سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نظرسنجی

شما از چه ویرایشگری استفاده می‌کنید؟ این نظرسنجی برای انتخاب ویرایشگر در میک‌تک پرتابل می‌باشد. (بیزحمت نظر دهید)

تک‌میکر
22 (84.6%)
تک‌ورکس
3 (11.5%)
بقیه موارد
1 (3.8%)

مجموع آرای اعضا: 26

نویسنده موضوع: میک تک پرتابل (بدون نیاز به نصب) Portable MikTeX 2.8 با امکان اجرای زی‌پرشین  (دفعات بازدید: 42496 بار)

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
تا فردا حتما به بسته پرتابل اضافه می کنم و آپلودش می کنم.
ضمنا پرتابل میک تک برای استفاده روی فلش و usb خوب هست و برای استفاده روی کامپویتر نسخه نصبی خوبه
الته در فکر درست کردن نسخه‌ی پرتابل میکةک کامل هستم که همه بسته ها را داشته باشد ولی تنها مشکل آن آپلود آن است.
پیشنهاد خوبی هست. حتما این کار را هم انجام خواهم داد
درست کردن تک‌میکر پرتابل را هم در راهنمایش آقای سیدرضی علویزاده توضیح داده‌اند
شما اگر اشتباه نکنم بسته fmultico را هم اضافه کرده‌اید. می‌توانم بپرسم این بسته چه کار می‌کند و در حقیقت علت افزوده شدنش چه بوده است؟

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
شما اگر اشتباه نکنم بسته fmultico را هم اضافه کرده‌اید. می‌توانم بپرسم این بسته چه کار می‌کند و در حقیقت علت افزوده شدنش چه بوده است؟

اگر اضافه کرده باشم به پیشنهاد دوستان هست. فکر کنم بخاطر چندستونی نوشتن هست. تا جایی که یادم میاد در سوالات چند گزینه ای گفته بود استفاده می کند.
درست گفتم؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
اگر اضافه کرده باشم به پیشنهاد دوستان هست. فکر کنم بخاطر چندستونی نوشتن هست. تا جایی که یادم میاد در سوالات چند گزینه ای گفته بود استفاده می کند.
درست گفتم؟
می‌توانی راهنمای بسته bidi صفحه ۱۴ قسمت Multicolumn Typesetting را بخوانی و در مورد جوابی که دادی، کمی بیشتر فکر کنی.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
می‌توانی راهنمای بسته bidi صفحه ۱۴ قسمت Multicolumn Typesetting را بخوانی و در مورد جوابی که دادی، کمی بیشتر فکر کنی.

چشم. ممنون از نظری که دادی. در این پست اصلا نظر نداده بودی و من منتظر بودم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات

این مطلب را نوشته است:
In the previous versions of bidi package, it was recommended that you need to
use fmultico package instead the original multicol package for RTL multicolumn
typesetting. This is not the case any more and you should not use buggy fmultico
package any more. Simply load the original multicol package before loading bidi. bidi
now supports multicol package and you can typeset bidirectional multi columns.

In addition, you also can use vwcol package for variable width bidirectional column
typesetting.
من نخونده بودمش. شرمنده.  ممنون که تذکر دادی وفا جان. منتظر نظرات خوبت هستم.
« آخرين ويرايش: اوت 22, 2010, 04:58:06 pm توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات

الان که میک‌تک پرتابل را می‌بینم، دیدم که بسته fmultico اصلا در لیست بسته ها نصب شده وجود نداره. به نظرم بعد از آپدیت میک‌تک پرتابل خود به خود حذف شده است. جالب بود

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
پکیج‌های میک‌تک پرتابل آپدیت شد و تک‌میکر دوجهته ورژن ۰.۶.۸  هم اضافه و آپلود شد
برای دانلود به صفحه اصلی سایت مراجعه کنید

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
قابل توجه کاربرانی که میک‌تک پرتابل را قبلا دانلود کرده‌اند و بعد از آمدن نسخه جدید تک‌میکر پچ‌شده می خواهند که تک‌میکر موجود در میک‌تک پرتابل را به روز کنند.
۱- فایل ضمیمه شده را دانلود کنید
۲- فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کنید
۴- تک‌میکر جدید را نصب کنید
۳- پوشه‌ی settings را در داخل پوشه‌ی نصب شده‌ی تکمیکر که معمولا در مسیر C:\Program Files\Texmaker هست کپی کنید
۴- تک‌میکر را اجرا کرده و تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید و از تک‌میکر خارج شوید
۵- پوشه‌ی تک‌میکر واقع در مسیر C:\Program Files را در میک‌تک پرتابل جایگزین پوشه texmker قبلی کنید
حالا یک میک‌تک-زیپرشین پرتابل با تک‌میکر جدید دارید و نیازی به دانلود میک‌تک-زیپرشین پرتابل جدید ندارید
موفق باشید
« آخرين ويرايش: اوت 23, 2010, 11:38:36 pm توسط هادی صفی اقدم »

آفلاین سیدرضی علوی‌زاده

• مدیر تالار
  • Sr. Member
  • **
  • -دریافت شده: 213
  • ارسال: 434
    • ديدن مشخصات
    • پـُژ
سلام هادی جان
قبل از هرچیز از شما تشکر میکنم
من کارهایی را که شما اشاره کرده اید را انجام دادم فقط یک مشکل هست آن هم اینکه وقتی میخواهم از
inverse search  , forward search
استفاده کنم ،  فایل تک میکرباز نمی شود یعنی با دابل کلیک روی صفحه سوماترا به جای آنکه فایل  تک میکر بالا بیاید، یک فایل نوت پد حاوی متن میک تک بالا میآید  و هنگامیکه در فایل تک میکر
 کلیک راست را میگیرم و روی متن انتخاب کلیک چپ میکنم، فایل سوماترا بالا میآید ولی نه متن مورد نظر را رنگی میکند و نه اصلا متن مورد نظر را می آورد یعنی صرفا فایل سوماترا را باز میکند و یک صفحه ای را می آورد
لطفا راهنمایی کنید
تمام کاری که لازم بود انجام دهید جایگزینی texmaker.exe و ex‌‌‌BiDiManual-Texmaker.pdf بود.
اما الان هم کافیست تنظیمات Sumatra را دوباره انجام دهید یا فایل قبلی تنظیمات sumatra را اگر پاک نکرده‌اید در پوشه تک‌میکر Paste کنید.
و اما برای inverse search  مطمئن شوید که در تنظیمات QuickBuild دستور  synctex=-1 وجود دارد، و اشتباها حذف نکرده‌اید.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
سلام
من از میک تک پرتابل استفاده میکنم. برای تولید نمایه از
makeidx
استفاده کردم ولی کمی نامرتب نمایش داده می شود مثلا کلماتی که با حرف ت شروع میشوند، بالاتر از کلماتی اند که با حرف الف شروع میشوند. در تالار جستجو کردم
این مشکل میک‌تک پرتابل نیست.
نقل قول
ظاهرا از
xindy
هم می توان استفاده کرد ولی  الان نمی دانم روی میک تک پرتابل چگونه باید عمل کنم لطفا راهنمایی کنید
دستور مربوط به xindy که با میک‌تک معمولی استفاده می‌کنید به چه صورت است؟

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
این طور که فهمیدم از xindy در میک تک 2.8 نمی توان استفاده کرد :-\  پس ربطی هم به پرتابل ندارد ;D در هر صورت ممنون
من منظورم این نبود که در میک‌تک ۲.۸ از xindy نمی‌تونید استفاده کنید. من اطلاعی ندارم

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
حالا برای این که در نمایه ی من کلمات به ترتیب الفبا شوند باید چه کار کنم؟ یک روش کلکی را از آقای امین طوسی دیدم
http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=71.0
که مثلاً کلمه گراف را سر جایش قرار داده اند آن را به کار بردم نتیجه نداد آخه مشکل من اینه که کلماتی که با گچپژ شروع نمی شوند هم سر جایشان نیستند

میک‌تک تون آپدیت هست؟
نمونه فایل بفرستید

بحث شما مربوط به میک‌تک پرتابل نمیشه. به نظرم اگر مطلب و پست دیگری ایجاد کنید بهتره

آفلاین محمد چهارسوقی

• Global Moderator
  • Sr. Member
  • -دریافت شده: 55
  • ارسال: 330
    • ديدن مشخصات
    • سایت شخصی محمد چهارسوقی
آقا هادی
من با توجه به 
http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=339.0
فکر کردم شاید xindy نیاز به نصب یا ... داشته باشد

حالا برای این که در نمایه ی من کلمات به ترتیب الفبا شوند باید چه کار کنم؟ یک روش کلکی را از آقای امین طوسی دیدم
http://www.parsilatex.com/forum/SMF/index.php?topic=71.0
که مثلاً کلمه گراف را سر جایش قرار داده اند آن را به کار بردم نتیجه نداد آخه مشکل من اینه که کلماتی که با گچپژ شروع نمی شوند هم سر جایشان نیستند

سلام
من نمی دونم این اسمش کار کردن با میکتک ۲.۸ هست یا نه ولی به هر حال با توجه به پستهایی که در این جا هم خودتون اجرا کردید اگر بخواهید از زیندی در میکتک ۲.۸ استفاده کنید لازم هست که فایلی رو نصب کنید که در پست‌هایی که در بالا اشاره کردید آمده است (فکر کنم باید در مرکز دانلود سایت باشد). همچنین در این پست ها گفته شده است که با چه دستوری می توانید نمایه مرتب شده خود را بدست آورید و در این حالت دیگر مشکل خاصی برای برخی حروف را ندارید.

آفلاین سید مهدی موسوی

• Full Member
  • -دریافت شده: 57
  • ارسال: 245
    • ديدن مشخصات
    • گروه دانشجویی ابوالوفا بوزجانی
آقا شهاب
دوست عزیز همیشه یه فایل نمونه می‌تونه خیلی از مشکلاتمونو حل کنه لااقل برای حقیر این‌طور بوده که تو خود مطرح کردن یه مشکل، اشکالم رفع شده حداقل‌ش اینه که خودمون دقیقا می‌فهمیم چی می‌خوایم.
اما یه نمونه که فقط نیاز به نصب xindy-win داشت (که توسط‎‎ دکتر امیدعلی تو مرکز دانلود گذاشته شده‎،‎ البته نمی‌دونم واقعاً نیاز به نصب اون بود یا نه)
و اما برای اضافه کردن نمایه می‌تونین
 با یه بار اجرای ‎‎makeIndex و بعد هم یه بار اجرای ‎Quick‎ Build و البته ‎اعمال‎ خطوط مربوط به فراخوانی
 و اجرای بسته‌های مربوطه و البته دو نمونه (جسارتاً) که اون‌ها رو با ‎‎$%%%‎$‎ علامت گذاری کردم،‎‎ به نتیجه برسین.

اما‎ مشکلات بنده که نتونستم حلش کنم و قابل ملاحظه هم هست در مورد نمایه لاتین نیاز به عنایت دوستان دیگر دارد.

البته لازمه که بگم نتیجه‌ای که از گشتن تو تالار گرفتم اینه که نصب فایل ‎xindy-win‎ الزامیه و به نظر می‌رسه که این نمونه هم ان‌شاءالله نمونه صحیحی از کاربرد اون باشه که اگر اشتباه فهمیدم امیدوارم دوستان راهنمایی کنند.

و در نهایت هم تشکر
« آخرين ويرايش: اوت 30, 2010, 10:57:17 pm توسط سید مهدی موسوی »
همیشه سخت‌ترین کارها آنهایند که ما در یافتن راه‌های ساده برای انجام آنها کوتاهی کرده‌ایم.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
دوستان بیزحمت ایده‌های خود را در مورد اضافه کردن xindy به میک‌تک پرتابل اینجا بفرمایند.
با تشکر قبلی

انتخاب اسم «میک‌تک و ویرایشگر پرتابل (بدون نیاز به نصب) با امکان اجرای زی‌پرشین»

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن عمومی

پاسخ ها: 11
مشاهده: 6091
آخرين ارسال نوامبر 24, 2010, 09:09:50 am
توسط محمد چهارسوقی
تک‌لایو همراه (بدون نیاز به نصب-با امکان اجرای زی‌پرشین و ...) - TeXLive Portable

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن تکلایو TeXLive

پاسخ ها: 7
مشاهده: 16207
آخرين ارسال مه 14, 2012, 09:41:04 am
توسط هادی صفی‌اقدم
استفاده از زی‌پرشین بدون نیاز به نصب (کپی کنار فایل لاتک)

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3268
آخرين ارسال اكتبر 04, 2010, 11:33:20 am
توسط وحید دامن‌افشان
راهنمای نصب MiKTeX 2.8 و زی‌پرشین روی ویندوز

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 3
مشاهده: 6871
آخرين ارسال اكتبر 13, 2009, 10:36:57 pm
توسط مهدی امیدعلی
اجرای لاتک بدون تولید خروجی

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1884
آخرين ارسال ژانویه 13, 2010, 09:59:38 pm
توسط مهدی امیدعلی
(خبر خوش) امکان آپلود فایل زی‌پرشین به سایت و تولید pdf به صورت محدود فراهم شد.

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن تازه‌ها

پاسخ ها: 13
مشاهده: 7752
آخرين ارسال مه 02, 2010, 02:28:04 pm
توسط محمود امین‌طوسی
مشکل در راه‌اندازی میک‌تک همراه (portable miktex) برای کار با تک‌میکر (texmaker)

نویسنده امیرمسعودانجمن میک‌تک MikTeX

پاسخ ها: 22
مشاهده: 10054
آخرين ارسال مارس 16, 2010, 08:24:18 am
توسط علی روستا
مشکل در اجرای یک فایل بعد از آپدیت زی‌پرشین و بی‌دی

نویسنده diyanatانجمن عمومی

پاسخ ها: 10
مشاهده: 5177
آخرين ارسال ژوئن 22, 2010, 10:45:20 am
توسط diyanat