سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: اشکال لینک‌ به پیوست‌ها در toc‌ (زی‌پرشین v1.0.5)  (دفعات بازدید: 8898 بار)

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات

راستی دقت کردین که شماره صفحات الف، ب، ج و... توی Adobe acrobat درست نمایش داده شده و مثل قبل، درهم‌ ریخته نیست؟ می‌شه
بگین چه جوری این کار رو انجام دادین؟
این به خاطر اصلاحات اخیر در زی‌پرشین است. در گذشته شمارنده حرفی الف نصبه کنارش \char بود و به هم ریختگی به همین خاطر بود من آن \char را برداتشه‌ام و به جایش کاراکتر واقعی ZWJ (Zero Width Joiner) را وارد کرده‌ام تا مشکل حل شود. همچنین کار مشابهی را برای ابجد برای حرف ه انجام داده‌آم.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
جواب منفی است. به زی‌پرشین مانند لاتک به عنوان یک بسته عمومی نگاه کنید. فراهم کردن کلاس وظیفهٔ زی‌پرشین نیست بلکه وظیفهٔ هر دانشگاهی است تا یک کلاس برای حروف‌چینی پایان‌نامهٔ دانشگاهش درست کند. آقای امیدعلی هم دارند یکی درست می‌کنند. در ادامه کلاس xepersian-thesis یا همان sharif-thesis فارسی‌تک ماکرونویسی خوبی ندارد
من هم با صحبت های آقا وفا موافق هستم. تا اونجا که من فهمیدم فرمت پایان نامه‌های دانشگاه ها با هم تفاوت‌هایی داره که شاید نوشتن یک متن واحد برای همه آنها کار سختی باشه و شاید بهتر این باشه که هر دانشگاهی برای خودش یکی درست کنه.
به نظر من به این سادگی‌ها نمی‌توان دانشگاهها را قانع کرد، مخصوصاً وقتی که بیشتر اساتید با تِک آشنا نیستند. اما اگر استفاده از زی‌پرشین در بین دانشجویان جا بیفتد و اساتید خروجی عالی آنرا ببینند (سایر مزایا را که احتمالاً نخواهند دید) می‌توان امیدوار بود که حداقل زی‌پرشین را در کنار ورد بپذیرند. ولازمه این امر آن است که نوشتن پایان‌نامه با زی‌پرشین راحت باشد.
 در حال حاضر آقا وحید، آقا مسعود و دوستانشان و آقای چهارسوقی کلاسها یا فایلهایی آماده کرده‌اند که هر یک به گونه‌ای با دیگری متفاوت است و ممکن است مراجعه کننده گیج شود که کدام یک را برگزیند. چون آقای دکتر امیدعلی در حال تهیه یک کلاس هستند من اصرار نمی‌کنم. همینکه بالاخره یک استیل مورد توافق بیشتر دوستان فراهم شود، خوب است.
همونطور که حمید جان هم گفتن اکثرا پایان نامه‌ها تک رو هست. من نمی فهمم چرا. کلی کاغذ مصرف میشه. آیا واقعاً دلیل خاصی برای این هست؟ من که نتونستم دانشگاه خودمون رو هنوز قانع کنم که تک رو نباشه و دو رو باشه به نظر من خیلی هم قشنگ تر هست. انشاالله یه روزی موفق می شم
من هم با نظر شما موافقم.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
سلام

من متوجه حرف شما شدم. درسته. قبول دارم که تعداد زیاد در حال حاضر باعث گیج شدن میشه. بنابراین شاید این ایده خوبی باشه که یک کلاس و یا نمونه پایان نامه درست بشه که اگر کسی خواست استفاده کنه بتونه از یک نقطه ای شروع کنه و حالا در آینده میشه براش یه مقداری هم توضیحات و ... نوشت.

البته میشه این رو به عنوان یک کلاس نداد و به عنوان یک فایل نمونه داد که شاید اینجوری معقول تر باشه. پس ما منتظر آقای امیدعلی هستیم که در مورد این قضیه قبلا پیغام فرستاده بودند و اگر کمکی هم از دست من بر می یاد من هستم. و در نهایت به یه فایل نمونه برسیم که گیج کننده هم نباشد.

ممنون

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
همونطور که حمید جان ...
محمد جان، وحید درسته ;D

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
محمد جان، وحید درسته ;D

سلام وحید جان ;D
آقا شرمنده  ;)

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 109
  • ارسال: 337
    • ديدن مشخصات
سلام

من متوجه حرف شما شدم. درسته. قبول دارم که تعداد زیاد در حال حاضر باعث گیج شدن میشه. بنابراین شاید این ایده خوبی باشه که یک کلاس و یا نمونه پایان نامه درست بشه که اگر کسی خواست استفاده کنه بتونه از یک نقطه ای شروع کنه و حالا در آینده میشه براش یه مقداری هم توضیحات و ... نوشت.

البته میشه این رو به عنوان یک کلاس نداد و به عنوان یک فایل نمونه داد که شاید اینجوری معقول تر باشه. پس ما منتظر آقای امیدعلی هستیم که در مورد این قضیه قبلا پیغام فرستاده بودند و اگر کمکی هم از دست من بر می یاد من هستم. و در نهایت به یه فایل نمونه برسیم که گیج کننده هم نباشد.

ممنون
قبلا گفته بودم که در حال آماده‌سازی فایل نمونه بر اساس Koma-Script هستم ( فایل نه استایل). نظرم اینه که نه تنها فایل نمون باشه بلکه یک راهنمای کامل و کوتاه بر زی‌پرشین، Koma-Script و tikz باشه. بیشتر مایلم که سورس رو روی ویکی قرار بدیم تا همه با هم اون رو کامل کنند ولی روش انجام این کار رو نمی‌دونم.(شاید امیرمسعود بتونه کمک کنه) وفا قبلا گفت که از امکانات سایتی که زی‌پرشین میزبانی می‌شه استفاده کنم ولی روش انجام این کار رو نمی‌دونم. به هرحال هر کمکی که انجام بشه در به اتمام رسیدن کار کمک می‌کنه.

آفلاین امیرمسعود

• مدیر تالار
  • Full Member
  • **
  • -دریافت شده: 42
  • ارسال: 235
    • ديدن مشخصات
بیشتر مایلم که سورس رو روی ویکی قرار بدیم تا همه با هم اون رو کامل کنند ولی روش انجام این کار رو نمی‌دونم.(شاید امیرمسعود بتونه کمک کنه) وفا قبلا گفت که از امکانات سایتی که زی‌پرشین میزبانی می‌شه استفاده کنم ولی روش انجام این کار رو نمی‌دونم. به هرحال هر کمکی که انجام بشه در به اتمام رسیدن کار کمک می‌کنه.
حالت آرمانی می تونه این باشه که سورس رو در محیطی با ویژگی های ویکی به کمک هم ویرایش کنیم و در این ویکی امکانی باشه که پس از هر بار تغییر خودبه خود سورس رو پردازش کنه و pdf رو هم بسازه. این یعنی باید سیستم مبدل آنلاین رو با ویکی یک پارچه کنیم. نمی دونم، شاید نرم افزار مدیاویکی افزونه ای برای این کار داشته باشه. ولی حتی اگر هم داشته باشه، بعیده که ویکیا چنین امکانی در اختیارمون بذاره، چون بار زیادی روی سرور ایجاد می کنه.

ولی راه ساده ش اینه که سورس رو بذاریم روی ویکی و هر کسی ویرایشش کنه و هرچند وقت یک بار مهدی سورس رو کپی کنه و پردازشش کنه. البته اگر قرار باشه چنین کاری بکنیم، باید تفاوت بین نسخه ها رو همیشه چک کنیم که نکنه ویرایش کسی باعث بشه پردازش نوشته با خطا رویه رو بشه.

در کل به نظرم این کار یه کم کثیفه. ولی عملیه. مخصوصاً به درد وقتی می خوره که هدف بیشتر ویرایش متن راهنما باشه و نه دستکاری فرمان های لاتک موجود در اون.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
قبلا گفته بودم که در حال آماده‌سازی فایل نمونه بر اساس Koma-Script هستم ( فایل نه استایل). نظرم اینه که نه تنها فایل نمون باشه بلکه یک راهنمای کامل و کوتاه بر زی‌پرشین، Koma-Script و tikz باشه. بیشتر مایلم که سورس رو روی ویکی قرار بدیم تا همه با هم اون رو کامل کنند ولی روش انجام این کار رو نمی‌دونم.(شاید امیرمسعود بتونه کمک کنه) وفا قبلا گفت که از امکانات سایتی که زی‌پرشین میزبانی می‌شه استفاده کنم ولی روش انجام این کار رو نمی‌دونم. به هرحال هر کمکی که انجام بشه در به اتمام رسیدن کار کمک می‌کنه.
به نظر من بهترین کار همان استفاده از bitbucket یا github است. اگر چیزی وجود دارد که نمی‌دانید لطفاً بپرسید، خوشحال می‌شوم که بتوانم کمک کنم. bitbucket و github از mercury و git استفاده می‌کنند که یادگیریش سخت نیست اصلاً و می‌توانم برای شروع قدم به قدم توضیح بدهم که چه کاری باید انجام بدهید.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
در مورد راهنما شاید روش ویکی بهتر باشه چون ساده‌تر و فراگیرتره اما برای فایل script همان‌طور که وفا گفت و در واقع راه حل طبیعی در مورد پروژه‌های کد بازه، بهتره از همین سیستم‌های کنترل ورژن استفاده کنید.

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
به نظر من بهترین کار همان استفاده از bitbucket یا github است. اگر چیزی وجود دارد که نمی‌دانید لطفاً بپرسید، خوشحال می‌شوم که بتوانم کمک کنم. bitbucket و github از mercury و git استفاده می‌کنند که یادگیریش سخت نیست اصلاً و می‌توانم برای شروع قدم به قدم توضیح بدهم که چه کاری باید انجام بدهید.
من در bitbucket یک پروژه به نام persian-thesis تعریف کردم ولی نمی‌تونم فایل‌های سورس رو به پروژه اضافه کنم.
http://bitbucket.org/mehdioa/persian-thesis
من از اوبونتوی ۱۰.۰۴ استفاده می‌کنم و mercury را نصب کرده‌ام. لطفا روش ادامه کار را اگر بلد هستید توضیح دهید. ممنون

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
من در bitbucket یک پروژه به نام persian-thesis تعریف کردم ولی نمی‌تونم فایل‌های سورس رو به پروژه اضافه کنم.
http://bitbucket.org/mehdioa/persian-thesis
من از اوبونتوی ۱۰.۰۴ استفاده می‌کنم و mercury را نصب کرده‌ام. لطفا روش ادامه کار را اگر بلد هستید توضیح دهید. ممنون
این قسمت از راهنما یک مثال هست که حالتی شبیه کار شماست.

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
این قسمت از راهنما یک مثال هست که حالتی شبیه کار شماست.
این کارها رو انجام دادم ولی به علت کم‌سوادی من نتونستم موفق بشم. البته در assembla تونستم یک پروژه تعریف کنم و فایل‌های سورس رو روی این سایت با svn قرار بدم.
http://subversion.assembla.com/svn/persian-thesis
الان با فرمان
svn checkout http://subversion.assembla.com/svn/persian-thesis
می‌تونید سورس رو دریافت کنید ولی موضوع اینه که نمی‌دونم چطوری می‌تونم فایلی رو تغییر بدم. اطلاعاتم در مورد svn تقریبا صفره. بخصوص بعد از یکسال که دوباره به لینوکس برگشتم.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
در رابطه با bitbucket:
ابتدا در ترمینال دستور زیر را وارد کنید:
hg clone http://bitbucket.org/mehdioa/persian-thesis
در پوشه جاری شما یک پوشه با نام persian-thesis ایجاد می‌شود:
حالا تمام فایل‌های کار خود را در این پوشه جدید کپی کنید
و حالا  دستورات زیر را در ترمینال اجرا کنید:
cd persian-thesis
hg add
hg ci -m "your description for this commit"
hg push

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
در ضمن پوشه ساخته شده توسط hg با نام .hg است که مخفی می‌باشد، این را به این دلیل گفتم که دیدم این پوشه را هم در svn قرار داده‌اید.
hg یک رابط گرافیکی خوب هم دارد که لینک دانلود آن برای ویندوز و لینوکس در آدرس زیر یافت می‌شود:
و برای svn هم بعد از این که تغییرات دلخواه را در فابیل‌ها دادید با دستور
svn commit -m "your description for this commit"
تغییرات به سرور منتقل می‌شود.

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
    • ديدن مشخصات
در رابطه با bitbucket:
ابتدا در ترمینال دستور زیر را وارد کنید:
hg clone http://bitbucket.org/mehdioa/persian-thesis
در پوشه جاری شما یک پوشه با نام persian-thesis ایجاد می‌شود:
حالا تمام فایل‌های کار خود را در این پوشه جدید کپی کنید
و حالا  دستورات زیر را در ترمینال اجرا کنید:
cd persian-thesis
hg add
hg ci -m "your description for this commit"
hg push
دستت درد نکنه. الان این کارها رو کردم و فایل‌ها رو به سرور bitbucket انتقال دادم. دوستانی که مایل هستند در رابطه با آماده سازی راهنما کمک کنند لطفا عضو بشن و اعلام کنن در چه موردی دوست دارند راهنما رو تکمیل کنند. بخش‌هایی که من در نظر گرفتم اینها هستند:
۱- نصب تک و ویرایشگر روی تمام سیستم‌عامل‌ها
۲- امکانات Koma-Script برای صفحه‌آرایی
۳- گرافیک به زبان ساده (pstricks و  tikz)
۴- نمایه‌سازی، واژه‌نامه‌سازی، مدیریت منابع
۵- امکانات ntheorem, amsmath, ...
۶- پیشنهاد شما

چند اشکال تایپی در راهنمای زی‌پرشین نسخه ۱۲ آزمایشی

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1335
آخرين ارسال اكتبر 22, 2012, 04:03:11 pm
توسط vafa
اشکال در ساخت pdf بعد از تبدیل فارسی‌تک به زی‌پرشین

نویسنده وستاانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 4
مشاهده: 3665
آخرين ارسال اوت 19, 2014, 12:54:36 pm
توسط محمود امین‌طوسی
اشکال در نوشتن متون فارسی با زی‌پرشین (عضو تازه وارد)

نویسنده ایران ماانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 20
مشاهده: 5045
آخرين ارسال اوت 29, 2014, 02:56:11 am
توسط ایران ما
نوشتن کدهای MATLAB در زی‌پرشین

نویسنده kmazraeeانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 11
مشاهده: 5197
آخرين ارسال اوت 23, 2014, 10:13:34 am
توسط محمود امین‌طوسی
زی پرشین در میک تک 2.8