سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: اسلاید در تک لایو 2010  (دفعات بازدید: 8620 بار)

آفلاین narjes

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 17
    • ديدن مشخصات
اسلاید در تک لایو 2010
« : آوریل 23, 2011, 05:32:40 pm »
سلام. آیا با تک لایو 2010 می توان اسلاید درست کرد؟
دوم اینکه چرا هیچ کاری برای معرفی زیپرشین و... در دانشگاهها نمیشه؟سمینار ارومیه برگزار شد هنوز دارن با فارسی تک شریف کار می کنن. سمینار جبرخطی اراک هم که خرداد برگزار میشه باز همین جوریه. نمیشه یه جوری اطلاع رسانی رو از طریق انجمن ریاضی انجام بدین؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : اسلاید در تک لایو 2010
« پاسخ #1 : آوریل 23, 2011, 06:03:23 pm »
سلام. آیا با تک لایو 2010 می توان اسلاید درست کرد؟
بله. شما می‌توانید از طبقه‌نوشتار bidipresentation فعلاً استفاده کنید. برای مثال این اسلاید را ببینید: http://mehr.sharif.edu/~sharifitabar/resources/MWslides/05.pdf
نقل قول
دوم اینکه چرا هیچ کاری برای معرفی زیپرشین و... در دانشگاهها نمیشه؟سمینار ارومیه برگزار شد هنوز دارن با فارسی تک شریف کار می کنن. سمینار جبرخطی اراک هم که خرداد برگزار میشه باز همین جوریه. نمیشه یه جوری اطلاع رسانی رو از طریق انجمن ریاضی انجام بدین؟
۲۱امین سمینار جبر ریاضی ایران فرمت زی‌پرشین را هم قبول داشتند و در دوره‌های بعدی هم قبول خواهند کرد. از آنجایی که من در ایران زندگی نمی‌کنم، کار چندان زیادی نمی‌توانم انجام دهم. اما می‌توانم با انجمن ریاضی ایران و دانشگاه‌های مختلف تماس بگیرم یا افرادی دیگر این کار را انجام دهند.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : آوریل 23, 2011, 06:47:03 pm »
چهل و دومین کنفرانس ریاضی هم توی سایتشون نگفتند که مقاله‌ها و چکیده‌ها را با چه فرمتی قبول می‌کنند پس اگر شما مقالتون رو با زی‌پرشین بنویسید مشکلی نخواهید داشت: http://www.aimc42.ir/index.aspx

آفلاین narjes

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : آوریل 23, 2011, 08:03:58 pm »
سلام و ممنون. اگر در قسمت ثبت نام نگاهی بیندازید نمونه مقاله هایی که قرار داده فارسیش با فارسی لاتک و انگلیسیش با فرمت tex هست. یکی از مشکلاتی که من داشتم در سمینار ارومیه -که شهریور برگزار شد - مقاله رو چاپ نکردن چون با زیپرشین نوشته بودم. سیمنار جبرخطی اراک هم وضعش همینطوره. شما که کارها و اقداماتتون دستمریزاد داره ما که اینجاییم هم کاری از پیش نمی بریم چه برسه به شما. باز هم ممنون

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : آوریل 24, 2011, 07:11:46 am »
سلام و ممنون. اگر در قسمت ثبت نام نگاهی بیندازید نمونه مقاله هایی که قرار داده فارسیش با فارسی لاتک و انگلیسیش با فرمت tex هست. یکی از مشکلاتی که من داشتم در سمینار ارومیه -که شهریور برگزار شد - مقاله رو چاپ نکردن چون با زیپرشین نوشته بودم. سیمنار جبرخطی اراک هم وضعش همینطوره. شما که کارها و اقداماتتون دستمریزاد داره ما که اینجاییم هم کاری از پیش نمی بریم چه برسه به شما. باز هم ممنون
شما تا به حال ازشون پرسیدید چرا xepersian قبول نمی‌کنند؟ اگر پرسیدید، اونها در جواب چه گفتند. اگر این دفعه خواستید باهاشون حرف بزنید، بگید که ۲۱امین سمینار جبر ریاضی ایران، xepersian رو به عنوان یکی از نرم‌افزارهای حروف‌چینی مقاله معرفی کردند حالا مشکل شما چیه که xepersian رو جزء نرم‌افزارهای حروف‌چینی مقالات معرفی نمی‌کنید؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : آوریل 24, 2011, 08:17:45 am »
من به مسئولین کنفرانس ریاضی ایمیل زدم و این هم جوابی که آنها به من دادند:
نقل قول
سلام. برای اینکه  بعدا در زمان تنظیم راهنمای مقالات و گزارش کنفرانس هما هنگ نمودن مقالات فارسی تک و زی پرشین کار دشواری است و ما هم فرد متخصصی در این زمینه  که بتواند به راحتی این کا ر را برایمان انجام دهد در کنارمان نداریم و گر نه در ابتدا خود ما هم خیلی تمایل داشتیم از این نرم افزار نسبتا جدید هم استفاده کنیم اما مشکلاتی که در عمل و به هنگام کار آزمایشی پیش آمد باعث شد از این تصمیم صرفنظر کنیم..

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : آوریل 24, 2011, 08:26:12 am »
این هم جوابی که من به آنها دادم:
نقل قول
از جواب سریعتان سپاسگذارم. من مولف نرم‌افزار xepersian هستم. آیا این مشکلات مربوط به خود نرم‌افزار بود یعنی نرم‌افزار باگ داشت، اگر اینطور بوده من خوشحال می‌شوم که این مشکلات را مطرح کنید تا بتوانم آنها را در گونه آتی xepersian مرتفع کنم. همانطور که می‌دانید ۲۱امین سمینار جبر ریاضی ایران هم زی‌پرشین را به عنوان یکی از نرم‌افزارها برای حروف‌چینی مقالات قبول داشت. حال این که تمام شد اما در آینده اگر شما مشکلی داشتید می‌توانید مستقیماً با خودم تماس بگیرید و من تمام سعی خود را جهت کمک خواهم کرد. همچنین اگر مشکلی با نرم‌افزار xepersian دارید، می‌توانید مشکل خود را در http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php مطرح کنید و سوال شما کمتر از یک نصف روز، جواب داده خواهد شد.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
شما تا به حال ازشون پرسیدید چرا xepersian قبول نمی‌کنند؟ اگر پرسیدید، اونها در جواب چه گفتند. اگر این دفعه خواستید باهاشون حرف بزنید، بگید که ۲۱امین سمینار جبر ریاضی ایران، xepersian رو به عنوان یکی از نرم‌افزارهای حروف‌چینی مقاله معرفی کردند حالا مشکل شما چیه که xepersian رو جزء نرم‌افزارهای حروف‌چینی مقالات معرفی نمی‌کنید؟
مدتی پیش من با آقای دکتر موسوی در خصوص استقبال از زی‌پرشین در سمینار جبر سؤال کرده بودم و ایشان گفتند فقط یک مقاله با زی‌پرشین ارسال شده بود. البته یکی از همکاران ایشان تمام مقالات ارسالی با فارسی‌تک را به زی‌پرشین تبدیل کرده بودند. آنگونه که من شنیده‌ام بیشتر مقالات ارائه شده در  سمینار جبر به لاتین بوده است و تعداد مقالات فارسی کم بوده است.
انشاءالله برای بیست و دومین سمینار جبر که در دانشگاه سبزوار برگزار خواهد شد، استیل زی‌پرشین نیز قرار خواهیم داد. به علاوه پیشنهاد داده‌ام که به منظور گسترش زی‌پرشین، به مقالات ارسالی با زی‌پرشین تخفیفی در ثبت‌نام داده شود. هنوز در حال پیگیری راه‌اندازی سایت هستم و امیدوارم فرصتی داشته باشم و سیستم تبدیل آن‌لاین فارسی‌تک به زی‌پرشین را نیز روی سایت راه‌اندازی نمایم. اگر دوستان چک کرده باشند، سیستم‌های آن‌لاین تبدیل فرمول به تصویر و اجرای زی‌پرشین روی سایت پارسی‌لاتک مدتی است که از کار افتاده است. در تماسی که با سرویس‌دهنده داشتم مشخص شد که یک سری از دستورات PHP که من از آنها استفاده کرده‌ام به دلایل امنیتی از کار انداخته شده‌اند و امکان استفاده از آنها برای ما وجود ندارد. امیدورام فرصتی دست دهد و بتوانم این موارد را در سایت دیگری راه‌اندازی نمایم.
  یکی از مشکلاتی که من داشتم در سمینار ارومیه -که شهریور برگزار شد - مقاله رو چاپ نکردن چون با زیپرشین نوشته بودم. سیمنار جبرخطی اراک هم وضعش همینطوره.
من هم قبلا مقاله‌ای ارسالی داشته‌ام که به دلیل pdf  بودن (ایجاد با زی‌پرشین) در کنفرانس رد شده بوده است. با اینحال با پیگیریهایی برخی از کنفرانسها خروجی مرا پذیرفته‌اند. من لیست این مقالات، به همراه پایان‌نامه‌ام که با زی‌پرشین آماده شده است را جهت اطلاع در اینجــــــــــــــــــــا گذاشته‌ام. امیدورام با گسترش زی‌پرشین این محدودیت‌ها کمتر شود.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : آوریل 24, 2011, 10:42:35 am »
زمان همه اینها را درست خواهد کرد.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : آوریل 24, 2011, 05:51:30 pm »
این هم پاسخی که من دریافت کردم:
نقل قول
جناب آقای کارن‌پهلو سلام.
 من و همکاران هم به نوبه خود از آشنایی با شما خوشحالیم. ما مدتی است که نرم افزار تهیه شده توسط شما را به عنوان نرم افزار جایگزین "فارسی تک" برای تهیه پایان نامه به دانشجویان کارشناسی ارشد خود توصیه کرده ایم.اما هم آن ها و هم خود ما برای استفاده از آن و یا ایجاد تغییرات مورد نظر در آن با مشکل روبرو بوده ایم. اتفاقا ما درابتدا قصد داشتیم از این نرم افزار هم با توجه به محیط تایپ مناسب تری که نسبت به به فارسی تک دارد ، استفاده کنیم ولی چون هیچ یک از دانشجویان و همکاران ما با نحوه تیتر دادن بالای صفحات( چکیده مبسوط چهل و دومین  .....) و  پانویس دادن و هم چنین دادن شماره مسلسل به مقلات مختلف برای آماده کردن مجموعه مقالات با کمک این نرم افزار آشنایی نداشتند ، از استفاده از آن منصرف شدیم. اگر موافق باشید و در کنفرانس شرکت می کنید، من با همکاران صحبت می کنم تا یک کارگاه نیم روزه برای آموزش این نرم افزار از جانب شما در طی روزهای کنفرانس برگزار شود.
با احترام
احمد صفاپور. 

آفلاین narjes

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : آوریل 24, 2011, 06:44:17 pm »
خیلی عالیه اگر بتونید چنین کارگاهی را برگزار کنید. برای سمینار اراک هم اگر بشه چنین کاری رو بکنید خیلی خوب میشه. ممنون از پیگیریتان. البته من هم به نوبه خودم سعی می کنم این نرم افزار رو به دانشجوهام معرفی کنم. فعلا همکارام یک کم مقاومت نشون دادن اون هم به دلیل اطلاع نداشتنه. باز هم متشکرم.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #11 : آوریل 24, 2011, 08:56:31 pm »
خیلی عالیه اگر بتونید چنین کارگاهی را برگزار کنید. برای سمینار اراک هم اگر بشه چنین کاری رو بکنید خیلی خوب میشه. ممنون از پیگیریتان. البته من هم به نوبه خودم سعی می کنم این نرم افزار رو به دانشجوهام معرفی کنم. فعلا همکارام یک کم مقاومت نشون دادن اون هم به دلیل اطلاع نداشتنه. باز هم متشکرم.
متأسفانه از اونجایی که من در ایران زندگی نمی‌کنم، امکان گذاشتن کارگاه را ندارم اما همانطور که قبلاً گفتم از اوایل دسامبر تا اواخر فوریه در ایران خواهم بود و اگر کارگاهی در این مدت درباره زی‌پرشین باشد،خوشحال خواهم بود در آن شرکت کنم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #12 : آوریل 25, 2011, 12:47:28 am »
من فایل‌های سمینارها که توسط مدیران این گروه (پارسی لاتک) به من داده شود را به صورت مجانی و علاقه به گروه و زی‌پرشین به زی‌پرشین تبدیل می‌کنم.

دانشگاه‌هایی هم که اساتیدش با زی‌پرشین آشنایی ندارند من می‌تونم به صورت مجانی دی‌وی‌دی زی‌پرشین را براشون پست کنم و راهنماهای استفاده را درش قرار بدهم. (درخواستهایی که توسط مدیران گروه ریاضی دانشگاهها باشه یا مدیران سایت تاییدش کنند)

وفا جان؟ خیلی خوشحال میشم ایران آمدنت را با پیغام خصوصی  اعلام کنی. منتظر دیدارت هستم
« آخرين ويرايش: آوریل 25, 2011, 12:50:26 am توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین tkakaie

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 6
  • ارسال: 63
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #13 : ژوئیه 29, 2011, 04:07:16 pm »
به!خوبه اولین گروهی که میبینم این فرمتو قبول کردن جبریا هستن.جبریا همیشه منطقی هستن
دراین بازار اگر سودیست با درویش خرسنداست     خدایا منعمم گردان به درویشی و خرسندی

آفلاین faran

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 5
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #14 : اكتبر 30, 2011, 08:57:36 am »
اگر ممکن هست لطفان یک مثال کوچک از ساخت اسلاید قرار بدهید ممنون منظورم  کد  هست

نحوه ساختن اسلاید با تک لایو همراه

نویسنده maryam_shadabانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 1
مشاهده: 3403
آخرين ارسال ژانویه 21, 2012, 09:05:36 am
توسط هادی صفی‌اقدم
مشکل حروف "س" و "ع" در تولید نمایه در تک لایو 2010

نویسنده taherkhaniانجمن Xindy

پاسخ ها: 6
مشاهده: 2541
آخرين ارسال ژوئیه 18, 2011, 11:37:10 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
ساختن اسلاید با تک‌لایو همراه امکان داره؟

نویسنده maryam_shadabانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1890
آخرين ارسال ژانویه 20, 2012, 09:57:45 am
توسط هادی صفی‌اقدم
نصب و به روز رسانی زی پرشین در linux بعد از نصب تک لایو

نویسنده محمد چهارسوقیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 14
مشاهده: 6872
آخرين ارسال اوت 25, 2012, 08:49:28 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
نصب تک لایو بر روی ubuntu

نویسنده محمد چهارسوقیانجمن تکلایو TeXLive

پاسخ ها: 10
مشاهده: 7866
آخرين ارسال ژانویه 20, 2012, 08:19:49 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
ایجاد لیست های طولانی در بیش از یک اسلاید

نویسنده e.roknabadiانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 4
مشاهده: 3539
آخرين ارسال اكتبر 17, 2009, 11:01:35 am
توسط vafa
چگونه در ویندوز با زیپرشین اسلاید درست کنم؟

نویسنده rghanbariانجمن اسلاید Beamer

پاسخ ها: 11
مشاهده: 7847
آخرين ارسال سپتامبر 30, 2010, 03:46:28 am
توسط vafa
شیوه درست کردن اسلاید در ویندوز

نویسنده rghanbariانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2890
آخرين ارسال فوریه 17, 2010, 07:21:38 am
توسط rghanbari