سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: نسخه جدید بسته‌های bidi و xepersian  (دفعات بازدید: 9218 بار)

آفلاین مجتبی برخورداری

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 45
    • ديدن مشخصات
پاسخ : نسخه جدید بسته‌های bidi و xepersian
« پاسخ #15 : ژوئیه 19, 2010, 12:59:53 pm »
فایل من که این مشکل را ندارد. فایلی را که من فرستادم امتحان کردی؟ مشکلی بود؟ یک فایل کوجک که مشکل را نشان می‌دهد بفرست.
فایل شما این خروجی پیوست شده را به من می‌دهد. شاید بین نسخه‌هایی که ما استفاده می‌کنیم تفاوتی هست؟

آفلاین مجتبی برخورداری

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #16 : ژوئیه 19, 2010, 01:05:53 pm »
متأسفم اما من وقت برای سلیقه‌های مختلف ندارم. اگر این مدل را دوست نداری خودت باید عوضش کنی.
درست است. طبعا انتظار وقت گذاشتن برای همه‌ی سلیقه‌ها انتظار بی‌‌جایی است. ولی به هر حال این سلیقه‌ها که معمولا ناشی از نظر کارفرما ( در مورد من کمیته هادی و قالب مصوب دانشگاه برای پایان‌نامه) است، بسیار مهم است. از یک واژه پرداز انتظار می‌رود که این امکان را فراهم کند که کاربر بتواند تغییرات مورد نظر را به سادگی در آن اعمال کند. ( البته با آموزش و یاد گرفتن دستوراتی که باید استفاده کند). متشکر

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #17 : ژوئیه 19, 2010, 06:18:48 pm »
فایل شما این خروجی پیوست شده را به من می‌دهد. شاید بین نسخه‌هایی که ما استفاده می‌کنیم تفاوتی هست؟
منظور من این فایل نبود بلکه فایلی بود که در پاسخ به شما در همین موضوع ارسال کرده بودم.

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #18 : ژوئیه 19, 2010, 06:20:51 pm »
درست است. طبعا انتظار وقت گذاشتن برای همه‌ی سلیقه‌ها انتظار بی‌‌جایی است. ولی به هر حال این سلیقه‌ها که معمولا ناشی از نظر کارفرما ( در مورد من کمیته هادی و قالب مصوب دانشگاه برای پایان‌نامه) است، بسیار مهم است. از یک واژه پرداز انتظار می‌رود که این امکان را فراهم کند که کاربر بتواند تغییرات مورد نظر را به سادگی در آن اعمال کند. ( البته با آموزش و یاد گرفتن دستوراتی که باید استفاده کند). متشکر
پدرم همیشه می‌گوید «عشق باید دوطرفه باشد». وقتی مؤسسه شما حمایتی از زی‌پرشین نمی‌کنه، من چرا باید خودم رو به خاطر مؤسسه شما به زحمت بیندازم ;D

آفلاین مجتبی برخورداری

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #19 : ژوئیه 19, 2010, 08:50:23 pm »
پدرم همیشه می‌گوید «عشق باید دوطرفه باشد». وقتی مؤسسه شما حمایتی از زی‌پرشین نمی‌کنه، من چرا باید خودم رو به خاطر مؤسسه شما به زحمت بیندازم ;D
اتفاقا من نشانه‌های امیدوار کننده‌ای دیدم. شاید روزی دانشگاه‌ ما دانشجویان را به استفاده از xepersian  تشویق کند.  ;)

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #20 : ژوئیه 19, 2010, 11:07:20 pm »
اتفاقا من نشانه‌های امیدوار کننده‌ای دیدم. شاید روزی دانشگاه‌ ما دانشجویان را به استفاده از xepersian  تشویق کند.  ;)
خوب این که بدتر باعث دردسر می‌شود. منظور من حمایت مالی بود نه استفاده کننده. از من باشد برای دردسر کم، من خواهان تعداد اندکی استفاده‌کننده خواهم بود ;D

آفلاین a.g

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 4
  • ارسال: 39
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #21 : ژوئیه 26, 2010, 09:12:07 am »
سلام به همه

من دو خواهش از جناب کارن‌پهلو دارم یکی آیا می‌شود (یا می‌توان به شخصه) فارسی دستورهای زی‌پرشین را با تک پارسی یکی کرد؟ من درک می‌کنم که نویسنده‌ی برنامه مایل است تا هویت برنامه‌ی خود را (نابسته از هر برنامه‌ی دیگر) حفظ کند  اما برای من که با فارسی دستورهای تک‌پارسی آشناهستم کمی دشوار است که هر بار به فایل آقای کارن‌پهلو مراجعه کنم.

۲- من معمولاً از حالت ایرانیک فونت‌ها استفاده می‌کنم با دستور:
\setiranicfont[Scale=1]{XB Zar Oblique}
من در فایل راه‌نمای زی‌پرشین برابر فارسی چنین دستوری را نیافتم (تا نسخه‌ی ۱/۰/۸) آیا می‌شود برابر فارسی چنین دستوری را در نسخه‌های آینده بگذارید؟

۳- برای تنظیم حالت ستون‌های جدول(چپ، راست یا مرکز) ـــ به فارسی ـــ چه باید کرد؟ برای نمونه:
\شروع{جدول}{و|و|و|}
\پایان{جدول}
البته من «و» را از خودم نوشتم و نمی‌دانم در زی‌پرشین چه باید نوشت؟

سرانجام باید سپاس خود را به آقای کارن‌پهلو برای  همه‌ی  تلاش‌هایی که کرده اند و دیگر افراد دست‌ـ‌اندرـکار این سایت پیشکش کنم.

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #22 : ژوئیه 26, 2010, 09:20:29 am »
سلام به همه

من دو خواهش از جناب کارن‌پهلو دارم یکی آیا می‌شود (یا می‌توان به شخصه) فارسی دستورهای زی‌پرشین را با تک پارسی یکی کرد؟ من درک می‌کنم که نویسنده‌ی برنامه مایل است تا هویت برنامه‌ی خود را (نابسته از هر برنامه‌ی دیگر) حفظ کند  اما برای من که با فارسی دستورهای تک‌پارسی آشناهستم کمی دشوار است که هر بار به فایل آقای کارن‌پهلو مراجعه کنم.

۲- من معمولاً از حالت ایرانیک فونت‌ها استفاده می‌کنم با دستور:
\setiranicfont[Scale=1]{XB Zar Oblique}
من در فایل راه‌نمای زی‌پرشین برابر فارسی چنین دستوری را نیافتم (تا نسخه‌ی ۱/۰/۸) آیا می‌شود برابر فارسی چنین دستوری را در نسخه‌های آینده بگذارید؟

۳- برای تنظیم حالت ستون‌های جدول(چپ، راست یا مرکز) ـــ به فارسی ـــ چه باید کرد؟ برای نمونه:
\شروع{جدول}{و|و|و|}
\پایان{جدول}
البته من «و» را از خودم نوشتم و نمی‌دانم در زی‌پرشین چه باید نوشت؟

سرانجام باید سپاس خود را به آقای کارن‌پهلو برای  همه‌ی  تلاش‌هایی که کرده اند و دیگر افراد دست‌ـ‌اندرـکار این سایت پیشکش کنم.
۱- گزینه localise دستورات لاتک را تا حدودی فارسی می‌کند ولی این در حال حاضر کامل نیست و همه دستورات لاتک تک‌ به تک معادل فارسی ندارند. نه دوست ندارم معادل تک‌پارسی را بگذارم چون این تقلید است و تقلید هم یعنی غلاده به گردن انداختن. اما سعی خواهم کرد تا جای ممکن از تجربیات مؤفق تک‌پارسی در کامل کردن ترجمه دستورات لاتک استفاده کنم.

۲- بله معادل فارسی دستور \setiranicfont وجود ندارد که سعی می‌کنم آن را در نسخه آینده اضافه کنم.

۳- متأسفانه فعلاً «و» و غیره ترجمه نشده‌اند و باید از معادل اصلی آنها، c برای وسط، r برای راست و l  برای چپ استفاده کنید.

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #23 : ژوئیه 26, 2010, 04:15:22 pm »
فایل PDF زیر که توسط دکتر قدسی برای یکی از کتابهایش جدیداً با فارسی‌تک نوشته شده است نگاه کنید:

http://sharif.edu/~ghodsi/books/ds-algf-bib.pdf

به روشنی معلوم است که فارسی‌تک در مورد حاشیه مراجع باگ‌دار است ولی خوشحالم که توانستم این مشکل را برای زی‌پرشین حل کنم و در هر حالتی می‌ةوان با زی‌پرشین، حاشیه مراجع را بصورت کاملاً صحیح داشت.

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #24 : ژوئیه 27, 2010, 07:47:28 am »
نسخه جدید بسته bidi یعنی 1.1.4b و نسخه جدید بسته xepersian یعنی 1.0.9a در CTAN موجود است.

در مورد bidi باگی که اخیراً در مورد fancyhdr بود، تصحیح شده است.

در مورد زی‌پرشین هم، یک باگ کوچک (نبودن یک فاصله خالی) بعد از دستور بدوی \predisplaydirection بود که آن هم تصحیح شده است.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #25 : ژوئیه 27, 2010, 10:34:52 pm »
نسخه جدید بسته bidi یعنی 1.1.4b و نسخه جدید بسته xepersian یعنی 1.0.9a در CTAN موجود است.

در مورد bidi باگی که اخیراً در مورد fancyhdr بود، تصحیح شده است.

در مورد زی‌پرشین هم، یک باگ کوچک (نبودن یک فاصله خالی) بعد از دستور بدوی \predisplaydirection بود که آن هم تصحیح شده است.

وفا جان، میک‌تک را زدم که آپدیت بشه ولی گفت آپدیتی موجود نیست!!!

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #26 : ژوئیه 28, 2010, 07:47:24 am »
وفا جان، میک‌تک را زدم که آپدیت بشه ولی گفت آپدیتی موجود نیست!!!
میک‌تک همین دیروز بسته‌هایش را update کرده است و تقریباً یکی دو روز طول می‌کشد تا همهٔ mirrorها تغییرات میک‌تک را اعمال کنند. بنابراین اگر امروز یا فردا میک‌تک را به روز کنید، قطعاً نسخه‌های جدید bidi و زی‌پرژن را خواهید داشت.

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #27 : ژوئیه 31, 2010, 02:56:43 pm »
نسخه جدیدی از بسته bidi یعنی نسخه 1.1.4c را امروز به CTAN دادم که تا یکی دو روز دیگر در CTAN ظاهر خواهد شد. در این نسخه یک باگ (محیط tabular تو در تو خطا می‌داد) تصحیح شده است که باگ خیلی مهمی بود.  منظورم از محیط tabular تودرتو چیزی مثل این است:
\begin{tabular}{|r|r|r|}
\begin{tabular}{rr}
\hline
bla & blub\\
bla & blub\\
\end{tabular} & bla & blub
\end{tabular}

نسخه جدید بسته‌های bidi و xepersian

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 6
مشاهده: 3194
آخرين ارسال مه 12, 2010, 01:06:56 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده
نسخه‌های جدید بسته‌های iftex و bidi و xepersian

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 4
مشاهده: 2238
آخرين ارسال ژوئن 30, 2010, 11:07:59 am
توسط محمود امین‌طوسی
نسخه جدید بسته‌های bidi و xepersian

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1506
آخرين ارسال سپتامبر 06, 2013, 02:05:50 pm
توسط vafa
نسخه ۱.۰.۵ بسته‌های bidi و xepersian (آزمایشی)

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

مشاهده: 2021
آخرين ارسال ژانویه 25, 2010, 03:24:03 pm
توسط vafa
نسخه جدید xepersian و bidi

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 4
مشاهده: 2865
آخرين ارسال ژانویه 15, 2011, 06:46:42 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
نسخه 11.151 بسته bidi و نسخه 11.137 بسته xepersian.

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

مشاهده: 1543
آخرين ارسال آوریل 13, 2012, 03:25:29 pm
توسط vafa
نسخه 11.139 بسته xepersian و نسخه 11.155 بسته bidi

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 2
مشاهده: 1897
آخرين ارسال ژوئن 01, 2012, 09:21:44 am
توسط vafa
نسخه 11.140 بسته xepersian و نسخه 11.157 بسته bidi