سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: به‌روزرسانی bidi، تبدیل راست‌چین به چپ‌چین و برعکس  (دفعات بازدید: 1742 بار)

آفلاین امیرحسین شرفی

• Full Member
  • -دریافت شده: 20
  • ارسال: 192
    • ديدن مشخصات
    • باشگاه ریاضی جم
بعد از اینکه دیروز بسته‌ها را به روز کردم که در بین آنها bidi هم به روز شد، جعبه‌هایی که چپ‌چین تعریف کرده بودم راست چین شد و برعکس. فایل نمونه به همراه خروجی را ‍یوست کرده‌ام.
یک مشکل دیگه هم دارم نمی‌دونم که بعد از به روز رسانی بوجود آمده یا قبل آن: وقتی Bib Tex را اجرا می‌کنم پیغام می‌دهد که برنامه با خطا خارج شده است ولی در فایل log خطایی گزارش داده نمی‌شود و خروجی هم مشکلی ندارد. این خطاها را کجا می‌توان یافت؟
ضمنا نسخه‌ی bidi من 1.2.5 است
ریاضیات را جذاب‌تر بیاموزیم - www.jammathclub.com

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
بعد از اینکه دیروز بسته‌ها را به روز کردم که در بین آنها bidi هم به روز شد، جعبه‌هایی که چپ‌چین تعریف کرده بودم راست چین شد و برعکس. فایل نمونه به همراه خروجی را ‍یوست کرده‌ام.
یک مشکل دیگه هم دارم نمی‌دونم که بعد از به روز رسانی بوجود آمده یا قبل آن: وقتی Bib Tex را اجرا می‌کنم پیغام می‌دهد که برنامه با خطا خارج شده است ولی در فایل log خطایی گزارش داده نمی‌شود و خروجی هم مشکلی ندارد. این خطاها را کجا می‌توان یافت؟
ضمنا نسخه‌ی bidi من 1.2.5 است
مشکل دوم ربطی به به‌روزرسانی bidi ندارد. در مورد مشکل اول قبلاً سبک bidi ماکروهای \bm@l و \bm@r را گونه‌ای تغییر می‌داد تا راست و چپ منطقی باشد اما اینها راست و چپ نیستند بلکه در اینجا چپ  یعنی ابتدای خط و راست یعنی انتهای خط. با تغییردادن اینها در گونه‌های قبلی سبک bidi ما تعریف منطقی راست و چپ را در هر دو محط راست به چپ و چپ به راست داشتیم اما از آنجایی که تغییر این دو ماکرو باعث مشکلات زیادی می‌شودند به این خاطر که در طبقه‌های‌نوشتار و سبک‌های زیادی به کار رفته‌اند، تصمیم گرفتم این دو ماکرو را تغییر ندهم در غیراینصورت باید بسیاری از سبک‌ها و طبقه‌های نوشتار دیگر را تغییر دهم که منطقی نیست، یک مثال سبک empheq می‌باشد که برای شماره فرمول و قرار دادن جعبه‌ها از این ماکرو استفاده می‌کند. بهتر است آنها را به عنوان چپ و راست در نظر نگرید بلکه l را ابتدای خط و r را انتهای خط بدانید همانگونه که در تعریف این دو ماکرو هست. تغییر آخر سبک bidi در لینک زیر قابل مشاهده است:
http://tug.org/svn/texlive/trunk/Master/texmf-dist/tex/latex/bidi/xetex-bidi.def?r1=23326&r2=23543

نسخه نهایی Bidi Texmaker

نویسنده ابوالفضل دیانتانجمن Texmaker

پاسخ ها: 0
مشاهده: 8399
آخرين ارسال فوریه 19, 2012, 06:24:15 pm
توسط ابوالفضل دیانت
تبدیل کد mathml به لاتک

نویسنده پویاانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3059
آخرين ارسال اكتبر 25, 2009, 06:00:49 pm
توسط وحید دامن‌افشان
تغییر در ساختاربندی فایلهای bidi و xepersian

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2278
آخرين ارسال نوامبر 11, 2009, 01:49:30 pm
توسط vafa
وبسایتهای bidi و xepersian

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

مشاهده: 1960
آخرين ارسال نوامبر 13, 2009, 03:18:41 pm
توسط vafa
راهی برای تبدیل فید یک سایت به یک فایل پی‌دی‌اف

نویسنده arashebaabaaانجمن انجمن تازه‌کاران

مشاهده: 3130
آخرين ارسال فوریه 23, 2010, 04:35:21 pm
توسط محمود امین‌طوسی
طرح سؤال و مشکل در رابطه با bidi و xepersian

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 5
مشاهده: 2559
آخرين ارسال دسامبر 19, 2009, 11:10:41 am
توسط محمود امین‌طوسی
تبدیل فارسی تک به pdf

نویسنده r_erfan2006انجمن فارسی‌تک FarsiTeX

مشاهده: 3829
آخرين ارسال دسامبر 30, 2010, 12:16:50 am
توسط علی ابراهیمی
نسخه ۱.۰.۵ بسته‌های bidi و xepersian (آزمایشی)

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 0
مشاهده: 2027
آخرين ارسال ژانویه 25, 2010, 03:24:03 pm
توسط vafa