سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: فایل زی پرشین " کتاب"  (دفعات بازدید: 5328 بار)

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : فایل زی پرشین " کتاب"
« پاسخ #15 : ژوئن 20, 2014, 08:29:33 pm »
من فکر کردم منظور از اینکه فایل تک را به عنوان نمونه قرار دهیم، فایلی است که قابلیت پردازش داشته باشد تا خریدار بتواند آنرا پردازش کند. در این صورت نیاز به ارسال فایل cls هم هست. درضمن من در حد خیلی کمی فرق cls و tex  را می‌دانم. دانسته‌های من کلا خیلی کم است.
منظور از فایل تک فایلی است که پسوندش tex باشد. من هرگز ادعا نکردم که من بیشتر می‌دونم یا شما کمتر می‌دانید اتفاقاً من در بین کاربران تالار، بی‌سوادترین آنها هستم.
« آخرين ويرايش: ژوئن 20, 2014, 08:32:37 pm توسط هادی صفی‌اقدم »

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #16 : ژوئن 20, 2014, 08:32:18 pm »
سوال من باز هم تغییر نکرده. شما الان می‌گید با گذاشتن فایل pdf، یک نفر می‌تونه فایل cls بنویسه. اگر اینطور باشه، اون آدم نابغه هست. من متأسفانه نابغه نیستم و نمی‌تونم این کار رو انجام بدهم. چرا می‌تونه به فایل pdf نگاه کنه و یک ماکرویی بنویسه ولی اینکه ماکرویی که اون می‌نویسه با ماکرویی که توی فایل cls هست، یکی باشه، جای سوال داره؟ این دیگه مشکلی نداره. طرف داره خودش ماکرونویسی می‌کنه.
بله درست می‌فرمایین. خودش داره کماکرونیسی می‌کنه. همه صحبت‌تون درسته.
منظورم در این حد نوبد که پی به متن خود فایل cls ببره.
فقط در حدی که خود قیافه و طراحی و مدل و سبک سربرگ و فونت و شکل و نمایش سرفصل‌ها و ... لو نره.
کلاُ انتشاراتی‌هایی که من باهاشون کار می‌کنمِ به هیچ عنوان حاضر نیستن استایل‌شون لو بره. چون میخان استایل‌شون فقط برای کتاب‌های خودشون بمونه.
حتی فایلی که به تایپیست میدیم که تایپ کنه، فایل استایل نداره. اما فایلی داره که اون دستورهای استایل توش استفاده میشه ولی خروجی ساده‌تری به تایپیست میده که نفهمه استایل چی بوده.
مثلا اگه فایل pdf به کسی بدین، از روی منوی file و گزینه properties میشه فهمید از چه فونتی استفاده کرده.
کلا انتشاراتی‌ها سر این با هم رقابت دارن که استایل‌شون لو نره. و حتی اسم فونت‌شون رو کسی دیگه نفهمه.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #17 : ژوئن 20, 2014, 08:57:24 pm »
بله درست می‌فرمایین. خودش داره کماکرونیسی می‌کنه. همه صحبت‌تون درسته.
منظورم در این حد نوبد که پی به متن خود فایل cls ببره.
فقط در حدی که خود قیافه و طراحی و مدل و سبک سربرگ و فونت و شکل و نمایش سرفصل‌ها و ... لو نره.
کلاُ انتشاراتی‌هایی که من باهاشون کار می‌کنمِ به هیچ عنوان حاضر نیستن استایل‌شون لو بره. چون میخان استایل‌شون فقط برای کتاب‌های خودشون بمونه.
حتی فایلی که به تایپیست میدیم که تایپ کنه، فایل استایل نداره. اما فایلی داره که اون دستورهای استایل توش استفاده میشه ولی خروجی ساده‌تری به تایپیست میده که نفهمه استایل چی بوده.
مثلا اگه فایل pdf به کسی بدین، از روی منوی file و گزینه properties میشه فهمید از چه فونتی استفاده کرده.
کلا انتشاراتی‌ها سر این با هم رقابت دارن که استایل‌شون لو نره. و حتی اسم فونت‌شون رو کسی دیگه نفهمه.
اگر براساس منطق شما پیش بریم، ناشر حتی نباید کتاب رو چاپ کنه چون استایلی که استفاده می‌کنه لو می‌ره!

در ادامه من توهینی به آقای ترابی نکرده‌ام که شما و آقای امین‌طوسی پست‌های من را ویرایش کرده‌اید. چنانچه بخواهید سیستم سانسور را پیاده کنید، من از فعالیت در این تالار، معذور خواهم بود.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #18 : ژوئن 20, 2014, 09:00:55 pm »
اگر براساس منطق شما پیش بریم، ناشر حتی نباید کتاب رو چاپ کنه چون استایلی که استفاده می‌کنه لو می‌ره!

در ادامه من توهینی به آقای ترابی نکرده‌ام که شما و آقای امین‌طوسی پست‌های من را ویرایش کرده‌اید. چنانچه بخواهید سیستم سانسور را پیاده کنید، من از فعالیت در این تالار، معذور خواهم بود.
دیگه چاپ کتاب رو مجبورن دکتر عزیر. ولی موقع تایپ مجبور نیستن استایل رو بدن.
من سانوسر نکردم. حرف‌های منفی رو حذف کردم. ایشون فقط ازتون سوال پرسیدن. حالا منظورتون هر چی بود رو من توی قلب‌شون نیستم دکتر عزیز. ولی حداقل از کلمات منفی استفاده نکردن.  عاجزانه خواهش می‌کنم از این بحث‌ها در تالار اجتناب کنیم. ارادتمند.
من فعلا خداحافظ

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #19 : ژوئن 21, 2014, 11:40:21 am »
سلام. پست اول شما را من ویرایش کردم. دلیلش را در پیام خصوصی خواهم گفت. خدانگهدار
« آخرين ويرايش: ژوئن 21, 2014, 11:47:17 am توسط محمود امین‌طوسی »
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین پروین نقی زاده

• Full Member
  • -دریافت شده: 17
  • ارسال: 152
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #20 : ژوئن 21, 2014, 12:11:22 pm »
اگه قرار باشه مهندسی معکوس بکنن از روی کتاب‌های آماده هم می‌تونن این کارو بکنن. کتاب‌هایی که تو بازار هست!!
مهندسی معکوس در ایران داریم ولی نه دیگه تا این حد!!!!!!

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #21 : ژوئن 21, 2014, 12:13:22 pm »
اگه قرار باشه مهندسی معکوس بکنن از روی کتاب‌های آماده هم می‌تونن این کارو بکنن. کتاب‌هایی که تو بازار هست!!
مهندسی معکوس در ایران داریم ولی نه دیگه تا این حد!!!!!!
شما چرا نمی‌دونم نمی‌تونین ۲ تا موضوع رو از هم تفکیک کنین. !
۱- هر کی کتاب‌شو چاپ کرده، مجبوره. نمی‌تون هبگه کتابو چام نمی‌کنم که استایلش مهندسی معکوس نشه.
۲- کسی میخاد استیال‌ش رو بفروشه، دلیلی نداره هر چز فایل ازش هست رو به عنوان نمونه قبل فروش بذاره. چند نومنه کوچک کافیه.

چگونه میتوان در محیط ریاضی در زی‌پرشین یک محیط دیگر"نکته"همانند"نتیجه"اضافه کرد؟

نویسنده meim007انجمن زی‌تک

پاسخ ها: 1
مشاهده: 3251
آخرين ارسال فوریه 07, 2010, 06:24:28 pm
توسط محمود امین‌طوسی
(خبر خوش) امکان آپلود فایل زی‌پرشین به سایت و تولید pdf به صورت محدود فراهم شد.

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن تازه‌ها

پاسخ ها: 13
مشاهده: 7736
آخرين ارسال مه 02, 2010, 02:28:04 pm
توسط محمود امین‌طوسی
حذف : از جلوی عبارت "شکل n.m"

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 4
مشاهده: 2663
آخرين ارسال مه 16, 2010, 10:13:11 pm
توسط وحید دامن‌افشان
تغییر نماد "نقطه" در شماره‌بندی فصل و بخش ها و ...

پاسخ ها: 3
مشاهده: 2717
آخرين ارسال مه 16, 2010, 07:00:34 pm
توسط vafa
مشکل در اجرای یک فایل بعد از آپدیت زی‌پرشین و بی‌دی

نویسنده diyanatانجمن عمومی

پاسخ ها: 10
مشاهده: 5169
آخرين ارسال ژوئن 22, 2010, 10:45:20 am
توسط diyanat
The "auto save file" could not be saved. Please check if you have write permissi

نویسنده hootانجمن Texmaker

پاسخ ها: 6
مشاهده: 3746
آخرين ارسال سپتامبر 29, 2010, 11:22:19 pm
توسط hoot
استفاده از زی‌پرشین بدون نیاز به نصب (کپی کنار فایل لاتک)

پاسخ ها: 3
مشاهده: 3263
آخرين ارسال اكتبر 04, 2010, 11:33:20 am
توسط وحید دامن‌افشان
از زیر چاپ بیرون اومدن اولین کتاب آماده شده با استفاده از زی‌پرشین

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن عمومی

پاسخ ها: 17
مشاهده: 8646
آخرين ارسال نوامبر 21, 2010, 02:02:03 am
توسط وحید دامن‌افشان