لاتک LATEX > طراحی صفحه

ثابت شدن فاصله آخرین پاورقی از پایین صفحه

<< < (2/2)

vafa:

--- نقل قول از: sha.ma در اكتبر 29, 2014, 05:17:09 pm ---همون قشر مثلا بی‌سوادی که شما می‌فرمایید دلیل می‌خوان که چرا فاصله‌ی پاورقی‌ها از پایین صفحه توی لاتک تغییر می‌کنه؟

--- End quote ---
زیرنویس در صفحه در  تک بصورت کلی در output routine درج می‌شود:

--- کد: ---...
  \dimen@=\dp\@cclv \unvbox\@cclv % open up \box255
  \ifvoid\footins\else % footnote info is present
    \vskip\skip\footins
    \footnoterule
    \unvbox\footins\fi
    ...

--- End code ---
این یک لیست عمودی برای هر چیزی که به صفحه متعلق هست، تولید می‌کنه یعنی محتوای کادر ۲۵۵ یا همون  \box255.  زیرنویس در پایین صفحه قرار می‌گیره و ملاتی (glue) که در اینجا وجود داره \topskip هست برای اینکه زیرنویس‌هات دقیقاً در پایین قرار بگیرند، باید ملات بی‌نهایتی وارد کنی تا بر کشش (stretchability)  ملات topskip غلبه کنه. معمولاً این کار رو به روش زیر انجام می‌دهند:

--- کد: ---...
  \dimen@=\dp\@cclv \unvbox\@cclv % open up \box255
  \ifvoid\footins\else % footnote info is present
    \vskip\skip\footins
    \footnoterule
    \unvbox\footins\fi
    \kern-\dimen@ \vfil
    ...

--- End code ---
افتاد؟

--- نقل قول ---با توهین و تحقیر که چیزی درست نمی‌شه؟ با دو کلاس درس بیشتر خوندن که آدم باسوادتر از بقیه نمی‌شه؟

--- End quote ---
حالت خوبه؟ کدوم توهین؟ کدوم تحقیر؟ اینکه قشر بی‌سواد جامعه از word استفاده می‌کنند یک حقیقته بنابراین هیچ توهین و تحقیری در کار نیست. اگر منظور شما از دو کلاس با منه، دوست عزیز من بیشتر از دو کلاس از شما خوندم. تمام زندگی من صرف تحقیق و نوشتن research paper شده اما با این وجود ادعایی ندارم. من از شما بی‌سوادترم، خوشحال هستی حالا؟

sha.ma:

--- نقل قول از: vafa در اكتبر 29, 2014, 06:23:44 pm ---افتاد؟

--- End quote ---
بابا دمتون گرم.

--- نقل قول از: vafa در اكتبر 29, 2014, 06:23:44 pm ---حالت خوبه؟ کدوم توهین؟ کدوم تحقیر؟ اینکه قشر بی‌سواد جامعه از word استفاده می‌کنند یک حقیقته بنابراین هیچ توهین و تحقیری در کار نیست. اگر منظور شما از دو کلاس با منه، دوست عزیز من بیشتر از دو کلاس از شما خوندم. تمام زندگی من صرف تحقیق و نوشتن research paper شده اما با این وجود ادعایی ندارم. من از شما بی‌سوادترم،

--- End quote ---
من نگفتم من از شما با سوادترم. شما استاد مایی. خیلی زحمت کشیدید. تشکر می کنم بابت زحماتی که متحمل شدید و اینجا به سوالای ما بی‌سوادا جواب می‌دید. از مضمون پیامهاتون اشتباها حس کردم توهین و تحقیر داره.

--- نقل قول از: vafa در اكتبر 29, 2014, 06:23:44 pm ---خوشحال هستی حالا؟

--- End quote ---
از این که با این همه خدماتی که به جامعه علمی کشور داشتید و بدون ادعا مثل بقیه بزرگان علمی دنیا صبورانه مشکلات بقیه بی‌سوادها را برطرف می کنید خوشحالم.
اگر موجب تکدر خاطر شما شدم معذرت می خوام.

کنترل

[0] صندوق پستی

[*] صفحه قبلی

Go to full version