سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: انتخاب درفش کاویانی به عنوان نماد lollipop  (دفعات بازدید: 4423 بار)

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
درفش کاویانی (فایل pdf پیوست شده) به عنوان نماد نرم‌افزار Lollipop انتخاب شده است. در مورد فلسفه این نماد و دلیل انتخاب هر وقت، زمانی داشتم توضیح مفصلی می‌نویسم. همانطور که می‌دانیم درفش کاویانی یک پرچم مقدس بین ایرانیان بوده و نیاکانمان از آن به عنوان نمادی برای آزادی و جنگ با ظلم، ستم و استبداد استفاده می‌کردند. این نماد همچنین نمادی برای ملی‌گرایی و وطن‌دوستی است که در شاهنامه فردوسی بزرگ توجه ویژه‌ای به آن شده است.

با این نماد، دو نماد مقدس ایران زنده شده‌اند (سیمرغ برای زی‌پرشین و درفش کاویانی برای Lollipop).

آفلاین A.Madanipour

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 6
  • ارسال: 18
    • ديدن مشخصات
جناب دکتر کارن‌پهلو گرامی، من واقعا سپاسگزار شما هستم.
 به عنوان یک ایرانی، به شما افتخار می‌کنم. آرزو دارم  همیشه پاینده و پیروز باشید.

آفلاین مسهر باقری

• Full Member
  • -دریافت شده: 42
  • ارسال: 228
    • ديدن مشخصات
سلام وفا جان
بدین وسیله خواستم سپاسی هر چند ناچیز برای زحمت هایی که می کشی داشته باشم و در این پروژه‌ی جدید هم برای شما آرزوی پیروزی دارم. در پایان اگر فرصت کردید کمی در مورد این نماد و علت انتخاب آن بیشتر توضیح بدید ممنون میشم.
پیروز و سربلند باشید

آفلاین موسوی‌ندوشنی

• همکاران
  • Full Member
  • -دریافت شده: 78
  • ارسال: 177
    • ديدن مشخصات
جناب آقای کارن‌پهلو
با سلام و عرض ادب

بنده علاقه و حساسیت جنابعالی را در خصوص عناصر ایرانی اعم از نمادها و شخصیت‌ها از جمله حکیم فرزانه توس را پی گرفته‌ام و از این روی تقدیر خود را تقدیم می‌کنم.
شما در پایین نوشته خود جمله‌ای از یعقوب لیث صفاری نقل نموده‌اید که به شرح زیر است.

نقل قول
درفش کاویان  همراه من است و امیدوارم که زیر لوای آن بر ملتها حکومت کنم (یعقوب لیث صفاری)

در این جمله واژه ملتها به چشم می‌خورد که جمع کلمه ملت است. در این خصوص با کسب اجازه از محضر شما حقیر بک نکته ناچیز دارم که تقدیم می‌کنم.
اگر منظور از واژه ملت (و حکومت بر آنها) که معادل فرنگی آن ناسیون و یا nation است، که این معنا تا آنجا که من می‌دانم در ادبیات سیاسی مفهومی است متاخر و در قرن سوم هجری که یعقوب لیث صفاری در آن می‌‌ٰزیسته چنین مفهوم و تلقی نزد نیاکان ما از واٰژه ملت وجود نداشته است.
نیاکان ما وقتی از کلمه ملت استفاده می‌کردند مرادشان کیش و آیین و دین بوده است. بنده برای اثبات مدعای خویش فقراتی از اشعار بزرگان ادب پارسی را تقدیم می‌کنم.
خیام
می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد/ و اندیشه هفتاد و دو ملت ببرد
سعدی
سعدی اینک به قدم رفت و به سر باز آمد/ مفتی ملت اصحاب نظر باز آمد
مولوی
کیش هفتاد و دو ملت جمله قربان تواند/ تا تو شاهنشاه با قربان و با کیش آمدی 
یا
گر به جانش میل باشد جان شوم  همچون هوا/ ور بود عیسی بگیرم ملت ترساییی
حافظ
جنگ هفتاد و دو ملت هم را عذر بنه/ چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

از این دست مثال‌ها فراوان است که می‌توان به آنها استشهاد نمود. بنده گمان نمی‌کنم که یعقوب لیث صفاری داعیه حکومت بر ادیان را داشته است؟ که این آرزو  امری ناممکن و یا دست کم غیر منطقی به نطر می‌رسد.
در پایان، مجددا بنده احترام خود را به اندیشه‌ها و تفکرات و حساسیت‌های جنابعالی ابراز می‌دارم و برای شما تندرستی و بهروزی آرزومندم.
با احترام
« آخرين ويرايش: مه 08, 2014, 11:07:07 am توسط سیدسعید موسوی‌ندوشنی »

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
جناب آقای کارن‌پهلو
با سلام و عرض ادب

بنده علاقه و حساسیت جنابعالی را در خصوص عناصر ایرانی اعم از نمادها و شخصیت‌ها از جمله حکیم فرزانه توس را پی گرفته‌ام و از این روی تقدیر خود را تقدیم می‌کنم.
شما در پایین نوشته خود جمله‌ای از یعقوب لیث صفاری نقل نموده‌اید که به شرح زیر است.

در این جمله واژه ملتها به چشم می‌خورد که جمع کلمه ملت است. در این خصوص با کسب اجازه از محضر شما حقیر بک نکته ناچیز دارم که تقدیم می‌کنم.
اگر منظور از واژه ملت (و حکومت بر آنها) که معادل فرنگی آن ناسیون و یا nation است، که این معنا تا آنجا که من می‌دانم در ادبیات سیاسی مفهومی است متاخر و در قرن سوم هجری که یعقوب لیث صفاری در آن می‌‌ٰزیسته چنین مفهوم و تلقی نزد نیاکان ما از واٰژه ملت وجود نداشته است.
نیاکان ما وقتی از کلمه ملت استفاده می‌کردند مرادشان کیش و آیین و دین بوده است. بنده برای اثبات مدعای خویش فقراتی از اشعار بزرگان ادب پارسی را تقدیم می‌کنم.
خیام
می خور که ز دل کثرت و قلت ببرد/ و اندیشه هفتاد و دو ملت ببرد
سعدی
سعدی اینک به قدم رفت و به سر باز آمد/ مفتی ملت اصحاب نظر باز آمد
مولوی
کیش هفتاد و دو ملت جمله قربان تواند/ تا تو شاهنشاه با قربان و با کیش آمدی 
یا
گر به جانش میل باشد جان شوم  همچون هوا/ ور بود عیسی بگیرم ملت ترساییی
حافظ
جنگ هفتاد و دو ملت هم را عذر بنه/ چون ندیدند حقیقت ره افسانه زدند

از این دست مثال‌ها فراوان است که می‌توان به آنها استشهاد نمود. بنده گمان نمی‌کنم که یعقوب لیث صفاری داعیه حکومت بر ادیان را داشته است؟ که این آرزو  امری ناممکن و یا دست کم غیر منطقی به نطر می‌رسد.
در پایان، مجددا بنده احترام خود را به اندیشه‌ها و تفکرات و حساسیت‌های جنابعالی ابراز می‌دارم و برای شما تندرستی و بهروزی آرزومندم.
با احترام
آقای موسوی، قطعاً اطلاعات شما بسیار بهتر از من بی‌سواد است. نقل‌قول فوق را از ویکی‌پدیا از صفحه زیر برداشته‌ام:

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AF%D8%B1%D9%81%D8%B4_%DA%A9%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C

قسمت آخر مقاله یعنی قسمت «درفش کاویانی و ملی گرایی» را ببینید. منبع نقل‌قول «شاپور شهبازی، نوشتار پرچم، در دانشنامهٔ بزرگ اسلامی»:

http://www.encyclopaediaislamica.com/madkhal2.php?sid=2695

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
البته شاید دانستن این نکته برای شما جالب باشد که نام خانوادگی من و نیاکانم تا قبل از انقلاب «کارن» یا Karen بوده است که با وجود انقلاب پدربزرگم نام خانوادگی‌اش را به خلیقـی تغییر می‌دهد تا حکومت جدید آزار و صدمه‌ای به خانواده  نرسونند. کارن نام پسر کاوه آهنگر است و اگر ادعای نیاکان من درست باشد، کاوه آهنگر نبای بزرگ من خواهد بود. خاندان کارن همچنین یکی از خاندان‌های ممتاز دوران پارتیان و ساسانیان بوده‌اند.
« آخرين ويرايش: ژوئن 01, 2014, 02:01:55 pm توسط وحید دامن‌افشان »

آفلاین vafa

• Moderator
  • Hero Member
    • ديدن مشخصات
مقاله ویکی‌پدیای انگلیسی درباره خاندان کارن:

http://en.wikipedia.org/wiki/House_of_Karen

متأسفانه مقاله ویکی‌پدیای فارسی ناتمام است.
« آخرين ويرايش: مه 31, 2014, 07:33:50 pm توسط وفا کارن »

عدم نمایش عنوان تصویر در لیست تصاویر

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن گرافیک، جدول و شکل

پاسخ ها: 4
مشاهده: 2481
آخرين ارسال ژوئیه 05, 2011, 07:46:58 am
توسط vafa
انتخاب قلم نوشتن مراجع انگلیسی

نویسنده علی روستاانجمن مراجع و بیب‌تک BibTeX

پاسخ ها: 1
مشاهده: 2179
آخرين ارسال اكتبر 27, 2009, 06:58:41 pm
توسط محمود امین‌طوسی
نماد عاد کردن

نویسنده setarehانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 1
مشاهده: 4152
آخرين ارسال اكتبر 28, 2009, 11:34:50 pm
توسط وحید دامن‌افشان
وسط چین کردن عنوان شکل‌ها

نویسنده d.edalatانجمن سبک نوشتار

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2263
آخرين ارسال دسامبر 13, 2009, 12:09:04 am
توسط d.edalat
انتخاب فونت در اديتور

نویسنده ORANGانجمن Texmaker

پاسخ ها: 4
مشاهده: 1836
آخرين ارسال فوریه 10, 2010, 12:00:26 pm
توسط ORANG
دستور نماد qoutient که در تپولوژی هست چی هست؟

نویسنده meim007انجمن ریاضیات و علوم

مشاهده: 1871
آخرين ارسال فوریه 11, 2010, 06:02:19 am
توسط meim007
نماد عاد نکردن

نویسنده mahdiyeh231انجمن ریاضیات و علوم

مشاهده: 2116
آخرين ارسال فوریه 27, 2010, 12:10:34 am
توسط mahdiyeh231
جابجا کردن جای عنوان قسمت و شماره صفحه در بالای هر صفحه