سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: نظرخواهی در مورد تعویض/بهبود برنامه مدیریت تالار  (دفعات بازدید: 5672 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
سلام دوستان
سلام اساتید دانشگاه‌ها
سلام دانشجویان
سلام تایپیست‌ها
سلام حروف‌چین‌های لاتک
سلام پویندگان لاتک
سلام فراگیران لاتک
و ...

من واقعا از اینکه کاربری:
۱- در تالار گفتگوی پارسی‌لاتک در ادامهٔ پست دیگران سوال نامربوط به سوال کاربر دیگری بپرسه
   ۱-الف- بعدش بیام پست را حذف کنم.
   ۱-ب- مطالب پست حذف شده‌شو براش پیغام خصوصی کنم که مجبور نشه دوباره تایپ کنه.
   ۱-پ- دوباره بعدش سوال رو با پیغام خصوصی بفرسته. بعدش با ایمیل. بعدش با ایمیل پشتیبانی گروه.
   ۱-ت- من باز با پیغام خصوصی بگم که باید تالار پبرسه و پیغام خصوصی برای این کار نیست.
      ۱-ث-* بعدش یا توی تالار میپرسه
      ۱-ث-* و یا ۴ تا بد و بیراه که دکون باز کردیم و چرا کلاس مییذاریم و جواب با پیغام خصوصی نمیدیم و اصلا میره با ورد میزنه و ...

راه حل؟

الف- tex.stackexchange.com یا tex.blogoverflow.com و ... ؟
چون کاربر مجبوره tag بزنه. عنوان سوال متناسب انتخاب کنه. اگه انتخاب نکنه، اصلا خود سیستم اجازهٔ پست زدن نمیده چه برسه که در انجمن نامربوطه بزنه.
این سیستم واقعا هوشمنده و نیاز به مدیریت انسانی زیادی نداره و فقط کاربران درگیر جواب‌گویی به سوال‌های لاتک کاربران میشن و نه جر و بحث و حذف پست و انتقال پست و ارسال پیغام خصوصی و ... بعدش نمک‌نشناسی از طرف بعضی کاربران (البته این کاربران از مریخ اومدن و از ایران نیستن. (منظوری ندارم و واقعیته. البته نه در مورد همه. امّا واقعا ازاردهنده شده))

ب- من تالار رو ترک کنم. چون احتمالا تحمل این کارای کاربران رو ندارم؟

ج- راه دیگه؟

واقعا عاجزانه درخواستمه نظرتون در مورد تعویض/بهبود برنامه مدیریت تالار بفرمایین.

ویرایش: اصلاح عنوان موضوع
ویرایش توسط دامن‌افشان: اضافه کردن برچسب
« آخرين ويرايش: ژانویه 11, 2014, 12:53:16 am توسط وحید دامن‌افشان »

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات
واقعاً؟‌ در این حد؟!

۱. من موافقم که برنامه بهبود پیدا کنه خیلی عالیه.
۲. هربرنامه‌ای که باشه، لازمه فرهنگ استفادش هم باشه، تعویض برنامه یه تغییر کوچیکه.
۳. برنامه stackexchange‌ خیلی عالیه، ولی فکر نکنم به صورت رایگان قابل تهیه باشه.
۴. قطعاً وضعیت سایت و ویکی خیلی می‌تونه به فضای تالار کمک کنه.
۵. جای این سوال دقیقاً توی این انجمنه؟

و سوال نهایی، «واقعاً مشکل اصلی برنامه (=نرم‌افزار) تالاره؟» متن سوال‌شما با عنوان پست همخوانی نداره؛)
لطفاً صفحه قوانین تالار را مطالعه فرمایید، بخصوص اگر اولین ارسال‌هایتان را انجام می‌دهید.
به سوالی که مطابق با قوانین پرسیده نشود، جوابی داده نخواهد شد.

در صورتی که به تازگی عضو تالار شده‌اید، در صفحه معرفی اعضای جدید برای شما ایجاد شده است.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
واقعاً؟‌ در این حد؟!
بله. حتی بیش از این حد. چون ترسیدم بیشتر از این مطلب بنویسم چون:
* متهم به عصبانی شدن بشم.
* متهم به اخلاق نداشتن بشم.

فکر کنم تقصیر خودمه که ادرس ایمیلمو و این مطلب رو در زیر اسمم در کنار پروفایلم گذاشتم که نوشتم:
هادی صفی‌اقدم
    تلفن ۰۹۱۹۵۳۲۱۲۷۷ - سوال لاتک با تلفن پرسیده شود، با دریافت هزینه جواب میدم. سعی کنین تالار بپرسین. جیمیل - gmail.com در hadi.safiaghdam

بیخیال.
من قصدم کمک به کاربرانی هستن که:
۱- لاتک خوب لد نیستن و میخان سریع به جواب برسن.
۲- نوشتم پول می‌گیریم. دو هدف دارم:
* اینکه چون نمیخان پول بدن، پس تالار بپرسن. :)
* کسانی هم که لاتک بلد نیستن، عجله دارن، ترم آخرن، ۳ روز تا دفاع‌شون مونده و هنوز پایان‌نامه‌شون تموم نشده و .... توی تالار اعصاب‌شون خرد نشه و من با دریافت هزینه جواب بدم تا برن به کارهای علمی برسن و استرس لاتک فعلا تا دفاع نداشته باشن مثلا.
امّا مثا اینکه این مطالب رو که می‌بینن فکر می‌کنن به نظر خودشن و به قول خودشون «دکون باز کردم» و میان بعد حذف سوال‌شون، با پیغام خصوصی، ایمیل من، ایمیل تالار سوال می‌پرسن. یعنی میزنن دنده لج که چرا تالار مجانی نوکری‌شونو نمی‌کنیم. (نوکری گفتم چون واقعا نوکر میخان و من نمیخام منت وقتی که میذارمو بذارم. ولی واقعا درکش نمی‌کنن که ما هم کار و زندگی داریم و اینجا از کسی پول نمی‌گیریم.)
۱. من موافقم که برنامه بهبود پیدا کنه خیلی عالیه.
ممنون. ولی من منظورم کلا تغییر برنامه تالار بود. مگر اینکه چیزی مثل اون انجمن‌های خارجی بشه بهش اضافه کرد که عوض نشه.
۲. هربرنامه‌ای که باشه، لازمه فرهنگ استفادش هم باشه، تعویض برنامه یه تغییر کوچیکه.
اصلا اینو قبول ندارم. ببخشینا. :)
من توی این چند ساله انگشت‌شمار کاربری دیدم که وقتی پست اشتباه میزنه با ادب معذرت بخاد یا حتی نخاد و بره پست‌شو درست کنه.
اصلا قبول ندارم.
باید سیستم تالار طوری باشه که کاربر نتونه تنبلی کنه و تنبلی خودشو بندازه گردن ما که براش وقت بذاریم.
مگه اینا که پایان‌نامه دارن، زندگی‌شون از مایی که کار دیگه‌ای داریم مهم‌تره؟ اصلا. اما بله.
ولی اگه کسی تنبلی‌شو بخاد گردن بقیه بندازه و با تنبلی و پست اشتباه وقت بقیه رو بگیره، من به شدت مخالفم و با هیچ یک از اصول عقلی و اخلاقی نمی‌تونم قبولش کنم که هیچ، اصلا نمی‌تونم فکر کنم بهش. هر کسی باید کارشو دقیق انجام بده و تنبلی نکنه.ما اینجا تنبل‌پرور نباید باشیم.
۳. برنامه stackexchange‌ خیلی عالیه، ولی فکر نکنم به صورت رایگان قابل تهیه باشه.
بله. منم اولین بار توی گوگل دیدمش. بعدش وحید جان تعریف‌شو کرد. بعدش شما و چند تا از دوستان. واقعا حرف نداره.
من میخرمش. چنده؟ سایتش کجاست؟
۴. قطعاً وضعیت سایت و ویکی خیلی می‌تونه به فضای تالار کمک کنه.
بله. ولی نه برای کاربران ما.
ببخشین قصد توهین ندارم و نمیخام بگم بی‌اخلاقن و بی‌توجه به اخلاق.
ولی من این چند ساله ندیدم کسی با لینک دادن ما به راهنماها و ... به نتیجه برسه.
چون، لاتک فعلا  کم شناس هست. یعنی تعداد کمی بلدن. براشون تازه هست و کسی نمیشناسن حضوری کمک کنه و حوصله دنبال مطلب رفتن ندارن.

و میخان کسی جواب سوالو بده و برن. نمیخان مطلب رو اصولی یاد بگیرن. دنبال ماهی هستن و نه ماهی‌گیری.
سیستم آموزشی هم که لاتکو یاد نمیده و مجبورن با هزار دردسر یاد بکیرن و استفاده کنن و این باعث میشه که لج‌شون بگیره. (البته نه همه . اغلب)
۵. جای این سوال دقیقاً توی این انجمنه؟
به‌نظرتون کجا باید باشه؟
یعنی خصوصی باید بین مدیران بود؟
یا انجمنی که موضوعو زدم درست نیست؟
و سوال نهایی، «واقعاً مشکل اصلی برنامه (=نرم‌افزار) تالاره؟» متن سوال‌شما با عنوان پست همخوانی نداره؛)
بله و نه.
مشکل من اصلش اینه:
تلف شدن وقت من در تالار برای مدیریت کاربرانی که قوانین رو نمی‌خونن، ۲ دقیقه وقت نمی‌ذارن موضوع درستی بزنن و من باید ۲ دقیقه به‌جاش وقت بذارم. یعنی تنبلی ایشونو من باید گردن بگیرم. حالا روزی یکی که نیست!
*** گفتم «من». چون میدونم بقیه رو اذیت می‌کنه ولی خواستم خودتون بگین نظرتونو...
امّا من به این نتیجه رسیدم که تا سیستم برنامه تالار (پست زدن کاربران تحت برنامه‌ای مثل انجمن‌های خارجی ذکر شده در بالا) درست نشه، واقعاً وقت و انرژی من هدر میره. و تحمل تنبلی از کاربران رو ندارم. چون واقعا تعدادشون آزاردهنده شده.
**
باورتون نمیشه امروز دانشگاه فرهنگیان روی ۱۷ سیستم خیلی ضعیف تقریبا با کمک مسوول خیلی خوب و صبور سایت‌ش زی‌پرشین رو نصب کردیم.
ناهار نخورده بودم حتی. حدود ۴ ساعت طول کشید. همه‌ش از این سیستم به اون سیستم که خطای perl نصب رو چک کنیم و دوباره بزنیم نصب بشه و ...
 اما اندازه اینکه ببینم یک کاربری سوال درست نپرسیده، بعدش ۲ تا ایمیل، پیغام خصوصی میزنه و .... وقتمو میگیره، خسته نشده بودم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
دوستان؟ واقعا کسی نیست نظر بده؟  :(

آفلاین سید احمد موسوی

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 255
  • ارسال: 595
    • ديدن مشخصات
سلام؛
تقزیبا مشابه این موضوع قبلا هم مطرح شده بود. من نظرم رو نوشتم و سعی می‌کنم مطابق نظر دکتر امین طوسی عمل کنم. درحقیقت به کسانی که قوانین رو رعایت نکرده‌اند، جوابی نمی‌دهم.
http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=5805.0

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام؛
تقزیبا مشابه این موضوع قبلا هم مطرح شده بود. من نظرم رو نوشتم و سعی می‌کنم مطابق نظر دکتر امین طوسی عمل کنم. درحقیقت به کسانی که قوانین رو رعایت نکرده‌اند، جوابی نمی‌دهم.
http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=5805.0
سلام آفای موسوی عزیز
ممنون برای نظرتون.
هدف نحوه جوابب دادن و برخورد با کاربران نیست.
هدف بهبود برنامه مدیریت انجمن هست. مدیریت کاربران و سوال‌ها برای تلف نشدن بیشتر وقت ما و بقیه دوستان که جواب میدیم.

ضمنا اگر فرض کنیم شما یک روش انتخاب کنین (روش بالا که فرمودین)،
من یک روش و هر پاسخگو در تالار روشی خاص یا مشترک با بقیه،چ
این‌طوری به‌نظرم تنش و بی نظمی توی تالار ایجاد میشه.
مثلا شده به سوال کاربری مثلا  کاربر ایکس جواب نداده و یک مطلبی کوچک گفته یا دنبال راهنما فرستاده و ...
کاربر میگه وا! چرا جواب نمیدین و دنبال نخود سیاه میفرستین.
و مثلا من اومدم جواب دادم (مثال الکی)
بعدا کاربر اومده مگه چه خوب که من جواب دادم و چند روز و ساعت منتظر جواب بوده و بقیه چرا جواب نمیدادنو
و فکر میکنه بقیه از غرور و خودخواهی جواب ندادن و باعث ایجاد تلف شدن وقت و فکر و اعصاب میشه.
نظر من حقیره باز

یک مطلب دیگه که اگه سیستم بهتر بشه، باز شما مثلا با این تزی که برای جواب دادن به کاربرا دارین باز می‌تونی با روش خودتون جلو برین.
حتی بهتر میشه. چون سوالها منظم میشه و شما بیشتر جواب میدین و کار ما رو کم می‌کنین. (آخرشو شوخی کردم)

آفلاین سید احمد موسوی

• همکاران
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 255
  • ارسال: 595
    • ديدن مشخصات
هدف نحوه جوابب دادن و برخورد با کاربران نیست.
هدف بهبود برنامه مدیریت انجمن هست. مدیریت کاربران و سوال‌ها برای تلف نشدن بیشتر وقت ما و بقیه دوستان که جواب میدیم.
من کاملا موافق هستم با اینکه انجمن‌های مربوطه حذف و پست‌ها دارای tag باشن. اینطور قوانین بهتر رعایت میشن، جستجو ساده‌تر میشه و  کاربر برای یافتن انجمن مربوطه گیج نمیشه.

نقل قول
ضمنا اگر فرض کنیم شما یک روش انتخاب کنین (روش بالا که فرمودین)،
من یک روش و هر پاسخگو در تالار روشی خاص یا مشترک با بقیه،چ
این‌طوری به‌نظرم تنش و بی نظمی توی تالار ایجاد میشه.
من با این نظر مخالفم. چون سوالات لاتکی معمولا یک جواب خاص ندارند و با روش‌های متفاوت می‌توان جواب‌های متفاوتی هم داد. اصلا اینطور بهتره که در یک پست جواب‌های متفاوت رو هم داشته باشیم.
من هم نوشتم به کاربرانی که قوانین را (البته از نظر من) رعایت نکرده‌اند جواب نمی‌دهم؛ به این دلیل که در تالار خدایی ناکرده مشکلی ایجاد نشود.

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
در اینکه سایت‌های پرسش و پاسخ ساخته شده با سیستم Q&A خیلی راحت‌تر، قوی‌تر و صد البته جذاب‌تر از فروم‌های سنتی مثل همین فروم هستن، شکی نیست؛ اما مساله اینجاست که تا اونجایی که من می‌دونم، نمی‌شه اطلاعات این فروم رو به این سیستم منتقل کرد.

در ضمن این سیستم، رایگان و اتفاقاً متن‌باز هم هستش. من حدوداً ۵ سال پیش با این سیستم آشنا شدم و توی همون استفاده اول، شیفته‌ش شدم. تا حالا هم چند تا سایت فارسی، این سیستم رو فارسی‌سازی کردن که فکر می‌کنم معروف‌ترین‌شون، سایت داناترین هستش.

در آخر، همون‌طور که بقیه دوستان هم گفتن، اگر حوصله و اعصاب جواب دادن به بعضی از کاربران رو نداریم، از جواب دادن خودداری کنیم تا مساله‌ای پیش نیاد.
من خودم همین امروز بیشتر از ۱۰-۱۵ تا سوال لاتکی از طریق ای‌میل دریافت کردم که چون حوصله داشتم، به همه‌شون جواب دادم. اگرم حوصله نداشته باشم، آدرس تالار رو بهشون می‌دم.
« آخرين ويرايش: ژانویه 03, 2014, 01:26:28 am توسط وحید دامن‌افشان »

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
در اینکه سایت‌های پرسش و پاسخ ساخته شده با سیستم Q&A خیلی راحت‌تر، قوی‌تر و صد البته جذاب‌تر از فروم‌های سنتی مثل همین فروم هستن، شکی نیست؛ اما مساله اینجاست که تا اونجایی که من می‌دونم، نمی‌شه اطلاعات این فروم رو به این سیستم منتقل کرد.

در ضمن این سیستم، رایگان و اتفاقاً متن‌باز هم هستش. من حدوداً ۵ سال پیش با این سیستم آشنا شدم و توی همون استفاده اول، شیفته‌ش شدم. تا حالا هم چند تا سایت فارسی، این سیستم رو فارسی‌سازی کردن که فکر می‌کنم معروف‌ترین‌شون، سایت داناترین هستش.

در آخر، همون‌طور که بقیه دوستان هم گفتن، اگر حوصله و اعصاب جواب دادن به بعضی از کاربران رو نداریم، از جواب دادن خودداری کنیم تا مساله‌ای پیش نیاد.
من خودم همین امروز بیشتر از ۱۰-۱۵ تا سوال لاتکی از طریق ای‌میل دریافت کردم که چون حوصله داشتم، به همه‌شون جواب دادم. اگرم حوصله نداشته باشم، آدرس تالار رو بهشون می‌دم.
من فکر می‌کنم اگر بشه همچین یستمی را برای تالار هم پیاده‌سازی کرد خوب باشه. اگر انتقال اطلاعات مشکل باشه می‌توان تا زمانی که اطلاعات به نسخه جدید منتقل بشه نسخه قدیمی تالار را هم نگه داشت. موردی که باید در نظر بگیریم از طرفی دیگر اینه که پست‌های قدیمی خود این تالار هم دیگه بدرد نمی‌خورند چرا که در پست‌های قدیمی فایل‌هایی به پیوست وجود داشت ولی حالا اون فایل‌ها وجود ندارند. بنابراین از نظر من استفاده کردن از یستم پرسش و پاسخ، حرکت مفیدی خواهد بود.

آفلاین حسن ذاکری

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 379
  • ارسال: 667
    • ديدن مشخصات

سلام.
من اصلاً اطلاع نداشتم که این سیستم مجانیه! من همیشه حسرت این سایت‌های stackexchange رو می‌خوردم!! خیلی خوش دست هستند  :D
اگر امکان این جایگزینی وجود داشته باشه، خیلی عالیه.
در مورد انتقال مطالب هم شاید بشه یه کاریش کرد. درسته که سیستم اتوماتیک برای تبدیل وجود نداره، ولی شاید بشه بعضی از پست‌ها رو با یه اسکریپتی چیزی تبدیل کرد.
حتی شاید بشه به تیمی که فارسی کردن صحبت کرد، برامون یه انتقالی تبدیلی چیزی انجام بدن.

اگر هم نشه، هردوش رو داشته باشیم. تالار به عنوان آرشیو، و اون یکی به عنوان سیستم اصلی.

این نسخه فارسی هم به صورت پابلیک و اپن وجود داره؟

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
سلام.
من با نظرات آقای موسوی و آقا وحید موافقم.
البته اگر دوستان مایلند تعویض برنامه تالار را داشته باشیم، قاعدتا باید یک سیستم مناسب پیدا کنیم.
من هم از انجمنهایی مانند ‍stackoverflow خوشم می‌آید. متاسفانه از زمانی که مجددا در دانشگاه شروع بکار کرده‌ام، رشته کارشناسی نرم افزار کامپیوتر که داشتیم منحل شد و از دو سال پیش رشته سخت افزار داریم و دانشجوی خوبی که بتوانم روی کمکش حساب کنم ندارم.
امروز به صورت آزمایشی در آدرس زیر:
http://qa-parsilatex.rhcloud.com/
یک انجمن پرسش و پاسخ راه‌اندازی کردم ولی مشکلاتی دارد که در همانجا نوشته‌ام.
شاید بتوان با همکاری با دوستان آنرا اصلاح کرد.
دوستان می‌توانند از OpenID برای ورود استفاده کنند و برای ارسال پرسش یا پاسخ نیازی به ایمیل فعالسازی نیست.
« آخرين ويرايش: ژانویه 03, 2014, 07:56:43 pm توسط محمود امین‌طوسی »
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
سلام.
من با نظرات آقای موسوی و آقا وحید موافقم.
البته اگر دوستان مایلند تعویض برنامه تالار را داشته باشیم، قاعدتا باید یک سیستم مناسب پیدا کنیم.
من هم از انجمنهایی مانند ‍stackoverflow خوشم می‌آید. متاسفانه از زمانی که مجددا در دانشگاه شروع بکار کرده‌ام، رشته کارشناسی نرم افزار کامپیوتر که داشتیم منحل شد و از دو سال پیش رشته سخت افزار داریم و دانشجوی خوبی که بتوانم روی کمکش حساب کنم ندارم.
امروز به صورت آزمایشی در آدرس زیر:
http://qa-parsilatex.rhcloud.com/
یک انجمن پرسش و پاسخ راه‌اندازی کردم ولی مشکلاتی دارد که در همانجا نوشته‌ام.
شاید بتوان با همکاری با دوستان آنرا اصلاح کرد.
دوستان می‌توانند از OpenID برای ورود استفاده کنند و برای ارسال پرسش یا پاسخ نیازی به ایمیل فعالسازی نیست.
اگر اشتباه نکنم، طبق گفته وحید، باید نسخه پارسی این سیستم هم وجود داشته باشد.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
به دلایلی مجبور شدم سیستم راه‌اندازی شده در openshift را ریست کنم و متعاقب این کار، سیستم از کار افتاد  :'(
تصویری از سایت قبل از خراب شدن به پیوست است.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
با restart دوباره، مشکل برطرف شد.
آقا وحید آیا منبعی برای سورس فارسی شده‌ی چنین انجمنهایی سراغ دارید؟

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
این نسخه فارسی هم به صورت پابلیک و اپن وجود داره؟
تا اون‌جایی که من گشتم، نه. البته شاید وقتی با مدیر این سایت‌ها صحبت کنیم و بگیم برای پروژه رایگان و متن‌باز زی‌پرشین می‌خوایمش، کدها رو در اختیارمون بذارن.
با restart دوباره، مشکل برطرف شد.
آقا وحید آیا منبعی برای سورس فارسی شده‌ی چنین انجمنهایی سراغ دارید؟
نه متاسفانه. تا اونجایی که من می‌دونم تعداد سایت‌های فارسی‌ای که از این پلاتفرم استفاده می‌کنن، به ۱۰ تا هم نمی‌رسه و ندیدم هیچ‌کدوم‌شون سورسش رو منتشر کرده باشن. یادمه زمانی یکی‌شون می‌گفت اول باید کاربران، فرهنگ استفاده از این سیستم رو پیدا کنن؛ بعد سورسش رو منتشر می‌کنن. علاوه بر این، خیلی هم گوگل کردم، اما چیزی پیدا نکردم. البته خود سیستم OSQA یه زیردومین برای پرسش و پاسخ در مورد خود سیستم داره. شاید بشه از خودشون کمک گرفت.
دقت کنید که OSQA با stackexchange فرق می‌کنه و یکی نیستن. در واقع دو تا سیستم مشابه هستن.

یه نکته دیگه:
سایت stackexchange یه قسمت داره به اسم area51. کارش اینه که هر کی دوست داره یه سایت جدید با این پلتفرم درست کنه، می‌ره اونجا و پروپوزال می‌ده. بعد کسانی که از پروپوزال خوش‌شون میاد، میان و به اون پیشنهاد رای‌ می‌دن. اگه تعداد کسانی که تعهد می‌دن از سایت پیشنهادی استفاده می‌کنن، بالا باشه، یه زیردامنه مثل http://tex.stackexchange.com بهتون می‌دن و سایت وارد مرحله بتا می‌شه و بعد فکر می‌کنم بعد از یه مدتی می‌تونین سایت رو به هاست شخصی منتقل کنید؛ چیزی مثل این سایت: http://askubuntu.com/
من فکر می‌کنم اگر بشه همچین یستمی را برای تالار هم پیاده‌سازی کرد خوب باشه. اگر انتقال اطلاعات مشکل باشه می‌توان تا زمانی که اطلاعات به نسخه جدید منتقل بشه نسخه قدیمی تالار را هم نگه داشت.
با نظر شما و آقای ذاکری موافقم.

انتخاب برنامه مدیریت تالار پارسی‌لاتک

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 0
مشاهده: 1349
آخرين ارسال اكتبر 13, 2011, 04:48:59 am
توسط هادی صفی‌اقدم
نظرخواهی در مورد شکل صحیح تقسیم چند‌جمله‌ای‌ها در زبان پارسی

نویسنده vafaانجمن عمومی

مشاهده: 1312
آخرين ارسال آوریل 29, 2011, 10:12:08 am
توسط vafa
اطلاعیه در مورد آپدیت ویکی پارسی‌لاتک از روی مطلب‌های داخل تالار پارسی‌لاتک

مشاهده: 1071
آخرين ارسال ژوئن 28, 2014, 01:26:40 am
توسط هادی صفی‌اقدم
باWord برای مدیریت منابع از برنامه EndNoteاستفاده میشود در تک لایو چه برنامه ؟

نویسنده jamshidانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 5
مشاهده: 1937
آخرين ارسال مه 12, 2012, 09:55:20 pm
توسط محمود امین‌طوسی
سوال و پیشنهاد در مورد نحوره ارتباط کاربران با تالار و کیفیتش

مشاهده: 1176
آخرين ارسال نوامبر 28, 2013, 03:03:24 am
توسط هادی صفی‌اقدم
خوش‌آمدگویی به تالار