سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نظرسنجی

شما از چه ویرایشگری استفاده می‌کنید؟ این نظرسنجی برای انتخاب ویرایشگر در میک‌تک پرتابل می‌باشد. (بیزحمت نظر دهید)

تک‌میکر
22 (84.6%)
تک‌ورکس
3 (11.5%)
بقیه موارد
1 (3.8%)

مجموع آرای اعضا: 26

نویسنده موضوع: میک تک پرتابل (بدون نیاز به نصب) Portable MikTeX 2.8 با امکان اجرای زی‌پرشین  (دفعات بازدید: 43124 بار)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
در مورد همه فایلها خطا میگیرد (فرقی نمیکند داخل فایل چه باشد). به عنوان مثال، فایلی که ضمیمه کرده ام، ساده ترین فایلی است که میتوان با لاتک نوشت. با این حال، چون در مسیر از پیش تعیین شده نیست، خطای Log File not found را میدهد.

اگر قرار باشه در مورد همه فایلها این جوری باشه و اجرا نکند پس میک‌تک پرتابل به چه دردی میخوره!!!
شما batch فایل را دستکاری کرده اید و بخاطر اون است
میک‌تک پرتابل دانلود شده را دوباره extract کنید و با اون تست کنید. حتما اجرا میکند و خروجی میدهد.
« آخرين ويرايش: اوت 11, 2010, 01:41:16 am توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین مرتضی

• Full Member
  • -دریافت شده: 17
  • ارسال: 195
    • ديدن مشخصات
بالاخره راه حل رو پیدا کردم. کافیه فایل batch که در حالت عادی بصورت
cd texmaker\
set path=%~dp0miktex\miktex\bin
start texmaker.exe ..\Documents\XePersian\xepersian_example_0002.tex
هست رو به اینصورت تغییر بدید
cd texmaker\
start texmaker.exe
اینها مربوط به texmaker بود. کافیه همین کار رو در مورد texworks هم انجام بدین.
البته همچنان یک مشکل، باقی هست و اون هم اینه که برای باز کردن هر فایل، باید ابتدا نرم افزار (texworks یا texmaker) رو اجرا کرده و از اونجا، برنامه دلخواه رو open کنیم. در صورتیکه بهتر است به اینصورت باشد، که از درون پوشه مربوط به برنامه نوشته شده و با استفاده از open with این کار انجام شود. در حال حاضر، در صورت استفاده از گزینه open with، خطا میدهد.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
بالاخره راه حل رو پیدا کردم. کافیه فایل batch که در حالت عادی بصورت
cd texmaker\
start texmaker.exe ..\Documents\XePersian\xepersian_example_0002.tex
هست رو به اینصورت تغییر بدید
cd texmaker\
start texmaker.exe
اینها مربوط به texmaker بود. کافیه همین کار رو در مورد texworks هم انجام بدین.
خسته نباشید. تبریک میگم!!!
البته همچنان یک مشکل، باقی هست و اون هم اینه که برای باز کردن هر فایل، باید ابتدا نرم افزار (texworks یا texmaker) رو اجرا کرده و از اونجا، برنامه دلخواه رو open کنیم. در صورتیکه بهتر است به اینصورت باشد، که از درون پوشه مربوط به برنامه نوشته شده و با استفاده از open with این کار انجام شود. در حال حاضر، در صورت استفاده از گزینه open with، خطا میدهد.
هیچ کدام از نرم افزارهای پرتابل این کار را انجام نمیدهند. البته اگر انجام دهند عیبشان هست . چون باید در رجیستری تغییر دهند تا بتونند در پنجره open with گزینه مربوط به خود را اضافه کنند. در این صورت پرتابل دیگه نیست.
در صورتی که علاقمند هستید که در open with هم گزینه ی تم‌میکر را داشته باشید از نسخه ی نصبی استفاده کنید.
 نسخه پرتابل برای استفاده روی فلش هست و از اسمش هم معلوم هست
« آخرين ويرايش: اوت 04, 2010, 07:59:06 pm توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
اعضای عزیز، سوپ را با چنگال میل نفرمایید!!!

۱- میک‌تک پرتابل برای استفاده روی فلش طراحی شده و یک نرم افزار قابل حمل هست و برای استفاده روزمره خوب نیست. یعنی گزینه های مثل Open With ندارد. چون نباید داشته باشد. چون پرتابل است و نباید در وسندوز کاربر تغییر دهد چون خرابکاری حساب میشه
۲- برای استفاده روی کامپیوتر، نسخه نصبی مناسب است
۳- نسخه پرتابل برای کاربران مبتدی طراحی شده که خیلی کم حوصله حوصله تنظیمات جزئی را ندارند. (نصب زیپرشین شامل نصب میک تک، نصب تک‌میکر و فونت هست و چیزی جز این لازم ندارد)

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
نقل قول از: سید مرتضی حسینی --- پست حذف شده!!!
تنها کاری که من کردم، این بود که آدرسی که درون فایل batch به فایل نمونه اشاره میکرد را به آدرس فایلی که خودم نوشته بودم، اشاره دادم.
ضمنا درون پرانتز بگم که من، دانشجوی فوق لیسانس کامپیوتر هستم و بالاخره یه ذره هم که شده از فایلهای batch سر در  میارم  :)
مشکل از جای دیگری است

من دانشجوی دکترای کامپیوتر نیستم اما دوس دارم بشوم!!! جدی
من بسته فوق را روی ویندوزهای xp و 7 ۳۲بیتی تست کرده ام و هیچ مشکلی نداشته است. با یوزر مدیر و محدود و تحت شبکه هم تست کرده ام.
مشکل از ویندوز شماست

آفلاین مرتضی

• Full Member
  • -دریافت شده: 17
  • ارسال: 195
    • ديدن مشخصات
البته منظورتون از اینکه این نسخه برای مبتدیهاست رو متوجه نمیشم، چون هیچ فرقی با نسخه basic میک تک نداره. در واقع بجای اینکه فایلهاشو مثلا تو درایو c کپی کنه، مسیری که در اون کپی شده رو تشخیص میده و فایلهاشو اونجا قرار میده (که البته مفهوم پرتابل بودن هم همینه). پس فرقی با نسخه نصب شده نداره، جز اون موردی که گفتم وشما گفتید در نرم افزارهای پرتابل، اینطور نیست.
به هر حال از لطف شما مبنی بر اینکه فایل پرتابل رو تو سایت گذاشتید، تشکر میکنم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
البته منظورتون از اینکه این نسخه برای مبتدیهاست رو متوجه نمیشم،

مبتدی یعنی کسی که تازه با زی‌پرشین آشنا شده و اطلاعات دقیقی در مورد نصب و تنظیم زیپرشین و فایل نمونه برای تایپ ندارد. مثل ماشین های آموزش رانندگی می‌ماند که برای راه افتادن کارآموز استفاده می کنند و یواش یواش کنترل بیشتری دست کارآموز میدهند
پس فرقی با نسخه نصب شده نداره، جز اون موردی که گفتم وشما گفتید در نرم افزارهای پرتابل، اینطور نیست.
اون مورد هم میشه اضافه کرد ولی به نظر من خوب نیست. اگر درخواست مبنی بر این مورد زیاد بود حتما اضافه می کنم و حتما از اطلاعات کامپیوتری شما هم استفاده خواهم کرد چون من زیاد وقت سر و کله زدن با دستورات رجیستری را ندارم و حتما جنابعالی بیشتر اطلاع دارید. چون دانشجوی کامپیوتر هستید
به هر حال از لطف شما مبنی بر اینکه فایل پرتابل رو تو سایت گذاشتید، تشکر میکنم.
خواهش میکنم. برای استفاده دوستان زیپرشینی درست کرده ام.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
در ویکی پارسیاتک یک مطلبی تحت عنوان «نسخهٔ همراه» نوشته شده است که مطالبش به شرح زیر است:
نقل قول

نسخهٔ همراه (portable) میک‌تک با این هدف ساخته شده است که بتوانیم بدون نیاز به نصب، به همهٔ ابزارهای میک‌تک دسترسی داشته باشیم. در این حالت همهٔ پرونده‌های میک‌تک در یک پوشه ذخیره می‌شوند و این پوشه را می‌توان روی یک حافظهٔ سیار (مانند حافظهٔ فلش) قرار داد و روی هر سیستمی که ویندوز داشته باشد، آن را به کار برد. هر بار که بخواهیم میک‌تک را به‌کار ببریم، پروندهٔ miktex-portable.cmd را که در این پوشه قرار دارد، اجرا می‌کنیم. با اجرای این پرونده، آیکون میک‌تک در system tray (در گوشهٔ پایین و سمت راست صفحه در کنار ساعت ویندوز) پدیدار می‌شود. در این حالت می‌توان سندهای لاتک را به کمک ویرایشگر تک‌ورکس[۷] که با کلیک‌راست روی آیکون میک‌تک اجرا می‌شود پردازش کرد. هر گاه که کارمان تمام شد، می‌توانیم با کلیک‌راست روی آیکون میک‌تک، از آن خارج شویم.

متأسفانه با نسخهٔ همراه میک‌تک نمی‌توان با ویرایشگری که روی سیستم نصب باشد (مثلاً تک‌میکری که آن را به طور عادی نصب کرده‌ایم) چیزی را پردازش کرد و پردازش تنها با ویرایشگر تک‌ورکس[۸] یا با command promt که آن هم از منوی میک‌تک اجرا می‌شود امکان‌پذیر است.

اگر با نسخهٔ همراه میک‌تک بسته‌های تازه‌ای نصب کنیم یا بسته‌های موجود را به‌روز کنیم، این تغییرات در پوشهٔ میک‌تک ذخیره می‌شوند و می‌توان بسته‌های تازه‌نصب‌شده یا به‌روزرسانی‌شده را بلافاصله روی هر رایانهٔ دیگری نیز به کار برد.

این سورس میک‌تک پرتابل کجا هست؟ میخاستم دانلودش کنم و نیگاش کنم. با تشکر

آفلاین شهاب

• Full Member
  • -دریافت شده: 21
  • ارسال: 119
    • ديدن مشخصات
سلام آقا هادی
من از دیروز 4 بار اقدام به دانلود
 میک تک پرتابل (بدون نیاز به نصب) Portable MikTeX
کردم ولی هربار ناقص دانلود شد یکبار 15 مگابایت یکبار 61 مگابایت و ....
فکر میکنید مشکل من از چه باشد
من هم از اینترنت پرسرعت در خانه و هم از دانشگاهم  امتحان کردم

با تشکر
خدایا تو چه بی منتها می بخشی، و ما چه حسابگرانه تسبیح می گوییم!

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام آقا هادی
من از دیروز 4 بار اقدام به دانلود
 میک تک پرتابل (بدون نیاز به نصب) Portable MikTeX
کردم ولی هربار ناقص دانلود شد یکبار 15 مگابایت یکبار 61 مگابایت و ....
فکر میکنید مشکل من از چه باشد
من هم از اینترنت پرسرعت در خانه و هم از دانشگاهم  امتحان کردم

با تشکر
سلام آقا شهاب
نمیدونم. شما اولین نفر هستید که این مشکل را گزارش میکنید. یا سرعت اون ftp که فایل هست خیلی کم هست یا اینترنت شما مشکل داره.
اگر تونستم فایل 70 مگی را مثلا ۵ تکه می کنم و آپلود می کنم تا این جور مشکلات پیش نیاید. فعلا وقت کافی ندارم. اولین فرصت انجام میدهم
« آخرين ويرايش: اوت 11, 2010, 11:23:17 am توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
میک تک پرتابل نسخه‌ی 10-08-2010 آپلود شد.

تغییرات این نسخه (نسخهٔ 10-08-2010):

1. آپدیت پکیج‌ها به آخرین نسخه یعنی 2010-08-09
   2. حذف تک‌ورکس از ادیتورها بر اساس نظرسنجی عمومی

بسته های bidi و fontspec جزو بسته های آپدیت شده می باشد.

آفلاین khanumBAHAR

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 27
    • ديدن مشخصات
با سلام.من برنامه MikTeX_Portable_2010-07-30  دانلود کردم.وقتی فلش تبدیل به pdf می زنم تا نتیجه فرمان رو ببینم،چیزی نشون داده نمی شه .یعنی پنجره ای که مربوط به برنامه سوماتراpdf هست،باز می شه ولی وسط صفحه نوشته:error loading PDF file.یک فایل زی پرشین به عنوان نمونه تو برنامه بود،اون خروجی pdf رو می ده .ولی وقتی همونو کپی می کنم با نام جدید ،pdf چیزی نشون نمی ده.البته یک فرقی که پیدا شده ،اینه که وقتی من فایلو ذخیره می کنم فقط با فرمت tex ذخیره می شه و فایل pdf کنارش نیست.ولی اون نمونه که داخل برنامه بود،فایل pdfاش هست.
ممنون می شم که به سوالم جواب بدین.
با تشکر

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
با سلام.من برنامه MikTeX_Portable_2010-07-30  دانلود کردم.وقتی فلش تبدیل به pdf می زنم تا نتیجه فرمان رو ببینم،چیزی نشون داده نمی شه .یعنی پنجره ای که مربوط به برنامه سوماتراpdf هست،باز می شه ولی وسط صفحه نوشته:error loading PDF file.یک فایل زی پرشین به عنوان نمونه تو برنامه بود،اون خروجی pdf رو می ده .ولی وقتی همونو کپی می کنم با نام جدید ،pdf چیزی نشون نمی ده.البته یک فرقی که پیدا شده ،اینه که وقتی من فایلو ذخیره می کنم فقط با فرمت tex ذخیره می شه و فایل pdf کنارش نیست.ولی اون نمونه که داخل برنامه بود،فایل pdfاش هست.
با تشکر
فایل فوق را ضمیمه کنید
برای ارسال فایل tex روی دکمه‌ی «انتخابهای اختیاری بیشتر (پیوست نمودن فایل و ...)» کلیک کنید و دکمه Browse را بزنید و ارسال کنید
دو تا پست بعدی را هم حذف کنید . با تشکر

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
با تشکر
چیزهایی که به نظر من ایجاد مشکل می کنند:
۱- فایل شما اسمش فارسی هست یا نماد و .... استفاده شده. اسم فایلتون را انگلیسی بدون فاصله و نماد در یک پوشه به اسم انگلیسی و بدون فاصله قرار دهید. البته این مشکل خیلی وقته حل شده. تست کنید
۲- یک پنجره دیگری از sumatra pdf باز دارید. بقیه پنجره های سوماترا را ببنیدی
۳- ممکنه اشکال از فایل شماست
« آخرين ويرايش: اوت 13, 2010, 01:19:42 am توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام آقا هادی
خسته نباشید
آیا  نسخه پرتابل مربوط به   تک‌میکردوجهته ورژن  ۰.۶.۸   را هم ارائه میدهید؟
راستی  اگر زحمت کشیدید و آنرا ارائه دادید، اگر ممکن است آنرا به صورت چند قسمت مثلا 5 قسمت آپلود کنید. زیرا اکثر کاربران مثل من در دفعه قبلی که پرتابل را دانلود کردیم، میک تک 2.8 را داریم و بسته های زیادی را دانلود و به آن اضافه کرده ایم و فکر میکنم تنها نیاز به خود تک میکر داشته باشیم البته نمی دانم حرفم درست و منطقی است یا نه

بسیار ممنونم
تا فردا حتما به بسته پرتابل اضافه می کنم و آپلودش می کنم.
ضمنا پرتابل میک تک برای استفاده روی فلش و usb خوب هست و برای استفاده روی کامپویتر نسخه نصبی خوبه
الته در فکر درست کردن نسخه‌ی پرتابل میکةک کامل هستم که همه بسته ها را داشته باشد ولی تنها مشکل آن آپلود آن است.
پیشنهاد خوبی هست. حتما این کار را هم انجام خواهم داد
درست کردن تک‌میکر پرتابل را هم در راهنمایش آقای سیدرضی علویزاده توضیح داده‌اند
« آخرين ويرايش: اوت 22, 2010, 03:40:07 pm توسط هادی صفی اقدم »

انتخاب اسم «میک‌تک و ویرایشگر پرتابل (بدون نیاز به نصب) با امکان اجرای زی‌پرشین»

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 11
مشاهده: 6403
آخرين ارسال نوامبر 24, 2010, 09:09:50 am
توسط محمد چهارسوقی
تک‌لایو همراه (بدون نیاز به نصب-با امکان اجرای زی‌پرشین و ...) - TeXLive Portable

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن تکلایو TeXLive

پاسخ ها: 7
مشاهده: 16495
آخرين ارسال مه 14, 2012, 09:41:04 am
توسط هادی صفی‌اقدم
استفاده از زی‌پرشین بدون نیاز به نصب (کپی کنار فایل لاتک)

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3525
آخرين ارسال اكتبر 04, 2010, 11:33:20 am
توسط وحید دامن‌افشان
راهنمای نصب MiKTeX 2.8 و زی‌پرشین روی ویندوز

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 3
مشاهده: 7248
آخرين ارسال اكتبر 13, 2009, 10:36:57 pm
توسط مهدی امیدعلی
اجرای لاتک بدون تولید خروجی

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1966
آخرين ارسال ژانویه 13, 2010, 09:59:38 pm
توسط مهدی امیدعلی
(خبر خوش) امکان آپلود فایل زی‌پرشین به سایت و تولید pdf به صورت محدود فراهم شد.

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن تازه‌ها

پاسخ ها: 13
مشاهده: 7926
آخرين ارسال مه 02, 2010, 02:28:04 pm
توسط محمود امین‌طوسی
مشکل در راه‌اندازی میک‌تک همراه (portable miktex) برای کار با تک‌میکر (texmaker)

نویسنده امیرمسعودانجمن میک‌تک MikTeX

پاسخ ها: 22
مشاهده: 10442
آخرين ارسال مارس 16, 2010, 08:24:18 am
توسط علی روستا
مشکل در اجرای یک فایل بعد از آپدیت زی‌پرشین و بی‌دی

نویسنده diyanatانجمن عمومی

پاسخ ها: 10
مشاهده: 5415
آخرين ارسال ژوئن 22, 2010, 10:45:20 am
توسط diyanat