سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: مهدی نصرتی  (دفعات بازدید: 4958 بار)

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
پاسخ : مهدی نصرتی
« پاسخ #15 : ژانویه 10, 2013, 10:52:26 pm »
از اینکه این همه اشتیاق برای توسعه برنامه و کارهای مختلف دارید واقعا خوشحالم و برای شما آرزوی پیشرفت و موفقیت دارم.
اما در مورد لیتک، باید ابتدا به آن آشنا شوید و با کد نویسی و ماکرونویسی در تک کاملاً آشنا شوید.
بهترین کسی هم که می‌تواند به شما کمک کند، دکتر کارن‌پهلو هستند که توسعه دهنده‌ی xepersian و در حال حاضر
simurgh هستند.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #16 : ژانویه 13, 2013, 01:59:20 pm »
در مورد بسته‌های bidi و xepersian می‌تونید کارهای زیر را انجام بدید:

۱- در github ثبت‌نام کنید.

۲- مشکلات نشاخته شده بسته‌های bidi و xepersian را نگاه کنید و برایش راه‌حل پیدا کنید.

مشکلات بسته bidi:

https://github.com/vafa/bidi/issues

مشکلات بسته xepersian:

https://github.com/vafa/xepersian/issues

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #17 : ژانویه 14, 2013, 09:11:16 am »
باسلام خسته نباشید
ببخشید من می خواستم جز توسعه دهندگان لاتکس باشم
سلام، سلامت باشید.
من دوست داشتم که فرصتی فراهم می‌شد و می‌توانستم روی استفاده از امکانات biblatex در زی‌پرشین کار کنم که متاسفانه فرصت نشده است.
درصورت تمایل می‌توانید روی آن کار کنید.
ضمناً لطفا از نام واقعی خود استفاده فرمایید.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #18 : ژانویه 15, 2013, 03:51:55 pm »
biblatex رو من چندوقتی هست که شروع کردم و روش کار می‌کنم، هرچند تنگی وقت خیلی دست آدمو می‌بنده! اگر دوست داشتید میتونم ماکروهاشو در اختیارتون بذارم.
لطفاً صفحه قوانین تالار را مطالعه فرمایید، بخصوص اگر اولین ارسال‌هایتان را انجام می‌دهید.
به سوالی که مطابق با قوانین پرسیده نشود، جوابی داده نخواهد شد.

در صورتی که به تازگی عضو تالار شده‌اید، در صفحه معرفی اعضای جدید برای شما ایجاد شده است.

آفلاین meno

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 14
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #19 : ژانویه 17, 2013, 02:52:56 pm »
سلام
ببخشید از آنجا که من تازه با این نرم افزار یه کم کمک در مورد توسعه اش نیاز دارم
چون نرم افزار هایی که تا بحال توسعه دادم بر پایه c++ بوده اند و من کد رو دان می کردم و ارتفا می دادم اما نمی دونم ماکرو های رو کجا باید بنویسم تا latex‌ متوجه تغییرات بشه و آنها رو اعمال کنه با تشکر

آفلاین meno

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #20 : ژانویه 17, 2013, 02:54:03 pm »
biblatex رو من چندوقتی هست که شروع کردم و روش کار می‌کنم، هرچند تنگی وقت خیلی دست آدمو می‌بنده! اگر دوست داشتید میتونم ماکروهاشو در اختیارتون بذارم.

خوشحال می شم بتونم همکاری کنم

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #21 : ژانویه 17, 2013, 03:07:51 pm »
سلام
ببخشید از آنجا که من تازه با این نرم افزار یه کم کمک در مورد توسعه اش نیاز دارم
چون نرم افزار هایی که تا بحال توسعه دادم بر پایه c++ بوده اند و من کد رو دان می کردم و ارتفا می دادم اما نمی دونم ماکرو های رو کجا باید بنویسم تا latex‌ متوجه تغییرات بشه و آنها رو اعمال کنه با تشکر
کمکی نمی‌تونم بکنم. شما می‌خواهید در توسعه شریک باشید، راه باز است اما من نه وقتش رو دارم نه حال و حوصلش رو که با مشکلات شما خودم رو درگیر کنم.

آفلاین meno

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #22 : ژانویه 17, 2013, 03:15:39 pm »
کمکی نمی‌تونم بکنم. شما می‌خواهید در توسعه شریک باشید، راه باز است اما من نه وقتش رو دارم نه حال و حوصلش رو که با مشکلات شما خودم رو درگیر کنم.
زیاد لازم نیس کمک کنید فقط  طریقه توسه رو بیان کنید . بقیه راه با خودم مرسی از توجه تون

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #23 : ژانویه 17, 2013, 06:00:37 pm »
اما نمی دونم ماکرو های رو کجا باید بنویسم تا latex‌ متوجه تغییرات بشه و آنها رو اعمال کنه با تشکر
خیلی زیاد بستگی داره چه ماکرویی را بخاید توسعه بدید. ولی برای شروع، بهتره تغییر مورد نظرتون رو توی شروع پرونده‌ای که حاوی متن مورد نظرتونه اعمال کنید.

آفلاین meno

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #24 : ژانویه 18, 2013, 02:06:05 pm »
تا اونجا که فهمیدم
ساختار لاتک باین صورته
کد ها و ماکروه های کاربر براساس پکیج های لاتک از جمله ری پرشین و کامپایلر زیلات تک برای تبدیل ماکرو ها به پی دی اف
و هرکار بر می تونه در حتی یه پروژه خود ماکرو دلخواه خودش رو بنویسه اما اگه بخواد همه بتونن از اون استفاده کنن باید ماکرو رو به یکی از پکج های از جمله زیپرسی اضافه کنه من دنبال طریقه اضافه کردن ماکرو های شخصی به ماکروهای پکیج زیپرشین یا ایجاد پکیج جدید هستم . البته بایکم درد سر می تونم با مهندسی معکوس روشو بدست بیارم اما گفتم اساتید کمک کننن مارو را بندازن .البته اگه اشتباه کردم شرمنده از علم ناقصم

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #25 : ژانویه 18, 2013, 02:21:02 pm »
تا اونجا که فهمیدم
ساختار لاتک باین صورته
کد ها و ماکروه های کاربر براساس پکیج های لاتک از جمله ری پرشین و کامپایلر زیلات تک برای تبدیل ماکرو ها به پی دی اف
و هرکار بر می تونه در حتی یه پروژه خود ماکرو دلخواه خودش رو بنویسه اما اگه بخواد همه بتونن از اون استفاده کنن باید ماکرو رو به یکی از پکج های از جمله زیپرسی اضافه کنه من دنبال طریقه اضافه کردن ماکرو های شخصی به ماکروهای پکیج زیپرشین یا ایجاد پکیج جدید هستم . البته بایکم درد سر می تونم با مهندسی معکوس روشو بدست بیارم اما گفتم اساتید کمک کننن مارو را بندازن .البته اگه اشتباه کردم شرمنده از علم ناقصم
شما پس باید برای خودت یک package جدید بنویسی. زی‌پرشین مناسب کار شما نیست. در ضمن اینطور که به نظر می‌رسه شما چیزی در مورد ماکرونویسی نمی‌دونی، نمی‌دونم قبلاً چجوری برنامه می‌نوشتی اما ماکرونویسی اینقدری که فکر می‌کنی ساده نیست و دانش و چندین سال تجربه می‌خواد.
« آخرين ويرايش: ژانویه 18, 2013, 02:31:18 pm توسط وفا خلیقی »

آفلاین meno

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #26 : ژانویه 18, 2013, 02:48:56 pm »
مرسی آقای کارن‌پهلو بقول شما راه توسعه باز است اگه کد یا ماکرویی که بنده نوشتم برای شما ارسال می کنم در صورت مناسب بودن به پکیج اضافه کنید . باتشکر از همه دوستانی که بنده رو یاری کردن .

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #27 : ژانویه 18, 2013, 02:53:52 pm »
مرسی آقای کارن‌پهلو بقول شما راه توسعه باز است اگه کد یا ماکرویی که بنده نوشتم برای شما ارسال می کنم در صورت مناسب بودن به پکیج اضافه کنید . باتشکر از همه دوستانی که بنده رو یاری کردن .
اگر در راستای حل مشکلات شناخته شده بسته‌های bidi یا xepersian باشد و راه‌حل مناسبی باشد، بله در غیر اینصورت خیر.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #28 : ژانویه 19, 2013, 09:45:14 am »
جناب آقای نصرتی
مورد دیگری هم هست که ممکن است مایل باشید کمک کنید: طراحی و پیاده‌سازی یک سایت مناسب برای اجرای آنلاین پرونده‌های زی‌پرشین نیز مورد نیاز گروه است.

آفلاین meno

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #29 : ژانویه 23, 2013, 07:56:52 pm »
جناب آقای نصرتی
مورد دیگری هم هست که ممکن است مایل باشید کمک کنید: طراحی و پیاده‌سازی یک سایت مناسب برای اجرای آنلاین پرونده‌های زی‌پرشین نیز مورد نیاز گروه است.

سلام منظورتون  مثل سایت زیر

http://www.forkosh.com/mimetextutorial.html