سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: بهم‌ریختگی نوشته‌ها در محیط ویرایش و تایپ  (دفعات بازدید: 3265 بار)

آفلاین ir1979

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 32
    • ديدن مشخصات
سلام

من با ftex حدودا یک 200 صفحه ای پر فرمول و الگوریتم و ... تایپ کردم از همه چیزش ناراضی بودم مگر ویرایشگرش. اما الان تو زی پرشین خیلی با این ویرایشگر مشکل دارم. نسخه ای که من دارم 1.9.9 است. نمی توانم اعداد را هم فارسی و هم انگلیسی تایپ کنم (البته نمی خواهم همش بهانه جویی کنم - بلکه برای بهبود نسخه های بعدی می گم ;))  مثلا شکل های زیر را ببینید:

البته واقعا قرار دادن فرمول و انگلیسی بین فارسی مشکل است
من مشکل دیگه ای هم دارم من در نوشته هایم شماره ی عکس ها و فرمول ها را دستی وارد کردم (می دانم کار خوبی نیست اما چون یک ترجمه بود شماره ها عوض نمی شد به علاوه من یک  تازه واردم) اما چون به عنوان جدا کننده ی شماره فصل و بخش و زیر بخش از نقطه استفاده کردم این مترجم فکر می کنه من عدد اعشاری (اونم با دو رقم اعشار !!) تایپ کردم و خلاصه اینکه اینا رو برعکس می نویسه؟ چه کنم راه حلی هست که نوشته رو عدد فرض نکنه؟!

ممنون
« آخرين ويرايش: فوریه 03, 2011, 10:19:16 am توسط وحید دامن افشان »

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
پاسخ : محیط ویرایش و تایپ
« پاسخ #1 : مارس 24, 2010, 10:58:37 am »
سلام.
آیا شما گزینه Auto-BiDirector را فعال کرده‌اید؟
یک نمونه صفحه در دستگاه من و با فعال کردن گزینه فوق و انتخاب All Strong Character از زیرمنوی BiDirecting Method، به صورت فایل پیوست است.

در مورد سؤال دیگرتان هم بهتر است یک فایل کوچک به همراه سورس و خروجی ضمیمه نمایید.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین ir1979

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : مارس 24, 2010, 01:10:11 pm »
سلام

{\بی ربط !! ببخشید توی این محیط نوشتاری حرف "ی" را بد نشان می دهد نمی شود درستش کنید ممنون}
من با تنظیمی که شما گفتید هم نتوانستم درست ببینم
لطفا شکل زیر را ببینید (البته من فایلهامو از ftex وارد کردم خودم تایپ می کنم بد نیست ولی اینجوری بد دیده میشه نمی دانم چرا برام جالبه!!)

شما بیشتر کی online هستی یکم سریعتر با هم صحبت کنیم من چند تا مورد فوری دارم ؟؟!!

ممنون

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
« پاسخ #3 : مارس 24, 2010, 02:54:29 pm »
با همین تنظیمات گزینه یکی مانده به آخر یعنی  PTD File Support را غیر فعال کنید و دوباره فایل را باز کنید، باید مشکل حل شود.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #4 : مارس 24, 2010, 03:36:56 pm »
{\بی ربط !! ببخشید توی این محیط نوشتاری حرف "ی" را بد نشان می دهد نمی شود درستش کنید ممنون}
متوجه منظورتان نشدم. اگر ممکن است یک تصویر کوچک از صفحه خودتان که شامل ی باشد پیوست کنید.
شما بیشتر کی online هستی یکم سریعتر با هم صحبت کنیم من چند تا مورد فوری دارم ؟؟!!
اگر منظورتان من بودم که فعلاً حساب و کتاب خاصی ندارد. ولی هر پرسشی مطرح شود، هر یک از دوستان که ببیند و بتواند، حتماً جواب خواهد داد.
اما الان تو زی پرشین خیلی با این ویرایشگر مشکل دارم. نسخه ای که من دارم 1.9.9 است. نمی توانم اعداد را هم فارسی و هم انگلیسی تایپ کنم (البته نمی خواهم همش بهانه جویی کنم - بلکه برای بهبود نسخه های بعدی می گم ;)
بله ویرایشگر فارسی‌تک خوبی‌هایی داشت ولی مشکلاتی هم داشت، مثل نداشتن undo. آقای علوی‌زاده که در پست قبلی جوابی داده بودند، در زمینه توسعه امکانات تایپ دوجهته تک‌میکر زحمات زیادی کشیده‌اند و امیدواریم که هر روز بهتر شود و این میسر نخواهد بود جز با استفاده از آن و گزارش مشکلات و باگهای احتمالی و تلاش آقاسید.
با اینحال اگر مشکلتان با آن برطرف نشد می‌توانید، ++NotePad که در ویکی توضیحاتی در مورد آن داده شده است یا Teworks را که به همراه میک‌تک ۲.۸ است را نیز بیازمایید.
در اولی با زدن Ctrl+Alt+R تمام خطوط تنظیم از راست و با Ctrl+Alt+L تنظیم از چپ می‌شوند.
در دومی در هر قسمت انتخاب شده، Ctrl+Shift سمت راست موجب تنظیم از راست و همین ترکیب کلید در سمت چپ باعث تنظیم از چپ خواهد شد.

آفلاین ir1979

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : مارس 25, 2010, 01:46:33 am »
سلام

اوضاع خیلی بهتر شد

البته هنوز جاهایی که اولش با  { (منظورم آکولاد باز است) از سمت راست شروع می شود کمی بد دیده می شود ولی مجموعا خیلی بهتر شد. ممنو از راهنماییتان.

این PDT چی هست؟

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
« پاسخ #6 : مارس 25, 2010, 02:00:07 am »
سلام

اوضاع خیلی بهتر شد

البته هنوز جاهایی که اولش با  { (منظورم آکولاد باز است) از سمت راست شروع می شود کمی بد دیده می شود ولی مجموعا خیلی بهتر شد. ممنو از راهنماییتان.

این PDT چی هست؟
تو راهنمای پچ دوجهته نوشتم PTD چه کاری می‌کنه. کارش اینه که حالت دوجهته اعمالی را در یک فایل با پسوند ptd ذخیره می‌کنه، اما با اشکالی که شما مطرح کردید فهمیدم که اشکالی در این قسمت وجود داره که در ورژن بعدی رفع خواهم کرد.

نوشته فارسی در محیط verbatim

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 20
مشاهده: 10072
آخرين ارسال اكتبر 11, 2009, 08:06:16 pm
توسط محمود امین‌طوسی
تایپ فرمول بین نوشته های فارسی

نویسنده hediانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1195
آخرين ارسال ژوئن 22, 2012, 07:53:52 am
توسط هادی صفی‌اقدم
واردکردن بدون تغییر کدهای نوشته شده در مطلب در محیط لاتک

نویسنده baran2000انجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3264
آخرين ارسال اوت 04, 2012, 01:44:04 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
مشکل بهم ریختگی فرمولا در محیط align را دارم

نویسنده sa_amانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 2
مشاهده: 1060
آخرين ارسال مارس 29, 2013, 11:57:35 am
توسط sa_am
علامت درصد در محیط ریاضی

نویسنده فرشاد عبدالله‌نیاانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 2
مشاهده: 3183
آخرين ارسال اكتبر 11, 2009, 07:57:21 pm
توسط فرشاد عبدالله‌نیا
رقم‌های فرمول در محیط latin

نویسنده فرشاد عبدالله‌نیاانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 5
مشاهده: 3651
آخرين ارسال اكتبر 29, 2009, 08:37:47 pm
توسط محمود امین‌طوسی
مشکل به همریختگی دستورات لاتک موقع تایپ در انجمن

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2193
آخرين ارسال نوامبر 03, 2009, 12:59:08 am
توسط محمود امین‌طوسی
چگونه می‏توان در تک‏میکر نیم‏فاصله را تایپ نمود؟

نویسنده mohsen.khaxarانجمن Texmaker

پاسخ ها: 3
مشاهده: 10386
آخرين ارسال نوامبر 08, 2009, 11:26:24 pm
توسط محمود امین‌طوسی