم تا اکنون نیز اسلاید نمونه را بتوان بدون مشکل اجرا کرده ونتیجه گرفت. آنها را در پیوست قرار می‌دهم و از آقای صفی اقدم خواهشمندم آنها را در پست یک قرار دهد.
تا جایی که من می‌بینم چیزی درست نشده است. پرونده previous.pdf پیوست چیزی است که باید حاصل شود و پرونده new.pdf چیزی است که با تغییرات شما حاصل شده است.

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
تا جایی که من می‌بینم چیزی درست نشده است. پرونده previous.pdf پیوست چیزی است که باید حاصل شود و پرونده new.pdf چیزی است که با تغییرات شما حاصل شده است.
من دوباره همین‌ها رو دانلود کرده و اجرا کردم مشکلی نداشت. برای محکم کاری تمام فایل‌های مورد نیاز و خروجی pdf را به صورت فایل فشرده دوباره آپلود می‌کنم. پیوست را ببینید

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من دوباره همین‌ها رو دانلود کرده و اجرا کردم مشکلی نداشت. برای محکم کاری تمام فایل‌های مورد نیاز و خروجی pdf را به صورت فایل فشرده دوباره آپلود می‌کنم. پیوست را ببینید
احتمالاً تک‌لایو شما بروز نیست.

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
احتمالاً تک‌لایو شما بروز نیست.
حق با شما بود تکلایو به روز نبود. آن را به روز کرده و مشکل را حل کردم. در پیوست می‌توانید ببینید.
سیستم مختصات برای من خیلی عجیب است مثلا نقطه‌ی منتهی‌الیه سمت چپ و بالا مختصات (0و512-) دارد و برای اینکه سایدبار را به منتهی الیه راست ببرم مختصات (512و 33) را دادم. ممنون می‌شوم اگر کمی در مورد این مختصات توضیح دهید.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
حق با شما بود تکلایو به روز نبود. آن را به روز کرده و مشکل را حل کردم. در پیوست می‌توانید ببینید.
سیستم مختصات برای من خیلی عجیب است مثلا نقطه‌ی منتهی‌الیه سمت چپ و بالا مختصات (0و512-) دارد و برای اینکه سایدبار را به منتهی الیه راست ببرم مختصات (512و 33) را دادم. ممنون می‌شوم اگر کمی در مورد این مختصات توضیح دهید.
من چیز عجیبی در مختصات نمی‌بینم. مبدا جایی است که خط شروع می‌شود، بنابراین اگر در محیط چپ به راست باشی (چون خط از سمت چپ شروع می‌شود) مبدا سمت چپ است و در محیط راست به چپ (چون خط از راست شروع می‌شود) مبدا در سمت راست است و در هر دو حالت مختصات مثبت افقی سمت راست است و مختصات منفی افقی سمت چپ است. تغییری در مختصات عمودی وجود ندارد زیرا که حروف‌چینی دوجهته افقی است نه عمودی. در نمونه شما مشکل از تصویر هست همانگونه که در جواب قبلی به مشکلات تصویر اشاره کردم. برای آزمایش بیشتر و اینکه بیشتر آشنا بشوی، با پرونده پیوست ور برو (بدون \setRTL و با \setRTL).
« آخرين ويرايش: نوامبر 11, 2011, 05:09:40 am توسط وفا خلیقی »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
پس اگر مختصات افقی 0 و در محیط راست به چپ باشی در ابتدای سر یعنی در سمت راست قرار می‌گیری حالا اگر بخواهی چیزی را در منتهاعلیه سمت چپ قرار بدهی باید چه کنی؟ بصورت خیلی روشن باید مختصات منفی به اندازه \textwidth بدهی چرا که باید به سمت چپ حرکت کنی. (بنابراین لازم نیست مختصات را تخمینی و با امتحان و خطا حدس بزنی). توجه کن که مختصات از تو واحد قبول نمی‌کند و فقط ضریب \unitlength قبول می‌کند که بصورت پیش‌فرض 1pt است پس باید در مختصات مقدار \textwidth را بدون واحد قرار بدهی. ماکروی زیر این کار را می‌کند:
\documentclass{article}
\usepackage{bidi}
\setRTL
{\catcode`t=12\catcode`p=12\gdef\noPT#1pt{#1}}
\def\lengthnoPT#1{\expandafter\noPT\the#1}
\begin{document}
\begin{picture}(0,0)
\put(-\lengthnoPT{\textwidth},0){Hello}
\end{picture}
\end{document}

فعال کردن sidebar و نوار بالایی برای فهرست مطالب و ... در bidiPresentation

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن اسلاید Beamer