سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: عدم شروع از سمت راست پس از بسته و باز کردن تک میکر  (دفعات بازدید: 6019 بار)

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 271
  • ارسال: 812
    • ديدن مشخصات
با سلام و تشکر از شما
من از آخرین نسخه تک میکر استفاده می کنم برای مثال در مواقعی که خطوط فارسی را از چپ شروع می کند من توسط تنظیماتی که در منوی Bi-Directional گذاشته اید آن ها را راست چین می کنم اما وقتی فایل را می بندم و دوباره باز می کنم دوباره آن ها از چپ شروع می شوند و متن را به هم می ریزد؟
به نظر شما چه کار باید بکنم
باتشکر

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
ویندوزتون ۶۴ بیتی هست؟

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
با سلام
بله ویندوز ۷
۶۴ بیتی

آفلاین پیام شیوا

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 2
  • ارسال: 31
    • ديدن مشخصات
سلام،

من روی نسخه‌ی 32 بیتی ویندوز 7 نیز همین مشکل را دارم. متن به طور عادی همیشه از چپ به راست است و زمانی که آن را به صورت دستی راست به چپ می‌کنم هنوز مشکلاتی در آن باقی می‌ماند. مثلاً آکولادها درست جفت نمی‌شوند. جالب این‌جاست که نرم‌افزار FocusWriter که با Qt 4.7 نوشته شده و تا آن جایی که من اطلاع دارم هیچ گونه بهینه‌سازی برای محیط‌های دوجهته روی آن صورت نگرفته است تمام نوشتارها را به درستی نشان می‌دهد (تصاویر پیوست شده را ببینید).

با تشکر

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
سلام،

من روی نسخه‌ی 32 بیتی ویندوز 7 نیز همین مشکل را دارم. متن به طور عادی همیشه از چپ به راست است و زمانی که آن را به صورت دستی راست به چپ می‌کنم هنوز مشکلاتی در آن باقی می‌ماند. مثلاً آکولادها درست جفت نمی‌شوند. جالب این‌جاست که نرم‌افزار FocusWriter که با Qt 4.7 نوشته شده و تا آن جایی که من اطلاع دارم هیچ گونه بهینه‌سازی برای محیط‌های دوجهته روی آن صورت نگرفته است تمام نوشتارها را به درستی نشان می‌دهد (تصاویر پیوست شده را ببینید).

با تشکر
تصویر پیوست وضعیت texworks در لینوکس است که texworks هم از Qt استفاده می‌کند بدون اینکه خود texworks تغییری یا بهینه‌سازی ایجاد کند. همین پرونده تک را هم دیروز با texshop در Lion باز کردم اما بصورت خیلی عجیبی تعدای از سطرها چپ به راست و تعدادی راست به چپ بودند.

آفلاین پیام شیوا

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
با توجه به این که TeXMaker و FocusWriter هر دو از Qt استفاده می‌کنند دلیل این تفاوت چه می‌توند باشد؟

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
با سلام
یک سوال فلسفی
اصلا چرا هیچ یک از این نرم افزارها از ایده هایی که در آفیس و openoffice است استفاده نمی کنند
چرا که اصلا در این دو مورد چنین مشکلاتی وجود ندارد همه چیز سرجای خودش است
باتشکر

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
با سلام
یک سوال فلسفی
اصلا چرا هیچ یک از این نرم افزارها از ایده هایی که در آفیس و openoffice است استفاده نمی کنند
چرا که اصلا در این دو مورد چنین مشکلاتی وجود ندارد همه چیز سرجای خودش است
باتشکر
openoffice نه از ایده‌ای استفاده می‌کنه نه کاری می‌کنه. openoffice فقط از کتابخانه fribidi استفاده می‌کنه همین.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
با توجه به این که TeXMaker و FocusWriter هر دو از Qt استفاده می‌کنند دلیل این تفاوت چه می‌توند باشد؟
دقیقاً نمی‌دانم آقای علوی بهتر می‌داند اما فکر می‌کنم تک‌میکر از این ویژگی Qt استفاده نمی‌کند یا آن را غیرفعال می‌کند.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من امروز texmaker اصلی را (نه آنی را که آقای علوی‌زاده تغییر داده‌اند) در Ubuntu 11.04 از طریق Synaptic package manager نصب کردم و مشکلی نداشتم. تصویرش را پیوست کردم. نمی‌دانم چرا در ویندوز شما مشکل دارید!

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
من امروز texmaker اصلی را (نه آنی را که آقای علوی‌زاده تغییر داده‌اند) در Ubuntu 11.04 از طریق Synaptic package manager نصب کردم و مشکلی نداشتم. تصویرش را پیوست کردم. نمی‌دانم چرا در ویندوز شما مشکل دارید!
تا جایی که من یادم میاد و اگر اشتباه نکنم، اقای سید رضی علوی‌زاده فرموده بودند که این نسخه تحت ویندوز ۳۲ بیتی کامپایل شده و برای نسخه‌ی ۶۴ بیتی در حال آماده کردن هستند.
به این خاطر تک‌میکر در ویندوز ۶۴ بیتی حالت عادی ندارد.

آفلاین پیام شیوا

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
در ورژن‌های جدیدتر نرم‌افزار TeXMaker از QtPlainText به جای QtText استفاده شده است و در نتیجه اصلاً پشتیبانی مناسبی از متون دوجهته ندارد. ورژنی که در تصویر آن را در این جا قرار داده‌اید چیست؟

در ضمن همان طور که گفتم ویندوز من 32 بیتی است.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
سلام
به نظر میاد اینجا دو مشکل متفاوت ارایه شده است!
با سلام و تشکر از شما
من از آخرین نسخه تک میکر استفاده می کنم برای مثال در مواقعی که خطوط فارسی را از چپ شروع می کند من توسط تنظیماتی که در منوی Bi-Directional گذاشته اید آن ها را راست چین می کنم اما وقتی فایل را می بندم و دوباره باز می کنم دوباره آن ها از چپ شروع می شوند و متن را به هم می ریزد؟
به نظر شما چه کار باید بکنم
باتشکر
در واقع با بستن و باز کردن فایل نباید چنین اتفاقی بیفتد! اما شاید با بروزرسانی به نسخه جدید TeXmaker باگی ایجاد شده که از آن غافل شده‌ام، بزودی بررسی خواهم کرد.

سلام،

با تشکر
در واقع کارهای انجام شده بر روی TeXmaker با فرض این است که دستورات انگلیسی درمیان متن فارسی بکار رفته باشد، و برای همین اگر فقط از دستورات فارسی استفاده می‌کنید شاید بهتر این باشد که این قابلیت را غیرفعال کنید.
البته درواقع نباید در مورد فایل شما هم مشکلی پیش می‌آمد که این به بررسی بیشتر نیاز دارد، که حتما سر فرصت بررسی می‌کنم.
در ضمن در نسخه اصلاح شده TeXmaker یعنی bidiTeXmaker از همان QTextEdit استفاده کرده‌ام.

آفلاین ابوالفضل دیانت

• همکاران
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
با سلام
یک سوال چرا مانند microsoft office
یک گزینه راست چین و چپ چین منظورم
Right to left direction
و بالعکس آن استفاده نمی شود؟
این مورد در آفیس خیلی کار را آسان می کند.

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
با سلام
یک سوال چرا مانند microsoft office
یک گزینه راست چین و چپ چین منظورم
Right to left direction
و بالعکس آن استفاده نمی شود؟
این مورد در آفیس خیلی کار را آسان می کند.
سلام
در ویندوز میان‌برهای ساده و استاندارد کنترل+شیفت سمت راست برای راست به چپ و کنترل+شیفت سمت چپ برای چپ به راست هستند و در بقیه سیستم‌عامل‌ها علاوه بر میان‌بر استاندارد می‌توانید از میانبرهای معرفی شده در منوی Bi-Directional استفاده کنید.
تمام مسئله و مشکل ما در خودکار کردن کار و مثلا باز کردن یک فایل هزار خطی به شکلی خوانا و درست است و آن هم نه این قسمت بلکه قسمت دستورات لاتین در میان متن فارسی، مشکلی که در این نسخه برای چینش خطوط پیش آمده این است که قسمتی از الگوریتم را بجای اینکه از الگوریتم خودم استفاده کنم که با بقیه الگوریتم‌هایم هماهنگ بوده از الگوریتم Qt استفاده کرده‌ام و بهمین دلیل بعضی ناهماهنگی‌ها پیش آمده که باید بررسی شوند و درست شوند.
خوشبختانه حالا که ساغر را آپدیت کرده‌ام سرم خلوت‌تر شده و سعی میکنم روی این مورد کار کنم.

راست‌چین کردن سطرهای تک‌میکر که کاراکتر اول‌شان فارسی نیست

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن Texmaker

پاسخ ها: 14
مشاهده: 7199
آخرين ارسال سپتامبر 27, 2010, 12:25:28 am
توسط سروش
راست چین کردن سطرهای با کاراکتر ابتدایی لاتین در تک‌میکر

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن Texmaker

پاسخ ها: 16
مشاهده: 8751
آخرين ارسال ژانویه 29, 2011, 01:10:12 pm
توسط سیدرضی علوی‌زاده
بسته شدن صفحه تک میکر

نویسنده شهابانجمن Texmaker

پاسخ ها: 3
مشاهده: 2148
آخرين ارسال اوت 31, 2010, 02:46:06 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
راست چین کردن عنوان "مراجع"

نویسنده afrooozانجمن حروف‌چینی مستندات

پاسخ ها: 6
مشاهده: 3972
آخرين ارسال ژوئیه 16, 2012, 03:22:38 am
توسط vafa
برای درست کردن اسلاید از کدام بسته استفاده کنم؟

نویسنده سروشانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 3
مشاهده: 4674
آخرين ارسال فوریه 28, 2011, 05:32:28 pm
توسط Nekoomehr
یه راه سریع برای باز کردن راهنمای پی‌دی‌اف بسته‌های لاتک با استفاده از خط فرمان

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن عمومی

پاسخ ها: 0
مشاهده: 2201
آخرين ارسال آوریل 06, 2011, 05:52:57 pm
توسط وحید دامن‌افشان
مشکل قدیمی ماندن بسته‌ بعد از آپدیت کردن تک لایو