لاتک LATEX > طراحی صفحه

ثابت شدن فاصله آخرین پاورقی از پایین صفحه

(1/2) > >>

sha.ma:
سلام
قانون لاتک در مورد پاورقی ها (پانویس یا زیرنویس) را نمی دونم چه طوریه. فاصله پاورقی هر صفحه از پایین صفحه متفاوته (البته در مورد تمام متن همین جوره که قابل توجیهه ولی درمورد پاورقی قابل توجیه نیست).
من می خوام آخرین خط از پاورقی ها مثلا 2 سانتی متر از پایین صفحه فاصله داشته باشه (نه بیشتر نه کمتر). چه کار باید بکنم؟
با تشکر

vafa:
چی قابل توجیه نیست؟ می‌دونی \paperheight و \pdfpageheight چه پارامترهایی هستند؟

sha.ma:

--- نقل قول از: vafa در اكتبر 29, 2014, 08:20:02 am ---چی قابل توجیه نیست؟ می‌دونی \paperheight و \pdfpageheight چه پارامترهایی هستند؟

--- End quote ---
من چیزی درباره لاتک نمی دونم. اما حرفم اینه چی فدای این قضیه میشه؟
چرا بلاتشبیه بلاتشبیه . . . توی نرم افزاری مثل Microsoft Word فاصله از پایین صفحه در مورد پاورقی ها حفظ میشه؟

vafa:

--- نقل قول از: sha.ma در اكتبر 29, 2014, 11:38:51 am ---من چیزی درباره لاتک نمی دونم. اما حرفم اینه چی فدای این قضیه میشه؟

--- End quote ---
چی فدای چی میشه؟

--- نقل قول ---چرا بلاتشبیه بلاتشبیه . . . توی نرم افزاری مثل Microsoft Word فاصله از پایین صفحه در مورد پاورقی ها حفظ میشه؟

--- End quote ---
نرم‌افزاری مانند word برای قشر بی‌سواد جامعه است. من اطلاعایی از این نرم‌افزار، اینکه چی کار می‌کنه و از چه الگوریتمی استفاده می‌کنه، ندارم.

sha.ma:

--- نقل قول از: vafa در اكتبر 29, 2014, 11:55:28 am ---چی فدای چی میشه؟نرم‌افزاری مانند word برای قشر بی‌سواد جامعه است. من اطلاعایی از این نرم‌افزار، اینکه چی کار می‌کنه و از چه الگوریتمی استفاده می‌کنه، ندارم.

--- End quote ---

همون قشر مثلا بی‌سوادی که شما می‌فرمایید دلیل می‌خوان که چرا فاصله‌ی پاورقی‌ها از پایین صفحه توی لاتک تغییر می‌کنه؟
با توهین و تحقیر که چیزی درست نمی‌شه؟ با دو کلاس درس بیشتر خوندن که آدم باسوادتر از بقیه نمی‌شه؟

کنترل

[0] صندوق پستی

[#] صفحه بعدی

Go to full version