سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: سخني نه‌ چندان کوتاه با کاربران XePersian  (دفعات بازدید: 1915 بار)

آفلاین محمدرضا کاظمی

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 2
  • ارسال: 4
    • ديدن مشخصات
سلام
چند روز پيش مي‌خواستم ببينم راهنمايي که آقاي خليقي روش کار مي‌کردن آماده شده يا نه؟ اما بعد از دو سه ساعت گشتن تازه فهميدم نسخه 1.04 هم اومده و از  4 ژانويه روي CTAN هست.
من خواننده پروپا قرص وبلاگ farsilatex بودم و از اوايل پيدايش XeTeX ماکروهاي که دوستان طراحي مي‌کردن رو امتحان مي‌کردم. اولش farsixetex بود که آقاي اميدعلي توسعه مي‌دادن و بعدشم  XePersian که آقاي خليقي روش کار مي‌کردن. خوب مي‌دونم دانشجوي دکتري بودن و کار کردن روي همچين پروژه‌اي يعني چي. چند روز پيش متوجه  شدم  که  تمام  پستاي  وفا    از  وبلاگ  farsilatex  حذف  شده  و همچنين در جريان بحثاي اخير اين تالار و گوگل گروپ بودم اما چون اونجا عضو نبودم نتونستم توي بحث شرکت کنم. ضمن احترامي که براي آقاي خليقي قائلم به نظرم ادبيات پستهاي اخير ايشون حامل پيامي هستش و جاي بحث  و نقد داره. به نظر من اين نتيجه برايند مسؤوليت‌پذيري، مشغله و کم حوصلگي ايشونه. من فکر ميکنم چيزي که براي حمايت و توسعه  xepersian  نياز هست يک تيم قويه که وظايف هر کسي توش مشخص باشه. اينجوري ديگه مخاطب هر سوالي آقاي خليقي نيست و ايشون ميتونه با صرف وقت کمتري تيم رو مديريت کنه. اکثر سوالاتي که در تالار پرسيده ميشه رو با اطلاعات عمومي از تک و  لاتک ميشه جواب داد و اصولا ربطي به xetex نداره.
حروف چيني فارسي مسأله کم اهميتي نيست. اميدوارم اين رو به عنوان يک پيشنهاد براي بهبود وضع موجود از من بپذيريد و حمل بر اساعه ادب نشه.
با آرزوی سربلندی برای ایران و ایرانی

آپلود راهنماهای زیپرشین، مقدمه‌ای نه چندان کوتاه بر لاتک دکتر امیدعلی و MathMode

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 3241
آخرين ارسال اوت 14, 2010, 05:24:27 am
توسط محمود امین‌طوسی
معرفی (کاربران xepersian)

نویسنده vafaانجمن عمومی

پاسخ ها: 28
مشاهده: 19407
آخرين ارسال ژوئن 19, 2013, 12:01:08 pm
توسط Amin K.B
خطا در اجرای فایل پارسی مقدمه‌ای نه چندان کوتاه بر LaTeX2e

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2165
آخرين ارسال اكتبر 06, 2011, 09:14:20 am
توسط سدید
«مقدمه‌ای نه چندان کوتاه بر LaTeX 2e» نسخهٔ ۱۳۳ دقیقه نسخه ۹۲٫۵٫۷ منتشر شد.

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن تازه‌ها

پاسخ ها: 2
مشاهده: 1513
آخرين ارسال ژانویه 14, 2014, 10:01:53 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
طراحی طرح روی DVD xepersian + miktex

نویسنده محمد چهارسوقیانجمن میک‌تک MikTeX

پاسخ ها: 9
مشاهده: 6334
آخرين ارسال ژانویه 21, 2011, 10:52:23 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
استفاده از یک کلاس بدون کپی کردن آن در شاخه xepersian