سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: مشکل xepersian در domain  (دفعات بازدید: 5401 بار)

آفلاین rezayat

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
مشکل xepersian در domain
« : نوامبر 23, 2009, 11:20:24 am »
من كاربر xe persian هستتم مشكل در اينجاست كه ما در سايت خود از domain استفاده مي‌كنيم و با استفاده از domain ها و ورود كاربر جديد نه كاربري كه xe persian را نصب كرده يك خطا مشاهده مي‌شود file "xepersian-thesis.cls" not found اين مورد هنوز حل نشده است.
با توجه به این که استفاده از دمین ها در دانشگاه ها مرسوم و همچنین در حال گسترش است فکر می کنم این مشکل مشکل اساسی بوده و می تونه به گسترش بیشتر این برنامه پرکاربرد کمک کنه.
پیشا پیش تشکر می کنم .
خیلی کتابی شد می دونم اما شما دوستانه حلش کنید. ;D

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : مشکل xepersian در domain
« پاسخ #1 : نوامبر 23, 2009, 11:27:56 am »
با سلام

این مشکل ربطی به من و زی‌پرشین ندارد. با مسؤل IT دانشگاه خود تماس بگیرید. مسؤل IT حقوق می‌گیره که بتونه اینگونه مشکلات رو درست کنه.

آفلاین rezayat

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : نوامبر 23, 2009, 12:02:28 pm »
سلام
من خودم مسول IT هستم این مشکل فقط در خصوص xepersian هست و با دیگر پکیج ها چنین مشکلی وجود نداره . فقط در مورد استفاده از پکیج xepersian هست که این مشکل وجود داره .
در ضمن من با این برنامه کار نکردم و از شکل استفاده از پکیج ها در این برنامه(latex) اطلاعاتی ندارم تا بتونم راه حلی را حتی امتحان کنم.
اطلاعاتی در این مورد که پکیج ها به چه شکل استفاده می شن در latex  شاید بتونه به من کمک کنه .
به هر حال مشکل مشکل هست در ضمن من هنوز حقوق نگرفتم .  ;)

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : نوامبر 23, 2009, 12:06:55 pm »
از چه توزیع تکی استفاده می‌کنید؟ MiKTeX؟ میک‌تک را چگونه نصب کرده‌اید؟ می‌توانید فایل log خود را بفرستید؟

متأسفانه من کمک زیادی نمی‌توانم بکنم چون من تماسی با ویندوز و میک‌تک ندارم تنها پیشنهادم این است که با مؤلف MiKTeX تماس بگیرید و مسئله را کاملاً و واضح برایش توضیح دهید. ایمل ایشان support@miktex.org می‌باشد.

آفلاین rezayat

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : نوامبر 23, 2009, 12:21:00 pm »
ازتوزيع 2.7  كه به صورت كامل نصب شده (complet ) دنبال log  فايل گشتم اما فعلا پيداش نكردم معمولا كجا ذخيره مي‌شه ؟
در ضمن من به شخصه سعي دارم 2 سيستم خودم را Linux كنم اگه صلاح مي‌دانيد در اين مورد موضوع جديدي نيزباز كنم اما به نظر شما كدام توزيع linux  مناسب تر است ؟ (براي اين موضوع و دانشكده دانشكده رياضي است )

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : نوامبر 23, 2009, 12:29:36 pm »
فایل با پسوند log دقیقاً در همان‌جایی وجود دارد که فایل با پسوند tex موجود است.

هر شخصی طبق سلیقه‌اش توزیع دلخواهی از لینوکس را دوست دارد. برای افراد تازه‌کار معمولاً ubuntu یا mandriva انتخاب مناسبی است.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #6 : نوامبر 23, 2009, 04:42:04 pm »
جناب رضایت سلام
من زی‌پرشین را روی دامنه امتحان نکرده‌ام ولی برخلاف میک‌تک ۲.۷ در میک‌تک ۲.۸ در Maintenance دوگروه داریم: یکی برای admin و یکی هم معمولی. شاید بدینوسیله مشکل حل شد.
ضمناً اگر میک‌تک ۲.۸ و اینترنت پرسرعت ندارید برای ارتقاء به آن این صفحه را ببینید.
همچنین می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:
  فایل کوچک MiKTeX  2.8  Net Installer را دانلود نموده هنگامیکه مسیر فایلهای میک‌تک را می‌خواهد، مسیر فایلهای اصلی میک‌تک ۲.۷ را بدهید. به این ترتیب فقط فایلهای مورد نیاز تغییر می‌کنند و سپس می‌توانید میک‌تک ۲.۸ را نصب کنید. این روش را آقا مهدی گفته بودند و من که استفاده کردم برای دریافت بسته کامل ۲.۸، به نظرم حدود ۲۰۰ مگابایت دانلود شد. مشکلی هم با قطع شدن اینترنت وجود ندارد.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

d.edalat

• مهمان
« پاسخ #7 : نوامبر 24, 2009, 01:42:24 am »
هر شخصی طبق سلیقه‌اش توزیع دلخواهی از لینوکس را دوست دارد. برای افراد تازه‌کار معمولاً ubuntu یا mandriva انتخاب مناسبی است.
درباره مندریوا با آقای کارن‌پهلو موافقم. گرچه بخاطر شباهت‌های بیش از حدش با ویندوز زیاد نمیپسندمش. اما اوبونتو برای تازه‌کارها نه! فدورا بیشتر مناسب است برای تازه‌کارها. آنهم با میز کار KDE. در اوبونتو شما هنوز هم بایذ کارهای زیادی رو به صورت خط‌فرمانی انجام دهید.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : نوامبر 24, 2009, 03:36:15 pm »
درباره مندریوا با آقای کارن‌پهلو موافقم. گرچه بخاطر شباهت‌های بیش از حدش با ویندوز زیاد نمیپسندمش. اما اوبونتو برای تازه‌کارها نه! فدورا بیشتر مناسب است برای تازه‌کارها. آنهم با میز کار KDE. در اوبونتو شما هنوز هم بایذ کارهای زیادی رو به صورت خط‌فرمانی انجام دهید.
آقا جان لینوکس، لینوکسه. هیچ فرقی نداره. چرا برای ما عادت شده یک توزیع رو خراب کنیم و توزیع دیگری را علکی بالا ببریم. همه لینوکس هستند.

d.edalat

• مهمان
« پاسخ #9 : نوامبر 25, 2009, 05:48:14 pm »
آقا جان لینوکس، لینوکسه. هیچ فرقی نداره. چرا برای ما عادت شده یک توزیع رو خراب کنیم و توزیع دیگری را علکی بالا ببریم. همه لینوکس هستند.
با عرض ادب و کسب اجازه
اولا اینکه اینها لینوکس نیستند و گنو-لینوکس هستند! همانطور که مستحضرید لینوکس فقط یک هسته است و لاغیر. و اتفاقاً کاربر معمولی هیچ‌وقت سروکارش به هسته نمی‌افته! پس درست میفرمایید که: لینوکس لینوکسه! اما گنو-لینوکس‌ها با هم فرق دارند!
دوما تفاوت زیادیست بین مثلا لیندوز-مرحوم- و دبیان معظم. و این برتری‌ها نه به خواست من است و نه نظر من در این مابین تأثیری داره.
اگر فرقی مابین توزیع‌های گنو-لینوکس نبود که بیش از 100 توزیع مختلف ظهور نمی‌کرد آقای کارن‌پهلو.
پس به نظر شما حتما بی‌معنیه -و شایدم مردم آزاری!-که نصب جنتو به خودی خود یک پروژه است که اطلاعات نصاب از گنو-لینوکس بعداز همان نصب، چندین برابر میشه(چون لازمه کلی مستندات خوند برای یک نصبب جنتو)، با اوبونتو که به سمت سادگی هرچه تمام‌تر روند نصب داره پیش میبره؟ و فکر می‌کنید در نهایت هر دو یکی هستند با یک امکانات و یک کارائی؟
ممکنه ساده باشیم و به سادگی اشتباه کنیم اما الکی(علکی) واژه مناسبی نیست برای بیان این خصیصه؛ و فرقهاست بین این دو

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : نوامبر 25, 2009, 06:18:52 pm »
با عرض ادب و کسب اجازه
اولا اینکه اینها لینوکس نیستند و گنو-لینوکس هستند! همانطور که مستحضرید لینوکس فقط یک هسته است و لاغیر. و اتفاقاً کاربر معمولی هیچ‌وقت سروکارش به هسته نمی‌افته! پس درست میفرمایید که: لینوکس لینوکسه! اما گنو-لینوکس‌ها با هم فرق دارند!
دوما تفاوت زیادیست بین مثلا لیندوز-مرحوم- و دبیان معظم. و این برتری‌ها نه به خواست من است و نه نظر من در این مابین تأثیری داره.
اگر فرقی مابین توزیع‌های گنو-لینوکس نبود که بیش از 100 توزیع مختلف ظهور نمی‌کرد آقای کارن‌پهلو.
پس به نظر شما حتما بی‌معنیه -و شایدم مردم آزاری!-که نصب جنتو به خودی خود یک پروژه است که اطلاعات نصاب از گنو-لینوکس بعداز همان نصب، چندین برابر میشه(چون لازمه کلی مستندات خوند برای یک نصبب جنتو)، با اوبونتو که به سمت سادگی هرچه تمام‌تر روند نصب داره پیش میبره؟ و فکر می‌کنید در نهایت هر دو یکی هستند با یک امکانات و یک کارائی؟
ممکنه ساده باشیم و به سادگی اشتباه کنیم اما الکی(علکی) واژه مناسبی نیست برای بیان این خصیصه؛ و فرقهاست بین این دو
فکر می‌کنم این داره از موضوع مربوط خارج می‌شه.

۱- چیزی که من گفتم نظر شخصی‌ام بود. من دنبال اسم نیستم از همه نوع توزیع لینوکس استفاده کردم و تعصب خاصی نصبت به هیچ کدوم ندارم. برای من همه یه جورند چون همونطور که گفتم لینوکس لینوکسه.

۲- اینکه تعداد زیادی توزیع وجود داره دلیلی بر این نیست که یک سری خوبند و یک سری بد. هر کسی دوست داره اونجوری که فکر می‌کنه نرم‌افزار درست کنه.

۳- من شخصاً از FVWM (یک نوع Desktop مثل gnome ولی بیشتر متنی است تا تصویری) استفاده می‌کنم و برام فرقی نمی‌کنه که از ubuntu استفاده می‌کنم، یا از mandriva یا از gentoo. در واقع این کاربران مبتدی هستند که توزیع براشون فرق داره چون همونطور که گفتی یک توزیع کار کردن باهاش راحته ولی با توزیع دیگری شاید سختر باشه. ولی کابری که حرفه‌ای هست براش فرقی نمی‌کنه از چی استفاده می‌کنه، حداقل برای من فرقی نداره.

۴- عموماً این بحث‌ها بی‌نتیجه است و همونطور که قبلاً گفتم این سلیقه‌ای است. سلیقهٔ شما می‌گه توزیع مورد علاقه شمابهتره، سلیقهٔ من می‌گه فرقی برام نداره که از کدوم استفاده می‌کنم.

آفلاین مهدی امیدعلی

• Administrator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 109
  • ارسال: 337
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #11 : نوامبر 25, 2009, 07:46:29 pm »
۱- این تالار مناسب بحث در مورد سیستم عامل نیست و بهتر است که ادامه پیدا نکند.
۲- بحث سیستم عامل کاملا به فرد بستگی دارد و بنابراین نمی‌توان مشخص کرد چه سیستمی بهتر از دیگری است.

آفلاین rezayat

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
پاسخ : حل شدن موضوع
« پاسخ #12 : نوامبر 29, 2009, 08:08:51 am »
با تشکر از دوستان عزیز و راهنمایی های همگی
این مشکل حل شد.
مشکل اینجا بود که من متن های ایجاد شده را با latex کامپایل (به قول خود بچه های ریاضی اجرا) می کردم در حالی که باید با xelatex این کامپایل انجام می شد . که در راهنمای xepersian  در این مورد اصلا توضیح داده نشده بود.
در مورد دمین نیز با این کار این مسئله حل  شد .البته باید در document   مربوط به all user  فایل های مربوط به textmaker که به صورت ini هستند کپی شوند تا تمامی کاربران نیاز به تنظیم مجدد برای کامپایل xelatex نباشند و به صورت خودکار این عمل صورت گیرد.
اما هنوز برای من سوال باقی است که چرا برای یک کاربر کامپایل latex هم جواب می داد و نیازی به کامپایل با xelatex نبود.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
پاسخ : مشکل xepersian در domain[حل شد]
« پاسخ #13 : نوامبر 29, 2009, 08:44:49 am »
سلام
۱- اگر دوستان لطف کنند و در هنگام حل شدن مشکل عبارت [حل شد] را در انتهای موضوع اولین پست خود درج نمایند برای آینده و مراجعه سایرین بهتر خواهد بود.
۲-
گفته بودید:
مشکل اینجا بود که من متن های ایجاد شده را با latex کامپایل (به قول خود بچه های ریاضی اجرا) می کردم در حالی که باید با xelatex این کامپایل انجام می شد . که در راهنمای xepersian  در این مورد اصلا توضیح داده نشده بود.
در مورد دمین نیز با این کار این مسئله حل  شد .
آیا منظورتان همان xelatex است؟
۳- تنظیم تک‌میکر و نوت‌پد و استفاده از xelatex در جاهای مختلف عنوان شده است.
۴- در همان میک‌تک ۲.۷ مشکل رفع شد یا ۲.۸ را نصب کردید؟

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
پاسخ : حل شدن موضوع
« پاسخ #14 : نوامبر 29, 2009, 09:05:52 am »
با تشکر از دوستان عزیز و راهنمایی های همگی
این مشکل حل شد.
در مورد دمین نیز با این کار این مسئله حل  شد .البته باید در document   مربوط به all user  فایل های مربوط به textmaker که به صورت ini هستند کپی شوند تا تمامی کاربران نیاز به تنظیم مجدد برای کامپایل xelatex نباشند و به صورت خودکار این عمل صورت گیرد.
اما هنوز برای من سوال باقی است که چرا برای یک کاربر کامپایل latex هم جواب می داد و نیازی به کامپایل با xelatex نبود.
۱- تا جایی که من می‌دانم در حال حاضر راهنمایی برای زی‌پرشین وجود ندارد. بنابراین نمی‌دانم از کدام راهنما صحبت می‌کنید؟

۲- اصولاً بسته xepersian با latex کار نخواهد کرد و خطا خواهید گرفت زیرا xepersian چک می‌کند که اگر شما از xelatex استفاده می‌کنید و یا نه و در غیر اینصورت خطایی خواهید گرفت مبنی بر اینکه برای کامپایل سند شما به xelatex احتیاج خواهید داشت.

۳- همانطور که در ۲- گفتم latex غیر ممکن است که کار کند و باید از xelatex استفاده کنید، مگر اینکه رایانهٔ شما خل و چل شده باشد :D

طرح سؤال و مشکل در رابطه با bidi و xepersian

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 5
مشاهده: 2562
آخرين ارسال دسامبر 19, 2009, 11:10:41 am
توسط محمود امین‌طوسی
مشکل با شماره‌ی صفحات در پیوست‌ها در کلاس xepersian-thesis

نویسنده آرش فهیمانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 9
مشاهده: 3743
آخرين ارسال فوریه 20, 2010, 02:07:44 pm
توسط vafa