کانتکست CONTEXT > کانتکست CONTEXT

تهیه اسلاید با کانتکست

(1/5) > >>

مهدی امیدعلی:
امکانات کانتکست+لواتک برای تهیه اسلاید بسیار مناسب است. به نیازی به هیچگونه هک در کدها نیست. یک نمونه ارایه شده است.

امیرمسعود:
این خیلی عالیه. من الان دارم برای یک سمینار معرفی زی‌پرشین در شریف اسلاید می‌سازم و از محدودیت‌های زیاد bidipresentaion خسته شده بودم.
میشه لطفاً پروندهٔ tex رو هم بگذارید و توضیح کوتاهی دربارهٔ کانتکست برای کسی که هیچ آشنایی‌ای با آن ندارد بدهید؟ آیا با همان میک‌تک یا تک‌لایو که نصب است، می‌شود این را پردازش کرد؟

مهدی امیدعلی:

--- نقل قول از: امیرمسعود در مارس 03, 2010, 12:37:40 pm ---این خیلی عالیه. من الان دارم برای یک سمینار معرفی زی‌پرشین در شریف اسلاید می‌سازم و از محدودیت‌های زیاد bidipresentaion خسته شده بودم.
میشه لطفاً پروندهٔ tex رو هم بگذارید و توضیح کوتاهی دربارهٔ کانتکست برای کسی که هیچ آشنایی‌ای با آن ندارد بدهید؟ آیا با همان میک‌تک یا تک‌لایو که نصب است، می‌شود این را پردازش کرد؟

--- End quote ---
فایلها رو برات گذاشتم. متاسفانه با میکتک و تکلایو نمیشه فعلا کانتکست رو اجرا کرد و باید جداگانه نصب بشه. نصب کانتکست با تکلایو و میکتک هیچ تداخلی ایجاد نمیکنه. برای نصب به
http://wiki.contextgarden.net/ConTeXt_Minimalsمراجعه کنید. باید ruby روی سیستم ویندوز شما نصب باشد. اگر دی وی دی میکتک من را دارید در دایرکتوری utilities این نرم افزار وجود دارد. ولی به هر حال نصب آن از اینترنت نیاز به حدود 400 مگابایت دانلود دارد. از این به بعد سورس کانتکست رو هم بر روی این دی وی دی قرار می دهم. اگر احتیاج دارید می توانم دی وی دی را برایتان بفرستم. لطفا آدرس خود را به ایمیل من بفرستید.

vafa:

--- نقل قول از: مهدی امیدعلی در مارس 03, 2010, 12:18:36 pm ---امکانات کانتکست+لواتک برای تهیه اسلاید بسیار مناسب است. به نیازی به هیچگونه هک در کدها نیست. یک نمونه ارایه شده است.

--- End quote ---
من چیزی خاصی در این اسلایدها نمی‌بینم. بسته bidipresentation هیچ تفاوتی با اینی که شما فرستاده‌اید ندارد. وقتی که بسته bidi موتور luatex را پشتیبانی کند، آن موقع می‌توان اسلایدها را به زیبایی با beamer ساخت که یک نمونه یکتا خواهد بود. در  ثانی هک کردن کد، یک مزیت است و یک هنر به حساب می‌اید.

vafa:

--- نقل قول از: امیرمسعود در مارس 03, 2010, 12:37:40 pm ---این خیلی عالیه. من الان دارم برای یک سمینار معرفی زی‌پرشین در شریف اسلاید می‌سازم و از محدودیت‌های زیاد bidipresentaion خسته شده بودم.

--- End quote ---
می‌توانید یکی از محدودیت‌های bidipresentation را نام ببرید؟

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version