سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: تبدیل فرمول ریاضی ااز ورد به لاتکس  (دفعات بازدید: 11234 بار)

آفلاین mehran.64

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 1
    • ديدن مشخصات
 با سلام.از دوستان آیا کسی میدونه چطور فرمول ریاضی که در ورد تایپ شده رو به لاتکس تبدیل کنم بدون این که بخوام تو لاتکس دوباره تایپ کنم؟ :-[

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 271
  • ارسال: 812
    • ديدن مشخصات
پاسخ : تبدیل فرمول ریاضی ااز ورد به لاتکس
« پاسخ #1 : مه 30, 2014, 03:15:54 pm »
با سلام
نرم افزارهای زیر باید مناسب باشد و کار تان را راه بیاندازد.

http://www.grindeq.com/

http://www.wordtolatex.com/blog/how-to-convert-mathtype-equations-and-microsoft-word-equations-to-latex/

باتشکر

آفلاین fatemeh1600

• Full Member
  • -دریافت شده: 51
  • ارسال: 167
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : مه 30, 2014, 04:39:42 pm »
نرم افزار mathtype هم این کار را انجام می‌دهد. باید در قسمت تنظیمات آن نحوه کپی کردن فرمول را تنظیم کنید

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : مه 30, 2014, 10:10:07 pm »
خواهشا و لطفا برنامه‌هایی که پولی هستن و معرفیش باعث ترویج کرک‌شده‌ها میشه خودداری فرمایین. حتی برنامه‌هایی که تا حدی اجازه استفاده میده.
با اجازه‌تون، این پست هم بعد مطمین شدن از دریافت جواب از طرف کاربر حذف خواهد شد. قبلا در موردش در تالار صحبت شده بود...

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : ژوئن 01, 2014, 02:50:31 pm »
خواهشا و لطفا برنامه‌هایی که پولی هستن و معرفیش باعث ترویج کرک‌شده‌ها میشه خودداری فرمایین. حتی برنامه‌هایی که تا حدی اجازه استفاده میده.
با اجازه‌تون، این پست هم بعد مطمین شدن از دریافت جواب از طرف کاربر حذف خواهد شد. قبلا در موردش در تالار صحبت شده بود...
من شخصاً با نظر شما مخالفم. معرفی برنامه‌های تجاری هیچ مشکلی ندارند تا زمانی که شخصی درخواست استفاده غیرقانونی نکرده (درخواست کرک) یا شخصی بگه که می‌تونه نسخه کرک‌شده نرم‌افزار را در اختیار دیگران قرار بده. یعنی تا زمانی که از مسیر درست و اخلاقی ماجرا دور نشویم، هیچ مشکلی برای حذف موضوع وجود ندارد. قبلاً در تالار در این مورد بحث نشده، تنها بحثی که خاطرم میاد این بود که یک نفر درخواست نسخه کرک شده یک نرم‌افزار را داشت و خوب اون مطلب باید حذف می‌شد ولی این موضوع تا الان هیچ مشکلی ندارد چون فقط به معرفی نرم‌افزار پرداخته است. نمی‌دانم تصمیم فوق تصمیم خودتان بوده یا سایر مدیران هم با شما هم‌نظر بوده‌اند. به هرجهت من آن را نمی‌پسندم و قویاً مخالف آن هستم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : ژوئن 01, 2014, 10:35:58 pm »
شما نظرتون رو از محیطی و کشوری میدین که به قوانین کپی رایت احترام میذارن و تقریبا عمل میکنن.
ولی اینجا که بهشا احترام نمیذارن و عمل نمی‌کنن، همین یک پست در موردش یعنی کمک به گسترش بی قانونی.
این وجه تفاوت نظر من و شماست که باید به نظر من بهش توجه کرد و در ایران این جور برنامه‌ها رو معرفی نکرد.
همین الان چندین و چند سایت و وبلاگ میشناسم که با اینکه مال افراد یا موسسات دینی و ... هستن ولی مطالب من رو بدون اجازه کپی کردن.
حتی یک خطش رو هم نخوندن. ازشون هم درخواست کردم یا حذف کنن یا منبع رو بنویسن. چون مطالب قدیمی شده بود و کاربر رو به استفاده از برنامه قدیمی هدایت میکرد.
در این جو و کشور باید مواظب هر چیزی بود و هر چیزی رو معرفی نکرد.

اینکه قبلا در موردش صحبت شده:
در انجمن همکاران بود که شما ندیدینش.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ژوئن 02, 2014, 12:09:55 am »
بنده هم با آقای دکتر کارن‌پهلو  موافقم. البته من هم در کشوری زندگی می‌کنم که حق کپی معنایی نداره. اما معرفی یک نرم‌افزار به معنی اشاعه بی‌فرهنگی نیست. اگر کسی با  حق کپی مشکل داره، می‌تونه از اون استفاده نکنه. اما کسانی هستند که می‌توانند یک نرم‌افزار مانند mathtype را بخرند و درست از آن استفاده کنند. به هر حال معرفی نرم‌افزار به معنی اشاعه فرهنگ ناصحیح نیست.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : ژوئن 02, 2014, 01:07:02 am »
دکتر ترابی، مساله اینه که شما احترام میذارین. اما آیا بقیه هم هیمنطورن؟ من به هر کسی برنامه‌ای معرفی کردم، نزدیک بالای ۹۵ درصد دنبال کرک کردنش بود. افراد خاصی پیدا میشن این کارو نکنن.
من خودم تا همین یک ماه پیش همه کرکی استفاده میکردم. ولی گذاشتم کنار. البته از چند سال پیش میخاستم ولی جراتشو نداشتم. :)
معرفی یک برنامه خوب در ایران یعنی هدایت طرف به سمت پیدا کردن کرکش. باری همین نمیخام معرفی کنم. البته نظر من هست و بر اساس شناختی که بر اساس کسانی که دیده ام. ممکنه نمونه اماری من این نتیجه رو داده.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : ژوئن 02, 2014, 04:19:51 am »
شما نظرتون رو از محیطی و کشوری میدین که به قوانین کپی رایت احترام میذارن و تقریبا عمل میکنن.
ولی اینجا که بهشا احترام نمیذارن و عمل نمی‌کنن، همین یک پست در موردش یعنی کمک به گسترش بی قانونی.
این وجه تفاوت نظر من و شماست که باید به نظر من بهش توجه کرد و در ایران این جور برنامه‌ها رو معرفی نکرد.
همین الان چندین و چند سایت و وبلاگ میشناسم که با اینکه مال افراد یا موسسات دینی و ... هستن ولی مطالب من رو بدون اجازه کپی کردن.
حتی یک خطش رو هم نخوندن. ازشون هم درخواست کردم یا حذف کنن یا منبع رو بنویسن. چون مطالب قدیمی شده بود و کاربر رو به استفاده از برنامه قدیمی هدایت میکرد.
در این جو و کشور باید مواظب هر چیزی بود و هر چیزی رو معرفی نکرد.

اینکه قبلا در موردش صحبت شده:
در انجمن همکاران بود که شما ندیدینش.
اینکه شخصی کژاندیش است، مشکل من و شما نیست. ما وظیفه داریم اطلاعات کافی رو در اختیار دیگران قرار بدهیم حالا اگر شخصی رفت و استفاده غیرقانونی کرد، خودش می‌دونه و وجدانش و دلیلی نمی‌بینم من و شما نگران این موضوع باشیم. ما که او را تشویق به استفاده غیرقانونی نکرده‌ایم، خود او بوده که چنین تصمیمی گرفته و تا جایی که به تالار مربوط می‌شه تا جایی که موضوع از مسیر درست خودش خارج نشده هیچ مشکلی وجود نداره. من با سیستم زور و سانسور مخالفم. مطمئن باشید شخصی که دنبال استفاده غیرقانونی از یک نرم‌افزار باشد به هر طریقی این کار رو می‌کنه و شما با حذف موضوع هیچ کار موثری نمی‌توانید انجام بدهید. پس بهتره که ما به وظیفمون که همون در اختیار گذاشتم اطلاعات است بپردازیم و اون شخص خودش تصمیم بگیره که چه کاری می‌خواهد بکند.

تبدیل آنلاین فرمول ها به تصاویر

نویسنده motahhariانجمن عمومی

پاسخ ها: 6
مشاهده: 4108
آخرين ارسال مارس 12, 2010, 11:02:38 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده
روش نوشتن یک فرمول ریاضی

نویسنده f.smailyانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2993
آخرين ارسال ژوئن 01, 2010, 05:34:31 pm
توسط امیرمسعود