لاتک LATEX > حروف‌چینی مستندات

ایجاد واژه‌نامه‌ی فارسی به انگلیسی و بالعکس به صورت همزمان در یک فایل tex

(1/4) > >>

ابوالفضل دیانت:
با سلام
همان طور که در پست های قبلی گفته بودم از مولف بسته glossaries خواستم که در مورد مشکل وارد کردن دو واژه نامه به صورت همزمان ما را راهنمایی کند ایشان هم خیلی خوب و سریع راهنمایی کردن
در فایل اتچ شده من یک راهنمای بسیار مختصر در مورد نحوه وارد کردن واژه نامه فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی تهیه نمودم
امیدوارم مفید باشد.
به این دلیل این مطلب را در یک پست جدید مطرح کردم که دوستان در آینده بتوانند راحت تر این مطلب را در تالار پیدا کنند
باتشکر

مدیریت: (هادی صفی‌اقدم): ضمن تشکر از این تلاش شما، به دلیل عنوان پست نامناسب، عنوان پست تغییر یافت.

سید مهدی موسوی:
ضمن تشکر زیاد از این‌که بالاخره با پیگیری‌تون باعث رفع این نقیصه شدین.
بنده در اجرای دستور سوم دچار مشکل شدم و واژهنامه فارسی به انگلیسی ندارم

--- کد: ---xindy.pl: input file main.flo does not exist at c:/texlive/2011/texmf/scripts/xindy/xindy.pl line 500. C:\texlive\2011\bin\win32\runscript.tlu:577: command failed with exit code 2: perl.exe c:/texlive/2011/texmf/scripts/xindy/xindy.pl -L persian -C utf8 -I xindy -M main.xdy -t main.flg -o main.fls main.flo
--- End code ---
شما در اجرای فایل کار خاصی انجام ندادین؟

هادی صفی‌اقدم:
با اجازه‌تون راهنمای شما را کمی تغییر دادم. اگر صلاح دونستید خودتون هم تغییر دهید.
چون شما از بک‌اسلش داخل دستورهای ایجاد واژه‌نامه ایجاد کرده‌اید، کاربران ممکنه چون از داخل فایل TeX کپی می‌کنند، دچار مشکل اضافه شدن خودکار کاراکترهای کنترلی پارسی به دستور و بالتبع آن عدم اجرا بشوند.
ابوالفضل دیانت:
با سلام و تشکر از شما
بله همان طور که آقای صفی اقدم گفتند (ضمن تشکر از ایشان)
احتمالا مشکل مربوط به نحوه کپی کردن دستور است
دقت کنید کاراکتر اضافه ای وارد نشود
برای من درست کار می کند
فقط هنوز یک مشکل کوچک مانده است که اگر اصلاح شود به نظرم کار بهتر در می آید و آن این است:
اگر به واژه نامه انگلیسی به فارسی دقت کنید شروع واژه نامه از ستون سمت راست است در حالی که بهتر است از ستون سمت چپ باشد یعنی برای مثال اولین گروه واژه (A) از سمت چپ شروع شود
با محیط LTR‌ می توان کارهایی کرد اما مشکلی که ایجاد می شود این است که خود عنوان (واژه نامه انگلیسی به فارسی)  نیز از سمت چپ شروع می شود

هادی صفی‌اقدم:
باز ممنون بخاطر تلاش‌تون برا ایجاد این واژه‌نامه.
در واژه‌نامه انگلیسی به فارسی، به نظر من چون متن‌مون اصل و اساسش فارسی هست، همین از سمت راست شروع شدن بهتر است. مثلا اگر مثل کتاب‌نامه بود فکر کنم حرف شما درست بود.
البته نظر من حقیر هست.

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version