سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: حذف بسته‌های ۰۰۰  (دفعات بازدید: 1786 بار)

آفلاین موسوی‌ندوشنی

• همکاران
  • Full Member
  • -دریافت شده: 78
  • ارسال: 177
    • ديدن مشخصات
حذف بسته‌های ۰۰۰
« : آوریل 02, 2013, 11:11:40 am »
استادنا جناب آقای کارن‌پهلو
با سلام و عرض فروتنی
بنده تقریبا روزی یکبار به تالار سر می‌زنم و پرسش و پاسخ‌ها را مطالعه می‌کنم و می‌آموزم و لذت می‌برم که چه فضای جذاب و دلپذیری بر تالار حاکم است. غنای کار سبب می‌گردد که هر روز کاربران جدیدی به جمع حاضر بپیوندند و در تالار با کنجکاوی هر چه تمام‌تر در جستجوی سوالات خود باشند و در صورت لزوم پرسش خویش را در تالار مطرح می‌سازند و سروران من با شکیبایی و مهربانی آنان را هدایت و حمایت می‌کنند و آنها را در ادامه راه ترغیب می‌نمایند. البته گه گاه نیز تعاملاتی برقرار می‌شود که مطبوع نیست و بنده را متعجب می‌سازد اما بهر روی من آن را نمک قضیه تلقی می‌کنم و به چیزی نمی‌‌گیرم.
بنده امروز به پیام شما (در تالار) برخوردم که بسیار ناراحت‌کننده بود البته سبب آن را نیافتم حدسم این است که پاره‌ای از مسایل در تالار مطرح می‌شود و برخی دیگر از طریق رایانامه رد و بدل می‌گردد لذا حلقه‌های مفقوده‌ای وجود دارد که تحلیل جریان را دشوار می سازد.
حقیر در اینجا دو نکته را عرض می‌کنم. اول این که جور استاد به ز مهر پدر. دوستان اگر احیانا از وفا جفایی دیده‌اند به حکم استادی ایشان باید تحمل جور بیشتری داشته باشند. به استاد خودم جناب آقای کارن‌پهلو نیز این شعر حافظ شیرین سخن را یاد‌آوری می‌کنم.
آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف است/با دوستان مروت با دشمنان مدارا
جناب آقای کارن‌پهلو اخیراً دیدم که شما در تالار فقط از اسم کوچک خود یعنی وفا استفاده می‌کنید. شاید باورتان نشود بنده این سخن را از سر مداهنه نمی گویم اما الان وقتی در نوشته‌ها غور می‌کنم. نام وفا برایم طنین خاصی یافته است. مثلا هزار وعده خوبان یکی وفا نکند. اما در مورد شما باید این جمله را عوض نمود که وعده خوبان، همه را وفا، بی علت و رشوت (به قول مولانا) انجام می‌دهد. یا مولانا برای وفا چنان حرمتی قایل بود که بیشتر اوقات سوگند «به حق وفای مردان» یاد می‌کرد.
آقای کارن‌پهلو هم اکنون عده زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی در حال نوشتن پایان‌نامه خود هستند و عده‌ای نیز مشغول نوشتن کتاب می‌باشند اما با تصمیم شما افراد در حالت استیصال قرار می‌گیرند و ممکن است مجبور شوند وجدان خود را زیر پا قرار داده و بدون مجوز کار خود را ادامه دهند. تصدیق می‌فرمایید که سویچ کردن به نسخ دیگر Tex نیز هم بسیار زمان‌بر است و هم برای خیلی از دانشجویان امکان پذیر نیست. زیرا در حوصله دانش و تجربه آنها نمی‌باشد.
بنده در بهار ۹۲ منتظر سیمرغ بودم که بخت یار نشد اما چه باک، زیرا اگر سیمرغ در اختیار ما نیست اما پدید‌آوردنده آن در کنار ماست و این مجاورت معنوی ما را مستظهر می‌سازد و بنده از این بابت شاکرم.

جناب آقای کارن‌پهلو بنده در سن ۶۰ سالگی قرار دارم و تمام عمر کاری خود را (که در شرف اتمام است) به معلمی گذارنده‌ام. بنده از شما خاضعانه و ملتمسانه استدعا دارم که خویشتن‌دار باشید و در تصمیم خود تجدید نظر کنید. حیف است نهالی که چند سال است غرس شده و توسط شما و سایر دوستان تیمار گشته و اکنون به میوه نشسته مورد بی‌مهری واقع شود.
در خاتمه برای شما تندرستی، شادکامی و پیروزی آرزومندم.
کوچک شما – موسوی ندوشنی

« آخرين ويرايش: مه 12, 2013, 07:04:27 pm توسط سیدسعید موسوی‌ندوشنی »

آفلاین مسهر باقری

• Full Member
  • -دریافت شده: 42
  • ارسال: 228
    • ديدن مشخصات
پاسخ : حذف بسته‌های ۰۰۰
« پاسخ #1 : آوریل 02, 2013, 11:46:15 am »
من هم با فرمایشات جناب آقای موسوی موافقم و امیدوارم آقا وفا مسایل پیش آمده رو فراموش کنند و از تصمیمی که گرفتند چشم پوشی کنند.
در پایان لازم می دونم که خدمت جناب آقای امین طوسی عرض کنم که همانور که آقا وفا چند روز قبل گفتند وجود چندین مدیر برای تالار لازم نیست و رویدادهای گذشته این مطلب رو ثابت کرده.  پیشنهاد می کنم که سطح مدیریت تالار رو تنها ایشون و آقا وفا برعهده داشته باشند چرا که مناسب ترین افراد این دو بزرگوار هستند.

آفلاین alipoostindouz

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 8
  • ارسال: 9
    • ديدن مشخصات
پاسخ : پاسخ : حذف بسته‌های ۰۰۰
« پاسخ #2 : آوریل 02, 2013, 08:01:09 pm »
با سلام و ارادت
دکتر کارن‌پهلو عزیز

بنده به عنوان کمترین عضو جامعه کاربران لاتک و زی پرشین به خودم جرأت می دم و حرف دل خیلی از دوستان رو که شاید به خودشون اجازه ندادن که در صحبت های علنی شما و مدیران گروه بیان کنن ، میگم.

بنده یک دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم که کمتر از یک سال میشه که با زی پرشین کار می کنم ولی به لطف شما و راهنمای دکتر امید علی و دنبال کردن پست های این تالار شاید بهترین و حرفه ای ترین کارها و مدارک خودم رو با زی پرشین درست کردم. این 2 ماه اخیر هم مشغول نوشتن پروژه خودم با زی پرشین بودم که پست اخیر شما رو توی ایمیل دیدم و بعد از اون خیلی نگران شدم و ناراحت و مدام به این فکر می کنم که مگه چی شده که یه انسان کریم و بخشنده و متواضع مثل شما که عمر خودش رو صرف کاری کرده که هیچ منفعتی برای خودش نداشته و نخواهد داشت بیاد و در  نهایت چنین ایمیلی به همه بده.

خواهش می کنم خودتون رو بگذارید جای یک دانشجوی ساده مثل من که شاید حتی با این تالار هم هنوز آشنا نشده و داره دست و پا شکسته لاتک و زی پرشین رو یاد میگیره و ناگهان بعد از عید توی دانشگاه این خبر رو میشنوه که دکتر کارن‌پهلو اجازه استفاده از زی پرشین رو برای همه ممنوع کرده.  !!!

سوال اولی که دوستام از من خواهند پرسید این هست که چه جوریه که این همه سال که لاتک توسعه پیدا کرده ، سر هیچ کدوم از بسته های پر کاربرد مثل  Amsmath و ... همچین مشکلی پیش نیومده و از دست رس کامل خارج نشدن ؟ چرا ما ایرانی ها نباید بتونیم راحت با هم کنار بیایم و مشکلاتمون رو حل کنیم و جلوه ی  کارهای بزرگ و خدماتی رو که انجام دادیم از بین نبریم ؟؟

آقای دکتر اصلا قصد بی احترامی به شما و هیچیک از دیگر دوستان و کابران رو ندارم ولی شما به عنوان نویسنده زی پرشین حق این کار رو دارید، ولی این کار باعث می شه که این کار عظیم و باقیات الصالحاتی رو که درست کرده بودید از بین بره و دیگه نه تنها نامی از زی پرشین و لاتک در بین دانشجویان و جامعه آکادمیک نخواهد ماند بلکه مشکل عدم توانایی دانشجویان و دانشگاهیان ایرانی در تایپ و تهیه مدارک و فایل های متنی توسط خودشون به زیبا ترین نحو دو چندان و صد برابر خواهد شد. آقای دکتر شاید از  جو بین دانشجویان خبر نداشته باشید ولی علاقه ای که بین دانشجویان برای یادگیری لاتک و زی پرشین بوجود آمده نسبت به حتی 1 سال پیش بسیار زیاد شده. دیگه دانشجو و استاد متوجه می شن که یه فایل با MS-Word نوشته شده یا زی پرشین. دیگه همه متوجه شدن که باید گزارش پروژه هاشون روبا زی پرشین و لاتک بنویسن و تحویل بدن.

خیلی زیاد صحبت کردم .اگر به نظرتون حرف هام بی ربط بود میتونید ویرایش کنید ولی تنها قصدم این بود که متوجه باشد، این کار شما چه جو خوبی رو از بین می بره و چه دردسری رو برای کاربران فعلی زی پرشین درست می کنه. شما می تونید این تالار رو تحریم کنید و اگه دستور بدید همه ما تالار رو ترک می کنیم. یا میتونید اعلام کنید مثلا تا 2  سال برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان زی پرشین غیر قانونی و غیر اخلاقی هست. مطمئن باشید هیچ دانشجویی حرف شما رو زمین نمی گذاره . ولی خواهش می کنم خواهش می کنم که زی پرشین رو از دست رس خارج نکنید وسعی کنید در همین بستری که هست و امروز علنی شد مشکلات رو حل کنید و یا تصمیم جدیدی بگیرید کاربران زی پرشین ولاتک رو کمتر دچار مشکل و دردسر بکنه.
با عرض شرمندگی بابت جسارتم و اینکه شما رو مخاطب قرار دادم.

من کمتر از اونی هستم که بخواهم خواهش و درخواست این چنینی بکنم ولی چون این بحث علنی شد، من هم حرف دل خودم و خیلی از دوستان دانشجو رو بازگو کردم.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : پاسخ : پاسخ : حذف بسته‌های ۰۰۰
« پاسخ #3 : آوریل 02, 2013, 08:49:10 pm »
با سلام و ارادت
دکتر کارن‌پهلو عزیز

بنده به عنوان کمترین عضو جامعه کاربران لاتک و زی پرشین به خودم جرأت می دم و حرف دل خیلی از دوستان رو که شاید به خودشون اجازه ندادن که در صحبت های علنی شما و مدیران گروه بیان کنن ، میگم.

بنده یک دانشجوی سال آخر کارشناسی هستم که کمتر از یک سال میشه که با زی پرشین کار می کنم ولی به لطف شما و راهنمای دکتر امید علی و دنبال کردن پست های این تالار شاید بهترین و حرفه ای ترین کارها و مدارک خودم رو با زی پرشین درست کردم. این 2 ماه اخیر هم مشغول نوشتن پروژه خودم با زی پرشین بودم که پست اخیر شما رو توی ایمیل دیدم و بعد از اون خیلی نگران شدم و ناراحت و مدام به این فکر می کنم که مگه چی شده که یه انسان کریم و بخشنده و متواضع مثل شما که عمر خودش رو صرف کاری کرده که هیچ منفعتی برای خودش نداشته و نخواهد داشت بیاد و در  نهایت چنین ایمیلی به همه بده.

خواهش می کنم خودتون رو بگذارید جای یک دانشجوی ساده مثل من که شاید حتی با این تالار هم هنوز آشنا نشده و داره دست و پا شکسته لاتک و زی پرشین رو یاد میگیره و ناگهان بعد از عید توی دانشگاه این خبر رو میشنوه که دکتر کارن‌پهلو اجازه استفاده از زی پرشین رو برای همه ممنوع کرده.  !!!
از اینکه اینهمه تعریف از من کردی ممنونم اما من لایق این همه تعریف نیستم. من هم مثل همه یک انسانم و خطاهام بسیار بیشتر از کارهای درستم هست. اما حداقل خودم رو انسان بی‌نقص و خطا نمی‌دونم و بارها در این تالار اگر حرفی زدم که کسی رو ناراحت کرده بصورت عمومی عذرخواهی کردم.

در مورد وضعیت شما و سایر دانشجوها کاملاً حق رو به شما میدم و هیچ چیزی جز شرمندگی ندارم. سعی می‌کنم در این هفته دوباره همه بسته‌ها رو به CTAN بدهم البته نسخه 12.2 بسته bidi را الان به CTAN دادم. با دیدن توازع و فروتنی شما و تکبر خودم، واقعاً از خودم خجالت می‌کشم و برای جبران، قصد دارم سیمرغ رو هم مجانی می‌کنم.
نقل قول
سوال اولی که دوستام از من خواهند پرسید این هست که چه جوریه که این همه سال که لاتک توسعه پیدا کرده ، سر هیچ کدوم از بسته های پر کاربرد مثل  Amsmath و ... همچین مشکلی پیش نیومده و از دست رس کامل خارج نشدن ؟
چون اولاً سازماندهی مناسبی دارن و مهمتر از همه یک نفر خود را عقل کل نمی‌دونه و برای بقیه تصمیم نمی‌گیره.
نقل قول
چرا ما ایرانی ها نباید بتونیم راحت با هم کنار بیایم و مشکلاتمون رو حل کنیم و جلوه ی  کارهای بزرگ و خدماتی رو که انجام دادیم از بین نبریم ؟؟
چون سازماندهی درستی نداریم، کارهامون نظم و هماهنگی نداره، هر کی دوست داره خودش رئیس باشه و به بقیه دستور بده.
نقل قول
آقای دکتر اصلا قصد بی احترامی به شما و هیچیک از دیگر دوستان و کابران رو ندارم ولی شما به عنوان نویسنده زی پرشین حق این کار رو دارید، ولی این کار باعث می شه که این کار عظیم و باقیات الصالحاتی رو که درست کرده بودید از بین بره و دیگه نه تنها نامی از زی پرشین و لاتک در بین دانشجویان و جامعه آکادمیک نخواهد ماند بلکه مشکل عدم توانایی دانشجویان و دانشگاهیان ایرانی در تایپ و تهیه مدارک و فایل های متنی توسط خودشون به زیبا ترین نحو دو چندان و صد برابر خواهد شد. آقای دکتر شاید از  جو بین دانشجویان خبر نداشته باشید ولی علاقه ای که بین دانشجویان برای یادگیری لاتک و زی پرشین بوجود آمده نسبت به حتی 1 سال پیش بسیار زیاد شده. دیگه دانشجو و استاد متوجه می شن که یه فایل با MS-Word نوشته شده یا زی پرشین. دیگه همه متوجه شدن که باید گزارش پروژه هاشون روبا زی پرشین و لاتک بنویسن و تحویل بدن.
بیشتر از این شرمندم نکن.
نقل قول
خیلی زیاد صحبت کردم .اگر به نظرتون حرف هام بی ربط بود میتونید ویرایش کنید ولی تنها قصدم این بود که متوجه باشد، این کار شما چه جو خوبی رو از بین می بره و چه دردسری رو برای کاربران فعلی زی پرشین درست می کنه. شما می تونید این تالار رو تحریم کنید و اگه دستور بدید همه ما تالار رو ترک می کنیم.
همینکه زی‌پرشین شما را کمک کرده برای من یک دنیا ارزش داره و همین به من انرژی می‌ده تا بیشتر کار کنم. من هیچ موقع قصد تحریم این تالار را ندارم و از محبتت ممنونم اما برای دوامش مجبورم کارهایی بکنم چون اگر نکنم خیلی زود از هم میپاشه. شاید باورش برات سخت باشه اما تک‌تک کاربران زی‌پرشین مانند خانواده خودم می‌مونند و من همه رو از صمیم قلب دوست دارم.
نقل قول
یا میتونید اعلام کنید مثلا تا 2  سال برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان زی پرشین غیر قانونی و غیر اخلاقی هست. مطمئن باشید هیچ دانشجویی حرف شما رو زمین نمی گذاره . ولی خواهش می کنم خواهش می کنم که زی پرشین رو از دست رس خارج نکنید وسعی کنید در همین بستری که هست و امروز علنی شد مشکلات رو حل کنید و یا تصمیم جدیدی بگیرید کاربران زی پرشین ولاتک رو کمتر دچار مشکل و دردسر بکنه.
با عرض شرمندگی بابت جسارتم و اینکه شما رو مخاطب قرار دادم.
منطقی است
من کمتر از اونی هستم که بخواهم خواهش و درخواست این چنینی بکنم ولی چون این بحث علنی شد، من هم حرف دل خودم و خیلی از دوستان دانشجو رو بازگو کردم.
[/quote]
باز هم از شما و سایرین که نگران شدند یا با مشکل مواجه شدند، از صمیم قلب عذرخواهی می‌کنم.

آفلاین alipoostindouz

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 8
  • ارسال: 9
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : آوریل 02, 2013, 09:21:19 pm »
امید دارم که نتیجه این بحث ها و گفت و گو ها بخیر خواهد بود و شما و دوستان می تونید دوباره مدیریت و سازمان دهی تالار رو به نحو احسن
و اون طور که باید و شاید ، سرو سامان بدید.

باز هم از تمام تلاش ها و نگرانی ها و لحظه به لحظه ساعت هایی که صرف کردید و پاسخ های مهربانانه و متواضعانتون ممنون.

آفلاین javadr

• همکاران
  • Jr. Member
  • -دریافت شده: 18
  • ارسال: 93
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : آوریل 02, 2013, 10:14:43 pm »
آقای دکتر کارن‌پهلو از بذل عنایت و کرمتان کمال امتنان را دارم، به غایت شاداب شدم و گمان می‌کنم که تمامی کاربران زی‌پرشین نیز اکنون در چنین حالتی قرار دارند.
قصد دخالت در تصمیمتان را ندارم اما اجازه دهید که سیمرغ تجاری باقی بماند و زی‌‌پرشین رایگان و آزاد. دلیلش را اگر صلاح دیدید به صورت خصوصی برایتان ارسال خواهم کرد.

آفلاین حمیدرضا

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 6
  • ارسال: 48
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : آوریل 02, 2013, 10:31:48 pm »
با سلام خدمت آقا وفا و دیگر دوستان
قبل از هر چیزی بگم که میدونم این مساله به من ربطی نداره و حتی کسی هم از من نظری نخواسته ولی با این وجود من نظرم رو راجع به مسائل اتفاق افتاده میگم، یعنی برداشتی رو که از کل موضوع داشتم میگم. آخه فکر میکنم این اتفاقات به ضرر کل جامعه ی دانشجویی و آکادمیک فارسی زبانه. تو این پست فقط سعی میکنم اتفاقات و طرز تفکرها رو مرور کنم و دسته بندی کنم.
همه میدونیم که زی پرشین با تلاش های آقا وفا بوجود اومده، تلاش هایی که به نظر نمیاد کسی از این تلاش ها بصورت رسمی تقدیر و حمایت کرده باشه. فکر میکنم آقا وفا وقتی کمبود چنین چیزی رو برای فارسی زبانها درک کردن دست به کار شدن و بدون هیچ چشم داشتی این رو توسعه دادند. و این پروژه طی چند سال تکمیل تر شد. درسته آقا وفا با نیت خیر شروع به انجام و گسترش این پروژه داشتند ولی فکر کنم رفته رفته وقتی دیدند که اسم زی پرشین همیشه همراه با اسامی دیگه ای علاوه بر اسم خودشون همراه میشه و دیگران از زی پرشین استفاده میبرن واسشون کمی سنگین بود. آقا وفا به نظر من اگه میخواین راحتتر زندگی کنین و این مسائل تاثیری روی اعصاب شما نداشته باشه طرز فکر اولیه ی خودتون رو تقویت کنین، همون طرز فکری که باعث شد شما این پروژه رو شروع کنین و ادامه بدین و به نتیجه برسونین. به این فکر نکنین که یه نفر دیگه داره با استفاده از این کار شما واسه خودش اعتبار کسب میکنه و یا درآمد درمیاره. شما هدفتون کمک به فارسی زبانها بوده که به این هدف رسیدید. شما کار خودتون رو به درستی انجام دادید دیگه واستون مهم نباشه بقیه چجوری از کار شما استفاده میکنن. البته این بی اهمیت بودن تا زمانی باشه که هیچ تحریفی در اصل موضوع نشه، اصل موضوع هم همینه که این کار نتیجه ی تلاشهای شماست و همه جا هم این ثبت شده.
من خیلی از مشکلاتم رو تو اینترنت حل کردم، یعنی همیشه کسانی بودن که واسه آدم وقت بذارن و مشکل شما رو حل کنن. بخاطر همین من هم همین کار رو انجام میدم حتی اگه تلاش های یه ساله ی خودم رو در اختیار دیگران بذارم تا از اون استفاده کنن. مثلا پروژه کارشناسی خودم رو در اختیار کسی گذاشتم که اصلا نمیشناختمش تا بتونه از اون استفاده کنه و اصلا هم واسم مهم نبود که چجوری میخواد از اون استفاده کنه، میخواد بفروشه اون رو یا میخواد همون رو کامل به استادش تحویل بده و یا میخواد اون بخشی رو که مشکل داره با کمک پروژه ی من حل کنه. خلاصه این طرز فکر باعث راحتتر زندگی کردن میشه، گرچه خیلی سخته وقتی میبینی یه نفر دیگه داره از کار تو به نفع خودش استفاده میکنه. بدون حتی ذکر منبع و تشکر خشک و خالی.
حالا این موضوعات رو از جهات دیگه بررسی کنیم. ببینید آقا وفا این تالار و کلا جامعه مجازی به دیگران هم احتیاج داره که بتونن واسه رفع مشکل دیگران وقت بذارن. شما بتنهایی نمیتونین مشکل همه رو حل کنید. و این دوستانی هم که اینجا زحمت میکشن و مشکل بقیه رو حل میکنن همیشه نمیتونن به کارشون ادامه بدن و اونها هم روزی خسته میشن و یا دیگه فرصت ندارن که این کار رو ادامه بدن. پس هدف این تالارها باید این باشه که همیشه یه عده رو پرورش بده که بتونن به دیگران کمک کنن. حالا ممکنه این افراد شخصیتای متفاوتی داشته باشن و شاید گاهی با هم مشکل داشته باشن، ولی هدف همه مشترکه و اون هم کمک به دیگرانه. پس بهتره یکم در ارتباط با هم با صبوری و سعه صدر رفتار کنن چون هدف مشترکی دارن.
حرفام رو یه جمع بندی میکنم. همه میدونیم که اگه آقا وفا نبود، زی پرشین نبود، و همچنین این تالار نبود و همچنین دیگر مدیران هم نبودن و ... . یعنی همه ی ما مدیون آقا وفا و تلاششون هستیم پس آقا وفا من از طرف خودم از شما تشکر میکنم (گرچه تا حالا اینکارو نکرده بودم و باید خیلی زودتر اینکارو میکردم). اما از طرف دیگه، آقا وفا، اگه دوستان و مدیران دیگه ی این تالار نبودن و اینقدر وقت واسه دیگران نمیذاشتن، زی پرشین اینقدر محبوب نمیشد و به این سرعت پیشرفت نمیکرد چون بعضی مشکلات زی پرشین از همین تالار گزارش شدند و بعد اصلاح شدن. به نظر من هر دو طرف توی این بحث حق هایی دارند که بقیه باید رعایت کنن. به نظر من هرچقدر تعداد مدیران تالار بیشتر باشه کسی ضرر نمیکنه و به نفع همه است.
با تمام این تفاسیر امیدوارم تصمیم درستی گرفته بشه که همه ازش راضی باشن.
در آخر معذرت میخوام که شما رو به اسم کوچیک خطاب کردم.
شاد باشید و بخندید

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : آوریل 02, 2013, 10:54:18 pm »
جناب آقای کارن‌پهلو
واقعا مشاهده بفرمایید که تصمیم شما تا چه حد روی کاربران تالار که سمپل بسیار کوچکی از جامعه آکادمیک ایران است، تأثیر داشته است.
این عمق و قدرت نفوذ کار بی‌نظیر شما را نشان می‌دهد و به نظر من بزرگ‌ترین پاداشی است که شما از کار خود گرفته‌اید.
همه می‌دانند که شما حتی یک متن ۱۰ صفحه‌ای هم با زی‌پرشین برای اراپه واقعی تهیه نکرده‌اید (به غیر از راهنمای خود بسته).
و تماما کار شما خیرخواهانه بوده‌است. امروز صبح به محضی که ایمیل خود را چک کردم با چنین متنی مواجه شدم:

نقل قول
Dear Dr. Torabi,

Hi, I have to ask you about exclusion of XePersian from MikTeX, TeXLive and CTAN.

http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=4423.0

what is this about? Is this some kind of sick joke? April Fools?

Regards
Amir

که از طرف یکی از دانشجویان سابقم برایم ارسال شده بود. امروز کلاً فضا دگرگون بود که امیدوارم با تحمل و تأمل
فردایی بهتر را تجربه کنیم.

پی نوشت: این موضوع به بحث مربوط نیست ولی چون توی همین تاپیک مطرح شد بیان می‌کنم.
این چند مدت، مباحث زیادی مطرح شد و درگیر احساسات شدید چه مثبت و چه منفی بوده‌اید و بوده‌ایم.
لطفا در تصمیم‌گیری‌های اصلی که هدف والای شما را تشکیل می‌دهد فعلاً تصمیم‌گیری نفرمایید.
تصمیم شما در مورد سیمرغ ممکن است دوباره مشکلات کنونی زی‌پرشین را به همراه داشته باشد.
همین روال کنونی که زی‌پرشین آزاد و سیمرغ تجاری باشد، هنوز بهترین گزینه است.
« آخرين ويرايش: آوریل 03, 2013, 07:42:36 am توسط فرشاد ترابی »

آفلاین امیرحسین حدادی

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 6
  • ارسال: 11
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : آوریل 03, 2013, 02:54:49 am »
با سلام خدمت آقای دکتر کارن‌پهلو

من به عنوان کوچکترین عضو جامعه‌ی کاربران زی‌پرشین واقعا شما رو درک می‌کنم و بهتون حق می‌دم که به عنوان تنها مالک زی‌پرشین هر تصمیمی برای اون بگیرید. بنده با وجود این‌که تمامی فعالیت‌هام با زی‌پرشین انجام می‌شه تا وقتی که شما اجازه ندهید حتی یک بار هم پکیج زی‌پرشین را لود نخواهم کرد و قطعا بسیاری از اعضای این تالار و سایر کاربران نیز به‌واسطه‌ی درک حق مالکیت معنوی شما همین کار را خواهند کرد. اما به این موضوع نیز فکر کنید که این کار چه ضربه‌ای به بنده و امثال بنده (که مثلا نیمی از پایان‌نامه‌ی خود را با زی‌پرشین نگاشته‌اند) خواهد زد.

از شما استدعا دارم با مسائل پیش‌آمده مانند همیشه با سعه‌ی صدر برخورد کنید و بدانید که کار شما همواره برای کاربران ارزنده و درخور بزرگداشت است.

با تشکر

آفلاین محمد قربانی

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 4
  • ارسال: 25
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : آوریل 03, 2013, 02:11:41 pm »
وقتی خبر لغو مجوز استفاده‌ی آزاد این دو بسته را شنیدم بسیار نگران شدم چون نیمی از پایان‌نامه‌ی خود را با کمک این بسته نوشته‌ام

ام اکنون که دوباره شنیدم که دکتر کارن‌پهلو با سعه‌ی صدر اجازه استفاده از این بسته‌ها را داده‌اند بسیار خوشحال شدم

جا دارد که یک سپاس‌گزاری جانانه از ایشان به جای آورم.
دکتر وفا خیلی خیلی لطف کردید. زبانم در برابر این بزرگواریتان قاصر است.

مشکل با بسته hyperref

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 10
مشاهده: 3438
آخرين ارسال دسامبر 10, 2009, 06:28:18 pm
توسط sun
نحوه اطلاع از بسته‌های سازگار شده با زی‌پرشین؟

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2000
آخرين ارسال نوامبر 21, 2009, 06:46:42 am
توسط vafa
بسته pdfscreen

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1706
آخرين ارسال دسامبر 02, 2009, 09:15:29 am
توسط vafa
کاربرد بسته natbib برای ارجاع دادن به مراجع پشت سر هم