سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: تغییر رفتار texlive2014 در شناسایی مختصات عکس  (دفعات بازدید: 2836 بار)

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
  • -دریافت شده: 474
  • ارسال: 1,779
    • ديدن مشخصات
با سلام
متنی که پیوست کردم را ملاحظه نمایید. در این فایل، با وجود اینکه عکس مذکور بدون حاشیه هست اما در وسط کادر قرار نمی‌گیرد که احتمالا به خاطر مختصات عکس هست.
این نکته را هم عرض کنم که دقیقا همین فایل در نگارش 2013 بدون مشکل پردازش می‌شود. آیا در موتور زیتک تغییراتی برای این مسائل بوجود آمده یا تنظیمات خاصی
باید انجام شود که نتیجه درست مانند حالت قبل باشد؟

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
بله می‌تونم تأیید کنم که این مشکل وجود داره. اگر فایل ضمیمه رو (که در اون از زی‌پرشین استفاده نشده) با xelatex یا pdflatex پردازش کنید دو نتیجه متفاوت می‌بینید. خروجی pdflatex درسته اما نمی‌دونم که واقعاً این باگ موتور زی‌تک هست یا درایو xdvipdfmx. تنها پیشنهادم اینه که مشکلتون رو در صفحه پروژه زی‌تک گزارش کنید:

http://sourceforge.net/p/xetex/bugs/

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من متوجه مشکل شدم. الان کاری دارم که باید انجام دهم. جواب سوال و راه‌حل را وقتی برگشتم می‌دهم.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
ممنون از توجه شما
من مشکل را گزارش کردم. اما هنگام پست کردن یک پیغام داد و من متوجه نشدم که مشکل گزارش شده یا نه. از کجا میشه مطمئن شد که مشکل به درستی گزارش شده؟

آفلاین وحید دامن‌افشان

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 718
  • ارسال: 2,107
    • ديدن مشخصات
    • http://www.damanafshan.ir
اما هنگام پست کردن یک پیغام داد و من متوجه نشدم که مشکل گزارش شده یا نه. از کجا میشه مطمئن شد که مشکل به درستی گزارش شده؟
به درستی گزارش شده و در حالت open قرار داره: http://sourceforge.net/p/xetex/bugs/99/

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
فایل jpg دو نوع resolution داره یکی JFIF و دیگری EXIF. در فایل jpg شما این دو تا اندازه‌های متفاوتی دارند. موتور زی‌تک از EXIF استفاده می‌کنه و درایو xdvipdfmx از JFIF. چون مقادیر این دو تا در فایل شما متفاوت هست، مشکل پیش میاد.

بنابراین در حال حاضر تنها راه شما اینه که اطلاعات مربوط به resolution رو دستی درست کنید (منظور در اینجا تغییر در فایل jpg است):

• مقدار JFIF و EXIF زو یکی کنید. برای این کار باید از یک ویرایشگر Hex استفاده کنید.
[li]
با استفاده از نرم‌افزار jpegtran اطلاعات مربوط به EXIF رو حذف کنید. اگر فایل تصویر شما test.jpg باشه، می‌توانید از فرمان زیر استفاده کنید:
[/li][/list]jpegtran -copy none -outfile new-test.jpg test.jpg
    با این کار شما همه اطلاعات اضافه شامل اطلاعات مربوط به EXIF رو حذف می‌کنید.
    [/li]

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من فایل تصویر شما رو با روش دومی که گفتم درست کردم. ضمیمش کردم. اگر امتحان کنید می‌بینید که مشکلی وجود نخواهد داشت.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
نمی‌دونم شما با چه برنامه‌ای این تصویر رو درست کردید ولی تصور می‌کنم باید در تنظیمات برنامه بتونید هنگام گرفتن فایل jpg مقادیر مربوط به JFIF و EXIF زو یکی کنید یا اینکه تنها از JFIF استفاده کنید.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
من این عکس رو با برنامه Paint که مال خود ویندوز هست تهیه کردم. امکانات زیادی نداره که بشه چنین تنظیماتی را انجام داد. از اونجا که تک‌لایو 2014 من در دانشگاه هست، باید صبر کنم تا یکشنبه دوباره روی این مطلب کار کنم و ببینم چطور میشه این مسأله را حل کرد. البته راه حل شما را هم (استفاده از jpegtran) همون یکشنبه چک میکنم و نتیجه را ارائه
میدم.
چیزی که برای من جالبه اینه که پس چرا تا حالا در تک‌لایو 2013 این مسآله نبوده. همچنین فکر میکنم که با نصب 2014 یکسری تغییرات در موتور زی‌تک بوجود آمده چون بعضی
وقتها خطاهای عجیبی می‌بینم که با 2013 مشکل نداشتم. یکیش همین عکس بود. یکی دیگش همون مشکل نمایه بود که با راهنمایی شما و بروزرسانی حل شد.

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
من این عکس رو با برنامه Paint که مال خود ویندوز هست تهیه کردم. امکانات زیادی نداره که بشه چنین تنظیماتی را انجام داد. از اونجا که تک‌لایو 2014 من در دانشگاه هست، باید صبر کنم تا یکشنبه دوباره روی این مطلب کار کنم و ببینم چطور میشه این مسأله را حل کرد. البته راه حل شما را هم (استفاده از jpegtran) همون یکشنبه چک میکنم و نتیجه را ارائه
میدم.
چیزی که برای من جالبه اینه که پس چرا تا حالا در تک‌لایو 2013 این مسآله نبوده. همچنین فکر میکنم که با نصب 2014 یکسری تغییرات در موتور زی‌تک بوجود آمده چون بعضی
وقتها خطاهای عجیبی می‌بینم که با 2013 مشکل نداشتم. یکیش همین عکس بود. یکی دیگش همون مشکل نمایه بود که با راهنمایی شما و بروزرسانی حل شد.
تک‌لایو یک کاری هسست که عده‌ای بصورت کاملاً داوطلبانه و در وقت آزدشون انجام می‌دهند. از اونجا که کار وسیعی هست، اینگونه مشکلات پیش میاد. اما اگر هم مشکلی پیش بیاد درست میشه و جای نگرانی نیست.

آفلاین فرشاد ترابی

• مدیر تالار
  • Hero Member
  • **
    • ديدن مشخصات
پاسخ : تغییر رفتار texlive2014 در شناسایی مختصات عکس
« پاسخ #10 : سپتامبر 13, 2014, 03:32:04 pm »
راه حل شما را چک کردم. مشکل با همان دستوری که فرمودید حل شد. خیلی ممنون.

عوض کردن رفتار بخشی از یک کلاس بدون تغییر فایل اصلی آن {حل شد}

نویسنده danialbehzadiانجمن انجمن تازه‌کاران

پاسخ ها: 2
مشاهده: 2109
آخرين ارسال آوریل 03, 2012, 01:48:55 am
توسط danialbehzadi
چه موقع برای تغییر رفتار پیش‌فرض لاتک، باید به بسته ‎bidi‎ توجه کنیم؟

نویسنده وحید دامن‌افشانانجمن عمومی

پاسخ ها: 1
مشاهده: 1573
آخرين ارسال سپتامبر 24, 2012, 01:16:04 pm
توسط vafa
تغییر قلم عناوین فصل‌ها و بخش‌ها

نویسنده محمود امین‌طوسیانجمن طراحی صفحه

پاسخ ها: 7
مشاهده: 5136
آخرين ارسال دسامبر 13, 2010, 06:22:20 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
تغییر شکل ممیز