سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: بعد نصب برنامه مشکل نشان ندادن فایلهای TeX فارسی و pdf پیدا کردم  (دفعات بازدید: 6865 بار)

آفلاین bahar.1367

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 83
    • ديدن مشخصات
سلام.  :'(  من برنامه نصب رو ازتون خریدم الان نصب کردمش. ولی نه تنها کار نمیکنه رو سیستمم ، بلکه همه pdf هایی که داشتم دیگه نمیان :'( بعضی از اونها خیلی واسم مهم هستن.......!!  تورو خدا بگین چیکارش کنم......................................................

ببینید این  پیغامی که بعد از نصب برنامه اومد:

اینم اینکه کلا pdf هام دیگه به حالت این شدن و باز هم نمیشن...

اینم اینکه زی پرشین هم کامل نشد چون فارسی ها این جوری دیده میشه....

چیکار کنم؟؟؟ :'(

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
۱- بهتر بود قبل از نصب تک‌لایو کلاً میک‌تک را حذف می‌کردی تا تداخلی بین میک‌تک و تک‌لایو پیش نیاد.
۲- هیچ مشکلی برای PDFهات پیش نیامدن تنها باید PDFهات رو با برنامه adobe یا هر خواننده PDFی که قبلاً استفاده می‌کردی، باز کنی.
۳- برای فارسی نوشتن به یک ویرایشگر یونیکد احتیاج داری مثل TeXWorks که الان باید روی کامپیوترت نصب شده باشه. winedit ویرایشگر مناسبی نیست.

اینطور که بنظر می‌رسد شما در استفاده از تک خیلی مبتدی هستید پس بهتره از شخصی که تجربه بیشتری داره بصورت حضوری کمک بخواهید.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام.  :'(  من برنامه نصب رو ازتون خریدم الان نصب کردمش.
شما زی‌پرشین رو نخریدید بلکه تنها پول دی‌وی‌دی را دادید که قیمتش بیشتر از ۵۰۰۰ تومان نباید باشه. زی‌پرشین بصورت کاملاً مجانی در دسترس شما قرار می‌گیرد و شما تنها هزینه دی‌وی‌دی رو می‌دهید. اگر قرار بود شما زی‌پرشین رو بخرید، قیمتش حداقل ۱ میلیون تومان بود نه ۵۰۰۰ تومان.

آفلاین bahar.1367

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 83
    • ديدن مشخصات
خب چرا ناراحت میشین؟  من که چیز بدی نگفتم دوست عزیز؟؟؟؟  اون جریان خریدن هم منظورم این بود که شما بهتر میدونین  برنامه خودتون چه جوری هست. واسه این گفتم از شما گرفتم.... میدونم ارزش واقعیش این نیست........ و اون پول 1 میلیون و دو میلیون هم نباید واسه ارزشش بگمم. چون چنین نرم افزاری واقعا یه پیشرفت بزرگ هستش و خیلی عالی و مفید هست ..و ممنونم..

اره من با زی پرشن کار نکردم و مبتدی هستم واسه همین هم اومدم اینجا که از شماها یاد بگیرم

البته با latex  که کلا انگلیسی بود کار کردم.. خوب هم میتونم بنویسیم. چون لاتین کار میکردیم با اون مینویشتیم و اونو نصب کرده بودیم که همون winedt  باهاش بود.

الان هم اخه نمیدونستم باید اونو پاک کنم . الان اگه اونو پاک کنم چیزایی که قبلا باهاش نوشتم فایل هام مشکلی پیدا نمیکنه؟؟ چون  اون هارو لازم داریم و هنوز کار داریم باهاشون...

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
با اجازه‌ی دکتر کارن‌پهلو، راهنمای نصب سریع داخل دی‌وی‌دی مجموعه‌ی پارسی‌لاتک که ازم گرفتید،  فایل user guide هست.
راهنمای نصب پبشرفته داخل دی‌وی‌دی و فایل user Guide Professional هست.
داخل فایل دوم هم نوشتم که اگر از قبل میک‌تک نصب داشتید چیکار کنید.
جسارت نشه، وقتی یک جنسی را خریدید بهتره قبل از استفاده و نصب، راهنماها را بخونید. نه اینکه بعد از نصب و کلّی زحمت و ...

اگر مشکلی پیش اومد، همه‌ی برنامه‌های TeX را حذف کنید و قدم به قدم مثل راهنمای داخل دی‌وی‌دی پیش برید.
همانطور که دکتر کارن‌پهلو گفتن، شما با ویرایشگر TeXWorks می‌تونید فایل‌های فارسی را باز کنید و ...
و فایل‌های tex و pdf شما خراب نشدن. یعنی کلاً با نصب هیچ برنامه‌ای فایل‌های شما خراب نمیشه.
همانطور که دکتر کارن‌پهلو گفتن، باید از ویرایشگر مناسبی که یونیکد (به اصطلاح زبان پارسی) را پشتیبانی میکنه استفاده کنید.
اگر هم نیاز به نمادهای Tex داشتید، ویرایشگر ‌BiDi TeXMaker روش نصبش داخل دی‌وی‌دی هست.
« آخرين ويرايش: مه 19, 2012, 03:11:12 pm توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
خب چرا ناراحت میشین؟  من که چیز بدی نگفتم دوست عزیز؟؟؟؟  اون جریان خریدن هم منظورم این بود که شما بهتر میدونین  برنامه خودتون چه جوری هست. واسه این گفتم از شما گرفتم.... میدونم ارزش واقعیش این نیست........ و اون پول 1 میلیون و دو میلیون هم نباید واسه ارزشش بگمم. چون چنین نرم افزاری واقعا یه پیشرفت بزرگ هستش و خیلی عالی و مفید هست ..و ممنونم..
من ناراحت نشدم فقط به شما یادآوری کردم که شما هزینه دی‌وی‌دی رو دادید نه خود نرم‌افزار.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir

ببینید این  پیغامی که بعد از نصب برنامه اومد:
<div><div>لطفاً برای گذاشتن عکس توی پست‌هاتون، مثل این پست آقای صفی‌اقدم، از گزینه «انتخابهای اختیاری بیشتر...» خود تالار استفاده کنین و از این سرویس‌های آپلود عکس استفاده نکنین. این سرویس‌ها، (مخصوصاً ایرانی‌هاش) هیچ اعتمادی بهشون نیست و هر لحظه ممکنه فایل شما رو حذف کنن و وقتی هم که حذف کنن، دیگه عکسای شما توی پست‌هاتون نمایش داده نمی‌شه و این پست‌هاتون برای آیندگان، عملاً غیرقابل استفاده می‌شه.</div><div>در ضمن عکس‌هاتونو با فرمت png توی تالار بذارین. اینجوری حجمشون کمتر می‌شه.</div></div>

مشکل نشان ندادن ارجاعات backref با دستور \Latincite

نویسنده meim007انجمن مراجع و بیب‌تک BibTeX

پاسخ ها: 6
مشاهده: 3581
آخرين ارسال فوریه 04, 2011, 07:46:27 pm
توسط vafa
مشکل نشان ندادن يک تعريف

نویسنده redwomanانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2086
آخرين ارسال مارس 26, 2012, 01:15:17 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
مشکل در نشان ندادن بقیه صفحه

نویسنده hasannejadانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 7
مشاهده: 2283
آخرين ارسال دسامبر 01, 2012, 03:11:09 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
مشکل در نشان دادن کلمات فارسی

نویسنده azانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 3
مشاهده: 4983
آخرين ارسال آوریل 23, 2013, 09:13:37 am
توسط هادی صفی‌اقدم
خطای پیدا نکردن extrafootnotefeatures و مشکل با داکیومنت فارسی

نویسنده Smn.Sdtانجمن عمومی

پاسخ ها: 4
مشاهده: 2624
آخرين ارسال نوامبر 22, 2013, 01:04:24 pm
توسط فرشاد ترابی
رفع مشکل مرتب‌سازی در استیل‌های فارسی و یک استیل جدید.

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن مراجع و بیب‌تک BibTeX

پاسخ ها: 4
مشاهده: 2285
آخرين ارسال دسامبر 19, 2009, 12:22:05 pm
توسط محمود امین‌طوسی
ساخت برابر فارسی برای دستورهای تک و مشکل استفاده از نسخه‌ی همراه میک‌تک

نویسنده a.gانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 3
مشاهده: 2235
آخرين ارسال دسامبر 26, 2009, 07:26:36 am
توسط vafa
مشکل در ارجاعات فارسی plainnat-fa