سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: فرق فایلlogباcls  (دفعات بازدید: 1970 بار)

آفلاین mjh

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 39
    • ديدن مشخصات
فرق فایلlogباcls
« : اوت 09, 2014, 11:44:49 pm »
سلام برای ارسال فایل کمینه که اجرا بده کافیه کدامیک از فایل های زیررو ارسال کرد یک) فایل log,texدو)فایل log,tex,pdfسه)فایل log,tex,pdf,cls
فرق logباclsچیه ؟چرا فایل cls من ناخوانا است.ایا با ارسال فایل cls ممکنه امنیت پایان نامه به خطر بیفته؟

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
پاسخ : فرق فایلlogباcls
« پاسخ #1 : اوت 09, 2014, 11:56:35 pm »
اصولا فایل کمینه به مجموعه فایلهایی میگن که
1. وقتی همونها رو فقط داخل یک دایرکتوری جدید کپی کنی و اجرا کنی، بدون مشکل پردازش بشه.
2. فقط بازگوکننده مشکل شما باشه. یعنی اگر شما مثلا با تنظیم سربرگ مشکل دارید، یک فایل 1 صفحه‌ای هم میتونه مشکل شما را نشون بده. نیازی نیست که
     470 صفحه متن بفرستید که نشون بدید سربرگ شما درست تنظیم نشده.
3. علاوه بر حجم بالا، فایل کمینه باید شامل کمترین تنظیمات ممکنه باشد. مثلا اگر شما با نوشتن یک فرمول مشکل دارید، نیازی ندارید که تمامی بسته هایی که در
    متن اصلی خود استفاده می‌کنید را در فایل کمینه لحاظ کنید. مشاهده شده که فایل کمینه‌ای ارسال شده که حدود 30 تا بسته در آن فراخوانی شده اما هیچکدام به
    مشکل کاربر ربطی نداشته‌اند.
4. فایلهای log و aux فایلهایی هستند که با پرازش متن شما خود به خود تولید می‌شوند. معمولا فایلهای aux خیلی مهم نیستند اما تمامی اطلاعات پردازش در فایل log
    ذخیره می‌شود. بنابراین همیشه بد نیست که در کنار فایلهای کمینه خود، فایل log را هم ارسال کنید.
5. اگر مشکل شما با قرار دادن شکلهاست، پس باید شکل مورد نظر هم در کنار فایلهای شما باشد.
6. برخی از سبکها (که با پسوند cls مشخص می‌شوند و به فایلهای کلاس معروفند) به صورت استاندارد همراه بانصب تک‌لایو یا هر توزیع دیگری نصب می‌شوند.
    مثلا سبک book یا elsarticle یا report یا بسیاری دیگر. اینها به صورت استاندارد هستند  و نیازی نیست شما آنها را هم اضافه کنید. اما بعضی از سبک‌ها
     استاندارد نیستند و توسط اشخاص معمولی یا خودتان تهیه شده. مثلا در این تالار سبک دانشگاه تبریز یا شریف یا علم و صنعت زیاد استفاده می‌شود و خیلی از آنها
     توسط خود کاربران تغییر داده می‌شوند. بابراین هنگام ارسال متن خود باید حتما فایل cls مورد نظر را هم ارسال کنید. البته اگر طبق آنچه در بند 1 عرض کردم عمل کنید
     آنگاه خودتان متوجه می‌شوید که چه فایلهایی را باید ارسال کنید.
7. برای کاهش حجم فایلهای ارسالی، بهتر است فایلهای اضافی را حذف کنید. مثلا با پردازش متن، هموار فایل pdf  ساخته می‌شود. حال اگر شما قصد نمایش فایل
    pdf  خود که نتیجه پردازش متن در کامپیوتر خودتان هست را نیز داشته باشید، خوب آنرا ارسال می‌کند. اما اگر هدف شما آن نبود، بهتر است فایل pdf  را حذف کند.

امیدوارم مفید بوده باشد.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : اوت 09, 2014, 11:57:04 pm »
سلام
چه عجب در عرض این ۷ سال یک کاربر به این مورد احترام گذاشت. ازتون ممنونم. نمونه یک انسان محترم و با دقت هستین.
وقتی شما میخایین پایان‌نامه تاپ کنین، تنطیماتش (آینن نامه دانشگاه در مورد حاشیه، فونت و ...) رو در فایلی می‌نویسن.
این فایل پسوندش cls هست.
و فایل‌های cls رو در documentclass بصورت زیر فراخوانی میکنن.\documentclass{azad_university}
که azad_university.cls  یک فایل cls هست.

فایل با پسوند tex میتونه فایل اصلی (main) پایان‌نامه شما، فصل ۱، فصل ۲، واژّ‌نامه و ... باشه.

فایل log هم فایلی هست که گزارش عملکرد لاتک و ... توش نوشته میشه.

امنیت وقتی به خطر میافته که شما متن تایپ شده پایان‌نامه رو که براش زحمت کشیدین رو توی اینترنت مثل این انجمن یا هر انجمنی بذارین.
پس نتیجه می‌گیریم متن کامل پایان‌نامه رو نباید بذارین. در صورت لزوم، قسمت کوچکی ازش رو بذارین. که در قوانین هم اومده.

ولی فایلی که در تالار میفرستین، باید قابل اجرا باشه.
یعنی چی؟
توی قوانین اومده. اما توضیح میدم.
باید وقتی فایلی رو توی کی پوشه جدید کپی کردین و اجراش گرفتین، اجرا بده.
و نگه که فایل فلان رو میخام.
در این صورت باید فایل فلان رو هم باید کنارش بذارین.
این کار رو تا جایی باید ادامه بدین که pdf بده و فایلی از شما نخاد.

آفلاین mjh

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : اوت 10, 2014, 12:33:24 am »
ممنون اولا:ایا فایل cls ناخوانا است یعنی وقتی بازش میکنی چیزی داخلش نیست ثانیا :وقتی پوشه جدا درست کردم  و فایل tabriz-tesis,pdf رو میذارم اجرا میده ولی وقتی برای تالار پست میکنم اجرا نمیده انگار وقتی تو سیستم خودم هست یک ارتباط با پوشه اصلی که تمام فایلها رو داره ولی همین که میاد تو تالار این ارتباط قطع میشه لطفا این موضوع رو یکبار امتحان کنید چون واقعا تو سیستم من این اتفاق می افته البته اغلب کمینه هایی که در تالار اجرا نمیده مشکلش همین است فکر میکنم که مشکل اصلی اینه که اغلب پایان نامه مینویسیم و لینک هاو ارتباط ها رو درک نمیکنیم مثلا منکه تو فصل 1 مشکل دارم اگه اونو دوباره تو تکس جدید باز نویسی کنم این مشکل پیش نمیادعلتش چیه؟
« آخرين ويرايش: اوت 10, 2014, 01:14:35 am توسط mjh »

آفلاین mjh

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : اوت 10, 2014, 09:32:23 am »
سلام از تو ضیحاتی که پست کردید ممنون حالا با توجه به همون توضیحاتی که فرمودید میخام یک فرمول توفصل 3 پست کنم وهدفم فقط اینه که اجرای درست تو تالار بگیرم  از اونجایی هم که تو پردازش خودش pdf میده پس pdf پست نمیکنم حالا به فایلای پایان نامه نگاه میکنم میبینم شباهت دو فایل chapter3, bojnord-teshis در اینه که هر دو فایلهای ptd,aux,textdocument,pdf,synctex,tex دارند و تفاوتشون در اینه که bojnord-teshisفایلهای cls,idx,out,toc رو هم اضافه داردبه کدام روش زیر عمل کنم 1) فرمول تو فصل 3 باشه و به اول این صفحه begin, end document,‎\documentclass[oneside,openany,msc]{Bojnord_thesis}‎اضافه کنم به همراه فایل cls بفرستم 2)چون cls مالBojnord_thesisمی باشد پس باید فرمولو تو صفحه
Bojnord_thesisبنویسم اول این صفحهbegin, enddocumentبگذارم به همراه فایل cls بفرستم. من روش 1 رو انجام میدم و فایلا رو ضمیمه میکنم لطفا اگر ایرادی هست راهنمایی کنید در ضمن اینو هم بگم که به همین روش 1 تو سیستم اجرا گرفتم ولی اینجا نمیدونم چرا اجرا نداد؟! امیدوارم حالا دیگه پست قبلی رو هم خوب بیان کرده باشم
« آخرين ويرايش: اوت 10, 2014, 09:39:17 am توسط mjh »