سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: ساخت اسلاید بیمر با تم های متنوع  (دفعات بازدید: 10400 بار)

آفلاین مهدی رضاپور

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 24
    • ديدن مشخصات
ساخت اسلاید بیمر با تم های متنوع
« : ژانویه 12, 2014, 03:23:18 pm »
با سلام به همه دوستان

بنده حدودا دو ماه پیش کارم رو برای تایپ پایان نامه ارشدم شروع کرده بودم که البته با آشنایی با این سایت خوب تونستم فایل آماده آقای دامن افشان ( که باید تشکر ویژه ای از ایشان داشته باشم ) را بگیرم و در عرض 2 هفته تایپ 66 صفحه ای پایان نامه رو تمام کنم . در صورتی که بیشتر وقتم رو در گیر آشنایی با فرمان های زی پرشن کرده بودم و چگومگی کار اونها. بحمدالله کارم خوب تمام شدو حالا رسیدم سر وقت اسلاید سازی.
بدلیل آشنایی که با بیمر پیدا کردم بخاطر زیبایی و همچنین کارهای متنوع و نوشتار خوب و شکیل در قالب فریم ها اونو پسندیدم.
حدودا ده روزی هست که دارم دستورهاش رو یاد میگیرم اما نمیدونم چرا خیلی اذیتم میکنه.

فایل مربوط به صنعت آب و برق شهید عباسپور رو هم گرفتم و وقتی میخوام تم اونرو عوض کنم همه چی بهم میریزه. هم نوشته هاش و هم بلوک هاش.

میخوام یه اسلایدی به فونت (Copenhagen) و یا نمونه هایی که ضمیمه کردم داشته باشم. هر کدومشون رو هم با نامش ضمیمه کردم.

البته اگه براتون مقدوره پکیج ها و دستوراتی که برای تایپ فارسی توی چنین فونت هایی مورد نیازه رو هم بنویسید.

با تشکر

آفلاین موسوی‌ندوشنی

• همکاران
  • Full Member
  • -دریافت شده: 78
  • ارسال: 177
    • ديدن مشخصات
پاسخ : ساخت اسلاید بیمر با تم های متنوع
« پاسخ #1 : ژانویه 12, 2014, 10:22:06 pm »
نقل قول
فایل مربوط به صنعت آب و برق شهید عباسپور رو هم گرفتم و وقتی میخوام تم اونرو عوض کنم همه چی بهم میریزه. هم نوشته هاش و هم بلوک هاش.

با سلام
اگر قصد دارید که با beamer اسلاید فارسی بسازید وفق تجربه بنده امکان انعطاف اندکی دارید یعنی با هر theme که مورد نظر شما است متاسفانه نمی‌توانید کار کنید. اما اگر به زبان انگلیسی قصد ساختن اسلاید را دارید طبیعی است البته امکان بیشتری پیش‌روی شما است. گزینه دیگری نیز برای ساختن اسلاید فارسی وجود دارد که سبک bidipresentation است که در راجع به آن، در تالار مطالب متعدد و مفیدی یافت می‌شود.

پیروز باشید.

آفلاین مهدی رضاپور

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 24
    • ديدن مشخصات
پاسخ : ساخت اسلاید بیمر با تم های متنوع
« پاسخ #2 : ژانویه 14, 2014, 12:29:32 pm »
از پاسخ شما متشکرم

بنده حدود یه سال پیش در جلسه دفاع یکی از دانشجویان ارشد دانشگاه خودم حضور داشتم و دیده بودم که ایشون با تم همانند Darmstadt اسلایدشون رو به زبان فارسی ارائه داده بودن که خیلی هم شکیل و زیبا بود. مشکل اینه که به ایشون دسترسی ندارم.
لازم به ذکره که بنده پایان نامم رو با ویرایشگر bidi Tex Maker بدون درد سر در عرض دو هفته نوشتم اما وقتی با فایل آماده فارسی مریوط به صنعت آب و برق شهید عباسپور که میخوام کار کنم نمیدونم چرا همه چی بهم میریزه و نوشته های فارسی از چپ به راست میشن.
فک میکنم مشکل از دستورات و یا فونت هایی باشه که زی پرشن من با اون سازگاری نداره. چون بهمراه اون فایل تک مربوط به اسلاید فایلهای cls. و یا فایهای مربوطه و پکیج هاش  نیومده.

بنظر شما اگه همه ی دستورات مربوط به پایان نامم رو برای اسلاید بکار بگیرم درست میشه؟؟ البته خودم هنوز امتحان نکردم.

حال اگه کسی فایل آماده ای برای اسلاید با تم هایی که گفتم در اختیار داره اگه لطف کنه همرا با دستوراتش برام بذاره ممنون میشم.

مشکلاتی در ساخت اسلاید با بیمر

نویسنده ساسان تراب خصلتانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 1
مشاهده: 3444
آخرين ارسال سپتامبر 17, 2013, 10:11:47 pm
توسط سید احمد موسوی
درخواست نمونه‌ی اسلاید با بیمر در زی پرشین

نویسنده salmanانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 6
مشاهده: 14187
آخرين ارسال ژوئن 06, 2011, 06:36:11 pm
توسط vafa