سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: پشتیبانی نرم‌افزار زی‌پرشین  (دفعات بازدید: 1975 بار)

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پشتیبانی نرم‌افزار زی‌پرشین
« : نوامبر 10, 2013, 09:30:17 am »
اگر دانشجو هستید، برای نوشتن پایان‌نامه با زی‌پرشین به مشکلی برخورد کردید؟ مشکلات زیاد بوده یا کم؟ برای حل مشکل از چه منابعی استفاده کرده‌اید؟

۱) راهنمای زی‌پرشین

۲) تالار پارسی‌لاتک

۳) پرسیدن سوال از استاد

۴)  دوستان

۵) انجمن‌های دیگر

۶) خودتان مشکل را حل کرده‌اید

آیا حل مشکل زمان زیادی گرفته؟ آیا باعث فشار و استرس بیشتر روی شما در هنگام حروف‌چینی پایان‌نامه‌تان شده؟ از حل مشکل خود چقدر رضایت داشته‌اید؟ آیا از نتیجه آخر حروف‌چینی پایان‌نامه خود راضی هستید؟ اگر قرار باشد پایان‌نامه خود را از اول حروف‌چینی کنید، چگونه این کار را متفاوت با آنچه قبلاً انجام دادید، انجام می‌دهید؟ آیا به حروف‌چینی پایان‌نامه خود افتخار می‌کنید بصورتی که حاضر باشید کد لاتک خود را به دیگران هم نشان بدهید؟

اگر استاد دانشگاه هستید و دانشجویان شما در گذشته پایان‌نامه‌هایشان را با زی‌پرشین حروف‌چینی کرده‌اند، لطفاً در صورت امکان نظرات آنها را هم ارسال کنید. نیازی به ذکر نام دانشجو نیست.

سوالات فوق برای بهبود راهنمای بسته‌ها می‌باشد.

آفلاین einian85

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 4
  • ارسال: 20
    • ديدن مشخصات
پاسخ : پشتیبانی نرم‌افزار زی‌پرشین
« پاسخ #1 : نوامبر 10, 2013, 12:41:59 pm »
سلام

پروپوزال و پایان‌نامه کارشناسی ارشدم را با زی‌پرشین نوشتم.

منابع: ۱ و ۲ و ۵

برای مسائل زی‌پرشین اکثرا از تالار
برای یادگیری موضوعاتی که خاص فارسی نبود (مثل جداول طولانی) جستجو در گوگل!

حل مشکلات زمان چندان زیادی در مقابل وقت کلی که برای نوشتن و صفحه‌بندی گذاشتم نبرد. (کلا با ورد هم کار کنم خیلی روی ظاهر قضیه وقت می‌گذارم)
استرس خاصی نداشتم! ولی درک می‌کنم که کسی که کارش لنگ یک مشکل باشد وضعیتش خیلی استرسی است.
از حل مشکلاتم رضایت کلی دارم.
از نتیجه به دست آمده بسیار راضیم!
اگر قرار باشد از اول آماده کنم تفاوت چندانی نمی‌کند (همچنان که الان پروپوزال دکتری‌ام چندان فرقی ندارد) از فونت پیش‌فرض زی‌پرشین استفاده می‌کنم به جای فونت‌های x سری ۲.
به حروف‌چینی پایان‌نامه‌ام افتخار می‌کنم و کدش را هم به خیلی‌ها نشان داده‌ام.

در صفحه شناسنامه پایان‌نامه و متن پروپوزال و اینها هم یک متن تشکر از دست‌اندرکاران لاتک با فونت کوچک قسمت پایین صفحه می‌گذارم که پیوستش کرده‌ام.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : نوامبر 10, 2013, 12:48:20 pm »
من این سوال را به تمامی شاگردانم ارسال کردم و آنها قرار است جوابشان را برای من ایمیل کنند. من هم آنها را بدون هیچ کم و کاستی اینجا کپی خواهم کرد.

یکی از شاگردان دوره کارشناسی فرمودند:

نقل قول
با سلام خدمت استاد عزیز و گرامی
در ابتدای نگارش پایان نامه (۲۰ درصد ابتدای کار) با مشکلات زیادی روبرو بودم که به ترتیب اولویت با استفاده از فیلم‌های آموزش لاتک دکتر ترابی، پرسیدن سوال از استاد، تالار پارسی لاتک و بعضاً خودم پاسخ را پیدا می‌کردم. حل مشکلات زمان زیادی نمی‌گرفت و به دلیل اینکه درنهایت مطمئن بودم پاسخ خود را از استاد می‌گیرم استرس نداشتم. از نتیجه حروف چینی پایان‌نامه کاملاً راضی هستم و اگر دوباره از اول شروع کنم با سرعت بیش‌تری کار پیش می‌رود. در آخر نیز کاملاً خوشحالم که با لاتک و بسته زی‌پرشین آشنا شدم و به دوستان خود هم پیشنهاد یادگیری لاتک را دادم و کد لاتک پایان نامه خود را نیز به دیگران نشان داده‌ام.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : نوامبر 10, 2013, 12:49:02 pm »
از شاگردان دوره‌ی ارشد که هنوز از رساله‌ی خود دفاع نکرده‌اند:

نقل قول
برخورد با مشکل در مراحل تایپ زیاد اتفاق می افتد.
برای حل مشکل از راهنمای زی‌پرشین، پرسیدن سوال از استاد و با کمک دوستان مشکل را برطرف نموده ام.
در اکثر موارد حل مشکل زمان زیادی نمیبرد اما گاهی با سوال هایی حتی پیش پا افتاده مواجه میشویم که بسیار زمان بر است.
حل مشکل توسط اینجانب تقریبا رضایت بخش بوده است.
نتیجه حروف چینی بسیار راضی کننده بوده است.
برای بهبود کار از قالب های از پیش آماده شده برای پایان نامه استفاده میکنم.
از اینکه نتیجه گذشتن از نرم افزار راحتی چون Microsoft word ، پایان نامه ای شکیل و قابل اعتماد شده است بسیار مرا راضی کرده و قطعا به همه برای تایپ متون طولانی چون پایان نامه استفاده از LaTeX را پیشنهاد میکنم.

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : نوامبر 10, 2013, 01:37:55 pm »
من این سوال را به تمامی شاگردانم ارسال کردم و آنها قرار است جوابشان را برای من ایمیل کنند. من هم آنها را بدون هیچ کم و کاستی اینجا کپی خواهم کرد.

یکی از شاگردان دوره کارشناسی فرمودند:
ممنونم. مشکلاتی که این دانشجوی شما باهاش برخورد کرده از چه نوعی بودند؟ ندانستن دستورات؟ استفاده نادرست از دستورات؟ آیا راهنمای زی‌پرشین می‌توانست بهتر نوشته شده باشد تا مشکلاتی که این دانشجو با آن سر و کار داشته کمتر باشند یا حداقل پیدا کردن جواب آن‌ها راحت‌تر باشد؟ اگر جواب مثبت است، چه قسمت‌هایی از راهنمای زی‌پرشین توضیحات بیشتری لازم دارد؟

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : نوامبر 10, 2013, 01:41:56 pm »
از شاگردان دوره‌ی ارشد که هنوز از رساله‌ی خود دفاع نکرده‌اند:
در صورت بروز مشکل و مراجعه به راهنمای زی‌پرشین، آیا مطالب گفته شده در راهنمای زی‌پرشین به آسانی قابل فهم بوده یا اینکه نه باید متن راهنما را چندین بار می‌خوانده تا متوجه مفهوم آن شود؟

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : نوامبر 10, 2013, 05:00:57 pm »
ممنونم. مشکلاتی که این دانشجوی شما باهاش برخورد کرده از چه نوعی بودند؟ ندانستن دستورات؟ استفاده نادرست از دستورات؟ آیا راهنمای زی‌پرشین می‌توانست بهتر نوشته شده باشد تا مشکلاتی که این دانشجو با آن سر و کار داشته کمتر باشند یا حداقل پیدا کردن جواب آن‌ها راحت‌تر باشد؟ اگر جواب مثبت است، چه قسمت‌هایی از راهنمای زی‌پرشین توضیحات بیشتری لازم دارد؟

بیشتر مشکلی که خود من با دانشجویانم دارم، عدم آشنایی دانشجویان با سیستم تک هست. برای همین من بارها و بارها برای هر دانشجو از اول تک را توضیح می‌دادم. به همین دلیل
به فکر تولید فیلم‌های آموزشی کردم. از وقتی که این کار به انجام رسید، وقت خود من بسیار save  شد. دانشجوی دیگری فرمودند:

نقل قول
سلام استاد
به نظر من استفاده از لاتک نوشتن پایان نامه را بسیار آسان می کند. مسلما همواره مشکلاتی در حین کار بروز می کند, اما نهایتا همگی رفع شدنی خواهند بود. در شروع کار, به دلیل نداشتن آگاهی کافی, مشکلات بیشتر بود اما به مرور زمان از حجم این مشکلات تا حد زیادی کاسته شد. گاهی اوقات چندین روز با مشکلی سرو کله می زدم.
اولین و آسان ترین راه برای یافتن جواب استفاده از خود اینترنت است. بسیاری از سوالات در همین مرحله و با یک search کوچک در google قابل حل بودند. در صورت رفع نشدن مشکل, دومین گزینه استفاده از راهنمای خود زی پرشین بود که معمولا اگر هم به کلی مشکل را حل نمی کرد, سر نخ های برای ادامه مسیر در اختیارم قرار می داد. نهایتا اگر هیچ کدام از موارد بالا کارگشا واقع نمی شدند, از استاد می پرسیدم. تقریبا تمامی مشکلات من با لاتک طی همین مراحل حل می شد و نیازی به استفاده از تالارها نبود.
در آخر, نظر شخصی من این است که در تالارها بیشتر سوالات مختلف وجود دارد تا جواب آن ها و فضای تالار فاقد جوابی کامل و جامع و یگانه است.
از آن جایی که همواره ایمان داشتم حتما جوابی برای مشکل من هم وجود دارد, هیچ گاه دلسرد نمی شدم و سعی می کردم راه دیگری را امتحان کنم. به همین دلیل به یاد نمی آورم که تا به حال دچار سردرگمی یا ناامیدی و استرس در هنگام استفاده از لاتک شده باشم و نتایج همواره رضایت بخش بوده اند.
نگارش پایان نامه من نیاز به دانش بالایی در زمینه لاتک نداشت. به همین دلیل اگر باز هم به عقب برگردم, لاتک را برای حروف چینی انتخاب می کنم و روند تقریبا یکسانی را هم در پیش می گیرم.
نتیجه نهایی به قدری مورد رضایت من بود و به قدری خوب از آب در آمده بود که به تمامی تلاش های مورد نیاز می ارزید.
به همین دلیل نه تنها همواره نتیجه حروف چینی خود را به دوستان نشان می دهم, بلکه استفاده از لاتک را به آن ها هم توصیه می کنم و حتی کلیه فایل های مورد نیاز را هم بی دریغ در اختیارشان قرار می دهم تا شاید نقطه شروعی باشد برای جویندگان راه بهتر.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : نوامبر 10, 2013, 05:01:25 pm »
دانشجوی دیگری فرمودند:
نقل قول
سلام
بيشتر مشكل من براي ايجاد جدول با رديف هاي و ستون هاي متفاوت بود.
يعني در يك خانه از جدول رديف ها و ستون هاي مختلف ايجاد كرد كه با كمك دوستان و بازي با دستورات معمولي رفع شد.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : نوامبر 10, 2013, 11:21:00 pm »
دانشجوی دیگری در مقطع کارشناسی فرمودند:
نقل قول
ا سلام،

من فکر میکنم چون از اول با فیلم های شما شروع کردم به اون شکل مشکل خاصی
نداشتم که بخوام دنبالش برم، و خوب شما هم همیشه میگفتین شکل های راحت تر
واسه عکس ها و هر چیزی رو، اگرم اشکال جریی بود از شما میپرسیدم.

در کل به نظرم خیلی راحت تر از بقیه ی دوستام بودم و دردسر اونها رو
نداشتم. از نتیجه هم خیلی راضی بودم و توصیه خودم به بقیه نوشتن پایان
نامه با لیتکس است.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #9 : نوامبر 12, 2013, 04:44:49 pm »
جواب یک دانشجوی ارشد که هم‌اکنون در مقطع دکتری در آمریکا هستند:
نقل قول
سلام استاد ترابی
گزینه ۲و موثرتر از اون گزینه ۳ یعنی راهنمایی های همیشگی شما بود.
خیلی خوبه من کاملا احساس خوبی دارم که با لاتک نوشتم و به همه هم نشون میدم و پیشنهاد میکنم استفاده کنن. همین چند وقت پیش به یکی از بچه ها که میخواست تز دکتراشو بنویسه نشون دادم و خیلی خوب بود.....
ممنون از راهنماییهای همیشگیتون

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : نوامبر 12, 2013, 04:45:38 pm »
دانشجوی کارشناسی که هم‌اکنون در مقطع ارشد دانشجوی خود من هستند:
نقل قول
مشکل را از طریق تالار گفتگو حل کردم و سوال پرسیدن از استاد. ار حروف چینی راضی هستم و برای نوشتن پایان نامه به همه توصیه می کنم بعد از استفاده از لاتک برای پایان نامه تمام کارهای نوشتاری را با لاتک انجام میدهم حتی گزارش های چند صفحه ای

ایده برای پشتیبانی مالی زی‌پرشین

نویسنده vafaانجمن عمومی

پاسخ ها: 10
مشاهده: 3025
آخرين ارسال فوریه 09, 2012, 01:53:45 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
ارسال فایل پست اسکریپت صادر شده از نرم افزار میپل به سند زی پرشین

نویسنده hamedelectrojانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 6
مشاهده: 2643
آخرين ارسال ژوئیه 01, 2012, 05:11:32 pm
توسط vafa