سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: اشکال در شماره گذاری فرمول ها  (دفعات بازدید: 9551 بار)

آفلاین seven

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 8
    • ديدن مشخصات
اشکال در شماره گذاری فرمول ها
« : اكتبر 09, 2011, 11:30:15 am »
سلام.من یک فایل پایان نامه از یکی از دوستانم گرفتم که  شماره فرمول ها رو سمت چپ میزد با دستور leqnoآن ها را به سمت راست منتقل کردم اما الان ترتیب فصل- شماره معادله رعایت نمیشه یعنی فرمول 3 از فصل 2به صورت 2-3 نمایش داده میشه که انگلیسی هست و در فارسی مناسب نیست راه حل چیست؟در این پایان نامه از زی پرشین استفاده نشده همه مطالب در این مورد رو مطالعه نمودم اما هیچ کدوم جواب گو نبود دستور numberwithin{equation}{chapter} نیز تغییر ایجاد نمی کند

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 2012
  • ارسال: 4,429
    • ديدن مشخصات
پاسخ : اشکال در شماره گذاری فرمول ها
« پاسخ #1 : اكتبر 09, 2011, 11:42:38 am »
سلام.من یک فایل پایان نامه از یکی از دوستانم گرفتم که  شماره فرمول ها رو سمت چپ میزد با دستور leqnoآن ها را به سمت راست منتقل کردم اما الان ترتیب فصل- شماره معادله رعایت نمیشه یعنی فرمول 3 از فصل 2به صورت 2-3 نمایش داده میشه که انگلیسی هست و در فارسی مناسب نیست راه حل چیست؟در این پایان نامه از زی پرشین استفاده نشده همه مطالب در این مورد رو مطالعه نمودم اما هیچ کدوم جواب گو نبود دستور numberwithin{equation}{chapter} نیز تغییر ایجاد نمی کند
در این پایان‌نامه از زی‌پرشین استفاده نشده؟ خوب خیلی راحته اون پایان‌نامه رو ول کن و یکی از پایان‌نامه‌های موجود در اینجا را که با زی‌پرشین نوشته شده استفاده کن یا اگر وابستگی شدید به پایان‌نامه دوستت پیدا کردی، خودت باید مشکلاتش رو درست کنی.

آفلاین seven

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : اكتبر 09, 2011, 11:53:06 am »
این صفحه اصلی پایان نامه است

آفلاین seven

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : اكتبر 09, 2011, 11:56:11 am »
من خیلی مبتدی و احتمالا خیلی نادان هستم چون یک هفته است دارم تلاش می کنم طبق دستورات اینجا زی پرشین رو نصب کنم اما مدام با خطا روبرو میشم سرعت اینترنتم خیلی پایین هست و نمی تونم تک لایو رو دانلود کنم و خیلی اشکالات دیگه ممنون از پاسخ

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
« پاسخ #4 : اكتبر 09, 2011, 12:01:27 pm »
سلام. همانگونه که آقای کارن‌پهلو گفتند می‌توانید از نمونه پایان‌نامه‌های اینجا استفاده کنید. سه نمونه را می‌توانید در اینجــــا، اینجــــــــا و اینجـــــــــا ببینید. به نظرم پایان‌نامه شما با کمی تغییرات قابل استفاده در زی‌پرشین خواهد بود. می‌توانید به عنوان نمونه پایان‌نامه دومی را ملاحظه فرمایید و متن خود را جایگزین فرمایید.
نمی‌دانم از چه توزیع تکی استفاده می‌کنید. اکر تک‌لایو ۲۰۱۱ بروز را دارید نباید مشکلی داشته باشید.در صورت نیاز تک‌لایو را دانلود نمایید یا به صورت پستی از آقای صفی‌اقدم بگیرید.
« آخرين ويرايش: اكتبر 29, 2011, 11:05:45 am توسط محمود امین‌طوسی »
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #5 : اكتبر 09, 2011, 12:06:00 pm »
در پرونده تکی که ضمیمه کردی از سبک عربی استفاده شده که سرتاپا پر از باگه. می‌خواهی کارت راه بیفته سه راه حل داری:

۱) از سبک زی‌پرشین استفاده کن (اگر اینترنتتت کم‌سرعته، پرسرعته، سرعت نداره اون دیگه مشکل خودته نه مشکل من)

۲- ماکروی زی‌پرشین و سبک bidi را مطالعه کن و باگهای سبک عربی را درست کن. (قرار بود مولف عربی از سبک bidi استفاده کنه تا باگهای عربی حل بشوند اما اینگار هنوز فرصت این کار رو ندارند)

۳) اگر نه ۱ رو می‌تونی انجام بدی نه ۲ اون موقع از خیر تک بگذر و از نرم‌افزارهای ساده‌ای که بلدی چجوری ازش استفاده کنی مثل microsoft word، ازش استفاده کن.

آفلاین seven

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : اكتبر 09, 2011, 01:14:47 pm »
از میک تک 2.8 همراه با تک میکر استفاده می کنم .فایل لگ رو هم ضمیمه کردم لطفن دقیقن راهنماییم کنید که چطور می تونم این رو اصلاح کنم تقریبا 3 فصل باهاش تایپ کردم

آفلاین vafa

• مشاور
  • Hero Member
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #7 : اكتبر 09, 2011, 01:34:10 pm »
از میک تک 2.8 همراه با تک میکر استفاده می کنم .فایل لگ رو هم ضمیمه کردم لطفن دقیقن راهنماییم کنید که چطور می تونم این رو اصلاح کنم تقریبا 3 فصل باهاش تایپ کردم
متأسفانه من نه وقت این کار رو دارم و نه حوصلش رو. شما باید با مولف سبک arabi تماس بگیرید.

آفلاین seven

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : اكتبر 09, 2011, 01:42:37 pm »
خیلی ممنون آقای کارن‌پهلو از پاسخ گویی تون حتما تک لایو و زی پرشین استفاده می کنم منظورم از راهنمایی  بکار گیری اون  بسته  زی پرشین در پایان نامه ام بود که حتما با خوندن راهنماها انجامش میدم باز هم سپاس

استفاده از شماره‌ی فصل در شماره‌گذاری فرمول‌ها

نویسنده ابوالفضلانجمن ریاضیات و علوم

پاسخ ها: 4
مشاهده: 3505
آخرين ارسال اوت 30, 2010, 11:07:39 pm
توسط هادی صفی‌اقدم
شماره‌گذاری فرمول‌ها بر اساس بخش

نویسنده هادی صفی‌اقدمانجمن فارسی‌تک FarsiTeX

پاسخ ها: 4
مشاهده: 4547
آخرين ارسال اكتبر 17, 2010, 11:49:00 pm
توسط هادی صفی‌اقدم