لاتک LATEX > حروف‌چینی مستندات

ایجاد واژه‌نامه‌ی فارسی به انگلیسی و بالعکس به صورت همزمان در یک فایل tex

<< < (4/4)

حسن ذاکری:

--- نقل قول از: Temp در ژانویه 07, 2012, 08:49:54 am ---فقط هنوز یک مشکل کوچک مانده است که اگر اصلاح شود به نظرم کار بهتر در می آید و آن این است:
اگر به واژه نامه انگلیسی به فارسی دقت کنید شروع واژه نامه از ستون سمت راست است در حالی که بهتر است از ستون سمت چپ باشد یعنی برای مثال اولین گروه واژه (A) از سمت چپ شروع شود
با محیط LTR‌ می توان کارهایی کرد اما مشکلی که ایجاد می شود این است که خود عنوان (واژه نامه انگلیسی به فارسی)  نیز از سمت چپ شروع می شود

--- End quote ---

سلام
من این مشکل رو قبلا اینجوری که توی پیوست هست حل کرده بودم، و به نظرم هم اینجوری صحیح تر است. البته الان فایل tex رو پیدا نکردم. فایل پی‌دی‌اف رو ضمیمه کردم، مطالعه کنید، اگر مورد نظر بود یا tex رو پیدا می‌کنم یا ازاول می‌نویسم.

وحید دامن‌افشان:

آقا وفا توی این پست در مورد این روش ایجاد واژه‌نامه، گفتی که

--- نقل قول ---من نمی‌دانم این پرونده را از کجا گرفتید اما اشکالاتی در آن وجود دارد که مولفش بهتر است آنها را درست کند.
--- End quote ---
می‌شه توضیح بدی چرا؟ چون ظاهراً مشکلی وجود نداره.
 و اینکه:

--- نقل قول ---در ضمن بهتر است glo را برای واژه‌نامه پارسی به انگلیسی انتخاب کرد و blo را برای واژه‌نامه انگلیسی به پارسی.
--- End quote ---
چرا؟

وحید دامن‌افشان:
پست قبلیم رو ویرایش کردم! (به جای واژه‌نامه، به اشتباه نوشته بودم نمایه) و منتظر جواب آقا وفا هستم. ;)

ic_teta:
سلام
ببخشید من وقتی فایل .tex رو کامپایل می کنم خطای زیر رو میبینم
! LaTeX Error: File `xfor.sty' not found.
که لتکس موقع کامپایل میخاد دانلودش کنه اما چون لینک سرورش موجود نیست نمیتونه  ارور میده
لطف میکنید توضیح بدید که من چکار باید بکنم؟
ممنون

هادی صفی‌اقدم:
این موضوع به دلیل پرسیدن سوال در ادامهٔ سوال دیگران قفل شد. شرمنده.

کنترل

[0] صندوق پستی

[*] صفحه قبلی

Go to full version