سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: فرمت دانشگاه  (دفعات بازدید: 1788 بار)

آفلاین mahsa shadabi

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 5
    • ديدن مشخصات
    • mahsashadabi.blogfa.com
فرمت دانشگاه
« : آوریل 30, 2014, 09:11:14 am »
سلام
من دارم روی فایل نمونه پایان‌نامه تبریز کار میکنم. همه چیز عالیه. جز صفحه آرایی صفحات ابتدایی پایان‌نامه طبق آیین‌نامه دانشگاه.
اولین مشکلم اینه که آرم دانشگاه در صفحه اول باید سمت چپ قرار بگیره که من هرچی میگردم نمیتونم جای آرم رو در {fa_title} و باقی صفحات پیدا کنم که عوضش کنم!
دومین مشکلم اون جدولیه که در این فایل برای اسم خودم و پایان نامه و استاد راهنما و مشاور و چکیده و ... اومده، من طبق فرمت دانشگاه این صفحه رو نباید داشته باشم، بلکه باید بعد از عنوان بسم الله بعد اون یک بار دیگه باید صفحات تشکر و فهرست و ... بعد، چکیده باید صفحه اول قرار بگیره
میتونم خواهش کنم کمکم کنید؟
ببخشید سوالم طولانی شد!

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : فرمت دانشگاه
« پاسخ #1 : آوریل 30, 2014, 09:15:34 am »
احتیاجی به خواهش کردن نیست. این تالار برای این هست که مشکلاتتون رو مطرح کنید و براشون راه‌حل پیدا کنید. در ارتباط با مشکلاتی که مطرح کردید، حتماً باید فایل کمینه و کلاس پایان‌نامه‌ای که ازش استفاده می‌کنید رو قرار بدهید.

آفلاین narimand

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 10
  • ارسال: 44
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : آوریل 30, 2014, 07:26:23 pm »
سلام
من دارم روی فایل نمونه پایان‌نامه تبریز کار میکنم. همه چیز عالیه. جز صفحه آرایی صفحات ابتدایی پایان‌نامه طبق آیین‌نامه دانشگاه.
اولین مشکلم اینه که آرم دانشگاه در صفحه اول باید سمت چپ قرار بگیره که من هرچی میگردم نمیتونم جای آرم رو در {fa_title} و باقی صفحات پیدا کنم که عوضش کنم!
سلام،
 موضوع چگونگی قرار گرفتن آرم دانشگاه ربطی به fa-title نداره. مربوط به فایل کلاس .cls شماست.  (در نسخه شما Tabriz-Thesis.cls

من نسخه علم و صنعت رو بنا به نیاز خودم تغییر دادم که با تبریز تفاوت‌هایی داره. اگه تنها ایراد شما درباره تبریز همین دو مورده که مسئله‌ای نیست.

در فایل Tabriz-thesis.cls (من نسخه بدون جدول رو دارم) خط ۶۱ تا ۶۳ مربوط به قرار گیری لوگوی دانشگاه:
\newcommand{\vtitle}{\begin{titlepage}
%\topmargin=-30pt
\vspace{-2cm}\centerline{{\includegraphics[height=4.3cm]{logo}}}
شما الان به جای اینکه دستور افزودن شکل رو با دستور وسط‌چین استفاده کنید، اون کاری که نیاز دارید رو باهاش انجام بدید.

الان آرم دانشگاه قراره کدوم سمت باشه؟ چقدر فاصله داشته باشه؟ با چپ چین و راست‌چین کردن و دستور hspace* می‌تونین تغییر بدید مکانش رو.
کنار دستش هم متنی باید نوشته بشه؟

دومین مشکلم اون جدولیه که در این فایل برای اسم خودم و پایان نامه و استاد راهنما و مشاور و چکیده و ... اومده، من طبق فرمت دانشگاه این صفحه رو نباید داشته باشم، بلکه باید بعد از عنوان بسم الله بعد اون یک بار دیگه باید صفحات تشکر و فهرست و ... بعد، چکیده باید صفحه اول قرار بگیره

نسخه‌ پایان نامه تبریز رو که پیوست کردم، نسخه‌ بدون جدوله چکیده‌س. ابتدا صفحه عنوانه، بعد چکیده، بعد تشکر‌ها  تا برسه به فهرست مطالب.

پیشنهاد من، صفحه بسم‌ا... رو الان کاری باهاش نداشته باشین، چون در نسخه دیجیتالی که فصل به فصل برای استاد و افراد دیگه می‌فرستین و باید کلی اصلاح بشه نیازی نیست. بعدا که کارتون تموم شد، موقع چاپ یه صفحه بسم‌ا.. هم پرینت کنین به همراه فرم‌های مورد نیاز و امضاها در مکان مناسب به برگه‌ها اضافه کنین و بعد بدین صحافی.

آخه در نسخه دیجینال، کسی به جدول خالی و فرم خالی نیازی نداره. اگر اون‌ها رو هم اسکن کنیم و اون صفحه رو دوباره با صفحه اسکن شده جایگزین کنیم که چه کاریه! از اول همون کار رو می‌کنیم.
« آخرين ويرايش: مه 01, 2014, 01:46:38 am توسط narimand »

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
« پاسخ #3 : مه 01, 2014, 01:36:07 am »
نسخه‌ پایان نامه تبریز رو که پیوست کردم، نسخه‌ بدون جدوله چکیده‌س. ابتدا صفحه عنوانه، بعد چکیده، بعد تشکر‌ها  تا برسه به فهرست مطالب.
طبق قوانین، وقتی فایل آزادی رو هر چند مختصر تغییر می‌دید، باید اطلاعات کپی‌رایت داخلش، یعنی اسم و مشخصات نویسنده فایل رو هم تغییر بدید. پس لطفاً اسم و مشخصات منو توی این فایلی که پیوست کردید، تغییر بدید و دوباره توی همین پست آخری‌تون، پیوستش کنید.

آفلاین narimand

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 10
  • ارسال: 44
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : مه 01, 2014, 01:45:18 am »
طبق قوانین، وقتی فایل آزادی رو هر چند مختصر تغییر می‌دید، باید اطلاعات کپی‌رایت داخلش، یعنی اسم و مشخصات نویسنده فایل رو هم تغییر بدید. پس لطفاً اسم و مشخصات منو توی این فایلی که پیوست کردید، تغییر بدید و دوباره توی همین پست آخری‌تون، پیوستش کنید.

سلام،
 من این نسخه رو تغییری ندادم. این نسخه‌ایه که شما چند ماه قبل در یک پاسخ پیوست کرده بودید. فقط وقتی دوباره فشرده‌ش کردم مجبور شدم اسم فارسیش رو تغییر بدم که خطا نده.

من نسخه‌ای که تغییر دادم، از روی قالب علم و صنعت بوده.
دنبال پست اصلی شما می‌گردم تا لینک اون رو بگذارم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : مه 02, 2014, 10:56:19 pm »
سلام،
 من این نسخه رو تغییری ندادم. این نسخه‌ایه که شما چند ماه قبل در یک پاسخ پیوست کرده بودید. فقط وقتی دوباره فشرده‌ش کردم مجبور شدم اسم فارسیش رو تغییر بدم که خطا نده.

من نسخه‌ای که تغییر دادم، از روی قالب علم و صنعت بوده.
دنبال پست اصلی شما می‌گردم تا لینک اون رو بگذارم.
برای اینکه موقع فشرده‌کردن / zip خظا نیده، کافیه زبان locale سیستم‌تون رو به farsi یا persian از کنترل پنل قسمت region and language تغییر بدین. اینطوری برنامه‌هایی مثل این مشکل‌دار نمیشن. مخصوصا در این تالار که برخی فایل‌های اسم‌شون زبان پارسی هستن.

فرمت پایان نامه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

نویسنده goliانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 1
مشاهده: 11041
آخرين ارسال ژوئن 07, 2014, 11:16:47 pm
توسط فرشاد ترابی
منتقل شده: فرمت پایان نامه دانشگاه آزاد واحد علوم و تحقیقات

نویسنده فرشاد ترابیانجمن عمومی

پاسخ ها: 0
مشاهده: 2739
آخرين ارسال ژوئن 07, 2014, 11:18:43 pm
توسط فرشاد ترابی