سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: قلم هخامنش (گونه true type قلمهای علمی فارسی‌تک)  (دفعات بازدید: 9797 بار)

آفلاین Jalil

• Full Member
  • -دریافت شده: 114
  • ارسال: 213
    • ديدن مشخصات
بسيار عالي شده است.
من با Acrobat Reader‌ فايل تست را كه به صورت كشيده است در Zoom غير از 100% (كمتر يا بيشتر ازآن) نگاه مي كنم محل اضافه شدن كشيدگي مابين حروف يك كلمه با ضخامتي متفاوت از حروف دو طرف آن مشاهده مي‌شود.
در Zoom كمتر از 100% ضخامت كشيدگي كمتر از حروف طرفين و در Zoom بيشتر از 100% ضخامت كشيدگي بيشتر از حروف طرفين مي باشد.

به نظر ميرسد كه مقياس vector كشيدگي با vector حروف ديگر در zoom هاي مختلف يكسان نيست يعني با يك scale ، بزرگ و كوچك نمي‌شوند ( اگر خيلي بي ربط نوشتم ببخشيد چون اصلا سررشته‌اي در مورد فونت ندارم).

البته در پرينت اصلا مشخص نمي كند و واقعا زيبا شده است.

باز هم از تلاشهاي شما متشكرم

آفلاین مسهر باقری

• Full Member
  • -دریافت شده: 42
  • ارسال: 228
    • ديدن مشخصات
بسیار عالی شده دستت درد نکنه. فقط یه پرسش:
به نظر می رسه که فاصله ی بین کلمه ها کمی غیرعادی زیاده یا شاید اشتباه از من باشه.
باز هم دستت درد نکنه.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
بسیار عالی شده دستت درد نکنه. فقط یه پرسش:
به نظر می رسه که فاصله ی بین کلمه ها کمی غیرعادی زیاده یا شاید اشتباه از من باشه.
باز هم دستت درد نکنه.
بله فاصله کمی بزرگ است حدود ۵۵۰ اما در گونه نهایی آن را ۳۳۳ خواهم کرد.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
بسيار عالي شده است.
من با Acrobat Reader‌ فايل تست را كه به صورت كشيده است در Zoom غير از 100% (كمتر يا بيشتر ازآن) نگاه مي كنم محل اضافه شدن كشيدگي مابين حروف يك كلمه با ضخامتي متفاوت از حروف دو طرف آن مشاهده مي‌شود.
در Zoom كمتر از 100% ضخامت كشيدگي كمتر از حروف طرفين و در Zoom بيشتر از 100% ضخامت كشيدگي بيشتر از حروف طرفين مي باشد.

به نظر ميرسد كه مقياس vector كشيدگي با vector حروف ديگر در zoom هاي مختلف يكسان نيست يعني با يك scale ، بزرگ و كوچك نمي‌شوند ( اگر خيلي بي ربط نوشتم ببخشيد چون اصلا سررشته‌اي در مورد فونت ندارم).

البته در پرينت اصلا مشخص نمي كند و واقعا زيبا شده است.

باز هم از تلاشهاي شما متشكرم
متأسفانه من به Adobe Reader دسترسی ندارم اما هیچگونه مشکلی با evince یا xpdf وجود ندارد.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
پرونده پیوست هم حالتهای مختلف قلم را نشان می‌دهد.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
وفا جان؟
این اسم هخامنش که انتخاب کردی ربطی به اسم قبلی این فونت‌ها در فارسیتک داره یا سلیقه خودت بود؟
از بابت اینکه دیر به سوال شما جواب می‌دهم عذرخواهی می‌کنم راستش اینقدر در روزهای اخیر تالار پست زیاد داشته که متوجه سوال شما نداشتم. نام «هخامنش» ربطی به اسم قبلی قلمها ندارد زیرا که گونه تغییریافتهٔ قلمهای فارسی‌تک است. اسم این قلم هیچ ربطی هم به خاندان هخامنشی و سلطنتشان ندارد. هخامنش به معنای «دارنده اندیشه راست» است و هخامنش یک واژهٔ قدیمی ایرانی است بنابراین هدف من از انتخاب این اسم دو چیز بوده است اول اینکه این یک قلم ایرانی است نه یک قلم عرب و دوم اینکه چون «هخامنش» به معنای «دارنده اندیشه راست» است، امیدوار هستم که این قلم فقط برای  نوشتن اندیشه‌های راست و درست و خدمت به ایران و ایرانیان به کار گرفته شود.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
از بابت اینکه دیر به سوال شما جواب می‌دهم عذرخواهی می‌کنم راستش اینقدر در روزهای اخیر تالار پست زیاد داشته که متوجه سوال شما نداشتم. نام «هخامنش» ربطی به اسم قبلی قلمها ندارد زیرا که گونه تغییریافتهٔ قلمهای فارسی‌تک است. اسم این قلم هیچ ربطی هم به خاندان هخامنشی و سلطنتشان ندارد. هخامنش به معنای «دارنده اندیشه راست» است و هخامنش یک واژهٔ قدیمی ایرانی است بنابراین هدف من از انتخاب این اسم دو چیز بوده است اول اینکه این یک قلم ایرانی است نه یک قلم عرب و دوم اینکه چون «هخامنش» به معنای «دارنده اندیشه راست» است، امیدوار هستم که این قلم فقط برای  نوشتن اندیشه‌های راست و درست و خدمت به ایران و ایرانیان به کار گرفته شود.
خواهش می‌کنم وفا جان. خودم میدیم که زیاد به تالار در این چند روزه نمیامدی و فکر کردم سرت شلوغه
واقعا انتخاب به جایی است. خیلی عالیه. ایشالله همه با این قلم فقط برای نوشته‌های راست و درست و خدمت به ایران و ایرانیان استفاده کنند
از همه زحمت‌هایی که میکشی من خیلی متشکرم

گونه آزمایشی قلم هخامنش

نویسنده vafaانجمن قلم‌ها و حروف

پاسخ ها: 34
مشاهده: 11065
آخرين ارسال ژوئن 14, 2011, 04:47:52 pm
توسط vafa
گونه آزمایشی جدید قلم هخامنش

نویسنده vafaانجمن قلم‌ها Fonts

پاسخ ها: 10
مشاهده: 5994
آخرين ارسال ژوئن 24, 2011, 08:20:49 pm
توسط Jalil
قلم‌های true type تک پارسی

نویسنده مسهر باقریانجمن قلم‌ها Fonts

پاسخ ها: 7
مشاهده: 5148
آخرين ارسال آوریل 23, 2012, 07:41:15 pm
توسط حسن ذاکری
نسخه 12.2 زی‌پرشین و قلمهای فارسی‌تک

نویسنده vafaانجمن قلم‌ها و حروف

پاسخ ها: 7
مشاهده: 3022
آخرين ارسال آوریل 05, 2013, 06:42:38 am
توسط vafa
مبدل فارسی‌تک به یونیکد (نسخه پرتابل ویندوز)

نویسنده مهدی امیدعلیانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 4
مشاهده: 6673
آخرين ارسال ژوئیه 06, 2014, 01:03:01 pm
توسط neda.pouyan
نصب فارسی‌تک روی MikTeX 2.8

نویسنده مهدی امیدعلیانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 46
مشاهده: 21639
آخرين ارسال دسامبر 02, 2011, 10:49:57 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
قلم‌های مناسب فارسی