سلام، لطفا وارد شوید یا عضو شوید.

نویسنده موضوع: زیرنویس  (دفعات بازدید: 4303 بار)

آفلاین f.smaily

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 0
  • ارسال: 5
    • ديدن مشخصات
زیرنویس
« : ژوئن 12, 2010, 10:52:23 pm »

سلام.
از اینکه کسی پاسخی به سوال قبلیم نداد،  نا امید نشدم و باز هم  سوال می پرسم:
آیا میشه در عنوان یک بخش، footnote گذاشت؟
من این کار رو که انجام میدم،زیر نویس میاد،اما چند تا چیز تغییر عجیبی می کنه که نمی فهمم دلیلش چیه.
از این گذشته،اگه بخوام در ضمن اینکه زیر نویس ها با عدد شماره گذاری میشن،یک زیر نویس خاص با علامت متفاوتی مثل ستاره ،علامتگذاری بشه چه کاری باید انجام بدم؟
لطفا راهنماییم کنید.
متشکرم.

آفلاین محمود امین‌طوسی

• Administrator
  • Hero Member
  • -دریافت شده: 484
  • ارسال: 1,642
    • ديدن مشخصات
    • http://profs.hsu.ac.ir/mamintoosi
پاسخ : زیرنویس
« پاسخ #1 : ژوئن 12, 2010, 11:10:05 pm »
بستهٔ bidiftnxtra این مشکل را حل می‌کند. این پسـت را ببینید.
حضرت علی (علیه السلام):دوستی و محبت را از دل بپرسید، چرا که دلها گواهانی رشوه ناپذیرند.
‎کمک مالی به پارسی‌لاتک‎

آفلاین kei2e

• Newbie
  • *
  • -دریافت شده: 1
  • ارسال: 17
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #2 : اوت 07, 2010, 07:49:57 pm »
سلام.
از اینکه کسی پاسخی به سوال قبلیم نداد،  نا امید نشدم و باز هم  سوال می پرسم:
من این کار رو که انجام میدم،زیر نویس میاد،اما چند تا چیز تغییر عجیبی می کنه که نمی فهمم دلیلش چیه.
از این گذشته،اگه بخوام در ضمن اینکه زیر نویس ها با عدد شماره گذاری میشن،یک زیر نویس خاص با علامت متفاوتی مثل ستاره ،علامتگذاری بشه چه کاری باید انجام بدم؟
لطفا راهنماییم کنید.
متشکرم.

یک مثال از روشی رو که من خودم استفاده می‌کنم اینجا می‌ذارم:

\subsection[منحنیِ فیلیپس مبتنی بر انتظارات]{\titr{}منحنیِ فیلیپس مبتنی بر انتظارات\protect\Latinfootnote{Expectations-Augmented Phillips Curve}}

اینجوری از یک طرف توی فهرست، زیرنویس ظاهر نمی‌شه و فونت هم نرمال باقی می‌مونه .. از طرف دیگه فرمان \protect باعث می‌شه که کامپایل کردن متوقف نشه !!
امیدوارم برای شما هم بدرد بخوره !!

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #3 : اوت 07, 2010, 08:52:58 pm »

\subsection[منحنیِ فیلیپس مبتنی بر انتظارات]{\titr{}منحنیِ فیلیپس مبتنی بر انتظارات\protect\Latinfootnote{Expectations-Augmented Phillips Curve}}

اینجوری از یک طرف توی فهرست، زیرنویس ظاهر نمی‌شه و فونت هم نرمال باقی می‌مونه .. از طرف دیگه فرمان \protect باعث می‌شه که کامپایل کردن متوقف نشه !!

1- بیزحمت فایل نمونه و log
۲- میک تک شما قدیمی هست؟ 2.7؟
در زیپرشین جدید مشکل ظاهر شدن زیرنویس در فهرست مطالب نداریم

آفلاین kei2e

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #4 : اوت 08, 2010, 12:38:48 am »
1- بیزحمت فایل نمونه و log
۲- میک تک شما قدیمی هست؟ 2.7؟
در زیپرشین جدید مشکل ظاهر شدن زیرنویس در فهرست مطالب نداریم

خیر .. من از ورژن به‌روز شده استفاده می‌کنم (۲.۸) .. در مورد فهرست مطالب مطمئنم که زیرنویس در دوجا ظاهر خواهد شد؛ در متن اصلی و در فهرست مطالب .. اگر هم زیرنویس رو protect نکنیم، کامپایل متوقف می‌شه ..
ثانیاً در مورد زیرنویسِ caption شکل‌ها هم مطمئنم که اگر short title نداشته باشند، زیرنویس در فهرست تصاویر ظاهر خواهد شد و نه در متن اصلی !!.. منظور از فایل نمونه یعنی همین تکه فرمان رو توی یک فایل بذارم؟.. به روی چشم ..

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #5 : اوت 08, 2010, 02:58:03 am »

روش شما و حرف شما کاملاً اشتباه است. فایل نمونه را نگاه کنید حتی یک کلمه از حرفهای شما هم درست نیست. حتی دستور \Latinfootnote وجود ندارد. من واقعاً نمی‌دونم شما چی می‌گید چون حتی یک کلمتون هم معنی نداره.

آفلاین kei2e

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #6 : اوت 08, 2010, 04:27:31 am »
روش شما و حرف شما کاملاً اشتباه است. فایل نمونه را نگاه کنید حتی یک کلمه از حرفهای شما هم درست نیست. حتی دستور \Latinfootnote وجود ندارد. من واقعاً نمی‌دونم شما چی می‌گید چون حتی یک کلمتون هم معنی نداره.

در مورد Latinfootnote، اشتباه از بنده بود، چون زیرنویس‌های لاتین رو با فرمان \Lf برای خودم تعریف کرده بودم، اینجا خواستم تغییرش بدم که معنی دار باشه .. عذر می‌خوام ..

ولی در مورد اینکه حتی یک کلمه از حرف‌های من معنی نداره .. بخشی از فایل اصلی گزارشم رو جدا می‌کنم و اینجا می‌گذارم .. اول فرمان \protect رو بر دارید، ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد .. بعد خروجی فایل رو نگاه کنید .. زیرنویس هم در فهرست مطالب ظاهر شده و هم در متن اصلی .. اگر جایی رو درست متوجه نشدم، راهنمایی بفرمایید ..

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #7 : اوت 08, 2010, 07:09:41 am »
در مورد Latinfootnote، اشتباه از بنده بود، چون زیرنویس‌های لاتین رو با فرمان \Lf برای خودم تعریف کرده بودم، اینجا خواستم تغییرش بدم که معنی دار باشه .. عذر می‌خوام ..

ولی در مورد اینکه حتی یک کلمه از حرف‌های من معنی نداره .. بخشی از فایل اصلی گزارشم رو جدا می‌کنم و اینجا می‌گذارم .. اول فرمان \protect رو بر دارید، ببینید چه اتفاقی خواهد افتاد .. بعد خروجی فایل رو نگاه کنید .. زیرنویس هم در فهرست مطالب ظاهر شده و هم در متن اصلی .. اگر جایی رو درست متوجه نشدم، راهنمایی بفرمایید ..
شما اینقدر بی‌توجه هستید که حتی متوجه نشدید که آقای امین‌طوسی راه‌حل را گفتند و آن گذاشتن بسته bidiftnxtra بعد از زی‌پرشین است که مشکل را بصورت کاملاً طبیعی حل می‌کند. این هم فایل نمونه شما بدون دستور \protect.

آفلاین kei2e

• Newbie
  • *
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #8 : اوت 08, 2010, 11:26:30 am »
شما اینقدر بی‌توجه هستید که حتی متوجه نشدید که آقای امین‌طوسی راه‌حل را گفتند و آن گذاشتن بسته bidiftnxtra بعد از زی‌پرشین است که مشکل را بصورت کاملاً طبیعی حل می‌کند. این هم فایل نمونه شما بدون دستور \protect.

حق با شما است .. استفاده از این بسته مشکل را حل می‌کند و من بی‌توجهی کردم ..

ولی حقیقتش را بخواهید این روش را از کتاب The not so short introduction to LaTeX برداشته‌ام .. این کتاب، عیناً اینجوری می‌نویسه:

Text given as arguments of commands like \caption or \section may show up more than once in the document (e.g. in the table of contents as well as in the body of the document). Some commands will break when used in the argument of \section-like commands. Compilation of your document will fail
.

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #9 : اوت 08, 2010, 12:55:18 pm »
حق با شما است .. استفاده از این بسته مشکل را حل می‌کند و من بی‌توجهی کردم ..

ولی حقیقتش را بخواهید این روش را از کتاب The not so short introduction to LaTeX برداشته‌ام .. این کتاب، عیناً اینجوری می‌نویسه:

Text given as arguments of commands like \caption or \section may show up more than once in the document (e.g. in the table of contents as well as in the body of the document). Some commands will break when used in the argument of \section-like commands. Compilation of your document will fail
.
کتاب رو ول کن. این کتاب رو یه سری غربی نوشتند. بسته bidiftnxtra بوسیله یک ایرانی نوشته شده و همهٔ این مشکلات را درست می‌کند بدون اینکه لازم باشه شما کاری کنید.

آفلاین هادی صفی‌اقدم

• ویرایشگر
  • Hero Member
  • *
  • -دریافت شده: 1353
  • ارسال: 5,644
    • ديدن مشخصات
« پاسخ #10 : اوت 09, 2010, 09:25:30 pm »
در مورد فهرست مطالب مطمئنم که زیرنویس در دوجا ظاهر خواهد شد؛ در متن اصلی و در فهرست مطالب

این روش هم خوبه. دسترسی به لاتک تدارم که تست کنم و مثال بذارم

\section[aaa]{aaa\footnote{bbb}}

وفا خلیقی

• مهمان
« پاسخ #11 : اوت 10, 2010, 03:04:38 am »
این روش هم خوبه. دسترسی به لاتک تدارم که تست کنم و مثال بذارم

\section[aaa]{aaa\footnote{bbb}}
این هم به درد نمی‌خوره. چرا باید به خاطر یک زیرنویس اینقدر خودت رو اذیت کنی؟ فقط با فراخوانی بسته bidiftnxtra این مشکل حل می‌شود و نیازی به این همه روش بیخود نیست.

اشکال در زیرنویس‌های طولانی

نویسنده kei2eانجمن حروف‌چینی مستندات

پاسخ ها: 7
مشاهده: 2858
آخرين ارسال اوت 08, 2010, 12:58:14 pm
توسط وفا خلیقی
استفاده از قلم لاتین برای شماره‌گذاری شماره‌های زیرنویس لاتین

نویسنده vafaانجمن زی‌تک

پاسخ ها: 5
مشاهده: 5651
آخرين ارسال ژوئن 03, 2011, 10:48:14 am
توسط vafa