سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: راهنمایی برای ارایه خلاصه ای از latex یاftexدر کلاس  (دفعات بازدید: 2290 بار)

آفلاین elin

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 3
    • ديدن مشخصات
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان
استادمون گفتن یه مطلب مفید و آموزشی درباره latex یا ftex در کلاس ارایه بدیم در حد مبتدی و متوسط...من هیچ آشنایی با این برنامه  ندارم  :(
من چن هفتس پیگیره این موضوعم...یکی از pdf های مقدمه ای نه چندان کوتاه بر لاتکس رو دانلود کردم ولی نمیدونم برا ارایه مناسب هس یا نه...هنوز برنامه نصبشو برا7  پیدا نکردم...کلا نمیدونم لاتک مناسبه یا اف تک...تو یکی از سایتا خوندم که ftexهمون latex با قابلیت فارسی هس...اونم مراحل نصبش زیاد بود خودشم رو میک تک باید نصب میشد...
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید...باید به استاداون قسمتی رو که میخوام اریه بدم اطلاع بدم و تایکی دو هفته ارایه بدم...
با تشکر

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
سلام. سلامت باشید.
مقدمه‌ای نه چندان کوتاه بر لاتک، از اسمش هم که پیداست یک مقدمه‌ای بر لاتک هست و برای شروع کار یک مبتدی لازم هست که خوانده شود. یعنی برای کسی که هیچ آشنایی با لاتک نداره ضروریه.
برای نصب روی ویندوز ۷ کافیه تک‌لایو را نصب کنید.
برای راحتی، مراحل نصب و ... را از پست «زی‌پرشین برای کسی که حتی لاتک بلد نیست!!! - ویندوز» بخونید.
اینکه گفتید «کلا نمیدونم لاتک مناسبه یا اف تک...». جمله‌ی درستی نیست.
فارسیتک و تک‌پارسی نسخه‌های به اصطلاح فارسی‌شده‌ی لاتک هستند، در حالیکه زی‌پرشین یک بسته، همانند سایر بسته‌های موجود در توزیع‌های تک است و با نصب کامل یک توزیع تکِ بروز، آنرا هم دارید.
زی‌پرشین از همه جدیدتره و امکاناتش بیشتره و کار باهاش به نظر من راحتتره و ... .
برای مقایسه‌ی اینها به لینک مقابل مراجعه کنید: مقایسهٔ زی‌پرشین با دیگر توزیع‌های فارسی‌شدهٔ لاتک
ویکی هم مرجع خوبی برای شما هست. لینک: ویکی پارسی‌لاتک
برای ارایه در مورد زی‌پرشین می‌تونید از راهنمای زی‌پرشین و بی‌دی که در مرکز دانلود هست، استفاده کنید.
لینک‌ راهنماها:
راهنمای بی‌دی (bidi)
راهنمای زی‌پرشین (XePersian)

این هم راهنمای پیشرفته نصب. البته شما اگر تک‌لایو را نصب کنید، زی‌پرشین و ... نصب هست و چیزی اضافی برای نصب نیازی نیست. این راهنمای برای نصب مواقعی که مثلا سیستم کامپیوتری مشکل داره و ویروسی هست و ... به درستی نصب نشده است، نوشته شده است. و همچنین برای نصب در سیستم‌عامل‌های لینوکس و مکینتاش و ... تهیه شده است.
راهنمای پیشرفته‌ی پارسی‌لاتک
« آخرين ويرايش: آوریل 01, 2012, 11:53:06 pm توسط محمود امین‌طوسی »

آفلاین elin

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
واقعا ممنونم...
خیلی زحمت میکشید و وقت میذارید...
مطالب خیلی مفید و کامل  بود ولی برا ارایه نیم ساعتی باید زیاد وق بذارم .استادمون فقط گفتن یه آشنایی و در حد مبتدی باشه.
یه سوالی هم که داشتم اگه بخوام ببرم تو لپ تاپ دانشگاهمون نصب کنم و تو کلاس ارایه بدم باید حتما از تک لایو همراه کامل استفاده کنم ؟!!اونم نصبش زیاد طول میکشه...هنوز 5 قسمتو دارم دانلود میکنم بعدا باید یکی یکی نصبشون کنم و امتحان کنم و بعد ببرم تو لپ تاپ دانشگاهمون نصب کنم؟
با احترام

آفلاین elin

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
معذرت میخوام از  پست «روش‌های دانلود و آپدیت تک‌لایو» از روش اول استفاده کردم و بعد از اینکه میزان دانلود رو آورد و نوشتPress any key to continue . . .

وقتی اینتر را زدم صفحه cmd بسته شد نمیدونم آیا نصبش کامل شده یا هنوز اون قسمت اول نصبش بود!!حالا باید چکار کنم؟شرمنده
بازم ممنون

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
معذرت میخوام از  پست «روش‌های دانلود و آپدیت تک‌لایو» از روش اول استفاده کردم و بعد از اینکه میزان دانلود رو آورد و نوشتPress any key to continue . . .

وقتی اینتر را زدم صفحه cmd بسته شد نمیدونم آیا نصبش کامل شده یا هنوز اون قسمت اول نصبش بود!!حالا باید چکار کنم؟شرمنده
بازم ممنون
خواهش می‌کنم.
در این مرحله دانلودش تموم شده. باید نصبش کنید.
برای نصب و مراحل بعدی در تالار همه چی گفته شده است. لطفا بگردید و دوباره مطلبی که در تالار هست را نپرسید.
 پست «زی‌پرشین برای کسی که حتی لاتک بلد نیست!!! - ویندوز» را ببینید.
تک‌لایو همراه هم همه ی امکانات تک‌لایو نصبی را نداره.  استفاده از تک‌لایو نصبی به جای همراه بهتر هست براتون.
« آخرين ويرايش: آوریل 02, 2012, 11:59:47 am توسط هادی صفی‌اقدم »

کلاس‌های مختلف برای نوشتن پایان نامه

نویسنده habib_seifانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 10
مشاهده: 5239
آخرين ارسال اوت 14, 2010, 11:40:37 am
توسط habib_seif
درخواست راهنمایی برای حروف‌چینی قرآن کریم یا استفاده از زی‌پشین

نویسنده Nekoomehrانجمن عمومی

پاسخ ها: 9
مشاهده: 4982
آخرين ارسال سپتامبر 06, 2010, 07:26:15 pm