سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: سلام. چرا با آپدیت میک‌تک سیمرغ به بسته ها اضافه نمیشود؟  (دفعات بازدید: 5160 بار)

آفلاین fatemeh1600

• Full Member
  • -دریافت شده: 51
  • ارسال: 167
    • ديدن مشخصات
سلام.
نمیدانیم ادامه بحث در این پست جایز هست یا نه. منظظور من همون میک‌تک ۲.۹ بود. من خودم جند سال از تک‌لایو استفاده می‌کردم.
منظور من از کم حجم این بود که میشه  از اول موقع نصب گزینه نصب basic رو انتخاب کرد تا از نصب سیل زیادی از بسته ها که ممکن است هیچوقت به کار نیاید جلوگیری نمود.
 با این روش شما فقط حدود ۱۵۰ مگابایت را نصب می‌کنید که فکر کنم با ۲.۳ گیگا بایت تفاوت زیادی داشته باشد. بعدا هم براحتی آب خوردن بسته هایی را که نیاز داری و نصب نشده و تعداد چنین بسته ها هم کمتر از ۵۰ بسته است را به آن اضافه می‌کنی. در صورتی که اضافه نمودن بسته در تک لایو خیلی وقت گیر تر از میک تک است. در تک لایو هم گزینه هایی برای عدم نصب کامل هست ولی من خودم چهار حالت از آنها را امتحان کردم ولی بعدا هنگام اجرا آنقدر به مشکل برخوردم  که نتوانستم از هیچ کدام استفاده کنم.. الان هر دوی تک لایو و میک تک را در کامپیوتر روی دو هارد جدا گانه نصب کردم  ولی تا الان که حدود ۳ ساله که از میک تک استفاده می‌کنم هیچ کاری (از قبیل نمایه و ... )نبوده که مجبور بشم بخاطر آن منحصرا از تک لایو استفاده کنم. مشاهده شده که خیلیها در بسیاری از پستها موقع پاسخ براحتی میگن «بیخیال میک تک شو . میک تک را حذف کن و ...» . قبلا این نکته متذکر شدم. اگر کسی با میک تک یا تک لایو راحت تر کار میکنه دلیل نمیشه که اون یکی را نفی کنه. بهتر اگه قراره کسی را راهنمایی کنیم، مشکلات معایب و محاسن هردو را توضیح بدیم و انتخاب را به عهده خود شخص بگذاریم.

تکرار میکنم موارد مثبت میک تک که اشاره کردم تجربه شخصی بنده است و ممکن است در تک لایو هم روشهای ساده تری برای  این نوع استفاده م نصب وجود داشته باشه که بنده از آن بی اطلاعم.
در پایان از زحمات تمام عزیزانی که (جناب کارن‌پهلو. دامن افشان. ترابی. صفی اقدم و....) در راهنمایی کاربران متحمل میشوند تشکر میکنم.

کاربرانی که از پست شما تشکر کرده‌اند را دنبال کنید:

مشکل قدیمی ماندن بسته‌ بعد از آپدیت کردن تک لایو

نویسنده ابوالفضل دیانتانجمن تکلایو TeXLive

پاسخ ها: 5
مشاهده: 6110
آخرين ارسال اوت 15, 2014, 04:42:46 pm
توسط ابوالفضل دیانت
اضافه کردن بسته به میک تک

نویسنده F.Gانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 5
مشاهده: 5675
آخرين ارسال مه 23, 2012, 10:19:14 pm