سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: بند 2.2 از قوانین تالار  (دفعات بازدید: 2939 بار)

آفلاین student

• Jr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 5
  • ارسال: 58
    • ديدن مشخصات
بند 2.2 از قوانین تالار
« : ژانویه 30, 2013, 03:20:11 am »
در قوانین تالار یک بند 2.2 هست که طبق آن هر سوالی باید حاوی یک مثال باشد! هرچند واضح است که لزوما هر سوالی نمی تواند فایل مثال هم داشته باشد (مثل این سوال که آیا استفاده همزمان  بسته ایکس با  بسته ایگرگ ایجاد اشکال می کند؟). پس ظاهرا این که "پیغام‌های بدون مثال کمینه حذف خواهند شد." نمی تواند عمومیت داشته باشد یا دست کم به اندازه کافی دقیق نیست. یک حس مردم آزاری ما را بر آن داشت که خواهش کنیم برای دقیق تر شدن قانون مشخص کنید چه سوالاتی باید حاوی مثال کمینه باشند ;)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
پاسخ : بند 2.2 از قوانین تالار
« پاسخ #1 : ژانویه 30, 2013, 06:07:52 am »
در قوانین تالار یک بند 2.2 هست که طبق آن هر سوالی باید حاوی یک مثال باشد!
خیر
هرچند واضح است که لزوما هر سوالی نمی تواند فایل مثال هم داشته باشد (مثل این سوال که آیا استفاده همزمان  بسته ایکس با  بسته ایگرگ ایجاد اشکال می کند؟).
همین سوال هم نیاز به فایل کمینه داره. :)
چون مثلا منی که میخام جواب بدم، باید یک فایل نمونه بسازم و تستس کنم ببینم واقعا مشکل بین اون ۲ بسته هست یا نه و وقتی از من تلف میشه. درسته؟
پس ظاهرا این که "پیغام‌های بدون مثال کمینه حذف خواهند شد." نمی تواند عمومیت داشته باشد یا دست کم به اندازه کافی دقیق نیست.
طبیعیه که این جمله در موردهایی هست که نیاز به فایل کمینه هست.
اینجا و تالار برای کمک به دوستان راه‌اندازی شده.
اگه قرار بود فقط برای این ایجاد شده که پست‌های بقیه را حذف کنیم و ناراحتی پیش بیاریم و نارضایتی و ... که لزومی به ایجادش نیست. درسته؟
یک حس مردم آزاری ما را بر آن داشت که خواهش کنیم برای دقیق تر شدن قانون مشخص کنید چه سوالاتی باید حاوی مثال کمینه باشند ;)
ما جزو مردم نیسیتم. ما جزو ملت هستیم! پس آزار ندین و وقت خودتونو تلف نکنین.  ;)

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : ژانویه 30, 2013, 06:34:16 am »
در قوانین تالار یک بند 2.2 هست که طبق آن هر سوالی باید حاوی یک مثال باشد! هرچند واضح است که لزوما هر سوالی نمی تواند فایل مثال هم داشته باشد (مثل این سوال که آیا استفاده همزمان  بسته ایکس با  بسته ایگرگ ایجاد اشکال می کند؟).
شما اشتباه می‌کنید. هر سوالی که شما می‌پرسید باید حاوی فایل کمینه باشد.
نقل قول
پس ظاهرا این که "پیغام‌های بدون مثال کمینه حذف خواهند شد." نمی تواند عمومیت داشته باشد یا دست کم به اندازه کافی دقیق نیست.
چرا خیلی هم دقیق است. اگر شما به عنوان یک کاربر برای سوال پرسیدن تلاش نکنید، من هم تلاشی نخواهم کرد و هم پست شما را حذف می‌کنم و هم عضویت شما را بصورت کامل غیرفعال خواهم کرد.
نقل قول
یک حس مردم آزاری ما را بر آن داشت که خواهش کنیم برای دقیق تر شدن قانون مشخص کنید چه سوالاتی باید حاوی مثال کمینه باشند ;)
چند گونه سوال داریم:

۱) سوالاتی که محتواش اینه که فلان چیز درست کار نمی‌کنه یا اگر از فلان دستور یا فلان محیط استفاده کنم خطا می‌گیرم. اینجور سوالات حتما فایل کمینه می‌خواد.

۲) سوالاتی که محتواش ندونستن انجام دادن فلان چیزه. مانند چجوری می‌تونم شعر حروف‌چینی کنم. اینجور سوالات هم فایل کمینه می‌خواد تا ما بفهمییم کاربر برای حل مشکل چه کارهایی انجام داده و set up فایل تک ما با برای او تفاوت نداشته باشد.

۳) سوالاتی مانند اینکه  آیا استفاده همزمان  بسته ایکس با  بسته ایگرگ ایجاد اشکال می کند؟ برای این سوالات حتماً باید فایل کمینه باشد چون باز ممکنه شما از یک بسته اضافه دیگر استفاده کنید و من نکنم.

بنابراین در هر شرایطی شما باید فایل کمینه بفرستید.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : ژانویه 30, 2013, 06:45:17 am »
منظور من از «خیر» در پست بالا این بود که اینگونه مطلبی را در قوانین دقیقا نیاورده‌ایم.
در تکمیل بحث، مطالبی مثل راهنمای نصب و ... نیاز به فایل نمونه نداره.
مثلا سوالی که میگه برای صفر توخالی کردن چیکار باید کرد. چون طرف نمیتونه پایان‌نامه را بفرسته. چون حجمش را تالار اجازه نمیده و خیلی‌ها را که من دیدم بلد نیستن فایل را کمینه کنن و موارد مشابه.
در اینگونه موارد زحمت گردن دوستان میافته که اونقده با دقت و کامل و جامع و مانع راهنمایی کنیم که کاربر بتونه کارشو راه بیاندازه.

آفلاین student

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : ژانویه 31, 2013, 04:23:18 am »
شاید بد منظورم رو نوشتم، فرض کنین من می خوام برم در بخش "قلم ها و حروف" بپرسم "از کدام فونتها برای ایجاد صفر تو خالی می توان استفاده کرد؟" یا "فایل فلان فونت را از کجا می توان دانلود کرد؟" یا چیزی از این دست.... ظاهرا برای چنین سوالی کسی انتظار فایل کمینه نداره اما برداشت منطقی از بند 2.2 قوانین این است که اینجا هم باید فایل کمینه ضمیمه شود!

خلاصه اینکه وقتی صحبت از قانون هست وسواس های منطقی (از نوع خاص مورد علاقه جماعت اهل حقوق) عجیب و بیراه نیست و این که "شنونده (یا خواننده) باید عاقل باشه" در مورد لزوم دقت در بیان قانون کاربرد نداره.

آفلاین student

• Jr. Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : ژانویه 31, 2013, 04:29:08 am »
منظور من از «خیر» در پست بالا این بود که اینگونه مطلبی را در قوانین دقیقا نیاورده‌ایم.
من دوباره رفتم نگاه کردم، شما هم ببینید! دقیقا عین عبارت " پیغام‌های بدون مثال کمینه حذف خواهند شد. " در بند 2.2 قوانین هست، رنگش هم قرمزه!
تازه حتی ننوشتین سوال، نوشتین پیغام!
« آخرين ويرايش: ژانویه 31, 2013, 04:32:18 am توسط student »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : ژانویه 31, 2013, 04:49:16 am »
من دوباره رفتم نگاه کردم، شما هم ببینید! دقیقا عین عبارت " پیغام‌های بدون مثال کمینه حذف خواهند شد. " در بند 2.2 قوانین هست، رنگش هم قرمزه!
تازه حتی ننوشتین سوال، نوشتین پیغام!
مشکل شما چیه؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : ژانویه 31, 2013, 04:53:11 am »
شاید بد منظورم رو نوشتم، فرض کنین من می خوام برم در بخش "قلم ها و حروف" بپرسم "از کدام فونتها برای ایجاد صفر تو خالی می توان استفاده کرد؟" یا "فایل فلان فونت را از کجا می توان دانلود کرد؟"
منطق شما چی می‌گه؟ برای موضوعاتی که ربطی به تک نداره، فایل کمینه معنایی ندارد. و علتی هم نداره که اینجور موارد ابتدایی رو در قوانین بیاریم.
نقل قول
خلاصه اینکه وقتی صحبت از قانون هست وسواس های منطقی (از نوع خاص مورد علاقه جماعت اهل حقوق) عجیب و بیراه نیست و این که "شنونده (یا خواننده) باید عاقل باشه" در مورد لزوم دقت در بیان قانون کاربرد نداره.
اینجا پیش‌دبستانی نیست.

قوانین تالار

نویسنده مهدی امیدعلیانجمن معرفی اعضای جدید

پاسخ ها: 0
مشاهده: 17789
آخرين ارسال سپتامبر 27, 2009, 01:26:25 pm
توسط مهدی امیدعلی
قوانین تالار در صفحه‌ی پست زدن

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1843
آخرين ارسال مه 11, 2011, 01:31:16 pm